artrit ve prostatit ilişkisi?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
therealpatient

Re: artrit ve prostatit ilişkisi?

Mesaj gönderen therealpatient »

wolfpack yazdı:Bir mesaj da Kadir Abi için yazmak istiyorum. Yazılanları okudum ben ara ara giriyorum fazla girmiyorum forma psikolojim bozulmasın diye. Ama hastalık 2014'ten beri devam ediyor. Kim olursa olsun Kadir Abi neyi savunursa savunsun Kadir Abi'ye karşı yakışıksız yorumları tasvip etmem. Hiç bir ürolog bizi dinlemezken iyi veya kötü Kadir Abi bizi tek tek dinledi. Yardım etmek için bildikleri dahilinde yanımızda oldu. Kadir Abi'nin bize verdiği ilgi bile birçoğumuza savaşma gücü verdi. Ben ne eğitimli ürologlar gördüm ne prof.lar gördüm s.kinde bile olmadık. Psikolojiktir dedi gnderdi. O yüzden forum uyelerınden (kım olursa olsun, neyi savunursa savunsun) Kadir Abi'ye konusurken uslubu bozmadan konusmalarını rıca ederım kendi adıma. Cunku savundukları sey dogru bıle olsa Kadır Abı'ye karsı uslub bozulunca savundugu seylere karsı negatıf bır bakıs acısı olusuyor ıster ıstemez. Insan psıkolojısı ıste vefalı olmak gelıyor. Kadir Abi'miz iyi ki varsın.
Ağzınla bin yaşa hocam. Harfi harfine katılıyorum. Beni 'bu hastalık beni aşar' diye hastaneden yollayan ürolog gördüm. Ancak kadir abi her zaman bana yardım etti, dinledi. Bir kere mesaj atıpda cevap alamadığımı hatırlamıyorum. Ben bu hale geldiysem bu ürologlar yüzündendir. Burada sözünü dinleyeceğim bir kişi varsa oda en başta kadir abidir.
therealpatient

Bir ürolog buraya gelip, bize yardım etmek isteyecekse; eyvallah ama bunu üslubuyla yapacak. Saygı ve sevgi çerçevesinde yapacak. Ahlaksız, terbiyesiz konuşacaksa isterse dünyanın en iyi doktoru olsun, umurumda olmaz. Hele de bu üslubu kadir abi gibi eli öpülecek bir adama yapıyorsa hiç bir şekilde kaldıramam. Adam gelmiş diyor oranıza şunu sokayım buranıza bunu sokayım. Forumda maşallah, artık nasıl bir çaresizlik varsa susmuşlar adama saygı gösteriyorlar bide. Zavallı bir durum...
therealpatient

sianure yazdı:coskun hocanin da iyi niyetli oldugunu dusunuyorum. sadece antibiyotigin yaramadigi hastalarin leblebi gibi antibiyotik icmesinde fayda olmadigini belirtmek istedi. ozondur eswtdir bence de bunlar tamamen para tuzagi seyler. bu hastaligin tedavisi antibiyotik, antienflamatuar ve fizyoterapi kombinidir. ozellikle son yayinlar patojen urememesi durumunda pelvik egzersizlerin cok ise yaradigini gosteriyor ve yurtdisinda bu sekilde sifirlayan bircok hasta var
Şunu söyleyeyim, bana kalırsa da bu hastalık enfeksiyonel bir durumdur. Enfeksiyon bulunmuşsa mutlaka tedavi edilmek zorundadır. Enfeksiyon ortadan kaldırılmasına rağmen hala şikayetler devam ediyorsa o zaman bu tür tedavilere göz atılabilir.

Benim asıl sorunum adamın üslübuyla hocam. Saygılı olsun, üslübuyla konuşsun eyvallah. Bize bu şekilde yardım etmek isteyen birine minnettar olurum. Bir kişiye bile burada faydası dokunacaksa çok sevinirim. Ama üslübuyla konuşmayacak, terbiyesizlik yapacaksa o yardımı alıp başına çalsın.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

sianure yazdı:coskun hocanin da iyi niyetli oldugunu dusunuyorum. sadece antibiyotigin yaramadigi hastalarin leblebi gibi antibiyotik icmesinde fayda olmadigini belirtmek istedi. ozondur eswtdir bence de bunlar tamamen para tuzagi seyler. bu hastaligin tedavisi antibiyotik, antienflamatuar ve fizyoterapi kombinidir. ozellikle son yayinlar patojen urememesi durumunda pelvik egzersizlerin cok ise yaradigini gosteriyor ve yurtdisinda bu sekilde sifirlayan bircok hasta var
Evet sizinle aynı fikirdeyim.Bu hastalığın tedavisi ab,antiinflamatuvar ve fizyo terapi kompinidir. Fakat ben nüks yaşadığımda bana hiç antiinflamatuvar verilmedi.Sadece anti verildi.Oysa 2008 de ilk bunu yaşadığımda birçok doktora gitmiştim ve anti ile beraber hep bir antiinflamatuvar verilmişti.Ben de o zaman bana niye antiinflamatuvar veriyorlar diye kızıyordum.Cunku o zaman hiç ağrım yoktu ve sadece yanma ve sık idrar vardi.
Şimdi nüks olduğunda önce yanma vardı ve arkasından mskat bölgesinde ağrı başladı.Buna rağmen yine bana antiinflamatuvar reçete edilmedi.Bu yüzden bir süre kendim kullandım.Daha sonra yanma ve sık idrar geçti fakat ağrı olayı 15 aydır geçmedi. Belki de ilk nüks yaşadığımda anti ile birlikte antiinflamatuvar verilmiş olsaydı yanma ile birlikte ağrı geçecekti.
Ağrı devam ediyor.Cunku prostatın sağ lobunda şişlik geçmedi.Hemde onca masaja ve sonra da aldigim NSAİ ilaçlara rağmen. Evet, bilimsel makaleler de isimleri geçmese de flora bskterileri biri bitiyor biri çıkıyor.Belki de şişlik bu yüzden inmiyor.
Prosttataki şişlik inmeyince ve de devam edince prostata yaptığı baskı da devam ediyor.Bu da bize ağrı olarak yansıyor.Fizik tedavi alsam veya her gün pelvik bolge için egzersiz yapsam da prostattaki şişlik inmeyince nasıl faydası olabilir?