Prostatit hikayem hemoroid ve anal fissür

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Prostatit hikayem hemoroid ve anal fissür

Mesaj gönderen secooo »

Dostlar bugun proktolojiye gittim..
30 senedir hemoraid problemim var lakin beni hiçbir zaman doktora gitmeyi düşündürmedi..olurdu geçerdi rahatsızda etmezdi..
4 5 ay önce ilk başlayan şikayetim idrarda yanmaydı bu yanma 1.5 aylık kabızlık dönemi sonrası ortaya cıktı ama makatta rhaatsızlıgım yine yoktu..Prostatta lokosit 8 ila 10 ,
5 genta 1 kutu tetradox tedavisi aldım ilk aydan sonra makattada bir huzursuzluk ve dolguluk gelip gitmeler şeklinde devam etti..
anti tedavisinden sonraki ilk hafta semptomlarım tavan yaptı sonrasında ozon tedaviside aldım ve prostatit semptomlarım azaldı..
lakin makat problemlerim birden arttı..eskiden farklı olarak dıskılarken cam kesiği hissi acıma ve gaz cıkartırken bile ağrı başladı son 1 haftadır..
bunun üzerine proktolojiye gittim..Hemaroid olduğumu biliyordumm zaten 4 adet cıktı ve geniş tabanlı anal fissür tanısı koydu..
Hocanın fikrini burdan size yazıyorum onun diliyle,

100 lerce hasta gördüm prostatit tanısı ile gelen lakin esas problem makattır.
Eğer ameliyat olursan ilk akşamdan idrar taziğindeki farkı görünce yanman olmayınca anlarsın düzeldiğini ,
50 kutu anti kullansan makatta bu problemle iyileşmezsin ,ameliyat olursan prostatit semptomları sürebilir lakin 1 anti kürüyle hayat boyu nüks yaşamazsın,
prostatın ödemli olması fissürün orda baskı oluşturması ve inflamsyon dedi..

bende şikayet olarak sadece idrarda yanma düşük debi gün boyu makatta rahatsızlık ve bazen peniste huzursuzluk..
ama şunu fark ettim .fissür olan yerde acıma oldugu anda prostatit semptomlarım artıyordu..

durum bu arkadaşlar 1 2 doktora daha gidip ameliyatı düşünüyorum..
frideweis
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Prostatit hikayem hemoroid ve anal fissür

Mesaj gönderen frideweis »

abim geçmiş olsun sıkıntının kaynağını bulmana sevindim umarım kısa zamanda tekrar sağlığına kavuşursun
secooo

Mesaj gönderen secooo »

frideweis yazdı:abim geçmiş olsun sıkıntının kaynağını bulmana sevindim umarım kısa zamanda tekrar sağlığına kavuşursun
saol dostum tam emin değilim ikiside bende mevcut olabilir.
Prostat ve makat ama önce makatı çözüp sonra gerisine bakmak kalıyor..

hepimize dostum acil şifalar
Yorgunsavaşçı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Yorgunsavaşçı »

Kadir abi sen ne düşünüyorsun bu konu hakkında ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Valla kardesim prostatit olanların çoğunda makat problemi var.
Örnegin ben bir cinsel bulaş sonunda prostatit oldum..bende makat problemi yok..benim gibi bulaş sonucu prostatit olanlardada makat sorunları var tabiki...yani kısacası prostatit sebepli makat sorunlarımı daha fazla yoksa anal fissür yada hemoroid kaynaklı prostatitmi daha fazla diye soracak olursan ben sana prostatit kaynakli makatsal problemleri olan vakalar daha fazladır diyebilirim. Tabi bununla beraber hemoroid yada anal fissurden prostata enfeksiyon transferi sebebiyle prostatit olan vakalarda mevcut. Hastalar zaten kendileri prostatit olma sebeplerini bilirler. Burada makatsal problemleri olanlar prostatit tedavisi ile paralel makat tedavilerinede yoģunlasmalilar. Makat tedavilerini yaparken prostatida ihmal etmemeliler.
secooo

Mesaj gönderen secooo »

kadir yazdı:Valla kardesim prostatit olanların çoğunda makat problemi var.
Örnegin ben bir cinsel bulaş sonunda prostatit oldum..bende makat problemi yok..benim gibi bulaş sonucu prostatit olanlardada makat sorunları var tabiki...yani kısacası prostatit sebepli makat sorunlarımı daha fazla yoksa anal fissür yada hemoroid kaynaklı prostatitmi daha fazla diye soracak olursan ben sana prostatit kaynakli makatsal problemleri olan vakalar daha fazladır diyebilirim. Tabi bununla beraber hemoroid yada anal fissurden prostata enfeksiyon transferi sebebiyle prostatit olan vakalarda mevcut. Hastalar zaten kendileri prostatit olma sebeplerini bilirler. Burada makatsal problemleri olanlar prostatit tedavisi ile paralel makat tedavilerinede yoģunlasmalilar. Makat tedavilerini yaparken prostatida ihmal etmemeliler.
Abi ben bilmiyorum neden oldum:)
sadece şüpheli ilişkim yok 10 yıldır..makat problemim hep vardı ama hiçbir zaman beni rahatsız etmedi..Ama şuan birden etmeye başladı ama prostatit semptomları başladığında bir problemim yoktu makatta ama kabızdım..
boşuna ameliyat olmayalım:):)
gerçi boşuna değil eğer son 1 haftadaki gibi devam ederse mecbur olucam..Dışkılarken canım bayağı yanıyor..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Anladim seco kardesim, dışkılamada agri acı varsa bir an önce icabina bakman lazim.. ne sebepten olursa olsun gerekirse iyi olacaksan ameliyatsa ameliyat.
secooo

Mesaj gönderen secooo »

kadir yazdı:Anladim seco kardesim, dışkılamada agri acı varsa bir an önce icabina bakman lazim.. ne sebepten olursa olsun gerekirse iyi olacaksan ameliyatsa ameliyat.
Bakıcaz abi artık gerekirse ki gerekiyor gibi ameliyat olacağız sonraki duruma bakacağız..Halen semptom varsa prostatit üzerine tekrardan eğilicez..
aklıma gelen bu başka tavsiyesi olan var mı?