7 aydır ne çekiyorum, forumun işlevsizliği

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
demir777

Re: 7 aydır ne çekiyorum, forumun işlevsizliği

Mesaj gönderen demir777 »

evrimsel olarak üro genital organlarımızı koruma iç güdümüz çok güçlüdür. komik ama çarpıcı bir örnek testislerine darbe alan bir erkeğin bir anda içgüdüsel olarak öne eğilip kapanma hareketi yapması ve kenetlenmesi. cpps 'de de benzer mekanızma rol oynar.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kpass ile ilgili bir çok belgeli paylasimlar forumumuzda incelemenizi öneririm. Sizin okuduklarinizda dogrudur fakat bircok yabancı belli bir uluslararası kariyere sahip ürologlar ve enfeksiyon uzmanları arasinda görüş ayrilikları var. Ama siz yinede size iyi gelen tedaviye devam edin. Iyi olursaniz forumumuzda paylasmanizi rica ederim.
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

ben çoktan iyileştim yukarıda da yazmıştım. iyileşmemi tamamlayan son nokta hastalık hakkında cevaplara sahip olduğum ( vucudum da tespit edemediğim gizemli bir bakteri olmadığı v.s gibi ) ve beynimin anksiyete kaygı çemberini kırdığı nokta oldu. bugün rastgele foruma girdim ve sadece konuyu açan arkadaşa üzüldüğüm için hastalığın gerçek doğası üzerine aylar içinde güvenilir kaynaklardan süzdüğüm anımsadığım bilgileri yazmak istedim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

demir777 yazdı:ben çoktan iyileştim yukarıda da yazmıştım. iyileşmemi tamamlayan son nokta hastalık hakkında cevaplara sahip olduğum ( vucudum da tespit edemediğim gizemli bir bakteri olmadığı v.s gibi ) ve beynimin anksiyete kaygı çemberini kırdığı nokta oldu. bugün rastgele foruma girdim ve sadece konuyu açan arkadaşa üzüldüğüm için hastalığın gerçek doğası üzerine aylar içinde güvenilir kaynaklardan süzdüğüm anımsadığım bilgileri yazmak istedim.
Şifaniz daim olsun, sizin hikayenizde bir bulaş öyküsü yoktur sanirim..sizde kategori IIIA olusmus olabilir...üretral akıntı tahlillerinizde enfeksiyon belirtisi yoksa zaten bakteri aramanıza gerek yok..EPS de bol lokosit varlığı, kültürde pozitif sonuçlar, gibi..hastalık başlangıc hikayenizi,semptom, muayene, bulgu,tanı ve tedavi detaylarıni paylaşirsaniz sizin nezdinizde ve sizin hastalıgınızla benzerlik tasiyan hastalara yardımcı olmuş olursunuz.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

demir777 yazdı:ben çoktan iyileştim yukarıda da yazmıştım. iyileşmemi tamamlayan son nokta hastalık hakkında cevaplara sahip olduğum ( vucudum da tespit edemediğim gizemli bir bakteri olmadığı v.s gibi ) ve beynimin anksiyete kaygı çemberini kırdığı nokta oldu. bugün rastgele foruma girdim ve sadece konuyu açan arkadaşa üzüldüğüm için hastalığın gerçek doğası üzerine aylar içinde güvenilir kaynaklardan süzdüğüm anımsadığım bilgileri yazmak istedim.
Demir bey, anladığım kadarıyla hastalığın öncelikle psikolojik boyutunu çözümleyerek iyileşme gerçekleştirmişsiniz. Bunun dışında beslenme ve yaşam tarzı olarak neler yaptınız? İyi akşamlar dilerim bu arada
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatitliler popülasyonunda masajdan fayda görenlerin yeri yadsınamaz bir öncelik taşır, amaç her hastanın optimum seviyede tedavisini saglamak. Bu forumda herkes kendine iyi geleni yada gelmeyeni paylaşır.. herzaman dedigimiz gibi birimize iyi gelen egzersiz, ilaç, suplement,fitoterapi,fizyoterapi,antibiyoterapi,masaj v.s gibi tedaviler bir baskasina iyi gelmeyebilir. Bunu herzaman burada zikrediyoruz. Forumun işlevsizligi kelimesi çok manidar bir baslık olmuş. Kronik prostatit hastaliģinin tedavisi çok kolay olsaydı zaten bu forum olmazdı. Masajdan fayda görmediyseniz bunun sebebi forumun islevsizligi degil,olsa olsa masajı yapan drun işlevsizligi olabilir. Aşırı sert masaj yapan bir dr ise prostatınızi irrite etmiş olabilir. Prostat masajıninda özel bir teknigi var...parmak ile yukarıdan asagı dogru okşar gibi hafif basıp aşaģıda cekmek gerekir. Bu hareketi aşırı basarak degil prostatın sertligine gore itina ile yapmak gerekir. Ayrıca masaj sıklığıda iyi gelmeyebilir...siz hergun yada gün asırı masaj yapiyorsaniz bu fazla gelebilir. Prostat her masajda bir nebze irrite olur fazla baskı uygulanirsa zedelenir...daha kendini toparlamadan masaji tekrarlarsaniz bu fayda yerine zarar verir, drunuzun bunu bilmesi lazım.
Buradaki herkes zaten önce drunu dinleyipte buraya giriyor. İhtiyaç hissedildiginde girmek zorunda kalıniyorsa bu foruma, demekki salt dr dinlemekle iyileşilmiyor. Kal selametle.
Orhanbasak
Hastalık Başlangıç Yılı: 1990

Mesaj gönderen Orhanbasak »

Bunlardan biride benim birçok yolu denedim olmadı sadece masajdan fayda gördüm ilk başlarda masaj yaparken aşırı ağrı oluyordu bırakmayla bırakmama arasında kaldım çünkü çok agri yapıyordu ama yılmadım devam ettim zamanla ağrılarım azalmaya başladı simdide tam iyilesmedim ama yüzde 80 iyiyim pek kafaya takmıyorum arkadaşlar masaj yapip ağrıyor diye bırakıyor ben 30 yıllık hastayım tek masajdan fayda gördüm şimdi ise haftada bir yapıyorum herkese Allah şifa versin
Nightangel3333
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Nightangel3333 »

Prostat masajı doktor yaptığında benim de idrar hissim ve sık idrar. Artıyor o yüzden uzak durun idrar hissi içinde yıllardır çözüm bulamadım