Büyük tuvalet sonrası ağrı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
qwer123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Büyük tuvalet sonrası ağrı

Mesaj gönderen qwer123 »

İlk defa tedavi alıyorum 1.5 senedir şiddetli yaklaşık 3 yıldır belirtilerim var . Zafer hoca 5 günlük antibiyotik tedavisi verdi bitince gel dedi bugün son günümdeyim .Tarivid 400 , genta iğne. 5-6 aydır düzgün uyuduğumu hatırlamıyorum sürekli ağrı sızı 3 saatte bir uyanıyor uykuya dalmakta güçlük çekiyordum. İlaçların 4.Günü çok iyi uyudum ve rüyalanma yaşadım ilaçlardan önce böyle birşey ne zaman yaşadım hatırlamıyorum bile.galiba etkisi oluyor beni biraz rahatlattılar ama geçneyen birşey varki oda büyük tuvalet sonrası ağrı. Diyorum ki bu ilaçlar da iyi geldi ha akşam ne uyudum.Sonra büyük tuvalete gidince sonrası biri sanki kasıklarıma iğne saplamış gibi oluyorum tüm modum rahstlamam gidiyor, aşırı ağrı başlıyor. bu büyük tuvalet sonrası ağrı olayını yaşayan var mı bu geçmiyor mu 1.5 yıldır her büyük tuvalet sonrası ağzım gözüm yamuluyor ağrıdan ölüyorum , büyük tuvalet öncesi normal idrar yapabildiğim zaman bile sonrasında gittiğimde kesiklileşiyor kasıklarıma iğne saplanıyor. Bunu yaşayan var mı
ağrıyı azaltmak için sizce ne yapabilirim.Nedeni nedir sizce şişlik ödem felan mı var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Büyük tuvalet sonrası ağrı

Mesaj gönderen kadir »

Agriyi azaltmak icin, cataflam, buscopan, arveles gibi antienflamatuar ve agrı kesici ilaçlar isteyin drunuzdan.
James

Mesaj gönderen James »

Voltarenin fitili de var hocam deneyebilirsin.
qwer123

Mesaj gönderen qwer123 »

kadir yazdı:Agriyi azaltmak icin, cataflam, buscopan, arveles gibi antienflamatuar ve agrı kesici ilaçlar isteyin drunuzdan.
Tamamdır saolasınız
qwer123

Mesaj gönderen qwer123 »

James yazdı:Voltarenin fitili de var hocam deneyebilirsin.
Ağızdan voltaren çok kullandım da fitil belki işe yarayabilir teşekkürler
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

qwer123 yazdı:İlk defa tedavi alıyorum 1.5 senedir şiddetli yaklaşık 3 yıldır belirtilerim var . Zafer hoca 5 günlük antibiyotik tedavisi verdi bitince gel dedi bugün son günümdeyim .Tarivid 400 , genta iğne. 5-6 aydır düzgün uyuduğumu hatırlamıyorum sürekli ağrı sızı 3 saatte bir uyanıyor uykuya dalmakta güçlük çekiyordum. İlaçların 4.Günü çok iyi uyudum ve rüyalanma yaşadım ilaçlardan önce böyle birşey ne zaman yaşadım hatırlamıyorum bile.galiba etkisi oluyor beni biraz rahatlattılar ama geçneyen birşey varki oda büyük tuvalet sonrası ağrı. Diyorum ki bu ilaçlar da iyi geldi ha akşam ne uyudum.Sonra büyük tuvalete gidince sonrası biri sanki kasıklarıma iğne saplamış gibi oluyorum tüm modum rahstlamam gidiyor, aşırı ağrı başlıyor. bu büyük tuvalet sonrası ağrı olayını yaşayan var mı bu geçmiyor mu 1.5 yıldır her büyük tuvalet sonrası ağzım gözüm yamuluyor ağrıdan ölüyorum , büyük tuvalet öncesi normal idrar yapabildiğim zaman bile sonrasında gittiğimde kesiklileşiyor kasıklarıma iğne saplanıyor. Bunu yaşayan var mı
ağrıyı azaltmak için sizce ne yapabilirim.Nedeni nedir sizce şişlik ödem felan mı var.

Benzer semptomlar bendede vardı doktor rektal kalınlaşma var dedi salofalk diye bir fitil verdi birde şansa rektal yoldan ozon uygulanmıştı prostat masajı sonrası oda iyi yaptı sanırım şuan çok daha iyiyim. Birde kabızlığı halletmek ıkınmadan büyük tuvalete çıkmak çok önemli zamanla iyileşiyor o bölge. İnşallah en kısa zamanda iyileşirsin.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

Hepsi kastan kaynaklanıyor ben fizyoterapiden önce senelerce 20-30 dk tuvalette kalıyordum ve bunu normal zannediyordum fizyoterapiden sonra 5 dkda işimi bitirip çıkıyorum fizyoterapinin ilk seansından sonra bile farkı gördüm
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Dogukan01 yazdı:Hepsi kastan kaynaklanıyor ben fizyoterapiden önce senelerce 20-30 dk tuvalette kalıyordum ve bunu normal zannediyordum fizyoterapiden sonra 5 dkda işimi bitirip çıkıyorum fizyoterapinin ilk seansından sonra bile farkı gördüm
Doğukan kardeşim senin hikayende bulaş olmamiş,idrar ve prostat sıvısı tahlilleri negatif...kronik prostatit semptomlarında eksiklik var. Bunları düşündüğümüzde senin kronik prostatit olmadığın anlasılıyor. En son fizyoterapi yaptirdiğında rahatlamanda bunu gösteriyor. Yani sen Kronik Prostatit degilsin.
Sende Pelvik Taban Kası Disfonksiyonu var. Ayrıca stresli ve gergin bir yapın var buda tüm bu bulguları destekler nitelikte.