Sonunda Zafer Hocaya Muayne Oldum ve Pcr yaptırdım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Sonunda Zafer Hocaya Muayne Oldum ve Pcr yaptırdım

Mesaj gönderen Kc34 »

Seminel kanallar prostat iltihaplarının çoğunda iltihaplanır zaten bunu internettede araştırıp görebilirsin. Ereksiyon problemini buna bağlamasına şaşırdım açıkçası ben dahil bir çok hastada ereksiyon problemi yaşanmadı. Benim tezim enfeksiyonun prostatın neresinde lokalize olduğu çünkü herkesin şikayeti farklı. Bence prostat enfekte olup şişince etrafındaki sinir ve kaslara bası uyguluyor ve bölgesine göre farklı semptomlar veriyor (ereksiyon, idrar, ağrı gibi..)
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Eyüp mrb.ultrason raporundaki enfekte olan alanların tedavisi çok zor derken.( kırmızı alanların) imkansızmı demek istedi doktor.o kısmı tam anlamadım.
efervesan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen efervesan »

Her doktor ayrı bi ağızdan konuşuyor ilk doktorum bunun tedavısi var ama nükse meğilli demişti ikincisi bu seninle gider demişti biz sadece ateşi söndürecez kor kalacak gibi tabir kullandı üçüncü doktor psikolojik dedi dördüncü doktor biz elimizden geleni yaparız gerirsi takdir dedi son doktor Zafer hocamız iltihapı sıfırladık kendini koruyacan dedi onun için direk imkansız demesi saçma uğraş bi ondan sonra öyle konuş
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bu hastalıkta imkansız diye bir olay yok önce bunu kafanıza yerleştirin ve hastalığı araştırıp durmayın. Güvendiğiniz bir doktora tedavi olup onun kontrolünde kalın. Bunu defalarca hem ben hem de tecrubeli arkadaşlar söyledi ama çoğunuz bildiğinizi okuyorsunuz. Önce hastalığı yeneceğinizi kafanıza koyun zamanla düzeldikçe piskolojinizde düzelecektir. Artık bu forumda faal olmayı düşünmüyorum hayat devam ediyor ve eskisi gibi yaşamaya devam ediyorum. Herkese geçmiş olsun benim söyleyeceklerim bu kadar..
Eyup
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen Eyup »

mustafa3435 yazdı:Eyüp mrb.ultrason raporundaki enfekte olan alanların tedavisi çok zor derken.( kırmızı alanların) imkansızmı demek istedi doktor.o kısmı tam anlamadım.
Kırmızı bölgeler aşırı enfekte alanlar benim bahsettiğim zorluk tedavinin şekli yani adamın masaj yapma tekniği prostatı böcek gibi eziyor sanki sabunlu süngerden sabunu çıkarır gibi buda haliyle canınınızı çok yakıyor
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

Kc34 yazdı:Seminel kanallar prostat iltihaplarının çoğunda iltihaplanır zaten bunu internettede araştırıp görebilirsin. Ereksiyon problemini buna bağlamasına şaşırdım açıkçası ben dahil bir çok hastada ereksiyon problemi yaşanmadı. Benim tezim enfeksiyonun prostatın neresinde lokalize olduğu çünkü herkesin şikayeti farklı. Bence prostat enfekte olup şişince etrafındaki sinir ve kaslara bası uyguluyor ve bölgesine göre farklı semptomlar veriyor (ereksiyon, idrar, ağrı gibi..)
Kc34 kardeşim belkide ben yanlış anladım ancak ereksion problemi için prostatın içindeki iltihaplı bölge iyileştikten sonra tekrar ikinci bir tedaviyi şok dalga yöntemiyle ıyguluyor iki sonuç paylaşacam aradaki prostat volum farkına sende şaşıracaksın
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Dostum senin tedavin dogru tedavi ancak ben suna kiziyorum asgari ucretin 600 700 euro oldugu bir ulkede boyle alacali bulacali testler ve soylemler karsisinda binlerce euro alan bir doktor var. Onun her hareketini soylediklerini tedavisini sorgula ben bunu bir tek sana degil kadir25 e de soylemistim..
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

Kc34 yazdı:Dostum senin tedavin dogru tedavi ancak ben suna kiziyorum asgari ucretin 600 700 euro oldugu bir ulkede boyle alacali bulacali testler ve soylemler karsisinda binlerce euro alan bir doktor var. Onun her hareketini soylediklerini tedavisini sorgula ben bunu bir tek sana degil kadir25 e de soylemistim..

Bütünüyle haklısın kardeşim ama şöylede bir durum var adama muayne olmaya gidince birçok hastayla sırada bekliyorsun yani adam açısından olaya bakarsan birgünde alacağı hasta sayısı belli fiyat bu diyor bak ben söylemeden sen kadir 25 ile gittiğimi anladın şuna gelecem ben kadire bile ilk etapta şüphe ile yaklaştım ama adamın testleri ve 17 günlük tedavi sonrası katettiği durum beni tatmin etti atladım gittim yanına atinaya iyikide gitmişim ama üstüne basa basa söylüyorum ben tedavi pahalı çok can yakıyor ve atinada ayrıca bu bir tavsiye değil ben paylaşacam burada eğer kafanıza yatarsa sizde gidersiniz akıl akıldan üstündür beni kaçırdığım noktalarda uyarın hem bana hem benden sonra gidecek arkadaşlara yol göstermiş olursunuz
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

Arkadaslar sayısız prof. gezdim en büyük hastanelerin uroloji bölüm başkanları capa enfeksiyon bolum başkanı milyarlar harcadim defalar pcr yaptirdim eswt yaptırım prostata eletirik veren pelvik kaslari kuvvetlendiren cihazlarda tedavi gördüm.asla seker baharat acı kullanmadım amerikadan saw palmento extresi getirttim en pahali besin desteklerini kullandım.prof. yarısı zaten ilgilenmek istemiyor cok buyuk bir ozem hastaneler zincirinin sahibi kendiside cerrah pasada bir bolum baskani prof. aracı oldu bir ürologla konusturdu beni bu hastalik üzerine konferanslara katılmış dunyada bazi urologlarin kendine göre iddaa ettikleri tedavi yöntemleri dişinda bunun bir tedavisi olmadığını iyilesen hastaların bile cogunun neden iyilestiginin belli olmadığını söyledi.ama zamanla semptomlarin azaldığını bunun içinde saglikli beslenme spor alkol ve sigaradan uzak durmadan geçtiğini ama en onemli etkenin anksiyete ve stresten uzak durmak olduğunu soyledi.stresin bu hastalığı cok tetiklediğini bağışıklık sistemini cokerttigini ve hastalik karşısinda vücudun güçsüz kaldığını soyledi.bu hastaligi çocuğun gibi kabul et onun yaramazlık yapmamasi icin gerekli onlemleri al dedi.ama mutlaka belli donemlerde alevlenlemeler olacağını bu zamanlardada antibiyotik kullanımının kaçınılmaz olduğunu sozlerine ekledi.bende mikrop tespit edilemiyor.ama lokosit tavan yapıyor belli zamanlarda.ben zafer hocadan baska doktora gitmiyorum alevlendigi zaman yiyorum igneyi oturuyorum biz artik zafer hocayla abi kardes gibi olduk aksam 10 da bile ulasiyorum elinden geleni yapiyor.transrektal ultrasonda enfeksiyonun yoğunlaştığı bolgeler zaten görünüyor.1 2 ay sonra yunanistana gidicem cünkü Turkiye deki doktorlarin çoğu resmen tassak geçiyor insanla.10dk sohbet edip bin tl muayene ucreti alanida gördüm mal mal bu hastalik psikolojik diyeninide.hastalik psikolojik degil ama psikoloji ile cok ilgisi var.bunalan arkadaşlar psikaytriste gidebilir prozac vb ilaclar o bolgeye beyninizin kitlenip ağrı esiginizin düşmemesini engelliyor.ama sadece hap içip iyilesmeyi bekleyen saglikli beslenmeyen gerekli takviyeyi almayan arkadaslarin iyilesmesi bence cok zor.ben ilk yakalandigim doneme gore iyiyim daha az ataklar yaşıyorum.cok büyük bir hastalıkla mucadele ederken ne olursa olsun şükretmeyi unutmayalim.caresiz gibi kabullenen kaybeder ben herkesin iyilesecegini düşünüyorum elbet bir gün Allah büyük.mucadele etmeden mutluluk olmuyor.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

opulentia yazdı:Arkadaslar sayısız prof. gezdim en büyük hastanelerin uroloji bölüm başkanları capa enfeksiyon bolum başkanı milyarlar harcadim defalar pcr yaptirdim eswt yaptırım prostata eletirik veren pelvik kaslari kuvvetlendiren cihazlarda tedavi gördüm.asla seker baharat acı kullanmadım amerikadan saw palmento extresi getirttim en pahali besin desteklerini kullandım.prof. yarısı zaten ilgilenmek istemiyor cok buyuk bir ozem hastaneler zincirinin sahibi kendiside cerrah pasada bir bolum baskani prof. aracı oldu bir ürologla konusturdu beni bu hastalik üzerine konferanslara katılmış dunyada bazi urologlarin kendine göre iddaa ettikleri tedavi yöntemleri dişinda bunun bir tedavisi olmadığını iyilesen hastaların bile cogunun neden iyilestiginin belli olmadığını söyledi.ama zamanla semptomlarin azaldığını bunun içinde saglikli beslenme spor alkol ve sigaradan uzak durmadan geçtiğini ama en onemli etkenin anksiyete ve stresten uzak durmak olduğunu soyledi.stresin bu hastalığı cok tetiklediğini bağışıklık sistemini cokerttigini ve hastalik karşısinda vücudun güçsüz kaldığını soyledi.bu hastaligi çocuğun gibi kabul et onun yaramazlık yapmamasi icin gerekli onlemleri al dedi.ama mutlaka belli donemlerde alevlenlemeler olacağını bu zamanlardada antibiyotik kullanımının kaçınılmaz olduğunu sozlerine ekledi.bende mikrop tespit edilemiyor.ama lokosit tavan yapıyor belli zamanlarda.ben zafer hocadan baska doktora gitmiyorum alevlendigi zaman yiyorum igneyi oturuyorum biz artik zafer hocayla abi kardes gibi olduk aksam 10 da bile ulasiyorum elinden geleni yapiyor.transrektal ultrasonda enfeksiyonun yoğunlaştığı bolgeler zaten görünüyor.1 2 ay sonra yunanistana gidicem cünkü Turkiye deki doktorlarin çoğu resmen tassak geçiyor insanla.10dk sohbet edip bin tl muayene ucreti alanida gördüm mal mal bu hastalik psikolojik diyeninide.hastalik psikolojik degil ama psikoloji ile cok ilgisi var.bunalan arkadaşlar psikaytriste gidebilir prozac vb ilaclar o bolgeye beyninizin kitlenip ağrı esiginizin düşmemesini engelliyor.ama sadece hap içip iyilesmeyi bekleyen saglikli beslenmeyen gerekli takviyeyi almayan arkadaslarin iyilesmesi bence cok zor.ben ilk yakalandigim doneme gore iyiyim daha az ataklar yaşıyorum.cok büyük bir hastalıkla mucadele ederken ne olursa olsun şükretmeyi unutmayalim.caresiz gibi kabullenen kaybeder ben herkesin iyilesecegini düşünüyorum elbet bir gün Allah büyük.mucadele etmeden mutluluk olmuyor.
Alevlenme ne kadar sıklıkla oluyor? Pcr ve kultur sonuclarinda neler cikti?
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

Kc34 yazdı:
opulentia yazdı:Arkadaslar sayısız prof. gezdim en büyük hastanelerin uroloji bölüm başkanları capa enfeksiyon bolum başkanı milyarlar harcadim defalar pcr yaptirdim eswt yaptırım prostata eletirik veren pelvik kaslari kuvvetlendiren cihazlarda tedavi gördüm.asla seker baharat acı kullanmadım amerikadan saw palmento extresi getirttim en pahali besin desteklerini kullandım.prof. yarısı zaten ilgilenmek istemiyor cok buyuk bir ozem hastaneler zincirinin sahibi kendiside cerrah pasada bir bolum baskani prof. aracı oldu bir ürologla konusturdu beni bu hastalik üzerine konferanslara katılmış dunyada bazi urologlarin kendine göre iddaa ettikleri tedavi yöntemleri dişinda bunun bir tedavisi olmadığını iyilesen hastaların bile cogunun neden iyilestiginin belli olmadığını söyledi.ama zamanla semptomlarin azaldığını bunun içinde saglikli beslenme spor alkol ve sigaradan uzak durmadan geçtiğini ama en onemli etkenin anksiyete ve stresten uzak durmak olduğunu soyledi.stresin bu hastalığı cok tetiklediğini bağışıklık sistemini cokerttigini ve hastalik karşısinda vücudun güçsüz kaldığını soyledi.bu hastaligi çocuğun gibi kabul et onun yaramazlık yapmamasi icin gerekli onlemleri al dedi.ama mutlaka belli donemlerde alevlenlemeler olacağını bu zamanlardada antibiyotik kullanımının kaçınılmaz olduğunu sozlerine ekledi.bende mikrop tespit edilemiyor.ama lokosit tavan yapıyor belli zamanlarda.ben zafer hocadan baska doktora gitmiyorum alevlendigi zaman yiyorum igneyi oturuyorum biz artik zafer hocayla abi kardes gibi olduk aksam 10 da bile ulasiyorum elinden geleni yapiyor.transrektal ultrasonda enfeksiyonun yoğunlaştığı bolgeler zaten görünüyor.1 2 ay sonra yunanistana gidicem cünkü Turkiye deki doktorlarin çoğu resmen tassak geçiyor insanla.10dk sohbet edip bin tl muayene ucreti alanida gördüm mal mal bu hastalik psikolojik diyeninide.hastalik psikolojik degil ama psikoloji ile cok ilgisi var.bunalan arkadaşlar psikaytriste gidebilir prozac vb ilaclar o bolgeye beyninizin kitlenip ağrı esiginizin düşmemesini engelliyor.ama sadece hap içip iyilesmeyi bekleyen saglikli beslenmeyen gerekli takviyeyi almayan arkadaslarin iyilesmesi bence cok zor.ben ilk yakalandigim doneme gore iyiyim daha az ataklar yaşıyorum.cok büyük bir hastalıkla mucadele ederken ne olursa olsun şükretmeyi unutmayalim.caresiz gibi kabullenen kaybeder ben herkesin iyilesecegini düşünüyorum elbet bir gün Allah büyük.mucadele etmeden mutluluk olmuyor.
Temiz çıktı hic bir mikrop uremedi 4 kap testindede son kapta 7 lokosit çıktı.alevlenme bir ara 3 ayda bir falan oluyordu ama suan surekli oluyor.malesef kotu bir dönem geçiriyorum
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Antidepresan kullaniyor musun kullaniyorsan sikayetlerinde azalma oluyor mu?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

opulentia yazdı:
Kc34 yazdı:
Temiz çıktı hic bir mikrop uremedi 4 kap testindede son kapta 7 lokosit çıktı.alevlenme bir ara 3 ayda bir falan oluyordu ama suan surekli oluyor.malesef kotu bir dönem geçiriyorum
Bakın kardeşim, bunu daha önceki yazilarımdada dile getirdim.Kültür olayında, idrar,meni,prostat sıvısi olsun,bu örneklerde üreme olmayabiliyor.Temiz cikmasi mikrop yok demek değildir.Mikrobu üretemiyorlar,besiyerlere yatırilan örneklerde ne hikmetse üreme olmayabiliyor.Bana göre laboratuarlardaki besiyer ünitelerinde yetersizlik,bilgisizlik yada ciddiyetsizlik söz konusudur.
Mecburen yine prostat sıvisi lokosit kontrolune kaliyor bu iş.Çünkü mikroskobik incelemede lokosit sayisi kolayca tesbit ediliyor.2,3 seviyesinde cikarsa normal,daha fazlasi cikarsa prostatit olasiliginiz kesinleşiyor.4 kap testinde idrarda 7 lokosit cikmasi demek, prostat sıvisinda 15-20 lokosite delalet eder tecrübelerime göre.Bu lokositi düsurmez iseniz giderek artar,enfeksiyon cogalir.Ultrasonda enfekte bolgeler görülebilir, bunlar iyilesmis,kireçlenmiş kalsifiye bolgeler oldugu gibi enfekte bölgelerde olabilir.Prostat sivisi lokosit seviyesini stabilde yani 2,3 seviyelerinde tutmanizi tavsiye ediyorum.Koruma amaçli takviyeleri kesinlikle ihmal etmeyiniz.Bagirsaklar vucudumuzun ikinci beynidir.Florayi koruyan besin seklini kendinize düstur edinin.Probiyotik tabletler,dogal yogurt ve yogurt suyu,peynir alti suyu,kolajen ihtiyaci icin kemik suyu corbasi veya yemegi.Antibiyotik kullananlar bunlari mutlak tuketmelidir.Antibiyotikler bildiginiz gibi zararli bakterileri öldurdugu gibi yararli mikroplarida öldurmektedir.Yararli mikroplar yok oldugunda bagirsaklarda mantar olusup candidaya sebep olmakta ve sindirim sistemimiz çökmektedir.Antibiyotik aldigimizda bu besinleri tüketerek zararlari minimize edelim arkadaşlar.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bakın kardeşim, bunu daha önceki yazilarımdada dile getirdim.Kültür olayında, idrar,meni,prostat sıvısi olsun,bu örneklerde üreme olmayabiliyor.Temiz cikmasi mikrop yok demek değildir.Mikrobu üretemiyorlar,besiyerlere yatırilan örneklerde ne hikmetse üreme olmayabiliyor.Bana göre laboratuarlardaki besiyer ünitelerinde yetersizlik,bilgisizlik yada ciddiyetsizlik söz konusudur.
Mecburen yine prostat sıvisi lokosit kontrolune kaliyor bu iş.Çünkü mikroskobik incelemede lokosit sayisi kolayca tesbit ediliyor.2,3 seviyesinde cikarsa normal,daha fazlasi cikarsa prostatit olasiliginiz kesinleşiyor.4 kap testinde idrarda 7 lokosit cikmasi demek, prostat sıvisinda 15-20 lokosite delalet eder tecrübelerime göre.Bu lokositi düsurmez iseniz giderek artar,enfeksiyon cogalir.Ultrasonda enfekte bolgeler görülebilir, bunlar iyilesmis,kireçlenmiş kalsifiye bolgeler oldugu gibi enfekte bölgelerde olabilir.Prostat sivisi lokosit seviyesini stabilde yani 2,3 seviyelerinde tutmanizi tavsiye ediyorum.Koruma amaçli takviyeleri kesinlikle ihmal etmeyiniz.Bagirsaklar vucudumuzun ikinci beynidir.Florayi koruyan besin seklini kendinize düstur edinin.Probiyotik tabletler,dogal yogurt ve yogurt suyu,peynir alti suyu,kolajen ihtiyaci icin kemik suyu corbasi veya yemegi.Antibiyotik kullananlar bunlari mutlak tuketmelidir.Antibiyotikler bildiginiz gibi zararli bakterileri öldurdugu gibi yararli mikroplarida öldurmektedir.Yararli mikroplar yok oldugunda bagirsaklarda mantar olusup candidaya sebep olmakta ve sindirim sistemimiz çökmektedir.Antibiyotik aldigimizda bu besinleri tüketerek zararlari minimize edelim arkadaşlar.[/quote]

Peki lokosit uzun sure stabilse artik mikrop yok diyebilir miyiz?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Maalesef mikrop yok diyemiyoruz.Ama yasam kalitemiz cok iyi hatta eskisi gibi diyebiliyoruz.
legend
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen legend »

Kadir abi o zaman her zaman tekrardan üreyebilir bakteri ve her zaman tekrar edebilir bu rahatsızlık bu durumda bulaşıcık da her zaman devam edecek eşe hatta çocuğa da geçebilecek
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

legend yazdı:Kadir abi o zaman her zaman tekrardan üreyebilir bakteri ve her zaman tekrar edebilir bu rahatsızlık bu durumda bulaşıcık da her zaman devam edecek eşe hatta çocuğa da geçebilecek
Legend,
Ese mikrop gecsede vajinada kolonize olacak yer bulamiyor.Yani eşte risk yok.Fakat su var eşe bulasan mikrobu tekrar alabiliyosunuz onun icin kondom kullanmak gerekir.Tedavi esnasinda buna dikkat etmek lazim.Evet nuks tehlikesi var..yasam tarzimiza dikkat edecegiz.
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

Kadir 25 arkadaşın öncesi ve sonrası ultrasoundları tedaviye 25 martta başlayıp 12 nisanda ultrasound yaptırdı 17 günlük süreçte katettiği gelişme bu ayrıca üroflowmetrede paylaşır kendisi konu açmacak büyük ihtimalle

http://i.hizliresim.com/9Q1P1N.jpg
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Eyup yazdı:Kadir 25 arkadaşın öncesi ve sonrası ultrasoundları tedaviye 25 martta başlayıp 12 nisanda ultrasound yaptırdı 17 günlük süreçte katettiği gelişme bu ayrıca üroflowmetrede paylaşır kendisi konu açmacak büyük ihtimalle

http://i.hizliresim.com/9Q1P1N.jpg
Son durumu nasıl kadir in semptomlar şikayetler ?
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

http://i.hizliresim.com/BrQBGD.jpg
Burada daha net görünüyor ilk testteki prostat volumü kendisi konu açacağını söyledi ama daha iyi olduğunu söylüyor yani orada paskalya bayramı araya girince mecburen ara verdi kadir özellikle sabah ereksionlarının çok iyiolduğunu söyledi birde üroflowunu gördüm ben grafik kağıttan nerdeyse dışarı fırşamıştı
Eyup

Mesaj gönderen Eyup »

Eyup yazdı:http://i.hizliresim.com/BrQBGD.jpg
Burada daha net görünüyor ilk testteki prostat volumü kendisi konu açacağını söyledi ama daha iyi olduğunu söylüyor yani orada paskalya bayramı araya girince mecburen ara verdi kadir özellikle sabah ereksionlarının çok iyiolduğunu söyledi birde üroflowunu gördüm ben grafik kağıttan nerdeyse dışarı fırşamıştı

Buda 2. Test

http://i.hizliresim.com/8MvyrV.jpg
blacklui
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen blacklui »

oldukça başarılı
omerbbygt

Mesaj gönderen omerbbygt »

Herkese selam arkadaşlar forumda biraz dolastım prostat iltihabı sıkıntısından kurtulan arkadaslar ilgilenirse çok mutlu olurum bende aynı sıkıntıyı çekiyorum aşırı ağrılarım ve akıntım oluyor kullanmadığım ilaç iğne antibiyotik kalmadı bitkisel takviyeler kullandım fakat fayda etmedi. Son olarak ürologa gittim prostat sıvısına baktırdım 14-16 lokosit cıktı ilaç önerebilecek veya akıl verebilecek birisi olursa çok sevinirim
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Kendine ait bir baslik acip gordugun tedaviyi kullandigin ilaclari gittigin doktorlari ve hastalik baslangicini yazarsan arkadaslar yardimci olurlar..
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bende yeni pcr yaptırdım prostat sıvısından ve idrar örneğinden, kandida bulundu, oradaki doktor fazla değil dedi ,flucan yazdı.