Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
rcmc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen rcmc »

Kadir Paylaşımlarln Için çok teşekkürler
anladığım kadarı ile toplam 40 gün antibiotik Kullanmışsın.

Yazımın yarısı uçmuş devam...
Üçüncü ataktan sonra prostat masajı ile kültür ve anti Biogram. Yapıldı.
Iki haftadır hassas antibiotik kullanıyorum. SikayetleriM azaldı.toplam 6-12 hafta kadar Kullanmam 9erekiyor.
gelişmeleri yazarım.

Geçmiş ol sun
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

rcmc yazdı:Kadir Paylaşımlarln Için çok teşekkürler
anladığım kadarı ile toplam 40 gün antibiotik Kullanmışsın.

Yazımın yarısı uçmuş devam...
Üçüncü ataktan sonra prostat masajı ile kültür ve anti Biogram. Yapıldı.
Iki haftadır hassas antibiotik kullanıyorum. SikayetleriM azaldı.toplam 6-12 hafta kadar Kullanmam 9erekiyor.
gelişmeleri yazarım.

Geçmiş ol sun
Gelismeleri bekliyorum rcmc, yanliz oral tablet yerine igne formunu kullanmani tavsiye ederim.
rcmc

Mesaj gönderen rcmc »

Kadir
Ilk yedi gün iğne ile paralel kullandım. Şimdi oral devam.
Hic psa tahlili yaptırdın mi
tşk
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

rcmc yazdı:Kadir
Ilk yedi gün iğne ile paralel kullandım. Şimdi oral devam.
Hic psa tahlili yaptırdın mi
tşk
Psa genelde prostat kanseri ve bph ile alakalidir...ilk basta yapildi.Bu arada yaş kaçti?
rcmc

Mesaj gönderen rcmc »

Senden birkaç yaş fazla
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

rcmc yazdı:Senden birkaç yaş fazla
Yaşla alakali olarak, beraberinde bph olma ihtimalide olabilir.(İyi huylu prostat buyumesi) Prostatinizin boyutlarini biliyormusunuz?
Sagittarius

Mesaj gönderen Sagittarius »

yaklaşık 13 yıdır bu illeti çekiyorum..cipro, pıyolesetin, amoklavin, baktrim fort vb..hepsini kutular bitene kadar kullandım hiçbir fayda goremedim..bu hastalık sinsi bir hastalık..iyleşme sürecinde sancılar dahada artabılıyor..bazen antibiyotik , sıcak su oturma ve masaj sonrası sempttomların artması olumlu olarak düşünülebilir belkıde, çünkü o na kadar olusan lokositi kazıdığı ıcın mesane ve prostat; dibi kazınan kirli bir tencere gibi düşünülebilir.. once kirler hızlıca etrafa yayılcağı ıcın şikayetler artacak sonrada giderek azalıp buyuk bır rahatlama olacaktır.. bende en cok etki gosteren azosilin tablettii.. 2 yıl kadar cok rahatladım..hastalığı unuttum dıyebılırım...ama tekrar basladı ve ksıır döngüye girdim yine..her ekim kasım ayı benım ıcın felkaet aylarııı...şimdi geriye dönüp bakıyorumda o ıyı oldugun donemle nasıldım, neler hıssedıyrodum, bu hastalığa bakıs acım neydı vb...kafam allak bullak..fakat bu hastalığın baş düşmanı 13 yıl bu ılleti çeken biir olarak soğuk ...
rcmc

Mesaj gönderen rcmc »

Kadir
en son ultrasonda 44cc ölçüldu.
Prostatit ataklari sırasında psa lokosit ile uyumlu yükseldi. Urolog ataklari yakınmalar lokosit ve psa ile uyumlu oldu. Psa nin atak öncesine dönmesi aylar alabiliyor.
Yazdıklarından nüks aralıklarıni ve toplam süreyi çıkaramadım.
Çeşitli zorluklara karşın antibiyotike devam ediyorum.
hem mayo hem Cleveland Clinic web sitesinde tekrarlayan Prostatit icin 6-12 hafta kullanım öneriyor.
Bugünlerde psa da bakalım kaca düşmüş.
rcmc

Mesaj gönderen rcmc »

Mrb Sagittarius
Seni iki sene rahatlatan Azosilini bende kullandım. Sen kesintisiz ne kadar süre ile kullanmıştım.
Teşekkürler
Rcmc
benyusuf
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen benyusuf »

merhabalar
3 aylık tedavi sonucu dün zafer hoca'ya kontrole gittim.
3 ay önce 10-12 olan prostat sıvısındaki lokösit miktarı 5-6 ye düşmüş.tahlillerde de 3 ay öncesine oranla düzelme var ama en önemlisi ödem %80 oranında gitmiş durumda.zafer hoca 3 ay önce 3 günlük iesef+floxilevo+azetin vermişti fakat bu sefer iesefleri kullanmama artık gerek kalmadığını söyleyip kürü cipro+azetin+advil olarak değiştirmiştir.
3 ay önceki sıkıntılarım pelvik ağrı+cinsel isteksizlik ve ereksiyon problemi+makatta yanma...
şimdi ise pelvik ağrılarım sıfırlandı ve ödemdeki erimeye bağlı olarak makatta yanmalarım hiç denilecek kadar azalmıştır.cinsel isteksizlik sona ermiş ereksiyon sorunum eskisi kadar değildir.
paylaşmak istedim.
bunun için önce allaha sonra kadir abiye ve zafer hocaya müteşekkirim.
herkese şifalar dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

benyusuf yazdı:merhabalar
3 ay önce 10-12 olan prostat sıvısındaki lokösit miktarı 5-6 ye düşmüş.tahlillerde de 3 ay öncesine oranla düzelme var ama en önemlisi ödem %80 oranında gitmiş durumda.zafer hoca 3 ay önce 3 günlük iesef+floxilevo+azetin vermişti fakat bu sefer iesefleri kullanmama artık gerek kalmadığını söyleyip kürü cipro+azetin+advil olarak değiştirmiştir.
3 ay önceki sıkıntılarım pelvik ağrı+cinsel isteksizlik ve ereksiyon problemi+makatta yanma...
şimdi ise pelvik ağrılarım sıfırlandı ve ödemdeki erimeye bağlı olarak makatta yanmalarım hiç denilecek kadar azalmıştır.cinsel isteksizlik sona ermiş ereksiyon sorunum eskisi kadar değildir.
paylaşmak istedim.
herkese şifalar dilerim.
Çok sevindim benyusuf, kendine dikkat et, üşütme içlik giy, acili,narenciye tüketme, takviyelere devam et. 2 ay sonra tekrar lokosit olçurmeni tavsiye ederim.Çok iyi)))
benyusuf

Mesaj gönderen benyusuf »

kadir yazdı:
benyusuf yazdı:merhabalar
paylaşmak istedim.
herkese şifalar dilerim.
Çok sevindim benyusuf, kendine dikkat et, üşütme içlik giy, acili,narenciye tüketme, takviyelere devam et. 2 ay sonra tekrar lokosit olçurmeni tavsiye ederim.Çok iyi)))
acılı yeme konusunda hataylıların yüz karası sayılabilirim kadir abi,aram hiç yok acıyla:)içlik giyme mevsimi buranın sıcağına rağmen ekimin ortalarında başladı.narenciyeyle de aram hiç yok zaten.
her hastalık bir uyarıdır aslında.bu hastalıktan önce her şeyi tuza banıp yiyen ,günde 4-5 çay bardağı neskafe tüketen her gün masturbasyon yapıp prostatın anasını belleyen ben ,bu hastalıktan çok büyük bir ders çıkardım.
iyileşme sürecinin hızlanmasında buradaki paylaşımların çok büyük etkisi etkisi oldu.ben de naçizane paylaşımlarımla birilerine yardımcı olduysam/olursam ne mutlu bana.ödem konusunda sıkıntısı olanlara bromelaini(solgar) ve çinkoyu tavsiye ediyorum.ben onları kullanmayı memleketteki üroloğun''prostatın 45-50 yaşındaki adamlarınki gibi şişmiş''demesinden sonra buradaki paylaşımlardan yola çıkarak kullanmaya karar verdim.
baris93
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen baris93 »

Kadir abi merhaba 24 yaşında 1.5 yıllık yıllık prostatit hastasıyım.6 ay önce pcr testi yapıp enjeksiyon tedavisi oldum.tedavi hiçbir işe yaramadı.testte ise ureplasma gardnerella ve trichomas bakterileri çıktı.geçtiğimiz ay Zafer Hoca ile tedaviye başladım.yanlız pcr testini kendisine göstermedim.çıkan 10-12 lökosit miktarına göre 3 adet isef iğne 3 adet ligone vitamin 1 adet flexilevo 1 adet advil 1 adet de tetradox kullandım.ancak hiç düzelme yok ağrılarım ve yanmalarımda.bana çıkan bakteri ve patojenlere göre tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mıdır? Saygılar
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Üroplazma için azitro tetradox erıtromısın ofloksasın tarzında ilaç kullanılır garnılla için flaggy kullanılır ama sen bu mikropları doktoruna soyle sana bu ilaçları o tavsiye etsın kullanım süresi onemli mıkrobu oldurmek için
Bide pcr testınde kaç kolonı üredıklerı yazar 10*5,1 gıbı onları da soyle onlar enfeksiyon mıktarını gösterıyor
Mesela ne kadar yazıyor onlar
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

baris93 yazdı:Kadir abi merhaba 24 yaşında 1.5 yıllık yıllık prostatit hastasıyım.6 ay önce pcr testi yapıp enjeksiyon tedavisi oldum.tedavi hiçbir işe yaramadı.testte ise ureplasma gardnerella ve trichomas bakterileri çıktı.geçtiğimiz ay Zafer Hoca ile tedaviye başladım.yanlız pcr testini kendisine göstermedim.çıkan 10-12 lökosit miktarına göre 3 adet isef iğne 3 adet ligone vitamin 1 adet flexilevo 1 adet advil 1 adet de tetradox kullandım.ancak hiç düzelme yok ağrılarım ve yanmalarımda.bana çıkan bakteri ve patojenlere göre tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mıdır? Saygılar
Enjeksiyonu nerde yaptirdin ve kac seans? Tedavi sonrasi tekrar pcr yaptirdin mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

baris93 yazdı:Kadir abi merhaba 24 yaşında 1.5 yıllık yıllık prostatit hastasıyım.6 ay önce pcr testi yapıp enjeksiyon tedavisi oldum.tedavi hiçbir işe yaramadı.testte ise ureplasma gardnerella ve trichomas bakterileri çıktı.geçtiğimiz ay Zafer Hoca ile tedaviye başladım.yanlız pcr testini kendisine göstermedim.çıkan 10-12 lökosit miktarına göre 3 adet isef iğne 3 adet ligone vitamin 1 adet flexilevo 1 adet advil 1 adet de tetradox kullandım.ancak hiç düzelme yok ağrılarım ve yanmalarımda.bana çıkan bakteri ve patojenlere göre tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mıdır? Saygılar
Baris93 mrb,
Yapilan arastirmalara göre ureoplazma enfeksiyon tedavisinde 100 kisiye yapilan uygulamada oral yolla Ofloksasin ,doksisiklin ve eritromosin kullanilmiş ve yapilan kontrol külturlerinde ureme olmamis,ofloksasin %94,doksisiklin %84,eritromisin %82 olarak basari saglamistir.Demek oluyorki bu tedavide Ofloksasin kürü uygulamakta fayda var.
Bunun yanisira genital patojenlerden gardnerella vaginalis ve tricomonasis tedavisi icin Flagyl tablet kullanabilirsiniz.(Dr tavsiyesi ile)
Bu ilaclari kullandiginizdan 1 saat sonra vitamin ve probiyotik takviyeleri mutlaka kullanin.Hergun evde mayalanmiş probiyotik yogurt tüketin.Yogurtta Achidophilus adli yararli bakteriler vardir bagisikligi guclendirir ve zararli patojenleri yok eder.
Ayrica belirteyim,
İstanbuldaki dr da 3 seans enjeksiyon oldum 3 yil önce hiç faydasi olmadi.Prostat enjeksiyonu bana göre riskli ve faydasiz.
baris93

Mesaj gönderen baris93 »

enjeksiyonu Levent Beyden yaptırdım.6 seans 750 tl den.tedavi sonrası pcr yaptırmadım tekrardan.
baris93

Mesaj gönderen baris93 »

kadir yazdı:
Baris93 mrb,
Yapilan arastirmalara göre ureoplazma enfeksiyon tedavisinde 100 kisiye yapilan uygulamada oral yolla Ofloksasin ,doksisiklin ve eritromosin kullanilmiş ve yapilan kontrol külturlerinde ureme olmamis,ofloksasin %94,doksisiklin %84,eritromisin %82 olarak basari saglamistir.Demek oluyorki bu tedavide Ofloksasin kürü uygulamakta fayda var.
Bunun yanisira genital patojenlerden gardnerella vaginalis ve tricomonasis tedavisi icin Flagyl tablet kullanabilirsiniz.(Dr tavsiyesi ile)
Bu ilaclari kullandiginizdan 1 saat sonra vitamin ve probiyotik takviyeleri mutlaka kullanin.Hergun evde mayalanmiş probiyotik yogurt tüketin.Yogurtta Achidophilus adli yararli bakteriler vardir bagisikligi guclendirir ve zararli patojenleri yok eder.
çok teşekürler kadir abi uygulayıp tekrar durumumu size bildireceğim
efeg27

Mesaj gönderen efeg27 »

Merhaba,
Bu forumu komple okuduktan sonra üye oldum. Yaklaşık 7-8 yıldır prostatit hastasıyım ancak burada yazan arkadaşlar gibi ağrılarım hiç olmadı. Bende olanlar; 1-gece idrara çıkma (havanın soğukluğuna göre değişiyor- bu ara 2-3 civarı)
2-makat bölgesinde sanki ateşten top varmış hissi - özellikle soğuk denize girince dayanılmaz oluyor
3-arada erken boşalma problemi
4-çatal işeme
5-cinsel isteksizlik

Bu 7 yıl süre zarfında çeşitli dönemler iyileştim ve sorunum kalmadı lakin kış aylarında tekrar etti. Geçen yıl tekrar edince aynı zamanda arkadaşım olan bir üroloğa gittim ve rektal tuşe yaparak prostat sıvısını kontrol edelim dedi, işlem sırasında sende anal siğiller var bunları yok etmeden yapılacka tedavi bir işe yaramaz dedi. Sonuç olarak anal siğillere odaklandık, bu siğilleri aynı ofis wc sini kullandığımız bir arkadaştan kapmışım ve sorgulayınca tüm ofiste aynı sorun olduğunu öğrendik, hep beraber tedaviye başladık ve yaklaşık bir yıl sonunda bu belanın önünü alabildik. Ardından prostatit tedavisine başladım, daha önceleri 2 hafta ciproxin kullanmış ve sonuç almıştım ancak ürologum bu sefer tamamen keselim bitirelim dedi. Öncelikle benden acı yemeyi kesmemi istedi, bu konuda hakikaten bir baş belasıydım, narenciye ürünlerinin tamamını yasakladı ve bitkisel bir yeme programı uygulamamı istedi, bir çeşit vejeteryan olmam gerektiğini söyledi. Rektal tuşede 12-14 civarı lökasit çıktı, menide üreme olmadı. Şu anda Cravit 500 mg kullanıyorum, 3 hafta oldu ve 3 hafta daha devam edeceğiz beraberinde multivitamin ve probiyotik yoğurt ayrıca evde kendi yaptığım kefire devam ediyorum. Forumda okuduğum iesf türü iğnelerden gerek duymadı ancak yarın prostat sıvı kontrolü yapılacak ondan da bahsedeceğim. Prostat kontrolü esnasında ultrasonda eski tedavilerden kalan kireçli bölgeler var denmişti, böyle bir şey duyan varmı ?

Kendisi ile konuşmalarımda prostat içine enjeksiyona olumlu bakmadığını söylemişti, yetersiz araştırma diyor. Hayat tarzı olarak sürekli bir spor aktivitem vardır, buradan ağırlık kısmnı çıkarttırdı ve bacak yada squat çalışmamı istemedi. Tedaviye başladığımdan itibaren idrara çıkışlarım nispeten azaldı (günde 20 yi buluyordum), şunu da eklemeliyim, spor yapmadığım günler (ctesi yada pazar) idrara çıkışım artıyor, engellermi umuduyla belime yakı yaktım ve işe yaradı... alkol olarak sadece bira içiyorum ve idrarda iyi boşaltım sağladığını gözlemliyorum. Forumda bahsedilen blolamin ve ligone den sipariş verdim, ilave olarak anal siğillerden dolayı doktor tavsiyesi ile bir yıldır imutor ve niacin kullanıyorum.

Geceleri idrara çıktığımda bazen kesik kesik idrar yaptığım oluyor fakat gündüz böyle bir durum yok, bu kadar vücuttan su nasıl çıkıyor onuda anlamıyorum. Tazyik kısmı ise gündüz gayet iyi gece ise daha kötü.... bazen bu hastalığın genetik olduğunu düşünüyorum zira babam dada var ve onu prostatit olduğuna ikna etmem 2 yılımı aldı. PSA kontrolümde rakam 0,00001 gibi bir şey çıkıyor, testesteron testi genelde kontrol aralığının en altı, herhangi bir prostat büyümesi yok (yaş 46 ) babam dada (yaş 72)yok. Babamla ben arasında fark ise o çatal yada kesik idrar yapabiliyor bende öyle bir durum yok, her ikimizde de herhangi bir ağrılı durum yok ama makatta ateşten top hissi var. Benim tedavim başarılı olursa ona da uygulayacağız...

Yaştan dolayı kullandığım herhangi bir tansiyon,şeker v.b bir ilaç yok.

Gece idrara çıktığımda ya tam boşaltma olmadığından yada uyku sersemliğinden kiloda idrar kaçırma benim şimdilik tek sıkıntım, bunu yaşayan varmı yada yaşayıp iyileşen varmı ?

Biraz uzun oldu, bir daha olmaz... özür dilerim
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

efeg27 yazdı:Merhaba,
Bu forumu komple okuduktan sonra üye oldum. Yaklaşık 7-8 yıldır prostatit hastasıyım ancak burada yazan arkadaşlar gibi ağrılarım hiç olmadı. Bende olanlar; 1-gece idrara çıkma (havanın soğukluğuna göre değişiyor- bu ara 2-3 civarı)
2-makat bölgesinde sanki ateşten top varmış hissi - özellikle soğuk denize girince dayanılmaz oluyor
4-çatal işeme
5-cinsel isteksizlik

Bu 7 yıl süre zarfında çeşitli dönemler iyileştim ve sorunum kalmadı lakin kış aylarında tekrar etti. Geçen yıl tekrar edince aynı zamanda arkadaşım olan bir üroloğa gittim ve rektal tuşe yaparak prostat sıvısını kontrol edelim dedi, işlem sırasında sende anal siğiller var bunları yok etmeden yapılacka tedavi bir işe yaramaz dedi. Sonuç olarak anal siğillere odaklandık, bu siğilleri aynı ofis wc sini kullandığımız bir arkadaştan kapmışım ve sorgulayınca tüm ofiste aynı sorun olduğunu öğrendik, hep beraber tedaviye başladık ve yaklaşık bir yıl sonunda bu belanın önünü alabildik. Ardından prostatit tedavisine başladım, daha önceleri 2 hafta ciproxin kullanmış ve sonuç almıştım ancak ürologum bu sefer tamamen keselim bitirelim dedi. Öncelikle benden acı yemeyi kesmemi istedi, bu konuda hakikaten bir baş belasıydım, narenciye ürünlerinin tamamını yasakladı ve bitkisel bir yeme programı uygulamamı istedi, bir çeşit vejeteryan olmam gerektiğini söyledi. Rektal tuşede 12-14 civarı lökasit çıktı, menide üreme olmadı. Şu anda Cravit 500 mg kullanıyorum, 3 hafta oldu ve 3 hafta daha devam edeceğiz beraberinde multivitamin ve probiyotik yoğurt ayrıca evde kendi yaptığım kefire devam ediyorum. Forumda okuduğum iesf türü iğnelerden gerek duymadı ancak yarın prostat sıvı kontrolü yapılacak ondan da bahsedeceğim. Prostat kontrolü esnasında ultrasonda eski tedavilerden kalan kireçli bölgeler var denmişti, böyle bir şey duyan varmı ?

Kendisi ile konuşmalarımda prostat içine enjeksiyona olumlu bakmadığını söylemişti, yetersiz araştırma diyor. Hayat tarzı olarak sürekli bir spor aktivitem vardır, buradan ağırlık kısmnı çıkarttırdı ve bacak yada squat çalışmamı istemedi. Tedaviye başladığımdan itibaren idrara çıkışlarım nispeten azaldı (günde 20 yi buluyordum), şunu da eklemeliyim, spor yapmadığım günler (ctesi yada pazar) idrara çıkışım artıyor, engellermi umuduyla belime yakı yaktım ve işe yaradı... alkol olarak sadece bira içiyorum ve idrarda iyi boşaltım sağladığını gözlemliyorum. Forumda bahsedilen blolamin ve ligone den sipariş verdim, ilave olarak anal siğillerden dolayı doktor tavsiyesi ile bir yıldır imutor ve niacin kullanıyorum.

Geceleri idrara çıktığımda bazen kesik kesik idrar yaptığım oluyor fakat gündüz böyle bir durum yok, bu kadar vücuttan su nasıl çıkıyor onuda anlamıyorum. Tazyik kısmı ise gündüz gayet iyi gece ise daha kötü.... bazen bu hastalığın genetik olduğunu düşünüyorum zira babam dada var ve onu prostatit olduğuna ikna etmem 2 yılımı aldı. PSA kontrolümde rakam 0,00001 gibi bir şey çıkıyor, testesteron testi genelde kontrol aralığının en altı, herhangi bir prostat büyümesi yok (yaş 46 ) babam dada (yaş 72)yok. Babamla ben arasında fark ise o çatal yada kesik idrar yapabiliyor bende öyle bir durum yok, her ikimizde de herhangi bir ağrılı durum yok ama makatta ateşten top hissi var. Benim tedavim başarılı olursa ona da uygulayacağız...

Gece idrara çıktığımda ya tam boşaltma olmadığından yada uyku sersemliğinden kiloda idrar kaçırma benim şimdilik tek sıkıntım, bunu yaşayan varmı yada yaşayıp iyileşen varmı ?

Oncelikle hoşgeldin.. Bu 7 yıllık sureçte uzun soluklu bir tedavin oldu mu ? Doktorunun bu hastalik hakkindaki düşünceleri nelerdir? Prostat sıvısı lokosit harici kültür yapılıp bakıldı mi?
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

efeg27 yazdı:Merhaba,
4-çatal işeme
5-cinsel isteksizlik

Gecmis olsun,genital sigil nasil oluyor deri ustu bildigimiz sigillermi,ele geliyormu ve genelde nerde oluyor makat etrafindami,bilgi amacli soruyorum,benimde,penis etrafinda 8-10 adet toplu igne ucu kadar ama patlatmayinca hafif buyuyen ici kan dolu minik torbaciklar var suan cok az ve tedavi zamani baya azaldi,ayni seylermi acaba..
efeg27

Mesaj gönderen efeg27 »

Oncelikle hoşgeldin.. Bu 7 yıllık sureçte uzun soluklu bir tedavin oldu mu ? Doktorunun bu hastalik hakkindaki düşünceleri nelerdir? Prostat sıvısı lokosit harici kültür yapılıp bakıldı mi?

Merhaba, ilk dönemde akış hızı, bakteri kültürü v.b. bütün testler yapıldı ardından şimdi adını hatırlamadığım ama penisilin olduğunu bildiğim iğnelerden sabahları olmak üzere 40 tane vuruldum. Bütün bu tedavi süresince söylenenleri harfiyen yerine getirdim ve uzun sürede sorun yaşamadım. Ancak 2-3 kış sonrası geri geldi, muhtemelen asla sıfırlanmıyan bir mikrop... herhangi bir şekilde bağışıklık düştümü saldırıya geçiyor. Bu sefer ki tedavide kesin sonuç alabilmek için kendime bir yıl süre tanıdım, her türlü şeye dikkat edeceğim.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

efeg27 yazdı:Oncelikle hoşgeldin.. Bu 7 yıllık sureçte uzun soluklu bir tedavin oldu mu ? Doktorunun bu hastalik hakkindaki düşünceleri nelerdir? Prostat sıvısı lokosit harici kültür yapılıp bakıldı mi?

Merhaba, ilk dönemde akış hızı, bakteri kültürü v.b. bütün testler yapıldı ardından şimdi adını hatırlamadığım ama penisilin olduğunu bildiğim iğnelerden sabahları olmak üzere 40 tane vuruldum. Bütün bu tedavi süresince söylenenleri harfiyen yerine getirdim ve uzun sürede sorun yaşamadım. Ancak 2-3 kış sonrası geri geldi, muhtemelen asla sıfırlanmıyan bir mikrop... herhangi bir şekilde bağışıklık düştümü saldırıya geçiyor. Bu sefer ki tedavide kesin sonuç alabilmek için kendime bir yıl süre tanıdım, her türlü şeye dikkat edeceğim.
Peki tekrardan mikrop kapmış olma ihtimalin olabilir mi?
efeg27

Mesaj gönderen efeg27 »

Gecmis olsun,genital sigil nasil oluyor deri ustu bildigimiz sigillermi,ele geliyormu ve genelde nerde oluyor makat etrafindami,bilgi amacli soruyorum,benimde,penis etrafinda 8-10 adet toplu igne ucu kadar ama patlatmayinca hafif buyuyen ici kan dolu minik torbaciklar var suan cok az ve tedavi zamani baya azaldi,ayni seylermi acaba..

Merhaba,

Genital siğil makat etrafında çeşitli tipleri olan bildiğimiz deri üstü siğiller gibi bir oluşum. Değişik renklerde olabiliyor benimkiler ten rengi veya beyazdı, HPV virüsünden kaynaklanan bir hastalık. Penis etrafında da olabiliyor, sakın sıkıp patlatayım falan deme yayılır, hemen bir dermatoloğa gidip yaktır, devlet hastanelerinde de yapılıyor. Koterle yada radyo frekans yöntemiyle yakmak en garantili yöntemdir, lazer,kreyotopi (soğuk yakma), krem v.b. pek işe yaramıyor. Tekrar çıkarsa tekrar yaktır, bitene kadar devam edeceksin. Bağışıklık sistemin ekstra olarak bu pisliklede savaşıyor! Ayrıca çok bulaşıcıdır, partnerine bulaşırsa temizlemek çok daha zor...
efeg27

Mesaj gönderen efeg27 »

efeg27 yazdı:

Peki tekrardan mikrop kapmış olma ihtimalin olabilir mi?

Hiç bir fikrim yok, eski tedavi ve testlerin sonuçlarına bakmadım, nerde olduğunu da bilmiyorum.