BEYAZ KÜRE

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ceyms55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

BEYAZ KÜRE

Mesaj gönderen ceyms55 »

BEYAZ KÜRE PROSTATİT LE ALAKALIMI
ceyms55

Re: BEYAZ KÜRE

Mesaj gönderen ceyms55 »

Tahlillerde beyaz kürem yüksek prostatit iltihaplı olduğu içinmi böyle özellikle kadir beyin bi fikri varmı lütfen cevaplarsan sevinirim
Dogukan01

Mesaj gönderen Dogukan01 »

ceyms55 yazdı:Tahlillerde beyaz kürem yüksek prostatit iltihaplı olduğu içinmi böyle özellikle kadir beyin bi fikri varmı lütfen cevaplarsan sevinirim
Kandaki beyaz küre (wbc) kanser enfeksiyon gibi durumlarda aşırı derecede yükselir ama prostatitle pek alakalı olacağını sanmıyorum CRP belki yükselebilir.
Dogukan01

Olmuyoriste yazdı:
Dogukan01 yazdı:
ceyms55 yazdı:Tahlillerde beyaz kürem yüksek prostatit iltihaplı olduğu içinmi böyle özellikle kadir beyin bi fikri varmı lütfen cevaplarsan sevinirim
Kandaki beyaz küre (wbc) kanser enfeksiyon gibi durumlarda aşırı derecede yükselir ama prostatitle pek alakalı olacağını sanmıyorum CRP belki yükselebilir.
Prostatit te enfeksiyon değil mi zaten???
Siz hala şunu anlayamiyorsunuz prostatit yapan mikroplar sadece orada kalmiyorlar onlar kana da karisiyor dolayısıyla kan değerleri değişir evet beyaz küre yükselir vücutta nerede enfeksiyon olursa olsun dolaşım sistemi tarafından tüm vücuda taşınır bir gribal enfeksiyon geçirirsin tüm vücut etkilenir tüm eklemler ağrılı olur neden???

Kadir abinin önceki yazılarından hatırladığım kadarıyla prostatitte kanda sadece crp yükselebiliyor (yanlış hatırlıyorsam affola)
Dogukan01

Olmuyoriste yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Olmuyoriste yazdı: Prostatit te enfeksiyon değil mi zaten???
Siz hala şunu anlayamiyorsunuz prostatit yapan mikroplar sadece orada kalmiyorlar onlar kana da karisiyor dolayısıyla kan değerleri değişir evet beyaz küre yükselir vücutta nerede enfeksiyon olursa olsun dolaşım sistemi tarafından tüm vücuda taşınır bir gribal enfeksiyon geçirirsin tüm vücut etkilenir tüm eklemler ağrılı olur neden???

Kadir abinin önceki yazılarından hatırladığım kadarıyla prostatitte kanda sadece crp yükselebiliyor (yanlış hatırlıyorsam affola)
Yok canım kardeşim crp genelde oynamaz bile ilk wbc değeri oynar crp hastalığın ilk başında yüksek çıkar ateş titreme üşüme eşlik eder...
Bende ne ateş oldu ne titreme ne üşüme hiçbiri olmadı bir sabah uyandığımda penis ağrısıyla uyandım hassasiyete dönüştü 2 sene hassasiyet çektim şimdi hassasiyet azaldı ama hafif batma var akabinde cinsel istek sıfır.
Dogukan01

Olmuyoriste yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Olmuyoriste yazdı: Yok canım kardeşim crp genelde oynamaz bile ilk wbc değeri oynar crp hastalığın ilk başında yüksek çıkar ateş titreme üşüme eşlik eder...
Bende ne ateş oldu ne titreme ne üşüme hiçbiri olmadı bir sabah uyandığımda penis ağrısıyla uyandım hassasiyete dönüştü 2 sene hassasiyet çektim şimdi hassasiyet azaldı ama hafif batma var akabinde cinsel istek sıfır.
Herkeste ateş olacak diye bir kaide yok olmayanlar var ben bunu patojen değişikliğine bağlıyorum herkeste aynı patojen olmuyor yada bazisinda çoklu patojen oluyor ateşle başlayanlar sonraları aşırı derece istekli oluyorlar yani bir dönem aşırı cinsel istek oluyor...
Bende cinsel istek olsa eskisi gibi kurtulmuş sayarım kendimi
ceyms55

Mesaj gönderen ceyms55 »

Yani beyaz kürem yüksek bu durumda ciddi bir hastalıkla karşı karşıya olduğum gerçeğiyle karşı karşıyayım öylemi
Dogukan01

ceyms55 yazdı:Yani beyaz kürem yüksek bu durumda ciddi bir hastalıkla karşı karşıya olduğum gerçeğiyle karşı karşıyayım öylemi

Evet wbc bir alarm belirtisidir
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Dogukan01 yazdı:
Olmuyoriste yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Herkeste ateş olacak diye bir kaide yok olmayanlar var ben bunu patojen değişikliğine bağlıyorum herkeste aynı patojen olmuyor yada bazisinda çoklu patojen oluyor ateşle başlayanlar sonraları aşırı derece istekli oluyorlar yani bir dönem aşırı cinsel istek oluyor...
+99999999
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Dogukan01

Hergele yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Olmuyoriste yazdı: Herkeste ateş olacak diye bir kaide yok olmayanlar var ben bunu patojen değişikliğine bağlıyorum herkeste aynı patojen olmuyor yada bazisinda çoklu patojen oluyor ateşle başlayanlar sonraları aşırı derece istekli oluyorlar yani bir dönem aşırı cinsel istek oluyor...
+99999999
cinseel istek ve ereksiyon kaybı var bende
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Dogukan01 yazdı:
Hergele yazdı:
Dogukan01 yazdı:
+99999999
cinseel istek ve ereksiyon kaybı var bende
Bire bir aynı durum var hocam onaylama ve katılma anlamında yazdım zaten inşallah geçer kurtuluruz ne diyeyim
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen techian »

Bende bölgesel mikrobun kana karisabileceginu düşünüyor um hiv in cinsel yolla bulaşıp kana karışması gibi ama antibiyotiğe bu kadar dirençli bir mikrobun kana karışırsa sepsis yapmaması da da saçma geliyor bana 4 yıldır cekiyorum ben grupta daha uzun sürenleri var onlarda bisey olmamış mesala
sekolas
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen sekolas »

Olmuyoriste yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Sacmalamayin biraz biyoloji bilgisi olan bile bunu bilir eger kana mikrop girer ve diger organlara yayilirsa buna sepsis denir ölümcüldür. Ben de prostatitim ama bütün degerlerim normal kan testlerinde. Sallayip milletin aklini bulandirmayin
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

sekolas yazdı:
Olmuyoriste yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Sacmalamayin biraz tip bilgisi olan bile bunu bilir eger kana mikrop girer ve diger organlara yayilirsa buna sepsis denir ölümcüldür. Ben de prostatitim ama bütün degerlerim normal kan testlerinde. Sallayip milletin aklini bulandirmayin
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen techian »

Olmuyoriste yazdı:
techian yazdı:Bende bölgesel mikrobun kana karisabileceginu düşünüyor um hiv in cinsel yolla bulaşıp kana karışması gibi ama antibiyotiğe bu kadar dirençli bir mikrobun kana karışırsa sepsis yapmaması da da saçma geliyor bana 4 yıldır cekiyorum ben grupta daha uzun sürenleri var onlarda bisey olmamış mesala
Sepsis dediğiniz şeyi ilk başta ateş titreme terleme gibi şeylerle yaşıyorlar zaten sonrası romotaid artirt gibi eklemsel sorunlara dönüşüyor lenf yoluyla eklemlerde tutulum yapıyor ayak ağrılarından tutunda bacak kalça bel sırt omuz ağrıları bu sebeple oluyor keza kas ağrıları da yine ense ağrıları ensedeki lenflerin sisip ağrıması hepsi kana karışması yüzünden nasıl onlarda birşey olmamış???

sepsis cok daha ağır bir tablo ben mikrobun bölgesel kalamicagini kendi crp değerlerimin hastalıktan sonra uçmasindan biliyorum ama cep tek başına iltihap varlığını gösterir yani eklem tutulumu konusunda haklısınız o.kadar masum bir hastalık değil bu tamam çok karamsar olmamak lazım ama çok poztif olup gerçekleri de eş geçmek olmaz benim bu 4 senede iseme büyük abdest yoğun saç dökülmesi cinsel bozukluk prostat bölgesinin yanamsi sperm değerlerinin düşmesi yani bir hiv değil ama. Bir onun kadar bela.bir hastalık hivdsn farkı ilaç almasak sürünüyor uz olmuyoruz bide ifş toplumsal baskı yok çünkü bu hastalığı hiç o tir işlere bulaşmayan insanlarsa kapabiliyor
selocan

Mesaj gönderen selocan »

Bu hastalik sırtta tutulum kas agrilari kalça bel hatta göz de bulanık görme mide yanması bagirsak sorunları yapıyor doğrumu anliyorum
ceyms55

Mesaj gönderen ceyms55 »

Olmuyoriste yazdı:
ceyms55 yazdı:Yani beyaz kürem yüksek bu durumda ciddi bir hastalıkla karşı karşıya olduğum gerçeğiyle karşı karşıyayım öylemi
Ne kadar yüksek? ??
13.7
ceyms55

Mesaj gönderen ceyms55 »

Beyaz kürem 13.7
sekolas

Mesaj gönderen sekolas »

Olmuyoriste yazdı:
sekolas yazdı:
Olmuyoriste yazdı: Prostatit te enfeksiyon değil mi zaten???
Sacmalamayin biraz biyoloji bilgisi olan bile bunu bilir eger kana mikrop girer ve diger organlara yayilirsa buna sepsis denir ölümcüldür. Ben de prostatitim ama bütün degerlerim normal kan testlerinde. Sallayip milletin aklini bulandirmayin
Terbiyesizliğin lüzumu yok sepsis ölümcül değildir ölümcül olabilir diğer bütün enfeksiyonlar gibi normal değerlere sahip olmanız gayet normal çünkü akut dönem değil kronik dönemde değerler normaldir stabildir olmayan biyoloji bilginle sen yanlış bilgi verme
akut dönemde de değerlerim normaldi. hem herkezde bu hastalık akut olarak başlamıyor akut demek için yüksek ateş üşüme titreme gibi belirtiler olması lazım bende onlar da olmadı çoğu kişide de hastalık öyle başlamadı burda sadece üriner semptomlar.