Ben Prostatit miyim?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ferguson
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Ben Prostatit miyim?

Mesaj gönderen ferguson »

Selam arkadaşlar. İnşallah sıkıntı çeken hastalar bir an önce şifa bulur.

Hemen konuya girmek istiyorum;

Ben 40 yaşındayım.

Ağır bir covid-19 vakasından sonra ağır bir hemoroid (basur) durumu gelişti. Tam 7 aydır zor durumdayım (korkumdan doktora gidemedim bir türlü). Son 2 aydır da penisimin baş kısmında zaman zaman ağrılar oluyor. Bu ağrı bazen testislere de vuruyor.
Son zamanlarda şöyle bir şey dikkatimi çekti; bu penis ve testislerde oluşan ağrı büyük tuvaletimi yaptıktan sonra oluyor. Mesela sabah büyük tuvaletimi yaptıktan sonra akşama kadar sürüyor. Eğer tuvaletimi zorlanmadan, sorunsuz yaparsam bu penis ağrıları ya hiç olmuyor ya da az oluyor. Akşam yatıp sabah kalktığımda o ağrılar yok olmuş oluyor. Sizce bunun prostatit ya da kronik prostatitle ilgisi var mıdır? Mesela sizlerdeki prostatit ağrısı gece ve gündüz olarak sürekli mi seyrediyor? Arada ağrılarınız kesilip yeniden mi başlıyor? Merak ediyorum!

Bir de eklemek istediğim başka bir şey var; penisim eskisi gibi son noktasına kadar büzülmüyor. Sürekli gevşek bir şekilde duruyor. Bu da beni gün içinde çok huzursuz ediyor. Ve aynı zamanda penis başında 2 aydır geçmeyen kızarıklıklar var. Üroloji ve cildiyeciye gittim ve ilaç verecek kadar ciddi görmedi. Geçer dedi ve hala geçmedi. Üroloğa gideli 1 ay, cildiyeye gideli 2 hafta oldu. Penisin büzüşmesi olayı da neredeyse iki hafta oldu fakat ürolojiye gidemedim henüz. Sırf büzülme işleminin gerçekleşmemesi bile çok can sıkıcı. İnternette arama yaptığımda büzülme sorunu yaşayan bir Allah'ın kulunu bulamadım. Çok enteresan. Eskisi gibi istediğim an ereksiyon olamıyorum. Ereksiyon olduğumda ise bir anda sönme işlemi olmuyor. Boşaldıktan sonra hemen sönen penis artık çok yavaş şekilde sönüyor. Mesela önceden boşalma sonrasında belki de bir dakika içinde penis mini minnacık olurken şimdilerde geç sönüyor ve asla önceki gibi küçülmüyor. Orta seviyelerde seyrediyor ve ölmüşçesine kendini bırakmış gibi bir hal alıyor. N:e demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir.

Böyle bir forumun kurulmuş olması bizler için bir lütuftur. Emeği geçen herkesin bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum.
Erkan987

Re: Ben Prostatit miyim?

Mesaj gönderen Erkan987 »

ferguson yazdı:Selam arkadaşlar. İnşallah sıkıntı çeken hastalar bir an önce şifa bulur.

Ben 40 yaşındayım.

Ağır bir covid-19 vakasından sonra ağır bir hemoroid (basur) durumu gelişti. Tam 7 aydır zor durumdayım (korkumdan doktora gidemedim bir türlü). Son 2 aydır da penisimin baş kısmında zaman zaman ağrılar oluyor. Bu ağrı bazen testislere de vuruyor.
Son zamanlarda şöyle bir şey dikkatimi çekti; bu penis ve testislerde oluşan ağrı büyük tuvaletimi yaptıktan sonra oluyor. Mesela sabah büyük tuvaletimi yaptıktan sonra akşama kadar sürüyor. Eğer tuvaletimi zorlanmadan, sorunsuz yaparsam bu penis ağrıları ya hiç olmuyor ya da az oluyor. Akşam yatıp sabah kalktığımda o ağrılar yok olmuş oluyor. Sizce bunun prostatit ya da kronik prostatitle ilgisi var mıdır? Mesela sizlerdeki prostatit ağrısı gece ve gündüz olarak sürekli mi seyrediyor? Arada ağrılarınız kesilip yeniden mi başlıyor? Merak ediyorum!

Bir de eklemek istediğim başka bir şey var; penisim eskisi gibi son noktasına kadar büzülmüyor. Sürekli gevşek bir şekilde duruyor. Bu da beni gün içinde çok huzursuz ediyor. Ve aynı zamanda penis başında 2 aydır geçmeyen kızarıklıklar var. Üroloji ve cildiyeciye gittim ve ilaç verecek kadar ciddi görmedi. Geçer dedi ve hala geçmedi. Üroloğa gideli 1 ay, cildiyeye gideli 2 hafta oldu. Penisin büzüşmesi olayı da neredeyse iki hafta oldu fakat ürolojiye gidemedim henüz. Sırf büzülme işleminin gerçekleşmemesi bile çok can sıkıcı. İnternette arama yaptığımda büzülme sorunu yaşayan bir Allah'ın kulunu bulamadım. Çok enteresan. Eskisi gibi istediğim an ereksiyon olamıyorum. Ereksiyon olduğumda ise bir anda sönme işlemi olmuyor. Boşaldıktan sonra hemen sönen penis artık çok yavaş şekilde sönüyor. Mesela önceden boşalma sonrasında belki de bir dakika içinde penis mini minnacık olurken şimdilerde geç sönüyor ve asla önceki gibi küçülmüyor. Orta seviyelerde seyrediyor ve ölmüşçesine kendini bırakmış gibi bir hal alıyor. N:e demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir.

Böyle bir forumun kurulmuş olması bizler için bir lütuftur. Emeği geçen herkesin bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum.
Hocam olup olmadığınıza burda kimse karar veremez covit sebebiyle prostatite benzer semptomlar yaşadigıni düşunen arkadaşlarimiz var ama bunların ağrısı sızı var miydi hatirlamiyorum forumda bahsi geçen doktorlardan birine teşhis için gitmenizde yarar var büzüşmeden kasıt ne tam olarak anlayamadım penisin boşaldiktan sonra hemen sonmemesi normal bir durum sizde oluşan durum sönerken katılaşarak sönmesi galiba
ferguson

Erkan987 yazdı:
ferguson yazdı:Selam arkadaşlar. İnşallah sıkıntı çeken hastalar bir an önce şifa bulur.

Ben 40 yaşındayım.

Hocam olup olmadığınıza burda kimse karar veremez covit sebebiyle prostatite benzer semptomlar yaşadigıni düşunen arkadaşlarimiz var ama bunların ağrısı sızı var miydi hatirlamiyorum forumda bahsi geçen doktorlardan birine teşhis için gitmenizde yarar var büzüşmeden kasıt ne tam olarak anlayamadım penisin boşaldiktan sonra hemen sonmemesi normal bir durum sizde oluşan durum sönerken katılaşarak sönmesi galiba
Cevabınız için teşekkür ediyorum. En azıdan belki ağrıların belirtisi prostatite benzemiyorsa kendimi teselli edecektim. Haklısınız. Bir an önce bir doktora gitmekte fayda var. Burada okuduklarımı gördükten sonra hangi doktora gideceğimi bulmakta mesele. Çünkü doktor doktor gezip teşhis koyulamayan hastalar var :(

Büzülmeden kastım şudur; mesela çok soğuk bir havada veya soğuk bir suyun içine girdiğinizde penis küçülür ya hani, o işlem bende gerçekleşmiyor şu anda. Hatta Cem Yılmaz bile gösterisinin bir bölümünde bu konuya değinmişti zamanında. İşte o değindiği konu bende gerçekleşmiyor. Konuyu sulandırmak gibi olmasın, o sahne şurası: https://youtu.be/VJcYV7p1Qes?t=98

:)
Erkan987

ferguson yazdı:
Erkan987 yazdı:

Ben 40 yaşındayım.

Cevabınız için teşekkür ediyorum. En azıdan belki ağrıların belirtisi prostatite benzemiyorsa kendimi teselli edecektim. Haklısınız. Bir an önce bir doktora gitmekte fayda var. Burada okuduklarımı gördükten sonra hangi doktora gideceğimi bulmakta mesele. Çünkü doktor doktor gezip teşhis koyulamayan hastalar var :(

Büzülmeden kastım şudur; mesela çok soğuk bir havada veya soğuk bir suyun içine girdiğinizde penis küçülür ya hani, o işlem bende gerçekleşmiyor şu anda. Hatta Cem Yılmaz bile gösterisinin bir bölümünde bu konuya değinmişti zamanında. İşte o değindiği konu bende gerçekleşmiyor. Konuyu sulandırmak gibi olmasın, o sahne şurası: https://youtu.be/VJcYV7p1Qes?t=98

:)
Sikayetlerinize benzer semptomlari sadece forumda okudugunuz icin başlarda prostatit oldugunuzu düsünmeniz normal ben teshis icin gittim fakat prostat iltihabına dair bir belirti saptanmadı. Şikayetleriniz formun geneline bakıldığinda prostatiti pek işaret etmiyor. Ultrason idrar kan ve uroflow testlerinden bir sonuç alinamadiysa prostata da baktırmanizda fayda var penisin ozellikle boşaldiktan sonra orta halde kalıp gün icinde ara ara kendini yer cekimine birakmasi gibi bir durum bende de mevcut ama duzeliyor surekli o sekilde kalmıyor. Bu semptomlara neyin sebep oldugunu bulmak biraz zor. En kisa zamanda sorunu bulmaniz ve cözmeniz dileğiyle
Erkan987

buneydisimdi yazdı:Ben de 2 aydır bu sıkıntıları yaşıyorum 2 ayda cukum dede cukune döndü. Normal hayatta bile yarı ereksiyon hali gibi İnanılmaz psikoloji bozan bir durum
Hocam renkli penil dopler ultrason çektirdiniz mi ben bir onu yaptırmadım. Kum saati oluşumu var mı sizde
Erkan987

Evet hocam bunları okudum. Bir dönem bende bu hastalıgın peşine düstum forumda bir kisinin pelvik taban kaslarini duzeltmek icin bir set aldigini bu şekilde duzeldigini okudum. Ama pekte inanasim gelmedi onun haricinde başka bu rahatsizliktan muzdarip kisilere baktim onlarda ayalardir foruma girmiyorlar fitness belki orda kaslari guclendirmekte fayda saglayabilir ben bir donem yapiyordum yaptiktan sonra penis kum saati şeklini aliyordu. Onun haricinde bu yazida yazilanlar gibi ereksiyon olmada zorluk cekmiyorum herhangi bir agrimda yok o yuzden pekte üzerine düsmedim
Erkan987

buneydisimdi yazdı:Benim şuan en büyük sıkıntım, penis ucundaki ağrı, ayrıca penisin gevşek hali sebebiyle günlük hayatıma vurduğu sekte
Psikolojik olarak o kadar yıprandım ki sanki günlük hayatta herkes fermuar bölgeme bakıyor gibi hissediyorum. Onun haricinde sık idrar problemi vs yok. Araştırdığım kadarıyla bu durum yoğun stres durumları sonrası da çıkabiliyor. Ben bu kış zorlu bir süreçten geçtim, aylar süren sürekli stres durumları sonrasında önce mide sorunları (yanma vs) ardından hemoroid derken son durak burası oldu. Az önce inanılmaz penis ağrım vardı biraz pelvik egzersiz yaptım ve bir rahatlama hali hissettim diyebilirim. Ayrıca egzersizlerden sonra penis normal görüntüsüne kısa bir süreliğine de olsa döndü ve bu bile beni mutlu etmeye yetti. Egzersiz işinin peşini bırakmayacağım bakalım sonuç ne olur. Bunun yanında Zafer Oyman'a da gittim, prostat sıvısında 7-8 lökosit çıktı. 5 genta iğne 2 kutu klindan sonrası bu sefer bağırsaklar bozuldu. Normal insan gibi tuvalete çıkmaya da hasret kaldık. Dolayısıyla bundan sonra ilaç çok da kullanmak istemiyorum. Bakalım hayırlısı
Benimde peniste katılaşma oluyor çömelme hareketini yapiyorum yumşuyor sırt üstü yattigimda da yumşama oluyor. Stressli durumlarda sıkıntılar artıyor dedigin gibi
Kafaya takmamak ta önemli bende fitnessa baslayacagım sık idrara iyi gelmişti gelişmelerden haberdar et en kisa zamanda iyileşiriz inşaalah
Erkan987

buneydisimdi yazdı:İnşallah
Hocam hard flaccidin olma sebebi pelvik taban kas disfonksiyonu bel kalça ve kuyruk sokumu fonksiyonel bozukluklarında da o bölgedeki kaslar bozulabiliyormus benim bel ve kalca problemi var belki her sey bu yüzdendir sende baktır öyle bir durum varsa
Erkan987

buneydisimdi yazdı:Baktırsak ne çare Türkiye’de böyle bir rahatsızlıktan haberi olan urolog var mıdır zannetmiyorum
Hocam ürolojiyle alakalı bir durum olmayabilir bel veya kalca sebebiyle de bunlari yaşıyor olabilirsiniz prostat sebep olur mu buna bilmiyorum altta yatan sebep önemli
ferguson

buneydisimdi yazdı:Benim şuan en büyük sıkıntım, penis ucundaki ağrı, ayrıca penisin gevşek hali sebebiyle günlük hayatıma vurduğu sekte
Psikolojik olarak o kadar yıprandım ki sanki günlük hayatta herkes fermuar bölgeme bakıyor gibi hissediyorum. Onun haricinde sık idrar problemi vs yok. Araştırdığım kadarıyla bu durum yoğun stres durumları sonrası da çıkabiliyor. Ben bu kış zorlu bir süreçten geçtim, aylar süren sürekli stres durumları sonrasında önce mide sorunları (yanma vs) ardından hemoroid derken son durak burası oldu. Az önce inanılmaz penis ağrım vardı biraz pelvik egzersiz yaptım ve bir rahatlama hali hissettim diyebilirim. Ayrıca egzersizlerden sonra penis normal görüntüsüne kısa bir süreliğine de olsa döndü ve bu bile beni mutlu etmeye yetti. Egzersiz işinin peşini bırakmayacağım bakalım sonuç ne olur. Bunun yanında Zafer Oyman'a da gittim, prostat sıvısında 7-8 lökosit çıktı. 5 genta iğne 2 kutu klindan sonrası bu sefer bağırsaklar bozuldu. Normal insan gibi tuvalete çıkmaya da hasret kaldık. Dolayısıyla bundan sonra ilaç çok da kullanmak istemiyorum. Bakalım hayırlısı
Hocam selamlar ve umarım bir an önce şifa bulursunuz. Benimle aynı sorunu yaşayan ilk sizi gördüm ve deneyimleyip paylaşmış olduğunuz bilgi bana da ümit verdi. Aynı sorunları yaşadığımız için size sormak istediğim bir kaç soru var, eğer cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Şu anda hemoroid (basur) ile ilgili bir şikayetiniz var mı? (bende var)

Eğer hemoroidiniz varsa ve büyük tuvaletinizi yaptıktan sonra pipi ağrısı daha belirgin bir hale geliyor mu ? (ben de öyle oluyor)

Sabah uyandığımda ağrı olmuyor mesela, durum sizde nasıl?
ferguson

buneydisimdi yazdı:Pelvik kaslardaki ve o bölgedeki sinirsel hasarlar ve bozulma zaman içinde prostatın işlevselliğini bozarak enfeksiyona sebep oluyor olabilir. Prostatın rahatsızlığı bir bakıma pelvik kaslarda bozulmanın sonucu olabilir. Bir çok kişi hemoroid ve kabızlık sonrası bu hastalığa yakalandığını söylüyor. Hemoroid esnasında istemsiz kasılmalar, ıkınma bölgenin hassas sinirsel yapısını ve dokuları bozuyor olabilir.
Bu doku bozulmaları umarım geri dönüşü olmayan şeyler değildir, yoksa işimiz cidden zor.

Bir de hocam kum saati gibi durum zaman zaman bende de oluyor. Yani penisin kökünden ortasına kadar bir incelik, orta kısımdan baş kısmına doğru ise bir kalınlık söz konusu.

Acaba bu sorunlarımızı anti depresan çözer mi diye düşünüyorum. Bazı şeyleri kafaya çok takmaktan oluyor sanırım. Daha gamsız olmak adına bir psikoloğa görünmekte fayda var.

Bir de 3 ay kadar bir süredir spora gidiyorum. Sporun bir olumsuz etkisi olabilir mi? Şimdi de yüzmeye yazıldım. Kapalı yüzme alanları kapalı olduğu için açık bir alan buldum fakat havalar hala düzelmedi. Üşüme gibi bir özelliğim de var, o yüzden yüzmeye bir defa gittim ve 15 dk. dan fazla yüzemedim. Gerçi iyi bir yüzücü de değilim, yüzerken tedirgin oluyorum. Yüzmemi kolaylaştıracak bir makarna aldım. Bugün gidip en az yarım saat yüzmeye çalışacağım. Geçmişte hemoroid problemi yaşamıştım ve yüzmenin çok faydasını görmüştüm. Belki de bir haftada hemoroidim ortadan kalkmıştı.
ferguson

buneydisimdi yazdı:Merhaba şuan hemoroid sorunum yok, her şey o lanet hemoroidden sonra başladı zaten. Fakat şuan afedersiniz bağırsaklarda sorun başladı antibiyotiklerden sonra, takviye olarak probiyotik ve ayrıca quercetin kullanıyorum. Bağırsaklarda sıvı dışkılama olursa sabah o gün ağrılar çok fazla rahatsız edici hale geliyor. Dün gece hard flaccid sendromu ile ilgili bayağı araştırma yaptım yabancı kaynaklı sitelerden ve şunu gördüm ki tıp bunu henüz bir hastalık olarak dahi literatüre geçirmiş ve tedavi protokolü oluşturmuş değil. Tavsiyeleri incelediğimde pelvik bölgeyi çalıştıran bazı egzersiz hareketlerini dün gece uyumadan önce ve bu sabah uyanır uyanmaz yaptım, inanılmaz gelebilir ama bugün işte sanki hiçbir şeyim yok gibiydi ufak sızlamalar haricinde, ayrıca penis de sarkık değil olması gereken gibi durdu ve hiç rahatsız etmedi. Ben tedaviye bu çizgiden devam etme ve antibiyotik ve ilaçları bırakma kararı aldım ki kullandığım antibiyotikler fayda sağlamak bir yana bağırsaklarımı da bozdu.

Araştırdığım kadarıyla prostat bölgesi çevresindeki kaslar ve dokularda meydana gelen bozulmalar zaman sonra prostat iltihabına da sebep oluyor. Önce prostatın çevresinin iyileştirilmesi, sonrasında prostatın kendisinin iyileşmesi ile inşallah eski sağlığıma kavuşacağıma inanıyorum artık.
Ayrıca benim penisle ilgili sorunlarım arasında seğirme hissi kendi kendine ereksiyon oluyormuş gibi hissetme, az da olsa kum saati görünümü mevcut.
Ha bir de unutmadan en kısa sürede psikiyatri Dr una görünerek aksiyle giderici ilaçlar da almayı düşünüyorum.
Bugün ilk deneme günümdü ve gerçekten iyi hissettim
Antibiyotikleri uzun süreli kullanmak cidden tehlikeli. Ben 20'li yaşlarda faranjit için bir süre antibiyotik kullanmıştım ve çok ciddi reflü ataklarımın sebebi olmuştu (bilemiyorum belki de yaşadığım stres buna sebep olmuştu). Cipro isminde bir antibiyotikti. Fakat her ne hikmetse askere gittikten sonra reflü sorunlarım birden bire yok olmuştu. O gündür bu gündür antibiyotik kelimesini duyar duymaz bir nefret duygusu oluşuyor. Faranjitim hala geçmedi bu arada. Bu gibi laf salatalarını yapmamın sebebi belki bu tip hastalıkları olan kişilerin temel sebepleridir. Çok saçma bir düşünce gibi gelebilir. Sıkıntılı bir ruh haline sahibim. Aslında bu geçmeyen faranjit hastalığından sonra bütün hastalıklara geçmeyecekmiş gözüyle bakıyorum ve bu ruh halinden kurtulamadım. Faranjit olduğum dönemlerde abartısız 6 ay konuşamadım. O derece problemli bir vaka atlattım. O zamanlar sanırım ruh hali olarak ben de iz bıraktığını düşünüyorum. Bilemiyorum, saçmalamış olabilirim.

Mesela benim penis başında hala kızarıklıklar mevcut. Yukarda da belirttiğim gibi cildiyeci bunu strese bağladı. Pelvik kas güçlendirmeye bugünden itibaren başladım. Bakalım nasıl bir etki edecek. Etkisi için biraz beklemek gerekecek.

Umarım rahatsızlıklarımızı hep beraber yeneceğiz. Cevaplarınız için çok teşekkürler.
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Adana yüreğir hastanesi

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

Geçen hafta Adana’ya bir düğün için gittim o esnafa yakınım bana sıra yüreğir hastanesine urolojiye aldı.Doktor tecrübeli birine benziyordu.Kendisine 10 yıldan beri cinsel ilişki sonrası (ters ilişki)kronik prostatit rahatsızlığım var şikayetim peniste sürekli sızı tabi bu durum ereksiyon durumunu etkiliyor oda bir kaç soru sorduktan sonra en son kürtürü sordu bende en son zafer hoca’da muayene oldum 10 yıldır nerde tahlil kürtür yaptıysam hepside temiz çıkıyor dedim.Oda antibiyotik zaten çok kullunmışsın.Sana bitkisel kapsül vereceğim dedi 3 ay kullanırsan fayda verecek ordaki mikropları öldürecektir dedi. Ben 2 aylık aldım yalnız adanadaki eczaneler tedarik edebiliyor.
ferguson

buneydisimdi yazdı:Ben evliyim 2 de çocuğum var bu kötü durum kısa sürede o kadar psikolojimi bozdu ki, Holep ameliyatını vs araştırmaya dahi başladım. Umarım ileri tedavilere gerek kalmadan hayatımızı daha konforlu hale getirebilecek çözümlere ulaşırız. Fakat şuna kesin kanaat getirdim ki bu hastalık doğrudan doğruya ilaç kullanarak çözülebilecek bir hastalık
3 ayağı var
1)İyi bir psikoloji
2)spor/egzersiz
3)Son çare ilaç
4)ileri vakalarda ameliyat
Çocuklartınızı ve aileniz Allah bağışlasın.

Kesinlikle iyi bir psikloji şart çünkü zaman zaman aklıma çok kötü şeyler geliyor. Resmen yaşantımdan bıkmış durumdayım.

Şu anda sizin tavsiyeniz üzerine pelvik kasları güçlendireceğim. Daha önce hiç bir yerde böyle bir şey ne gördüm ne de duydum.

Bu konuyu oluştururken aslında kararsızdım, açsam mı açmasam mı diye. Derdini söylemeyen derman bulamazmış gerçekten. Gerçi ben peşin sevinmiş gibi oldum ama anlatılan durum bana mantıklı geldi ve bizzat siz bu işten yarar gördünüz. Sanki ben de pelvik egzersizleri yaptıktan sonra günüm daha iyi geçti gibi hissetmeye başladım. Umarım bu hareketler çare olacak. Belki prostatit bile değilim, bu açıdan da daha hızlı iyileşme gösterebilirim. Sadece birazcık zamana ihtiyacımız var gibi.
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Adana yüreğir hastanesi

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

buneydisimdi yazdı:
gedikpasa34 yazdı:Geçen hafta Adana’ya bir düğün için gittim o esnafa yakınım bana sıra yüreğir hastanesine urolojiye aldı.Doktor tecrübeli birine benziyordu.Kendisine 10 yıldan beri cinsel ilişki sonrası (ters ilişki)kronik prostatit rahatsızlığım var şikayetim peniste sürekli sızı tabi bu durum ereksiyon durumunu etkiliyor oda bir kaç soru sorduktan sonra en son kürtürü sordu bende en son zafer hoca’da muayene oldum 10 yıldır nerde tahlil kürtür yaptıysam hepside temiz çıkıyor dedim.Oda antibiyotik zaten çok kullunmışsın.Sana bitkisel kapsül vereceğim dedi 3 ay kullanırsan fayda verecek ordaki mikropları öldürecektir dedi. Ben 2 aylık aldım yalnız adanadaki eczaneler tedarik edebiliyor.

İlacın ismi nedir? Bir de kullanım sonrası gelişmeleri bizimle de paylaşırsanız iyi olur.
Kardeş yüklemeyi bilmiyorum ismi İ -eplus tirede amblem var google ‘de çıkmıyor daha kaçgün oldu dediğim gibi şirketi aradım sordum başka şehirden alabilirmiyim sadece adana dedi
berkdemir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020
İletişim:

Mesaj gönderen berkdemir »

Arkadaşlar 6 ay önce Bi kızla ters ilişkiye girdik ondan sonra penisin ucunda yanma işerken çatallanma az idrar gelme sıkıntıları çıktı doktora gittim idrar testi aldılar idrar kültürü aldılar bişeyin yok dediler şimdide testislerde ağrı yapmaya başladı ne yapmam lazım?
ferguson

Konuyu editlemek istedim ancak sanırım böyle bir yetkimiz yok.

Şimdi sizlere ek bilgi ve deneyimlerimi paylaşacağım.

Konuyu açtığımda ağır bir covid-19 vakası atlattığımı belirtmiştim. Eklemek istediğim konu ise kas erimesidir. Arkadaşlar bu covid-19 öyle hastalık ki ağır atlatanlarda kas adına hiç bir şey bırakmıyor. Ben hastalık esnasında iskelet gibiydim, var olan bütün kaslarım resmen erimişti. Zaten ayakta filan durmak gibi bir şansım yoktu. İlk başlarda ayağa kalkar kalkmaz düşüyordum. Hastalığın en şiddetli anlarında yoğun bakımdayken hasta bakıcılar ortası delik oturaklı bir sandalyeye oturtup büyük tuvaletimi yaptırıyorlardı (valla o kötü günler geldi aklıma da içim bir tuhaf oldu şimdi). Servis odasına alındıktan sonra zavallı annem kolumdan tutup, yataktan güç bela kaldırıp tekerlekli sandalyeye oturtup tuvalete götürüyordu (bütün bunları anlatmamın sebebi kas oranımın ne kadar düşük olduğunu belirtmek içindir). Annem de covid-19 vakası atlattı onun da durumu iyi değildi fakat çok uzun sürmeden çabuk toparladı. Ben 40, annem 60 yaşında. Evli değilim.

Şimdi gelelim asıl değinmek istediğim konuya;

Bu başlığı açtıktan sonra konuya cevap yazan arkadaşlar sayesinde bazı şeyleri görmüş ve öğrenmiş oldum. Mesela "buneydisimdi" kullanıcı isimli arkadaş sayesinde pelvik taban kaslarından haberim oldu. Daha önce hiç duyduğum bir şey değildi. Kendisinin bu hareketleri uygulamaya başladığını ve azda olsa yarar görmeye başladığından bahsetti. Sonrasında benim için de umut oldu. Şu anda pelvik kaslarını güçlendirici hareketleri yapmaya başladım ve şu an için penisimdeki çok can sıkıcı ağrıların büyük bir oranını azaltmış durumdayım. Sanırım yine aynı şekilde penisin sarkık olması biraz daha azalmış durumda.

"buneydisimdi"ye bir kez daha burdan teşekkür etmek istiyorum. İnşallah atlatacağız.

Devam ediyorum...

Arkadaşlar, yukarıda covid-19'a bağlı olarak bir kas erimesi, eksikliğinden bahsettim. Şimdi şunu düşündüm ve bana çok mantıklı geldi; eğer vücudumun her yerinde bir kas kaybı olduysa pelvik taban kaslarında da bir kayıp durumu söz konusu demektir. O kas gruplarının varlığından bile haberim yoktu. Hem o kaslar kol ve bacak kasları gibi görünür durumda olmadığı için onları geliştirme ihtiyacı hissetmemişimdir. Kaldı ki o kas gruplarını çalıştıracak bir mesleğim olsaydı belki şimdi bu durumda olmayacaktım. Mesela bir hamal olsaydım belki o kas gruplarım habersiz olarak çalışacaktı (hamal burada sadece bir örnek). Veya mesleğim bir fitness eğitmenliği olsaydı yine habersiz bir şekilde o kas gruplarımı çalıştıracaktım.

Ben sabahtan akşama kadar masa başında oturan bir insanım. Son 2-3 aydır spor yapıyor olsam da o kas gruplarını çalıştırıcı hiç bir hareket yapmamışımdır diye tahmin ediyorum.

Bu ve benzeri hastalıkları çekenlere her şeyden önce pelvik taban kaslarını güçlendirme hareketlerini yapmalarıdır. Bu kısımdaki kasları güçlendirmek biraz zormuş, zaman alıyor. Bu yüzden hemen pes etmeyin.

Bir de ayrıca şöyle bir tavsiyem olacak. Bu kas gruplarını güçlendirmeye çalışırken ilk zamanlarda asla fazlasını yapmayın. Hatta size yapmanız söylenen tekrarları eksik yapın. 10 tekrar deniyorsa siz 4 yapın, 5 yapın ama asla ilk defa başlıyorsanız bir anda hepsini veya fazlasını yapmayın. Arı kovanına çomak sokmuş oluyorsunuz. Yani duran bir kas grubuna patlama tarzında bir aktiflik kazandırırsanız sonuçları kötü olabiliyor. Zamanla tekrar sayısını artırmak daha yerinde bir karar olacaktır. Bu benim geçmişte yaşadığım tecrübelere dayanmaktadır. Lütfen bu konuda çok dikkatli olun.

Şu video'daki hareketleri ben gün içinde az az yapmaya çalışıyorum ve penisimdeki ağrıların büyük bir oranı kayboldu, sizde izletin ve uygulayın. Fakat asla o video'da anlatılan zamanların yarısını yaparak başlayın. Hatta yarısından bile az yaparak başlayın, video şudur: https://www.youtube.com/watch?v=bgEDHu3fanY

Diğer bulduğum başka bir video daha var onunda linkini veriyorum fakat ben henüz o hareketleri yapmadım. Bu video'da pelvik kaslar hakkında çok güzel bilgi vermektedir. Mantığını daha iyi anlayacaksınız: https://www.youtube.com/watch?v=1AiTCR5JcYI

Video'larda pelvik kas gücü kaybı sanki sadece kadınların başına geliyormuş gibi bir anlatım var. Sanırım bu daha çok kadınların başına geldiği için böyle bir sunum yapıyorlar.

Arkadaşlar, pelvik kas güçlendirme olayı sadece benimle aynı sorunu yaşayan kişiler için değil, prostat ile ilgili rahatsızlıkların, cinsel fonksiyon bozuklukluklar gibi bir çok rahatsızlığa da iyi gelmektedir. Video'lardaki egzersizleri deneyin. Denemekten zarar gelmez. Var olan rahatsızlıklarınızı artırmayacağı gibi faydası olacaktır. Yapıp yapmama konusunda yine de tam emin olmak için bir doktora danışın.

Saygı ve sevgilerimle. Sağlıklı günler diliyorum.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Adana yüreğir hastanesi

Mesaj gönderen Dogukan01 »

gedikpasa34 yazdı:Geçen hafta Adana’ya bir düğün için gittim o esnafa yakınım bana sıra yüreğir hastanesine urolojiye aldı.Doktor tecrübeli birine benziyordu.Kendisine 10 yıldan beri cinsel ilişki sonrası (ters ilişki)kronik prostatit rahatsızlığım var şikayetim peniste sürekli sızı tabi bu durum ereksiyon durumunu etkiliyor oda bir kaç soru sorduktan sonra en son kürtürü sordu bende en son zafer hoca’da muayene oldum 10 yıldır nerde tahlil kürtür yaptıysam hepside temiz çıkıyor dedim.Oda antibiyotik zaten çok kullunmışsın.Sana bitkisel kapsül vereceğim dedi 3 ay kullanırsan fayda verecek ordaki mikropları öldürecektir dedi. Ben 2 aylık aldım yalnız adanadaki eczaneler tedarik edebiliyor.
Abi sana özelden numaramı yazdım bi zahmet bana whatsapptan yazar mısın?
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Ben 40 yaşındayım.

Prostat ödemli , ödemi at , hiç bir şeyin kalmaz. Prostat sinirleri yapiyor . Bu kadar basit. Odem atici bol bol su , bol yesillik , odem atici ilac kullan .