Kronik prostatit penis ucu batma ve idrarda yanma

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ozan37.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Kronik prostatit penis ucu batma ve idrarda yanma

Mesaj gönderen Ozan37. »

Herkese merhabalar ve acil şifalar dilerim

2021 Ağustos ayında idrarda batma geri çekilme ve yanma belirtilerinden sonra doktora gittim ve idrarda lökosit 30 çıkmıştı ve enfeksiyon olduğu söylendi ve azosilin kullandım geçmedi bir gece acile gidip damaryoluyla antibiyotik serum ve cipro tablet verildi kullandım geçmedi sonra baska doktora gittim oda idrar kültürü yaptı test negatif herhangi bir bakteri veya üreme çıkmadı ama tedavi için monodoks verdi kullandım geçer gibi oldu ama sonra tekrar başladı yakınmalarım sonrasında şikayetler geçmeyince doktora gittim ve semen kültürü yaptı ve herhangi bir bakteri üreme cıkmadı ve bana rahatlamam için genta ampul 120 mg iğne verdi 5 gün boyunca günde 1 kez yaptırdım . Rahatlar gibi oldum ama sonra tekrar yakınmalarım başladı sonra bu forumda mesajlardan Zafer hocaya ulaştım ve kendisine 29.10.2021 tarihinde muayene olup prostat sıvısına ilk defa baktırdım ve her sahada 6 7 lökosit çıktı dedi . Ve 2 kutu klindan 150 mg antibiyotik ve advil liqui gels 200 mg verdi ve 3 hafta sonra kontrole çağırdı. Benim şikayetlerim sadece penis ucu batma ve idrar yaparken yanma sıkıntım var . İlaçları kullandıktan sonra bu semptomlar geçer mi yoksa sürekli devam eder mi ? Kadir bey sizden bu konu hakkında bilgilerinizi ve yardımınızı ve bu şikayetlerim üretta kanalında inflamasyon sonucu hasar olduğundan dolayı mı oluşuyor yoksa hastalığının belirtisimi ? Cevabınızı bekliyorum olacağım herkese sağlıklı günler dilerim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Kronik prostatit penis ucu batma ve idrarda yanma

Mesaj gönderen kadir »

Valla kardesim idrarda 30 lokosit zaten bir enfeksiyon varlıgıdır.Bir yerden mikrop kapmıssıniz drunuzda zaten söylemiş. Kültürde her zaman üreme olmuyor. Bu yüzden geniş spektrumlu tedavi vermiş drunuz. Idrarda 30 lokosit varsa ilk mudahale antibiyotiktir. Bunu ben söylemiyorum literatür söylüyor. Şikayetleriniz icin zaten enfeksiyonun sebep oldugu bariz belli. İlaclarinizi kullanin ve kontrolunuzu yaptirin. Enfeksiyon belirtileri eradike edildiginde yine sikayetler devam ederse inflamatuar tedavi ve egzersize devam edersiniz.
Ozan37.

Mesaj gönderen Ozan37. »

Teşekkür ederim Kadir bey . Gelişmeleri buraya yazacağın .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan37. yazdı:Teşekkür ederim Kadir bey . Gelişmeleri buraya yazacağın .
Rica ederim. İyi olur.
Ozan37.

Mesaj gönderen Ozan37. »

Kadir bey prostatit iltihabı idrar akışında yavaşlama yapar mı ? Bilginiz varmıdır ?
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Ozan37. yazdı:Kadir bey prostatit iltihabı idrar akışında yavaşlama yapar mı ? Bilginiz varmıdır ?
Kesinlikle yapar !
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan37. yazdı:Kadir bey prostatit iltihabı idrar akışında yavaşlama yapar mı ? Bilginiz varmıdır ?
Zaten en bariz semptomların başında o gelir kardesim.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

kadir yazdı:
Kadir abi bende hiçbir zaman yanma sık idrar, makatta perinede falan ağrı olmadı ama bende çatallı idrar var idrar düz çıkıyor ama çatallı çıkıyor neden oluyor olabilir?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dogukan01 yazdı:
kadir yazdı:
Kadir abi bende hiçbir zaman yanma sık idrar, makatta perinede falan ağrı olmadı ama bende çatallı idrar var idrar düz çıkıyor ama çatallı çıkıyor neden oluyor olabilir?
Genellikle prostat öne dogru şiş oldugunda çatal idrar sorunu oluyor. Yani inflamasyon.
selocan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen selocan »

Inflamasyonu asıl tedavi edecez peki abi masaj mi vitamin mi anti mi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

selocan yazdı:Inflamasyonu asıl tedavi edecez peki abi masaj mi vitamin mi anti mi
Enfeksiyon varsa antibiyotik, antienflamatuar iltihap gidericiler, masaj, egzersiz, antioksidan supplementler, antiasidik beslenme, nöropsikolojik tedavi, fizik tedaviden oluşan MULTİMODAL bir tedavi uygulanacak.
Dogukan01

kadir yazdı:
selocan yazdı:Inflamasyonu asıl tedavi edecez peki abi masaj mi vitamin mi anti mi
Enfeksiyon varsa antibiyotik, antienflamatuar iltihap gidericiler, masaj, egzersiz, antioksidan supplementler, antiasidik beslenme, nöropsikolojik tedavi, fizik tedaviden oluşan MULTİMODAL bir tedavi uygulanacak.
Kadir abi lökositi ve enfeksiyonu fazla olanlarda ağrı derecesi daha fazla olur diye bir genelleme yapabilir miyiz?

Bende hiç ağrı sızı yok prostat sıvısında 3-4 lökosit çıktı sadece cinsel geçmişim de yok. Cinsel sorunlar var bende çatallı işeme var mesela ama sağa sola savrulmuyor dümdüz çıkıyor ama çatallı çıkıyor
Ozan37.

Mesaj gönderen Ozan37. »

Kadir bey benim için lökosit düşürdükten sonra kullanacağım suplementleri ve takviye edici ilaçları isimleriyle yazar mısın ? İnflamasyonu oluşan hasari ve ödemden kurtulmak için . Şikayetler idrarda yanma penis ucu batma .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan37. yazdı:Kadir bey benim için lökosit düşürdükten sonra kullanacağım suplementleri ve takviye edici ilaçları isimleriyle yazar mısın ? İnflamasyonu oluşan hasari ve ödemden kurtulmak için . Şikayetler idrarda yanma penis ucu batma .
Bu ilaclari drunuza reçete ettirmenizi öneririm.
Ozan37.

Mesaj gönderen Ozan37. »

Kadir bey birşey danışacağım size şimdi ben ilaçlarımı düzenli kullanmaya devam ediyorum bende söyle bir etki oldu bu ilaçları kullanamaya başladıktan sonra şikayetlerim azalmaya ve penis ucum soguk yani üşüme olmaya başladı bir yorumda arkadaş penis uçuşu soguk olması iyileşme belirtisi yazmış öylemedir ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan37. yazdı:Kadir bey birşey danışacağım size şimdi ben ilaçlarımı düzenli kullanmaya devam ediyorum bende söyle bir etki oldu bu ilaçları kullanamaya başladıktan sonra şikayetlerim azalmaya ve penis ucum soguk yani üşüme olmaya başladı bir yorumda arkadaş penis uçuşu soguk olması iyileşme belirtisi yazmış öylemedir ?
Penis ucu üşümesi genelde en son iyilesen semptomdur. Uzun bir süre devam edebilir. Egzersiz yapmanizi öneririm.
Ozan37.

Mesaj gönderen Ozan37. »

Kadir bey birşey daha danışacağım size şimdi benim antibiyotiklerim bitti . Zafer hoca 2 hafta sonra kontrole çağır dedi . Fakat bir değişen yok şikayetler halen aynı idrarda yanma devam ediyor ve penis içinde sürekli idrar kalıyor ? Yani penis ucundan baktığımda üretta içinde idrar var . Acaba penisi yakan bu içerde kalan idrar mı ? Sebebi nedir bunun ? Tecrübelerinizi dayanarak yorum yapar mısınız ?
Dogukan01

kadir yazdı:
Ozan37. yazdı:Kadir bey birşey danışacağım size şimdi ben ilaçlarımı düzenli kullanmaya devam ediyorum bende söyle bir etki oldu bu ilaçları kullanamaya başladıktan sonra şikayetlerim azalmaya ve penis ucum soguk yani üşüme olmaya başladı bir yorumda arkadaş penis uçuşu soguk olması iyileşme belirtisi yazmış öylemedir ?
Penis ucu üşümesi genelde en son iyilesen semptomdur. Uzun bir süre devam edebilir. Egzersiz yapmanizi öneririm.
Egzersiz derken ne egzersizi kadir abi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatit için Multimodal tedavinin bir parcası olan Pelvik taban egzersizleri enfeksiyon bulgusu olmayan kişilerde yaşam konforunuzu arttırabilir.
Dogukan01

kadir yazdı:Prostatit için Multimodal tedavinin bir parcası olan Pelvik taban egzersizleri enfeksiyon bulgusu olmayan kişilerde yaşam konforunuzu arttırabilir.
Kadir abi prostatında patojen olanlarda daha mı fazla semptom olur? Böyle bir genelleme yapmmamız mümkün mü sence?

Bende hiçbir zaman ağrı sızı olmadı tek sıkıntım peniste batma
Ozan37.

Mesaj gönderen Ozan37. »

Yaklaşık 3 aylık bir süreçten sonra çok şükür 3 gündür tüm semptomlarım geçti . İnş Allah tekrar bu rahatsızlığa düşürmez kimseyi . Yoğun bir antibiyotik diyet sıcak su banyosu gıda takviyeleriyle iğnelerle son semptomum olan idrar yanması ve penis ucu batmasıda geçmiş oldu . Umudunuzu kaybetmeyin elbet doğru tedavi ve diyet ve doktorunuzun verdiği ilaçları aksatmadan kullanıp sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Burada yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan37. yazdı:Yaklaşık 3 aylık bir süreçten sonra çok şükür 3 gündür tüm semptomlarım geçti . İnş Allah tekrar bu rahatsızlığa düşürmez kimseyi . Yoğun bir antibiyotik diyet sıcak su banyosu gıda takviyeleriyle iğnelerle son semptomum olan idrar yanması ve penis ucu batmasıda geçmiş oldu . Umudunuzu kaybetmeyin elbet doğru tedavi ve diyet ve doktorunuzun verdiği ilaçları aksatmadan kullanıp sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Burada yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
İyi oldugunuza cok sevindim şifaniz daim olsun.