non bakteriyel prostatit olan varsa bakabilir mi (ilaç)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
gizlikalsin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

non bakteriyel prostatit olan varsa bakabilir mi (ilaç)

Mesaj gönderen gizlikalsin »

merhaba bugün tekrardan doktora gittim ve doktor çeşitli ilaçlar yazdı iesef 1gr yazdırmak istediğimde bana o işe yaramaz non bakteriyelde dedi ve alfutu 10mg (bu ilaca boşalmayı engelliyor orgazm ol ama boşalamıcaksın meniyi idrar ile atacaksın dedi korkuyorum ama bir yandan da belk daha iyidir diyorum)
cipro 750mg
azeltin 500mg 3 tablet
voltaren sr 75mg yazdı
kullanan varsa acaba değerli tecrübelerini yazabilir mi teşekkür ederim. Ayrıca fizyoterapist bu hastalığı iyileştirebiliyor mu ?
Zodiac
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: non bakteriyel prostatit olan varsa bakabilir mi (ilaç)

Mesaj gönderen Zodiac »

Fizyoterapist şu noktada faydalı.Eger iltihap geçtiyse gidebilirsiniz.Zaten gittiğinizde bunu soracaktır.Fayda sağlama durumu da herkesin vücudu ve hastalık durumu farklı.Fayda durumu tamamen sizin durumunuzda alakalı.Pelvik bölge fizik tedavi rahatlama sağlıyor tabi yüzde yüz geçirdiği söylenemez.Ozellikle pelvik bölge ve kuyruk sokumu kalça kasları kasıklarda infilamasyon bittiği halde ağrılarınız varsa ve ereksiyon sıkıntınız varsa fizik tedavi düşünülebilir.
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

gizlikalsin yazdı:merhaba bugün tekrardan doktora gittim ve doktor çeşitli ilaçlar yazdı iesef 1gr yazdırmak istediğimde bana o işe yaramaz non bakteriyelde dedi ve alfutu 10mg (bu ilaca boşalmayı engelliyor orgazm ol ama boşalamıcaksın meniyi idrar ile atacaksın dedi korkuyorum ama bir yandan da belk daha iyidir diyorum)
cipro 750mg
azeltin 500mg 3 tablet
voltaren sr 75mg yazdı
kullanan varsa acaba değerli tecrübelerini yazabilir mi teşekkür ederim. Ayrıca fizyoterapist bu hastalığı iyileştirebiliyor mu ?

Bakteri yok ama lökosit var anlam veremedim
Bende öyle boşalmayı engelleyen ilacı kullandım yapsan bile gelmiyor geliyor gibi oluyor ama gelmiyor korkma ilaç bittikten sonra düzeliyor ama işe yaramıyor bende yaramadı
gizlikalsin

Fizyoterapist için forumdan birisi birini önerdi onla konuşacağım prostat sıvısı ile lökosit sayımı olmadı fakat idrar kültüründe 4-5 gözüküyor non bakteriyel olduğumu da uretral sıvı ile sanırım anlamıştı doktor gariptir daha önceki lökosit bulunduğunda idrar kültüründe yuruyemiyordum apandist ağrısı çekiyordum ilk aydan sonra.lokosit görülmedi bir daha takı geçen aya kadar ve ağrılarım ay ay geçti şuanda eskisi kadar ağrım yok hatta neredeyse hiç ağrım yok dolgunluk vs sadece bazen çok açıldığı oluyor sanki damardan taş.geciyormus gibi oluyor sancı vs ilaçları kullanmayı deneyeceğim en azından idrardaki lökosit gider
gizlikalsin

sahınnn yazdı:
gizlikalsin yazdı:merhaba bugün tekrardan doktora gittim ve doktor çeşitli ilaçlar yazdı iesef 1gr yazdırmak istediğimde bana o işe yaramaz non bakteriyelde dedi ve alfutu 10mg (bu ilaca boşalmayı engelliyor orgazm ol ama boşalamıcaksın meniyi idrar ile atacaksın dedi korkuyorum ama bir yandan da belk daha iyidir diyorum)
cipro 750mg
azeltin 500mg 3 tablet
voltaren sr 75mg yazdı

Bende öyle boşalmayı engelleyen ilacı kullandım yapsan bile gelmiyor geliyor gibi oluyor ama gelmiyor korkma ilaç bittikten sonra düzeliyor ama işe yaramıyor bende yaramadı
nonbakeriyel diye bakteri kaynaklı değil dediler hocam ama doktorlar yeterli bilgiyi genelde vermiyorlar anladığım kadarıyla sonuclarımı vs gösterdim ama onlarda oralı olmadı pek
Zodiac
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Zodiac »

Non bakteriyel diye bir şey var mı ki
Doktorlara sorunca gecistiriyor
gizlikalsin

Zodiac yazdı:Non bakteriyel diye bir şey var mı ki
Doktorlara sorunca gecistiriyor
valla hocam anlıyorsanız atayım üroplazma mı üretral sürüntü ile mi ne bu sonucu söylediler
gizlikalsin

hocam hiv vs dediniz korkuttunuz beni ama bir şey sormak istiyorum bu ağrı sızılar başladığından beri bir kere bile akıntım olmadı benim yani mantık olarak hiv vs olsam akıntım illa bir kere bile olsa olurdu değil mi acaba ? şükür ki lösemi tedavisi vs görmüyorum ama kanser miyim onuda bilmiyorum onun testini nasıl yaparım bilmiyorum eğer öyle bir şey varsa geçmiş olsun benden geçmiştir.
gizlikalsin

Aletbozuldu2 yazdı:
gizlikalsin yazdı:hocam hiv vs dediniz korkuttunuz beni ama bir şey sormak istiyorum bu ağrı sızılar başladığından beri bir kere bile akıntım olmadı benim yani mantık olarak hiv vs olsam akıntım illa bir kere bile olsa olurdu değil mi acaba ? şükür ki lösemi tedavisi vs görmüyorum ama kanser miyim onuda bilmiyorum onun testini nasıl yaparım bilmiyorum eğer öyle bir şey varsa geçmiş olsun benden geçmiştir.
Lökosit yüksekligi genelde enfeksiyona işaret eder ama farkli sebebleri vardır diye yazdım. Öyle bir durumunuz olduğunu sanmıyorum. Akıntı üretrit durumunda olabiliyor.
. Hiv bir virüs bir biriyle ilgisi olmayan konular. Hiv endişesi varsa iliskiyi takip eden 90 gün sonra devlet hastanesinde kan testi olabilirsiniz. Özel lablarda daha hızlı sonuç veren pahalı testlerde mevcutmuş pek bilgim yok. Bu prostatit şüpeli iliskiden sonra hic bir mikrop kapmayan ama acaba kaptım mı acaba korkusu yaşayan kişilerde bile stres kaynaklı olabiliyor.
hocam sormak istediğim bir şey daha var sonucum bu anlayan var mı https://r.resimlink.com/2vYmg.png (yasaksa özür dilerim uyarırsanız kaldırırım) bu idrar analizinde çıkan lokosit 4-5 fakat şöyle bir şey var ki bu idrar prostat masajı ile prostat sıvısı alınmaya çalışıldı fakat sıvı hemen gelmedi ve idrar ile birlikte alındı ilk başta beyaz bir sıvı ile çok az bir idrar üroplazmaya gönderildi kalan idrar ise idrar analizi için kullanıldı acaba bu lokosit idrar da değilde prostat sıvısındaki lokosit olabilir mi idrar ile karışık olduğu için
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

gizlikalsin yazdı:hocam hiv vs dediniz korkuttunuz beni ama bir şey sormak istiyorum bu ağrı sızılar başladığından beri bir kere bile akıntım olmadı benim yani mantık olarak hiv vs olsam akıntım illa bir kere bile olsa olurdu değil mi acaba ? şükür ki lösemi tedavisi vs görmüyorum ama kanser miyim onuda bilmiyorum onun testini nasıl yaparım bilmiyorum eğer öyle bir şey varsa geçmiş olsun benden geçmiştir.
Hiv (Eliza)testi her labta yapılıyor kandan.Olasi Prostat kanseri şüphesi için kandan Psa testi ve multiparametrik prostat emarı çektirerek bu şüpheyi elimine edebilirsiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

gizlikalsin yazdı:
Aletbozuldu2 yazdı:
Lökosit yüksekligi genelde enfeksiyona işaret eder ama farkli sebebleri vardır diye yazdım. Öyle bir durumunuz olduğunu sanmıyorum. Akıntı üretrit durumunda olabiliyor.
. Hiv bir virüs bir biriyle ilgisi olmayan konular. Hiv endişesi varsa iliskiyi takip eden 90 gün sonra devlet hastanesinde kan testi olabilirsiniz. Özel lablarda daha hızlı sonuç veren pahalı testlerde mevcutmuş pek bilgim yok. Bu prostatit şüpeli iliskiden sonra hic bir mikrop kapmayan ama acaba kaptım mı acaba korkusu yaşayan kişilerde bile stres kaynaklı olabiliyor.
hocam sormak istediğim bir şey daha var sonucum bu anlayan var mı https://r.resimlink.com/2vYmg.png (yasaksa özür dilerim uyarırsanız kaldırırım) bu idrar analizinde çıkan lokosit 4-5 fakat şöyle bir şey var ki bu idrar prostat masajı ile prostat sıvısı alınmaya çalışıldı fakat sıvı hemen gelmedi ve idrar ile birlikte alındı ilk başta beyaz bir sıvı ile çok az bir idrar üroplazmaya gönderildi kalan idrar ise idrar analizi için kullanıldı acaba bu lokosit idrar da değilde prostat sıvısındaki lokosit olabilir mi idrar ile karışık olduğu için
Rektal tuşe masajı sonrası yapılan idrar tahlilinde çıkan lokosit prostat sıvısı ile ilişkili olması muhtemeldir. Direk sıvıdan ölçümlerde daha yüksek çıkma ihtimali yüksektir.
qaz1325qaz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen qaz1325qaz »

Aletbozuldu2 yazdı:
cipro 750mg
azeltin 500mg 3 tablet
voltaren sr 75mg yazdı
alfutu idrar semptomlarına iyi gelir. Pevlik ağrıda fayda görmedim.Eğer nonbakteriyelsen cipro ve azeltin neden verilmiş anlamadim .Bunlar antibiyotik. Kültür sonucu yok vs... Volteren antiinfilamatuar rahatlama yapabilir. Ben Lökosit ve kültür odakli tedaviden ve antibiyotiklerden fayda görmedim.Pevlik taban fizyoterapisini 2 aydır görüyorum yüzde 80 i yakaladım. Uzun sürecte yüzde yüz olunur mu bilmiyorum.
Pelvik taban icin fizyoterapist sart mi? Evde biz de yapamaz miyiz
qaz1325qaz

Aletbozuldu2 yazdı:
qaz1325qaz yazdı:
Aletbozuldu2 yazdı: alfutu idrar semptomlarına iyi gelir. Pevlik ağrıda fayda görmedim.Eğer nonbakteriyelsen cipro ve azeltin neden verilmiş anlamadim .Bunlar antibiyotik. Kültür sonucu yok vs... Volteren antiinfilamatuar rahatlama yapabilir. Ben Lökosit ve kültür odakli tedaviden ve antibiyotiklerden fayda görmedim.Pevlik taban fizyoterapisini 2 aydır görüyorum yüzde 80 i yakaladım. Uzun sürecte yüzde yüz olunur mu bilmiyorum.
Pelvik taban icin fizyoterapist sart mi? Evde biz de yapamaz miyiz
Benim görüsum şart. Youtubedeki esneme egzersizleri kismı fayda saglamistı bu nedenle fizyoterapi konusunu uzun süre ötelemistim. Ama 5 seans terapi aldiktan sonra tetik noktaları iyice ögrenip kendiniz müdehale edebilirsiniz. Fakat hikayenizi okudum.bir dönem Zafer hocada tedavi alıp yüzde 70 iyi olmussunuz. Ben bir yıl takibinde kaldim zerre fayda görmedim.O sebeble fizyoterapi sizde nasıl çalışır bilmiyorum.Denemek lazım
Ben devlet hastanesi doktorunun verdigi Cipro ile yuzde 90lara ulastim. Ama sonra cok hoyrat hareket edip. Koruyamadim heralde. 2sene oldu benim. Zafer hocanin verdigi antileri kullanmadim. O bana 7, 8 lokosit var. Cok az. Bisiyin yok demisti.
qaz1325qaz

Aletbozuldu2 yazdı:
gizlikalsin yazdı:
Aletbozuldu2 yazdı: Lökosit yüksekligi genelde enfeksiyona işaret eder ama farkli sebebleri vardır diye yazdım. Öyle bir durumunuz olduğunu sanmıyorum. Akıntı üretrit durumunda olabiliyor.
Doktorunuzun yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bakteriyelse bu hastalık geçer nonbakteriyelse geçmez görüşü zırvadır. Prostattaki bakteri başariyla temizlensede hastaların büyük bölümünün semptomlarının devam ettiğine dair bir çok çalışma var. Ayrıca üroplazma kültürü yapıp sen nonbakteriyelsin demekte tam bir cahillik. Ya kültürde üremeyen klamidya varsa. Özel kültürü olan gonogokok varsa.? Doğru yöntem pcr yöntemiyle bakmak eğer pozitif bulgu varsa o patojenin özel kültürünü yaptırmak ve duyarlı antibiyotiği bulmaktır. Ben bakteriyel prostatitin yaygın olmadığını düşünüyorum.Yerinizde olsam bu testlere boşa para harcamazdım. Özellikle pcr pahalı bir test. Ama bakteri arayacaksanız doğru yöntem budur
Ben de cogunun bakteriyel olmadigini dusunuyorum. Bakteriyel degilse tedavi nasil olmali. Ayrica bakteriyel olmayan bir inflamasyonsa lokosit gene gorulebilir mi? Bakteriyel olmayan prostatitte antibiyotik neden semptomlari geciriyor.
gizlikalsin

qaz1325qaz yazdı:
Aletbozuldu2 yazdı:
gizlikalsin yazdı: hocam sormak istediğim bir şey daha var sonucum bu anlayan var mı https://r.resimlink.com/2vYmg.png (yasaksa özür dilerim uyarırsanız kaldırırım) bu idrar analizinde çıkan lokosit 4-5 fakat şöyle bir şey var ki bu idrar prostat masajı ile prostat sıvısı alınmaya çalışıldı fakat sıvı hemen gelmedi ve idrar ile birlikte alındı ilk başta beyaz bir sıvı ile çok az bir idrar üroplazmaya gönderildi kalan idrar ise idrar analizi için kullanıldı acaba bu lokosit idrar da değilde prostat sıvısındaki lokosit olabilir mi idrar ile karışık olduğu için
Doktorunuzun yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bakteriyelse bu hastalık geçer nonbakteriyelse geçmez görüşü zırvadır. Prostattaki bakteri başariyla temizlensede hastaların büyük bölümünün semptomlarının devam ettiğine dair bir çok çalışma var. Ayrıca üroplazma kültürü yapıp sen nonbakteriyelsin demekte tam bir cahillik. Ya kültürde üremeyen klamidya varsa. Özel kültürü olan gonogokok varsa.? Doğru yöntem pcr yöntemiyle bakmak eğer pozitif bulgu varsa o patojenin özel kültürünü yaptırmak ve duyarlı antibiyotiği bulmaktır. Ben bakteriyel prostatitin yaygın olmadığını düşünüyorum.Yerinizde olsam bu testlere boşa para harcamazdım. Özellikle pcr pahalı bir test. Ama bakteri arayacaksanız doğru yöntem budur
Ben de cogunun bakteriyel olmadigini dusunuyorum. Bakteriyel degilse tedavi nasil olmali. Ayrica bakteriyel olmayan bir inflamasyonsa lokosit gene gorulebilir mi? Bakteriyel olmayan prostatitte antibiyotik neden semptomlari geciriyor.
dehbliyim ben şuan mesajları okuduktan sonra +100 sekme daha açıldı cinsel hastalıkları akıntım yok diyerek eliyorum hep ama @aletbozuldu2 üremeyen klamidya ve gonore den bahsedince iyice tırsmaya başladım yani ben öncelikle prostat sıvısı ile lokosit sayımı yapacağım bu ilk öncelik sonrasında ise pcr (antikordan bahsediyor sanırım ve üremeyen klamidya ve gonore inşalalh bu testte yapılıyordur :()
gizlikalsin

Aletbozuldu2 yazdı:
gizlikalsin yazdı:
Aletbozuldu2 yazdı: Lökosit yüksekligi genelde enfeksiyona işaret eder ama farkli sebebleri vardır diye yazdım. Öyle bir durumunuz olduğunu sanmıyorum. Akıntı üretrit durumunda olabiliyor.
hocam kronik prostatit bel ağrısı yapar mı acaba direkt kalcanın üstü bel gibi değil sadece sol tarafım falan çok ağrıyor mr çekildi kireçlenme dedi ama prostatit kaynaklı mı acaba diye düşünmüyor değilim
gizlikalsin

Aletbozuldu2 yazdı:
gizlikalsin yazdı:
Aletbozuldu2 yazdı: Doktorunuzun yetersiz olduğunu düşünüyorum. Bakteriyelse bu hastalık geçer nonbakteriyelse geçmez görüşü zırvadır. Prostattaki bakteri başariyla temizlensede hastaların büyük bölümünün semptomlarının devam ettiğine dair bir çok çalışma var. Ayrıca üroplazma kültürü yapıp sen nonbakteriyelsin demekte tam bir cahillik. Ya kültürde üremeyen klamidya varsa. Özel kültürü olan gonogokok varsa.? Doğru yöntem pcr yöntemiyle bakmak eğer pozitif bulgu varsa o patojenin özel kültürünü yaptırmak ve duyarlı antibiyotiği bulmaktır. Ben bakteriyel prostatitin yaygın olmadığını düşünüyorum.Yerinizde olsam bu testlere boşa para harcamazdım. Özellikle pcr pahalı bir test. Ama bakteri arayacaksanız doğru yöntem budur
hocam kronik prostatit bel ağrısı yapar mı acaba direkt kalcanın üstü bel gibi değil sadece sol tarafım falan çok ağrıyor mr çekildi kireçlenme dedi ama prostatit kaynaklı mı acaba diye düşünmüyor değilim
Antijen ayrı. Eğer cinsel geçmiş varsa ve kafaya takıyorsan lökositten önce pcr yapılmalı. Prostatit bel kuyruk sokumu kalca bacak ayak ve hatta diyafram agrısı yapar. Pevlik taban spazmlanıyor buralara vuruyor.
evet hocam bacaklarda ve kalçanın biraz üstü bıçak saplanması gibi bir ağrı var bazen sol bazen sağ kalçada oluyor cinsel geçmişim var hocam evet. acaba daha önce geçirmiş ve iyileşmiş olsam gözükür mü acaba pcr ile ?
gizlikalsin

Aletbozuldu2 yazdı:
gizlikalsin yazdı:
Aletbozuldu2 yazdı: Antijen ayrı. Eğer cinsel geçmiş varsa ve kafaya takıyorsan lökositten önce pcr yapılmalı. Prostatit bel kuyruk sokumu kalca bacak ayak ve hatta diyafram agrısı yapar. Pevlik taban spazmlanıyor buralara vuruyor.
evet hocam bacaklarda ve kalçanın biraz üstü bıçak saplanması gibi bir ağrı var bazen sol bazen sağ kalçada oluyor cinsel geçmişim var hocam evet. acaba daha önce geçirmiş ve iyileşmiş olsam gözükür mü acaba pcr ile ?
Gecirmis iyilesmis gözükmez Pcr da bakterinin dns aranıyor. Bakteri varsa cıkıyor. Fakat duyarlı antibiyotik bilinemiyor. Cıkan bakteriye özgü kültür yapıliyor yada ampirik tedavi veriliyor. Kalca ağrısı bende fizik tedaviyle gecti.
denicem hocam bende fizik tedaviyi şuan lokosit azaltmak için çabalıyorum pcr testi şuan saçma gibi çok ilaç kullandım yoktur tahminimce ama prostatit tedavisi için duyarlı antibiyotik bulmak için bir test var mı hocam bildiğiniz ?
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

Aletbozuldu2 yazdı:
sahınnn yazdı:
cipro 750mg
azeltin 500mg 3 tablet
voltaren sr 75mg yazdı

Lökosit varsa genelde enfeksiyon vardır. Antibiyotik almak iyi olabilir fakat lökosit yüksekliğinin farklı sebebleri olabiliyor.Bazı kanser türleri ve kanser tedavisi: Lösemi dahil olmak üzere farklı kanser türleri ve uygulanan kemoterapi, radyoterapi ve kemik iliği nakli gibi tedavi yöntemleri Doğumsal problemler: Kostmann sendromu (konjenital nötropeni), myelokateksi Bulaşıcı hastalıklar: HIV (AIDS), tüberküloz Otoimmün bozukluklar: Lupus, romatoid artrit Yetersiz beslenme: B12 vitamini, folat, bakır ve çinko eksikliği. Lökosit yüksekliğinin sebebi olabiliyor.
B12 eksikliğim var tahlilde çıktı yükselticez artık bakalım sonuç değişecek mi