Aranıza yeni katıldım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
serkan545
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Aranıza yeni katıldım

Mesaj gönderen serkan545 »

Merhaba bende bu hastalık yaklaşık 2 ay önce birdenbire sık idrar ve idrar miktarında azlıkla ortaya cıktı ilk 1 hafta sallamadım üşütmüşümdür belki filan diye sonra ciddiyeti kavrayıp sağlık ocağına gittim sonuc yok arkasından devlet hastanesine gittim sistir dendi ilaç verildi yine sonuç yok
sonra özel bir hastaneye gittim üretrit denildi yine sonuç yok 3. doktorum rektal tuşe yaptı idrar ve meni kültüründe bakteri belirlendi(stap aureus,candida) duyarlı oldugu kategoride antibiyoktik verildi 1 hafta kullandım(iğneyle) sonuç yok ultrason çekildi prostatta sert oluşum var diye gözüktü bunun üzerine sistoskopi yapıldı yine sonuç yok şimdi ise 3 hafta daha antibiyotik ve brokoli kürü yapmaktayım allaha şükür ilk günlere göre daha iyiyim ama bu sık idrar ve boşaldıktan sonra yanma beni bitiriyor özellikle sık idrar artık tuvalette yaşamayı bile düşünüyorum hergün lanet ederek uyanıyorum hiçbirşeyden zevk almıyorum yani öyle birşeyki kelimelerle anlatamam keşke kanser olsaydım en azından ölürdüm
turbokenan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

isyan etme !

Mesaj gönderen turbokenan »

Ara beni 05382809262
Tuhraser

Re: Aranıza yeni katıldım

Mesaj gönderen Tuhraser »

serkan545 haline şükret, bakteriler bulunmuş , ona uygun tedavine devam et. Keşke bendeki de bulunsaydı. PCR analizi bile yaptırdık bir şey çıkmadı.Ben de ilk başlarda kafama çok takıyordum ama artık alıştım.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

serkan545 yazdı:Merhaba bende bu hastalık yaklaşık 2 ay önce birdenbire sık idrar ve idrar miktarında azlıkla ortaya cıktı ilk 1 hafta sallamadım üşütmüşümdür belki filan diye sonra ciddiyeti kavrayıp sağlık ocağına gittim sonuc yok arkasından devlet hastanesine gittim sistir dendi ilaç verildi yine sonuç yok
sonra özel bir hastaneye gittim üretrit denildi yine sonuç yok 3. doktorum rektal tuşe yaptı idrar ve meni kültüründe bakteri belirlendi(stap aureus,candida) duyarlı oldugu kategoride antibiyoktik verildi 1 hafta kullandım(iğneyle) sonuç yok ultrason çekildi prostatta sert oluşum var diye gözüktü bunun üzerine sistoskopi yapıldı yine sonuç yok şimdi ise 3 hafta daha antibiyotik ve brokoli kürü yapmaktayım allaha şükür ilk günlere göre daha iyiyim ama bu sık idrar ve boşaldıktan sonra yanma beni bitiriyor özellikle sık idrar artık tuvalette yaşamayı bile düşünüyorum hergün lanet ederek uyanıyorum hiçbirşeyden zevk almıyorum yani öyle birşeyki kelimelerle anlatamam keşke kanser olsaydım en azından ölürdüm
Öncelikle geçmiş olsun.. 1 hafta antibiyotik çok yetersiz en az 4-5 hafta kullanman gerekir. Bu süreden sonra şikayetlerin azalsada tam olarak geçmez. Bunun için bir süreç lazım. Antibiyotik kullanırken probiyotik beslen ve B12 vitamini kullanmayı ihmal etme.
serkan545

değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim antibiyotik tedavisinin yanında xatral adlı ilacıda kullanıyorum bunlara destek olarakta multivitamin,c vitamini,b vitamini takviyesi,balık yağı ve brokoli kürü uygulamaktayım birde sormak istediğim sorular var rektal tuşede gelen sıvı miktarına göremi belirleniyor ordaki iltihap diğer bir sorumda yaşımın genc olması(20) spor yapmam ve bakteri türünün belirlenmiş olması beni bu hastalıkta ileriye taşıyıcı bir faktörmüdür?
Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

Hastalanmadan önce cinsel birleşme oldu mu? Rektal tuşe de gelen sıvıda ki lökosit miktarına göre iltihabın olup olmadığı, yüksekse de iltihabın fazla olduğu sonucuna varılıyor.
serkan545

bende bu hastalık durduk yere cıktı cinsel birleşme söz konusu değil birde lökosit kaç olmalı yada olmalımı ?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

serkan545 yazdı:bende bu hastalık durduk yere cıktı cinsel birleşme söz konusu değil birde lökosit kaç olmalı yada olmalımı ?
Lokosit 4 ü gecerse enfeksiyon var demektir..
serkan545

bende fazla lökosit yok o zaman dediğiniz kadar var ama bakteri üremiş inşallah hepimizin hastalığı geçer bu günleri geride bırakırız..
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

serkan545 yazdı:bende fazla lökosit yok o zaman dediğiniz kadar var ama bakteri üremiş inşallah hepimizin hastalığı geçer bu günleri geride bırakırız..
Nerde lokosit yok idrar? meni? prostat sivisi?
serkan545

rektal tuşeden sonra idrar kültüründe 10-12 epitel 2-3 lökosit meni kültüründe 3-4 lökosit ikisindede gram+ pozitif koklar görüldü.
Prostatitti

Mesaj gönderen Prostatitti »

serkan545 yazdı:Merhaba bende bu hastalık yaklaşık 2 ay önce birdenbire sık idrar ve idrar miktarında azlıkla ortaya cıktı ilk 1 hafta sallamadım üşütmüşümdür belki filan diye sonra ciddiyeti kavrayıp sağlık ocağına gittim sonuc yok arkasından devlet hastanesine gittim sistir dendi ilaç verildi yine sonuç yok
Geçmiş olsun kardeşim sen de benim gibi genç yaştasın. Kanser olsan en azından ölürdün değil inan sürünerek mücadele ederdin. Kemoterapi vs zor bir süreç Allah yardımcilari olsun ilk onlara şifa versin .. bizim hastaligimin psikolojik açıdan çok kötü etkiliyor evet ama mücadele edebiliyoruz bir süre iyi olabiliyoruz.
Sen de daha gencsin, patojenler tespit edilmiş 10 kişiden 9 unda bu tespit edilemiyor . Kurtulursun tamamen. İlaclarini düzenli kullan kendine iyi bak bağışıklığı yüksek tut candida için diyet yap derim nacizane . Kronik prostatit
Olabilmen için 6 ay boyunca bu hastalığın tekrarlamasi lazım. Henüz kronik diyemezsin. Kısa sürede iyilesip forumdan uzaklaşman dileğiyle geçmiş olsun
Hepsi geçecek
serkan545

moral motiveniz için çok teşekkür ederim ayrıca burdan bütün forum halkına geçmiş olsun diliyorum candida diyetini cok duydum fakat ben ketojenik diyet yapıyorum bu diyette karbonhidrat cok az(şeker gluten laktoz vb yok) psikolojimde bozuluğu için kilo aldım böyle kontrolde tutabiliyorum birde bu hastalıgın teşhisi için 2 ay cook mu geç sanmıyorumki büyük bi hasar olmuş olsun?
HAMDYALNIZSANADIR
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Daha yolun başındasın dostum ihmal etme
baris93
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen baris93 »

tam müdahele zamanı olaya şuanda.3 ay geçmeden hızlı müdalede bulunmaya çalış kronikleşmesine izin verme şikayetlerinin.antibiyotik tedavisi sonuç vermediyse gerekirse pcr(kültür) testi yaptır orda mikroplar belli olur.ona göre ilaçlar yazar doktor.ben geç müdalede bulundum hastalık aşırı direnç kazanmış durumda kolay kolay cevap vermiyor şuanda antibiyotiklere ama hala tedavimin peşindeyim.1.5 yıllık hastayım ve 1 yıl içinde önemli yol katedeceğimi düşünüyorum.
serkan545

geçmiş olsun inşallah geçer peşini bırakma
serkan545

http://i.hizliresim.com/69Q6LP.jpg

http://i.hizliresim.com/W04rLY.jpg

sizce bu büyüklükteki bir taş yazdıgım sorunları yaparmı ?
turbokenan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen turbokenan »

Hastalıgı kardesim yillar gectikce geri gidiyo demekki bu hastalik senelerdir var sende böbrekleri bozucaksın idrar yolun arızali böbrek tasta yapar kumda nedeni idrar akim hizin canına yazik be abim idrar yolundaki yosun ta böbrege erismiş sana numarami yazdim bn okadar yazi yazmis doktor sonucta boş cikicak isin icinden yani zarari sana ! Paran gitse kurtulsan neyse canina yazik burada doktora 12000 tl verip benim teknigi deneyen var yukarda numarami yazmistim ara beni yada aradinmi? istedigin doktora git çaresi bende ûcret almiyorum yardim ederim
serkan545

arkadaşlar önceki tahlile göre stap aureus ve candida şimdi birde üreplazma üremiş monodoks verdi doktor tedavisi zormudur sık idrarı bu yaparmı birde bu sefer meni ve idrarda üreme olmadı öncekinde vardı ?
Hayrettin

Mesaj gönderen Hayrettin »

Cinsel birleşme olmadan nasıl bu kadar mikrop çıkıyor ilginç
serkan545

bende şaşırıyorum biri bayıltıp tecavüzmü etti anlamıyorum :)