Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Murtaza75
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Murtaza75 »

Merhaba, benim hikayem bolumunde kendi durumumu anlatmistim,iki aydir bu problemi yasiyorum bende ,forumu okuyunca Kadir beyle olan benzer durum nedeniyel zafer beye gittim .Rektal tuse de15-20 loksit cikmisti..5 gun iesef kullandim biraz rahatlamistim agrilarim azaliyor gbiydi devaminda flexilevoya ve takviyelere basladim .Igneden sonraki ilk hafta agrilar tekrar artti ancak suan ikinci haftasindayim agri ve isedimten sonraki yanma %50 azaldi ama halen devam ediyor,nisbeten eskiye gore rahatim.Insallah devaminda tam faydasini gorurum..
rcmc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen rcmc »

Mrb arkadaslar izmirde prostat masajı ile örnek alan üroloji ismi yazabilirsiniz.
Tşk
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

ABittersweetLi yazdı:Mantarlar için terbisil tarzı bir ilaç Oral yoldan en az 2-3 ay kullanılmadı mı tekrarlaması çok normal. Bunun yanında doktor kortizon kremde verecektir. Ben vakti zamanında 3 ay terbisil ve krem kullandım.bir dahada tekrarlamadı.

Terbisililn krem şeklinde olanı pek işe yaramaz.birde bazı doktorlar mantarlar ile egzamayı karıştırıyor. İyi bir doktorun muyane etmesi lazım.
Terbisil her ilaç gibi mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalı,Terbisile başlanacaksa böbrek ve karaciğer üzerinde olumsuz etkisi olma olasılığı olan bir ilaç olduğu için mutlaka kullanıldığı sürece ayda bir kere hemogram, kreatinin, ast-alt değerlerine bakılması gerekir.İlaca devam edilip edilmeeceğine doktor kan değerlerinin sonucuna göre karar verir.
johnnydeep

Mesaj gönderen johnnydeep »

Arkadaşlar benzer sorunlardan müzdaripim. Lütfen bana bir yol gösterin. Yaklaşık 1.5 ay önce başlayan bu problemde açıkcası prostatitmiyim değil miyim onu bile bilmiyorum. İdrar testinde 6.7 lökösit çıktı doktor bişey yok dedi ama prostat tarafında iltihap olabilir diyerek cipro 500 mg başladı. yaklaşık 10 gün kullandıktan sonra şikaeylerimin çoğu kayboldu ama 1 ay kullandım ilacı. 1 ay dolduktan sonra bıraktım ve 1 hafta sonra tekrar aynı sorunlar başladı. Şuan 7 gündür ciprosid kullanıyorum değişiklik ve azalma yok. Makat ve testislerin arasında yanma, penis ucunda yanma, sık sık idrara çıkma isteği. Allah aşkına bir fikir verin. Bu arada yaşım 27.
son

Mesaj gönderen son »

Daha yenisin doktorun idrar tahlili, idrar kültürü, sperm kültürü ve prostat sıvısında mikrop arasın doktorların bence en büyük hatası ilk elden bu tetkikleri yapmaması hastaya hemen ciproyu yapıştırıp yolluyorlar bence nokta atışı tedavi olmalı hastanın şikayetleri başlar başlamaz teferruatlı mikrop aranmalı elbette doktor bu tetkiklerin çıkması üç günü bulacağı için bu tahlilleri istedikten sonra sonuçlar çıkana kadar koruyucu olarak antibiyotik başlayabilir lakin teferruatlı tahlil istemeden ciproyu yapıştır yolla doğru bulmuyorum ve özellikle sonrasında hastanın şikayetleri geçmeyince mikrop bulmak zorlaşıyor
johnnydeep

Hocam cevabınız için öncelikle teşekkür ederim. Ben daha önceleri akşam yatmadan önce sık sık lavabo ihtiyacı hissediyor ve iki damla yapıp geri yatıyordum. O zamanlar ağrı ve yanma olmadığı için bunu hastalığa yormamıştım. Ek olarak 1 ay önce sigarayı bıraktım. Sigarayı bırakmadan önceleri çok az su tüketiyordum malesef. İnanın sigarayı bıraktığıma bile sevinemedim bu lanet hastalık yüzünden. Doktor antibiyotiğe 1 hafta daha devam et sonrasında kültür yaptır dedi. Antibiyotiği bıraktıktan kaç gün sonra kültür testi yaptırabilirim bilginiz var mı? zira antibiyotik kullanımı kültür test sonuçlarını etkilemekte.

Not: Bu arada bende de son 1 senedir cinsel isteksizlik vardı ama bunu sigara kullanımına bağlıyordum.
ordulu52

Mesaj gönderen ordulu52 »

Bir filmde izlemiştim adam oğlunun hastalığının tedavisini kendisi bulmuştu.Lorenzo' s Oil filmin adı izleyenler bilir,Ege üniversitesinde okula başlayanlara bu filmi izletiyorlar.Bende kendimce bu illete çare bulmak için vakit buldukça araştırıcam.Bilginize.

Antibiyotiklerle ilgili makaleler http://www.akhisardh.gov.tr/download/AKILCI.pdf kaynak. Prostat dokusuna en hızlı geçiş yapan en iyi etki gösteren antibiyotikleri araştırıyorum.

1)Kinolonlar oral alım kolaylığı, idrar, böbrek ve prostat dokularında yüksek düzeylere
ulaşmaları, bu düzeyde üriner enfeksiyon etyolojisinden sorumlu olabilecek hemen tüm
bakterilere etkili olmaları nedeniyle idrar yolu enfeksiyonlarında eşsiz tedavi seçenekleridir.
3-14 günlük tedavilerde %92-100 oranında bakteri eradikayonu ve klinik iyileşme sağlarlar.
Akut sistit tedavisi sırasında kinolonlara direnç gelişmesi oldukça nadir görülmekle birlikte 3
günden kısa süreli tedavilerde staflokokkus saprophyticus eradikasyonu güç olmaktadır. Akut
piyelonefritte 7-10 günlük ofloksasin ve norfloksasin tedavisi ile %78-91 oranında tedavi
başarısı elde edilmiştir Bakteriyel prostatitlerde kinolonlarla tedavide başarı oranı %90’nın üzerindendir.
Prostattitlerde kinolonlar ilk tercih edilecek ilaçlardır. Bu endikasyonda 4-6 hafta süre ile
uygulanmaları önerilir, aksi takdirde infeksiyonun tekrarlama olasılığı fazladır. Bu gruba giren ilaçlar

KİNOLONLAR
Siprofloksasin :Bunu çoğunuz kullandınız fayda etmedi. Ciproxin (Bayer) (250-500 mg tb, 100-200 mg infüzyon), Ciflosin (Deva), Cipro (Biofarma), Ciproktan (Koçak), Ciprolon (Haver), Proxacin (Biosen), Roxin (İ.E.Ulagay), Sanset (Sanovel), Sifloks (Eczacıbaşı), Siprobel (Nobel)

Ofloksasin : Tarivid (Türk Hoechst) (200 mg tb, 200 mg amp), Girasid (Abfar), Kozoksin (Biokem), Menefloks (M.Nevzat), Ofkozin (Koçak), Oflocide (Abdi İbrahim), Urosin (Yeni)

Pefloksasin : Peflacine (ERP) (400 mg tb, 400 mg amp)

Levofloksasin : Tavanic (Türk Hoechst) (500 mg tb, 500 mg flac) 4-6 hafta süre ile uygulanması istenmektedir.Başarı Oranı % 90 larda.

2)Linkozamitler dokulara ve vücut sıvılarına iyi penetre olurlar. Akciğer, karaciğer,
safra, appendiks, yumuşak dokular, kemik, eklem ve prostat dokusuna linkozamitlerin geçişi
iyidir. BOS’na yeterli düzeyde geçmezler. Klindamisin, PNL’lere ve makrofaşlar içerisine
aktif olarak girer ve bu hücreler içersinde yüksek konsantrasyona ulaşır.
Klindamisin %90 karaciğerde metabolize edilerek safra ve idrar yolu ile atılırken
%10’nu böbrekler yolu ile değişmeden atılır. Karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalarda
klindamisin yarı ömrünün uzamasına karşın toksik birikim olmaz. Yarılanma ömrü 6 saattir.

Bu grup ilaçlar LİNKOZAMİDLER
Linkomisin : Lincocin (Eczacıbaşı) (300 mg flac, 600 mg amp), Linkomisin-İE (İ.E.Ulagay), Linkosol (Haver), Linmisin (Öztürk), Linsif (Sifar), Linkoles (Aroma), Linosin (Deva), Linconobel (Nobel)
Klindamisin : Cleocin (Eczacıbaşı) (150 mg cap, 75 mg granül, 150 mg amp), Klindan (Bilim) (150 mg cap, 300-600 mg amp), Clin (İ.E.Ulagay), Klinoksin (Deva), Kliptosin (Toprak) bunlardan kullanan varsa bizi bilgilendirsin :)

3) Sulfonamitler gibi trimetoprimde sindirim yolundan iyi absorbe olur. İlacın çoğu idrar
ile tübüler sekresyon yolu ile atılır. TMP’ in serum yarı ömrü 9-11 saattir. TMP-SMZ daima
1/5 oranında kombinasyon ile elde edilir.
Oral, paranteral ve topikal kullanılabilirler.
Metabolizmaları karaciğerde olur. BOS dahil vücut sıvılarına ve dokulara iyi dağılır.
Endikasyonları :
-İdrar yolu enfeksiyonları : Duyarlı bakterilere karşı 10-14 gün süre ile
-Kronik prostatitlerde: 6-12 hafta süre ile

Trimetoprim ve sulfametoksazol içerenler
Bactrim süspansiyon – tablet – ampul
Bakton süspansiyon – tablet
Baktrisid DS tablet
Bibakrim süspansiyon – forte tablet
Biotrin süspansiyon – tablet
Cotriver süspansiyon – tablet
Kemoprim süspansiyon – tablet
Orbak forte tablet – tablet
Metoprim pediyatrik süspansiyon – tablet
Mikrosid süspansiyon – tablet
Septrin süspansiyon – tablet
Sulfaprim tablet
Trifen süspansiyon – forte tablet
Trimoks pediyatrik süspansiyon – tablet
Trimetoprim ve sulfadiazin içerenler

Burda prostata en çok etki eden en çok ulaşan antibiyotikler sınıflandırılmış bilgi amaçlı paylaştım.Bence prostat sıvısında bakteri çıkmayan arkadaşlar bu 3 etkin maddeyi denemeliler denemiş olan ise farklı bir markanın ilacınıda denesin.Benim gibi yeni prostatit olduğunu öğrenenler ve lokosit bulunan arkadaşlar ilk önce antibiyogram yaptırsın ben kendim bu hafta içi yaptırıcam Mavi lab diye bir yer hasekide.Zafer hocanın tedavisinede devam edicem tabiki sadece burdaki piçin adını öğrenmek istiyorum :) Bunca şeyle kafanızı şişirdim bilgi amaçlı paylaşımdır.Saygılar sevgiler.
son

Mesaj gönderen son »

Asıl antibiyotiğe başlamadan kültür yapılmalı,antibiyotiğe başladıktan sonra hemen arkasına kültürde bir şey çıkmayabilir antibiyotik bitiminden bir ay sonra daha kesin bir sonuç alabilirsin
ordulu52

Burda sana sonuna kadar katılıyor son.Şimdi zafer hoca allah razı olsun lokositi tespit ediyor ama ordaki iltihaba sebep olan mikrobu bakteriyi bilmiyoruz.Dolayısyla ne kadar antibiyotik böbreklere o kadar zarar.Ben zafer hocanın verrdiği ilaçları kullanıyorum lakin o mikrobuda öğrenmek istiyorum.Gelecek ay başı gittiğimde kendisine bakteri adını söylemek istiyorum açıkcası,kendiside ona göre yeni bir ilaç tedavisi yapar.
johnnydeep

son yazdı:Asıl antibiyotiğe başlamadan kültür yapılmalı,antibiyotiğe başladıktan sonra hemen arkasına kültürde bir şey çıkmayabilir antibiyotik bitiminden bir ay sonra daha kesin bir sonuç alabilirsin

Ah hocam ah işte bilgisiz ve sıradan bir üroloğa tedavi olunca malesef bu oluyor. Adam idrar tahlili temiz olmasına rağmen kültür yapmadan yapıştırdı ciproyu. 1 Ay kullandım ve rahatladım derken ilacı kestirkten 1 hafta sonra tekrar başladı. Aradım doktoru yapabileceği bişey kalmamışmış bilemiyormuş. Bana bunu dedi. Bir doktor bunu söyleyebilir mi? Bu sefer ciprosid kullanıyorum cipro ile aynı olduğu söyleniyor. Buna ayın 10 unda başladım yani bir hafta oldu ama bu sefer hiç geçmedi. Antibiyotiği şimdi kesip 1 ay bekleyim mi? yoksa 1 hafta daha şans vereyimmi antibiyotiğe.? ne yapayım bilmiyorum kafayı sıyırmak üzereyim. Sabah ilk kalktığımda bukadar yanma ve sorun yok. Sabah idrarını yaptıktan sonra güne yayılıyor ağrı. Gece tavan yapıyor.
ordulu52

Vala bende allahıma şükürler olsun ağrı yok az çok halini anlayabiliyorum.Bende sadece idrar kaçırıcam gibi ve ucunda gibi bir his var.Ben ilk dahiliyeye gittim idrar kan yaptı bişi yok dedi ben sana azosilin ve purınal şase verim dedi kullandık fasa fiso.Sonra bayramda medical'e gittim dedim hoca iyidir işbilir dedim baktı psikolojik dedi ,sanki deliyiz psikolojik çükümde niye çiş hissedim mk :) Munorol şase tek kullanım onuda içtik yine bişi yok.Bezmialem 'e gittik dedi bu olaydan önce bağırsak enfeksiyonu olmuştum enfeksiyona bağlı sinir zedelenmesi dedi inanasım geldi verdi ürispas diye bir ilaç ama yok oda fayda etmedi.Sonunda burayı bulduk Zafer hoca'ya gittik adam oturdu anlattı resimli :) rektal yaptı 20-25 çıktı.Hastalığımı sonunda öğrenmiş oldum ona seviniyorum vala :) Bu hafta içi biyogram yaptırıcam inşallah bakterinin adını öğreniriz ona göre ilaç kullanırız.herşeyin fazlası zarar.
son

Mesaj gönderen son »

Önceki antibiyotikten fayda görmediğiniz bence buda fayda etmeyecek,maddi durumunuz varsa iyi bir üroloji doktoruna gidin yada bulunduğun ilde eğitim araştırma yada üniversite hastanesine gidin,devlet hastaneleri en fazla idrar tahlili ve kültürü yaparke buda çoğu zaman fayda etmez,spermiogram,sperm kültürü bunların sonucuna görede prostat sıvısında bakteri ve lökosit aratın
ordulu52

Öle yapıcam üstad allah hepimizi beterinden korusun.Bi şekilde bu hastalık vücudun zayıf düştüğü stres ve sıkıntının aşırı olduğu dönemlerde ortaya çıktığı kanaatindeyim.Kimisi ilişkiden kaynaklı diyor kimisi birşey yokken bu hastalığı kapmış tuhaf.
kilic

Mesaj gönderen kilic »

ordulu52 yazdı:Vala bende allahıma şükürler olsun ağrı yok az çok halini anlayabiliyorum.Bende sadece idrar kaçırıcam gibi ve ucunda gibi bir his var.Ben ilk dahiliyeye gittim idrar kan yaptı bişi yok dedi ben sana azosilin ve purınal şase verim dedi kullandık fasa fiso.Sonra bayramda medical'e gittim dedim hoca iyidir işbilir dedim baktı psikolojik dedi ,sanki deliyiz psikolojik çükümde niye çiş hissedim mk :) Munorol şase tek kullanım onuda içtik yine bişi yok.Bezmialem 'e gittik dedi bu olaydan önce bağırsak enfeksiyonu olmuştum enfeksiyona bağlı sinir zedelenmesi dedi inanasım geldi verdi ürispas diye bir ilaç ama yok oda fayda etmedi.Sonunda burayı bulduk Zafer hoca'ya gittik adam oturdu anlattı resimli :) rektal yaptı 20-25 çıktı.Hastalığımı sonunda öğrenmiş oldum ona seviniyorum vala :) Bu hafta içi biyogram yaptırıcam inşallah bakterinin adını öğreniriz ona göre ilaç kullanırız.herşeyin fazlası zarar.
ordulu52 yazdı:Vala bende allahıma şükürler olsun ağrı yok az çok halini anlayabiliyorum.Bende sadece idrar kaçırıcam gibi ve ucunda gibi bir his var.Ben ilk dahiliyeye gittim idrar kan yaptı bişi yok dedi ben sana azosilin ve purınal şase verim dedi kullandık fasa fiso.Sonra bayramda medical'e gittim dedim hoca iyidir işbilir dedim baktı psikolojik dedi ,sanki deliyiz psikolojik çükümde niye çiş hissedim mk :) Munorol şase tek kullanım onuda içtik yine bişi yok.Bezmialem 'e gittik dedi bu olaydan önce bağırsak enfeksiyonu olmuştum enfeksiyona bağlı sinir zedelenmesi dedi inanasım geldi verdi ürispas diye bir ilaç ama yok oda fayda etmedi.Sonunda burayı bulduk Zafer hoca'ya gittik adam oturdu anlattı resimli :) rektal yaptı 20-25 çıktı.Hastalığımı sonunda öğrenmiş oldum ona seviniyorum vala :) Bu hafta içi biyogram yaptırıcam inşallah bakterinin adını öğreniriz ona göre ilaç kullanırız.herşeyin fazlası zarar.
ordulu52 yazdı:Öle yapıcam üstad allah hepimizi beterinden korusun.Bi şekilde bu hastalık vücudun zayıf düştüğü stres ve sıkıntının aşırı olduğu dönemlerde ortaya çıktığı kanaatindeyim.Kimisi ilişkiden kaynaklı diyor kimisi birşey yokken bu hastalığı kapmış tuhaf.
ordulumusunuz bende orduda yasiyorum sizinle tanisabilirmiyim ayni rahatsizljk bendede war
ordulu52

Orduluyum kılıç istanbulda yaşıyorum memleketde olsam bu hastalık olmazdı stres sıkıntı Büyükşehir insanı hastalık hastası ediyor.ırmak sesiyle uyanmak bile huzurun en güzeli
benyusuf

Mesaj gönderen benyusuf »

bu hastalıkta 3 ayımı neredeyse dolduracağım.3 ay önceki sıkıntılarım..idrardan sonra hafif yanma,pelvik bölgede ağrı,makatta yanma ve cinsel isteksizlikti.
3 ay dolarken pelvik bölge ağrısından ve idrardan sonra yanmadan eser kalmadı.cinsel isteksizlik de bitti diyebilirim ama erken boşalma oluyor ara sıra.şu aralar sağ ayağımın en küçük parmağında mantar başladı ama çok az rahatsız ediyor.çinko,bromelain,ligone,kabak çekirdeği ve sıcak su oturmalarına rağmen makattaki yanma devam ediyor.bu mantarla makattaki yanmanın bir ilgisi olabilir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

benyusuf yazdı:bu hastalıkta 3 ayımı neredeyse dolduracağım.3 ay önceki sıkıntılarım..idrardan sonra hafif yanma,pelvik bölgede ağrı,makatta yanma ve cinsel isteksizlikti.
3 ay dolarken pelvik bölge ağrısından ve idrardan sonra yanmadan eser kalmadı.cinsel isteksizlik de bitti diyebilirim ama erken boşalma oluyor ara sıra.şu aralar sağ ayağımın en küçük parmağında mantar başladı ama çok az rahatsız ediyor.çinko,bromelain,ligone,kabak çekirdeği ve sıcak su oturmalarına rağmen makattaki yanma devam ediyor.bu mantarla makattaki yanmanın bir ilgisi olabilir mi?
Benyusuf makattaki yanma mantarla alakali olabilir.Probiyotik beslenmeye bakin .Tatli ve hamur islerini mumkun mertebe tuketmeyin.
benyusuf

Kadir Abi cevabin icin oncelikle cok tesekkur ederim ama ben prostatit olmadan once de tatli,hamur isleri ya da cikolata tarzi seyleri cok nadir yerdim ki su an hic yemiyorum,sabahleyin kahvalti esnasinda bir ceyrek ekmek disinda ekmek dahi yemiyorum.benim sikintim odem.ne yaptim ne ettiysem odem gitmiyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

benyusuf yazdı:Kadir Abi cevabin icin oncelikle cok tesekkur ederim ama ben prostatit olmadan once de tatli,hamur isleri ya da cikolata tarzi seyleri cok nadir yerdim ki su an hic yemiyorum,sabahleyin kahvalti esnasinda bir ceyrek ekmek disinda ekmek dahi yemiyorum.benim sikintim odem.ne yaptim ne ettiysem odem gitmiyor
Prostat sivisi lokosit durumun ne durumda ben yusuf? Yada hic kültür,antibiogram yaptirdinmi?
benyusuf

Agustos ayinda Zafer hocada rektal tuse sonucu lokosit 10-12 cikti ,1 ay once memlekette prostat sivisi kulturu yaptirdim.ureme yok,ulkemizdeki cogu urolog gibi memlekette gittigim doktor da lokosit miktarina bakmaya gerek duymadi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

benyusuf yazdı:Agustos ayinda Zafer hocada rektal tuse sonucu lokosit 10-12 cikti ,1 ay once memlekette prostat sivisi kulturu yaptirdim.ureme yok,ulkemizdeki cogu urolog gibi memlekette gittigim doktor da lokosit miktarina bakmaya gerek duymadi
Benyusuf,10-12 lokosit orta derecede enfeksiyon olduguna isarettir kardesim.
rcmc

Mesaj gönderen rcmc »

Mrb kadir
dediğin gibi mesajlarını inceledim. kaç gün kabadan iğne yaptırdın ve kaç gün oral antibiyotik kullandin Bulamadim.
15 gün önce birlikte oral ve kabadan antibiyotike başladım. Bir haftadir yanlız oral yoldan alıyorum. Kültür ve antibiogram yaptırdım ona göre devam ediyorum.once halsizlik azaldı sonra ani ateş hissetme azaldı. 4-5 gündur öncede ayak üşümeleri giderek azalıyor. Uzun sure antibiotik kullanmanin getirdigi ishali onlemek icin bolca kefir ve probiotik yogurt tuketiyorum.Sanırım doğru antibiotik buldum.
Not: isminle hitap etmemde sakinca varmı?
Yardımların için tesekkurler
johnnydeep

Arkadaşlar bugün üriner usg ve üroflowmetre yaptırdım. Değerle ile ilgili tecrübeli arkadaşlar yorum yapabilir mi?

Üriner USG sonucu;

-Her iki böbrek boyutları normal sınırlarda olup parankim ve sinüs eko yapıları doğaldır. Bilateral kalkül,pelvikaliektazi saptanmadı.
-Mesane duvar kalınlığı normal sınırlarda.konturları düzgündür.Lümen içinde patalojik oluşum görülmedi

-Prostat boyutları 34x22x24 mm ebatlarda ölçülmüştür.
-Pelviste sıvı kolleksiyonu,kitlesel lezyon saptanmadı.

ÜROFLOW sonucu;

Başlangıç Zamanı 0 sn
Bitiş zamanı 35 sn
Akış başlama zamanı 4 sn
Azami akış 19.2 ml/sn
Azami akışa ulaşma zamanı 4sn
Ortalama akış 7.8 ml/sn
Boşaltma süresi 31 sn
boşaltma miktarı 272 ml
Akış aralık sayısı 8
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

rcmc yazdı:Mrb kadir
dediğin gibi mesajlarını inceledim. kaç gün kabadan iğne yaptırdın ve kaç gün oral antibiyotik kullandin Bulamadim.
15 gün önce birlikte oral ve kabadan antibiyotike başladım. Bir haftadir yanlız oral yoldan alıyorum. Kültür ve antibiogram yaptırdım ona göre devam ediyorum.once halsizlik azaldı sonra ani ateş hissetme azaldı. 4-5 gündur öncede ayak üşümeleri giderek azalıyor. Uzun sure antibiotik kullanmanin getirdigi ishali onlemek icin bolca kefir ve probiotik yogurt tuketiyorum.Sanırım doğru antibiotik buldum.
Not: isminle hitap etmemde sakinca varmı?
Yardımların için tesekkurler
Mrb rcmc,
Benim ilaç kullanimim prostat sivisi lokosit miktarina paralel olarak degisiklik arz etti.Kafadan ilac kullanmadim.Tavsiyede etmem kafadan ilac kullanmayi.
Şöyleki,
30-35 lokosite 12 adet igne, sabah1 aksam1
20-25 lokosite 10 " sabah1 aksam1
15-20 lokosite 8 " sabah1 aksam 1
10-15 lokosite 6 " gunde 1
10-12 lokosite 5 " gunde 1
5-8 lokosite 3 " gunde 1
İgneler bittikten sonra 1-2kutu flexilevo750 oral tablet kullandim.
Birkac defa nuks yasadim ve ayni tedaviyi uyguladim.Lokosit miktarini stabil durumda olmasina dikkat ettim.
Takviye olarak, Ligone probiyotik betaglucan,bromelain,polen,propolis ve naturel yogurt kullandim.
İsmimle hitap etmen benim icin onemli degil)) bu arada yasimda 57)) Selamlar.
rcmc

Mesaj gönderen rcmc »

Mrb kadir
SorunlarımIZ benzer saniyorum.kronik bakteriyel prostatit.
Cleveland Clinic web sitesinde kronik prostatit vakalarının %90 inin non-bakteriyel olduğunu yazıyor. Kronik bakteriyel prostatitlerinde %60 oranında tedavi edilebilir diyor.
1-2015 ekimde klinik belirtiler, idrarda lökosit yukselmesi ve PSA yükselmesi (11) ile cbp (kronik bakteriyel prostatit )tanisi kondu.verilen cipro lari 6 hafta kullandim. Belirtiler azaldi.psa (3.5-4.0) bandına düştü.
2-