BOŞALMA SONRASI YANMA

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
babammdh20
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

BOŞALMA SONRASI YANMA

Mesaj gönderen babammdh20 »

Merhabalar.Ben 22 yaşında bir kardeşinizim.Artık kaç yıldır bu sorunu yaşadığımı bilmiyorum.Sürekli olarak tuvalete çıkma hissiyatı duyuyordum.Maddi durumumuz da pek iyi olmadığından sürekli olarak devlette doktorlara gidiyorum ve ne yazık ki fazla üzerinde durdukları söylenemez.Antibiyotikler kullandım bunca zamandır,bana mısın demedi.Son dönemlerde ise eskiden pek olmayan,boşaldıktan sonra yanma sorunum çıktı ortaya.Okuduğum memleketteyken hiçbir sorun yoktu,boşaldığımda herhangi bir yanma ve zevk sorunu yaşamıyordum.Erekte oluyordu,zevk alıyordum.Ne zaman memlekete döndüm ki (3 hafta oldu geleli) boşaldıktan sonra yanmalarım başladı.Boşalıyorum ve idrarımda,makatımın içinde (sanırım prostatım) inanılmaz derecede yanıyor.Litrelerce su içiyorum, 2-3 kere idrara çıkınca yanma büyük ölçüde azalıyor.Bu arada memleketimden ötürü sürekli klimadayım,klimalı ortamda uyuyorum çünkü hava çok sıcak.Bu yanma nasıl geçecek,klimayla bağlantısı var mıdır,bir şey kullanan,önerecek olan varsa gerçekten çok muhtacım.Kafayı yemek üzereyim.Herkese saygılar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: BOŞALMA SONRASI YANMA

Mesaj gönderen kadir »

babammdh20 yazdı:Merhabalar.Ben 22 yaşında bir kardeşinizim.Artık kaç yıldır bu sorunu yaşadığımı bilmiyorum.Sürekli olarak tuvalete çıkma hissiyatı duyuyordum.Maddi durumumuz da pek iyi olmadığından sürekli olarak devlette doktorlara gidiyorum ve ne yazık ki fazla üzerinde durdukları söylenemez.Antibiyotikler kullandım bunca zamandır,bana mısın demedi.Son dönemlerde ise eskiden pek olmayan,boşaldıktan sonra yanma sorunum çıktı ortaya.Okuduğum memleketteyken hiçbir sorun yoktu,boşaldığımda herhangi bir yanma ve zevk sorunu yaşamıyordum.Erekte oluyordu,zevk alıyordum.Ne zaman memlekete döndüm ki (3 hafta oldu geleli) boşaldıktan sonra yanmalarım başladı.Boşalıyorum ve idrarımda,makatımın içinde (sanırım prostatım) inanılmaz derecede yanıyor.Litrelerce su içiyorum, 2-3 kere idrara çıkınca yanma büyük ölçüde azalıyor.Bu arada memleketimden ötürü sürekli klimadayım,klimalı ortamda uyuyorum çünkü hava çok sıcak.Bu yanma nasıl geçecek,klimayla bağlantısı var mıdır,bir şey kullanan,önerecek olan varsa gerçekten çok muhtacım.Kafayı yemek üzereyim.Herkese saygılar.
Kardesim klima altında durma, klima bu hastaligi azdirir. Oncelikle iyi bir urologa gidip teşhis gerekli olan tanı yöntemlerini, prostat sivisi ve idrardan lokosit ve kültür tahlillerini yaptirman gerekir. Devlettede böyle drlar vardir.
babammdh20

Forumu daha nasıl kullanabileceğimi öğrenemedim,adana'da öyle bir devlet doktoru var mı bilemedim abi 4 tane doktor değiştirdim ama denk gelmedim.Şu an da yanma var çaresizce oturuyorum böyle.Hocam peki lökosit değerleri temiz çıkarsa hayatım boyunca bu hastalıkla yaşayacağım anlamına mı geliyor bu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

babammdh20 yazdı:Forumu daha nasıl kullanabileceğimi öğrenemedim,adana'da öyle bir devlet doktoru var mı bilemedim abi 4 tane doktor değiştirdim ama denk gelmedim.Şu an da yanma var çaresizce oturuyorum böyle.Hocam peki lökosit değerleri temiz çıkarsa hayatım boyunca bu hastalıkla yaşayacağım anlamına mı geliyor bu
Oyle bir sey yok kardesim...oncelikle etraflica bir muayene ol ama öyle üstünkörü degil.
babammdh20

Kadir abicim senin sosyal medya hesabın vesayre var mı oradan iletişime geçmek mümkün mü acaba :)
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

babammdh20 yazdı:Kadir abicim senin sosyal medya hesabın vesayre var mı oradan iletişime geçmek mümkün mü acaba :)
Kadir abinin dediğini dikkate almanız ve bu tedavi sürecini beklemeden hemen acilen varsa, sigara alkol, beyaz şeker, ekmek falan bırakın. ekmeğe 1 ay sonra yavaş yavaş başlarsın. Kola vb kesinlikle yasak. Klima kesinlikle olmaz. Sıcakta uyu. Egzersiz yürüyüş hareket. Yenilene içilene dikkat edilmiyorsa iyileşmek çok zor. .....
babammdh20

Hocam fitness yapıyorum yediğime içtiğime dikkat ediyorum,kolayı en son ne zaman içtim hatırlamam bile.Bitter çikolata yiyorum genelde.Maden suyu içmenin,çay içmenin,kahve içmenin zararları var mıdır?
BruceLee

babammdh20 yazdı:Hocam fitness yapıyorum yediğime içtiğime dikkat ediyorum,kolayı en son ne zaman içtim hatırlamam bile.Bitter çikolata yiyorum genelde.Maden suyu içmenin,çay içmenin,kahve içmenin zararları var mıdır?

Kafeini çok tüketmek

1- Kafein vücudun bağışıklık sistemine baskı yapabilir

Çok fazla kafein, bağışıklık sisteminin zararlı istilacılarla savaşma yeteneğini bozar

2- Kafein dinlendirici uykuyu önleyebilir

Kafein adrenal bezleri uyarır ve hipotalamus, hipofiz bezi ve adrenaller arasındaki geri besleme döngüsünü bozabilecek adrenalin ve kortizol artışına neden olur, böylece vücudunuzun hormon seviyelerini düzenleme yeteneğini bozar

3- Kafein kan şekeri seviyelerini dengesizleştirebilir

Bilim adamları, kafeinin hücrelerin insüline duyarlılığını azaltabileceğini, böylece hücrelerin insüline daha az duyarlı hale geldiğini ve yemek yedikten veya içtikten sonra kanınızdan çok fazla şeker emmediğini buldu. Sonuç olarak, pankreas daha fazla insülin üretir ve daha yüksek kan şekeri seviyeleri ile sonuçlanır ve adrenalin seviyelerini arttırır
babammdh20

Sağ olun hocam çok ilgili,çok kibarsınız.
babammdh20

Yanma için tecrübe edinilmiş bir ilaç önerebilecek olan var mı acaba
BruceLee

babammdh20 yazdı:Yanma için tecrübe edinilmiş bir ilaç önerebilecek olan var mı acaba
Dostum yanma olayını ayrı düşünme. Yanma ordaki sorunun geldiği son noktanın dışa vurumunun sinyalidir. Ordaki sorun geçmeden yanma ayrı geçmeyebilir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

babammdh20 yazdı:Kadir abicim senin sosyal medya hesabın vesayre var mı oradan iletişime geçmek mümkün mü acaba :)
Sadece buradan iletisim saglayabilirsiniz...özeldende yazabilirsiniz.
babammdh20

Teşekkür ediyorum saygı değer abilerim çok sağ olun