Idrari mesanede degil ucunda hissetme

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Abbasklcc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Idrari mesanede degil ucunda hissetme

Mesaj gönderen Abbasklcc »

Eskiden idrari mesanede yanu gobegin altinda hissederdim simdi orada hicbir his yok idrari sanki uretranin ucunda gibi surekli tutuyormusum gibi bu hissi yasayan atlatan varmu bir de kadir abi sence bu nasil oluyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Idrari mesanede degil ucunda hissetme

Mesaj gönderen kadir »

Prostattaki inflamasyonun yangısinı penis ucunda hissedersin. Prostatik üretradan penil üretraya gelen sinirler penis ucunda biter. Bu yüzden inflamasyonel yangiyı penis ucunda hissedersin.
Dolayısı ile bu yangi sana idrar hissini hissetmene fırsat vermiyor.
Abbasklcc

Anladim abi sagolasin
bel_soğukluğu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen bel_soğukluğu »

Öyle lanet bir hastalık ki öldürmüyor ama ölü gibi yaşatıyor. Antibiyotik ile iyileştiğini hissediyorsun özellikle doğru antibiyotik ise iyileşiyorum diyorsun ama bu doktorlar yüzünden şanslı kesimde değilsek zaman alıyor ve prostat iyileşemediği için sürekli başa sarıyoruz. Sanırım bir gün iyileşeceğiz umuduyla koca bir ömür tüketicem. Keşke şu foruma ve Kadir abiye hastalığın ilk günleri denk gelebilseydim. Muhtemelen iyileşmiştim. Bunun pişmanlık ve keşkesi bile insanı bitiriyor, eritiyor. Geçer dedim, ilk gittiğim doktora güvendim ve hayatım kaydı. Önemsemedim, peşine düşmedim ve buradayım işte.. 1 sene olacak neredeyse..
Abbasklcc

bel_soğukluğu yazdı: 14.05.2024 - 21:45 Öyle lanet bir hastalık ki öldürmüyor ama ölü gibi yaşatıyor. Antibiyotik ile iyileştiğini hissediyorsun özellikle doğru antibiyotik ise iyileşiyorum diyorsun ama bu doktorlar yüzünden şanslı kesimde değilsek zaman alıyor ve prostat iyileşemediği için sürekli başa sarıyoruz. Sanırım bir gün iyileşeceğiz umuduyla koca bir ömür tüketicem. Keşke şu foruma ve Kadir abiye hastalığın ilk günleri denk gelebilseydim. Muhtemelen iyileşmiştim. Bunun pişmanlık ve keşkesi bile insanı bitiriyor, eritiyor. Geçer dedim, ilk gittiğim doktora güvendim ve hayatım kaydı. Önemsemedim, peşine düşmedim ve buradayım işte.. 1 sene olacak neredeyse..
Birazda şans olacak ben mesela 3 ay normal doktorlarla ugrastim olmadi sonra herkesin cok ovdugu istanbuldaki malum hocaya gittim bana birseyin yok deyince saldım 3 4 ayda oyle gecti bilsem en basta pcr kultur yaptirirdim sans iste milletin ovduğu hoca bana birseyin yok dedi 3 4 ayim oyle gitti sadece onlari da suclamiyorum bendeki hastalik tahminince daha once basladi ama belirti vermedi son anda belirti verdi diye dusunuyorum
spft
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen spft »

Abbasklcc yazdı: 14.05.2024 - 22:41
bel_soğukluğu yazdı: 14.05.2024 - 21:45 Öyle lanet bir hastalık ki öldürmüyor ama ölü gibi yaşatıyor. Antibiyotik ile iyileştiğini hissediyorsun özellikle doğru antibiyotik ise iyileşiyorum diyorsun ama bu doktorlar yüzünden şanslı kesimde değilsek zaman alıyor ve prostat iyileşemediği için sürekli başa sarıyoruz. Sanırım bir gün iyileşeceğiz umuduyla koca bir ömür tüketicem. Keşke şu foruma ve Kadir abiye hastalığın ilk günleri denk gelebilseydim. Muhtemelen iyileşmiştim. Bunun pişmanlık ve keşkesi bile insanı bitiriyor, eritiyor. Geçer dedim, ilk gittiğim doktora güvendim ve hayatım kaydı. Önemsemedim, peşine düşmedim ve buradayım işte.. 1 sene olacak neredeyse..
Birazda şans olacak ben mesela 3 ay normal doktorlarla ugrastim olmadi sonra herkesin cok ovdugu istanbuldaki malum hocaya gittim bana birseyin yok deyince saldım 3 4 ayda oyle gecti bilsem en basta pcr kultur yaptirirdim sans iste milletin ovduğu hoca bana birseyin yok dedi 3 4 ayim oyle gitti sadece onlari da suclamiyorum bendeki hastalik tahminince daha once basladi ama belirti vermedi son anda belirti verdi diye dusunuyorum
Merhaba hocam, bahsettiğiniz o doktora bende gittim lökosit 0 çıkınca bişeyin yok dedi aynı şekilde. Daha sonra ne olabilir diye düşünürken pelvik taban kaslarını kontrol etmeye gittim. Orada da aynı şekilde sizin gibi idrar var ben bırakmıyormuşum gibi hissettiğimi ama aslında içinin boş olduğunu söyledim. Belki sizden farklı olarak benim şikayetlerim tuvalete girdikten sonra başlıyordu. Günün ilk tuvaletine kadar normaldi. Eğer sizde prostat temiz çıktıysa pelvik kaslarınıza baktırabilirsiniz. Ben yeni başladım şuan ilerlemem yok ama orada yapılan sıkma testine göre kasları çok az sıkabiliyordum. Bunun sebebi de zaten gergin olmalarıydı gergin olmaları sebebiyle de idrarı sürekli tutuyor hissi veriyordu.
Abbasklcc

spft yazdı: 15.05.2024 - 09:53
Abbasklcc yazdı: 14.05.2024 - 22:41
Merhaba hocam, bahsettiğiniz o doktora bende gittim lökosit 0 çıkınca bişeyin yok dedi aynı şekilde. Daha sonra ne olabilir diye düşünürken pelvik taban kaslarını kontrol etmeye gittim. Orada da aynı şekilde sizin gibi idrar var ben bırakmıyormuşum gibi hissettiğimi ama aslında içinin boş olduğunu söyledim. Belki sizden farklı olarak benim şikayetlerim tuvalete girdikten sonra başlıyordu. Günün ilk tuvaletine kadar normaldi. Eğer sizde prostat temiz çıktıysa pelvik kaslarınıza baktırabilirsiniz. Ben yeni başladım şuan ilerlemem yok ama orada yapılan sıkma testine göre kasları çok az sıkabiliyordum. Bunun sebebi de zaten gergin olmalarıydı gergin olmaları sebebiyle de idrarı sürekli tutuyor hissi veriyordu.
Bilgi icin sagolun hocam suan idrar pcr da cikan kommensal flora bakterileri icin anti aliyorum bunlar bitince yinede gecmezse onuda deneyecem
xlazine

Mesaj gönderen xlazine »

bendede aynı semptom var hiçbi rşekilde idrarı mesanede hissetmiyorum sürekli peniste hissediyorum bu durumda sürekli idrar hissine yol açıyor bu duruma önerebileceğin bir şey varmı kadir abi.......
xlazine

Mesaj gönderen xlazine »

penis ucunda rahatsız edince idrarı boşaltma isteği oluyor sürekli halbuki sıkışma yok....
Abbasklcc

xlazine yazdı: 15.05.2024 - 13:53 penis ucunda rahatsız edince idrarı boşaltma isteği oluyor sürekli halbuki sıkışma yok....
Hocam sizde pelvik kaslarda yada rektumdan uretra ucuna kadar sertlik varmi benim o kaslar surekli gergin kaskati orayi gevsetemiyorum
xlazine

Mesaj gönderen xlazine »

NASIL BİRŞEY TARİF EDERMİSİN
Abbasklcc

Bacak aramizdaki kaslari surekli sıkıyormusum gibi son idrari bitirmek için sıkarız ya içinde kalmasin diye ordaki kasları sıkarız o kaslardan bahsediyorum sanki kaskati sert sürekli sıkıyorum gibi gevsedigini rahatladigini hissetmiyorum
xlazine

Mesaj gönderen xlazine »

valla bendeki suan semptom idrar hissi peniste belki mesanede hissetsem çok tuvalete gitmem tutarım ama bunda rahatsız ediyor
...çare ne bilmiyorum
tenistopu

Mesaj gönderen tenistopu »

Ayni rahatsızlık bende var , bana tek iyi gelen gün içersinde bi daha tekrarlamasını önleyen tek bir şey var . Sabahları erken kick boks antremanı , ip atliyorum aerobik hareketler filan yaklasik bir saat gün içersinde bir daha tekrarlamıyor .Ne bir ilaç ne de bur suplemento faydası oldu .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

xlazine yazdı: 15.05.2024 - 13:18 bendede aynı semptom var hiçbi rşekilde idrarı mesanede hissetmiyorum sürekli peniste hissediyorum bu durumda sürekli idrar hissine yol açıyor bu duruma önerebileceğin bir şey varmı kadir abi.......
Canephron kullanabilirsiniz doktor tavsiyesi ile.
xlazine

Mesaj gönderen xlazine »

İdrarı peniste hissetmeye iyi gelirmi abi .....benn gunde 6-8 defa cikiyorum tuvalate ama.peniste hissettigim için gitmek istiyorum sürekli ...mesane hissetsem belki tutarız en azından rahatsızlık hissetmeyiz
xlazine

Mesaj gönderen xlazine »

kadir yazdı: 15.05.2024 - 16:47
xlazine yazdı: 15.05.2024 - 13:18 bendede aynı semptom var hiçbi rşekilde idrarı mesanede hissetmiyorum sürekli peniste hissediyorum bu durumda sürekli idrar hissine yol açıyor bu duruma önerebileceğin bir şey varmı kadir abi.......
Canephron kullanabilirsiniz doktor tavsiyesi ile.
Abi önerilen doz nedir gunluk
Abbasklcc

Canephronun kendi tavsiyesi günde 3 kez 2 şer tane yani toplam 6 olmak uzere kullanin diyor ben kullandim ama suan anti kullandigim icin biraktim
xlazine

Mesaj gönderen xlazine »

Canaphron iyi geldimi.peki bende sipariş verdim bugün gelince deneyecegim
Abbasklcc

Biraz iyi geldi ama sonra antilere basladim ikisini bir alinca karaciger alt degeri firladi oyle olunca ara verdim antiler bitene kadar kullanacaksaniz antibiyotik ile birlikte kullanmayin
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

LEVATOR ANİ SENDROMU
Rektumda ya da vajinada derin künt, donuk bir ağrı ve basınç hissi
30 dakika veya daha uzun süren ağrı periyotları
Uyluk ve kalçaya yansıyan ağrı
Rahatsız bir şeyin üstünde oturuyormuş hissi
Bağırsak hareketleri ve uzun süre oturma ile artan ağrı
Dışkılama ile artan ağrı ya da kabızlık
Pelvik taban kaslarında ağrı ve spazm
Cinsel ilişki sırasında ya da sonrasında ağrı
Belirtilerin tanıdan en az 6 ay önce başlangıçlı olması ve son 3 ay her hafta bir gün yaşanmış olması kriter alınmaktadır.
prostagod

Boşalirken meninin yara yara geldigini hisediyorsaniz ve serleşme bozuklugunuz varsa mutlaka
Anismus ve levator ani sendromunu dusununuz.
Evet iltihapta yapar idrarda lokositide attirir çunku basincli isemeye sebep olur ,bunun sonucu olarak prostatik uretraya idrar yayilir ve bu yanma ve inflamasyona neden olur .
Külturde hiç bir bakteri bulamazlar.
Falconn58

Mesaj gönderen Falconn58 »

prostagod yazdı: 19.05.2024 - 17:50 LEVATOR ANİ SENDROMU
Rektumda ya da vajinada derin künt, donuk bir ağrı ve basınç hissi
30 dakika veya daha uzun süren ağrı periyotları
Uyluk ve kalçaya yansıyan ağrı
Rahatsız bir şeyin üstünde oturuyormuş hissi
Bağırsak hareketleri ve uzun süre oturma ile artan ağrı
Dışkılama ile artan ağrı ya da kabızlık
Pelvik taban kaslarında ağrı ve spazm
Cinsel ilişki sırasında ya da sonrasında ağrı
Belirtilerin tanıdan en az 6 ay önce başlangıçlı olması ve son 3 ay her hafta bir gün yaşanmış olması kriter alınmaktadır.
Bu hastalığın gorunme olasigi çok az üstelik genelde kadınlarda gözüküyor şu yazdigin belirtilerin hepsi prostatit hastalığındada oluyor
prostagod

Bu hastalikla 30 yildir ugrasiyorum.
Hee kadinlar oluyor o zaman eleyelim
Bu hastaligi.
Antibiyotigin dibine vuralim.
Keske bu kadar basit olsa.
prostat ameliyati vazektomi varikosel ve bir mesane boynu ameliyatindan sonra konusuyorum bunlari .
bel_soğukluğu

Mesaj gönderen bel_soğukluğu »

prostagod yazdı: 20.05.2024 - 11:09 Bu hastalikla 30 yildir ugrasiyorum.
Hee kadinlar oluyor o zaman eleyelim
Bu hastaligi.
Antibiyotigin dibine vuralim.
Keske bu kadar basit olsa.
prostat ameliyati vazektomi varikosel ve bir mesane boynu ameliyatindan sonra konusuyorum bunlari .
Hastalık 2016 da başlayıp nasıl 30 yıldır uğraşıyorsun?