Prostat sivisi lokosit olcumu.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Prostat sivisi lokosit olcumu.

Mesaj gönderen kadir »

Forumdan Sabir arkadasimiz Hatayda bir devlet hastanesinde 20 tlye rektal tuse yoluyla lokosit olcumu yaptirmaktadir...yakin olan arkadaslar orada rektal tuse yaptirabilirler.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Prostat sivisi lokosit olcumu.

Mesaj gönderen Sabir »

kadir yazdı:Forumdan Sabir arkadasimiz Hatayda bir devlet hastanesinde 20 tlye rektal tuse yoluyla lokosit olcumu yaptirmaktadir...yakin olan arkadaslar orada rektal tuse yaptirabilirler.
Özel hastanede 20lira muayene ucreti 30 lira lokosit ölçümü. Doktor pek ilgili değil, ilaç yazma konusunda da igne yazmıyor ama lokosit degerini öğrenme açısından yakin arkadaslar deneyebilir. Tabi buna gerek duyuluyorsa
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Cengiz yazdı:Gerekli olmadigini dusundugum halde yakin olan arkadaslar yaptirabilir tabiki.Anadoluda oturupta sırf bu is icin İstanbula gelmek isteyenler icinde bir alternatif oldu.İstanbuldaki doktorun da ne kadar gereksiz çok para aldigida anlasilmus olmustur umarim!!
Kullandığın antibiyotigin tesirini anlamak için gerekli bence. Ilac icmeden önce lokosit 8-10 du. Ilac kullandim 5-6 ya düştü. Bidaha kullandim 3-4 e düştü. 1 aydir sabit duruyor.

Meni tahlilinde iltihap vs gözükmüyor değerler normal çıkıyor. Çok ince bir çizgi net sonuç elde etmek için prostatin icinden gelen sivinin incelenmesi en makul secenek yani.

Başka türlü ilacin fayda edip etmediğini anlayamiyoruz ki. Semptomlar yetersiz kalabiliyor. En net veri bu şekilde elde ediliyor
Tuhraser

Mesaj gönderen Tuhraser »

Sabir Bey ben Adana dayım.Hataya gelip testi yaptırmak istiyorum.Daha önce İstanbul da Pcr testi yaptırmıştım bir şey çıkmamıştı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sabir yazdı:
Cengiz yazdı:Gerekli olmadigini dusundugum halde yakin olan arkadaslar yaptirabilir tabiki.Anadoluda oturupta sırf bu is icin İstanbula gelmek isteyenler icinde bir alternatif oldu.İstanbuldaki doktorun da ne kadar gereksiz çok para aldigida anlasilmus olmustur umarim!!
Kullandığın antibiyotigin tesirini anlamak için gerekli bence. Ilac icmeden önce lokosit 8-10 du. Ilac kullandim 5-6 ya düştü. Bidaha kullandim 3-4 e düştü. 1 aydir sabit duruyor.

Meni tahlilinde iltihap vs gözükmüyor değerler normal çıkıyor. Çok ince bir çizgi net sonuç elde etmek için prostatin icinden gelen sivinin incelenmesi en makul secenek yani.

Başka türlü ilacin fayda edip etmediğini anlayamiyoruz ki. Semptomlar yetersiz kalabiliyor. En net veri bu şekilde elde ediliyor
Sabir kardesim,gercekten sen bu yontemi kavradin ve tamamen iyileseceksin ins.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

cengiz senin bence zafer hocaya kişisel bir kinin var :) hataydaki doktor ile buradaki doktorun çalışma şartları aynı mı? hatay da bir lokanta da yediğin yemek için verdiğin ücret ile istanbul da aynı yemeğe verdiğin ücret aynı mı? içtiğin çayın bile fiyatı farklı.burada bir eve verdiğin kira ile hatay da 3 ayrı evin kirasını verirsin :)

doktorun eczaneci ile muhabbeti konusunda haklısın tabi ki de.aynı düşünceleri bende paylaşıyorum.

prostat sıvısına bakmayan doktorların çoğu zaten prostatit teşhisi bile koyamıyor.senin bir şeyin yok diye gönderiyor.lökosit yok ağrı yok mantığıda yanlış.çünkü prostattaki deformasyonun ayrıca düzelmesi için başka başka şeyler denemen gerekiyor.zaten iyi doktorların hepsi prostat sıvısına bakıyorlar.şu anda türkiyenin en iyi üroloğu leon saporta (öz geçmişine bakarsak) o da prostat tahlili yapıyor.her doktor aynı değil malesef.ben sana çeşit çeşit hastalıkta farklı doktorların farklı görüşlerinden de bahsederim ama sayfalar yetmez.benim prostatit dışında 3 tane daha kronik rahatsızlığım olduğu için çok iyi biliyorum bu işleri.
ABittersweetLi

iyileşmek isteyen zafer hocaya gitmelidir diye bir kanı oluşmuş olabilir.ama biz sadece prostat sıvısı çözüme daha çok yaklaştırıyor diyoruz.''sabır'' doktoru düşeşe getirmiş resmen.zafer hocayada gitsen başka prostat sıvısına bakan istanbul da başka bir hekime de gitsen aralarında fazla bir fiyat farkı oynamaz.kaldı ki,medicana hastanesi bahçelievlerin göbeğinde özel bir hastane.doktorları çoğu iyi doktorlar.o kadar fiyat farkının olması çok normal.sağlıklı erkeklerde belki makul düzeyde lokosit olur ama hangi sağlıklı erkek prostat sıvısına baktırıyor ki.ben şahsen şimdiye kadar ne duydum ne gördüm.sağlıklı iken bırak prostat sıvısına baktırmayı,ürolojinin ne olduğu bile bilinmiyor.hastalık yarıştırmaya gerek yok.ben yıllardır neredeyse 2 haftada bir 4 farklı branşta doktora gidiyorum ve daha da gideceğim.eğer sende de sürekli hayatı sana zindan eden rahatsızlıklar varsa bir şey diyemem tabi.

önemli olan deformasyonu düzeltmek bence.bak ''secret'' rumuzlu üye tamamen sıfırlamış kendini.ama cinsel ilişki sonrası yine nüks olmuş.yani prostattaki deformasyon tekrar iltihaplanmaya müsait durumda hala.aynı şeyi tonyalı da yaşadı.o da iyileştim demişti ama cipro kullanmış test etmek için hafif belirtiler ortaya çıkmış.amoklovin kullansa daha kötü artacaktı belirtiler.yani ben iyileştim demekle de olmuyor.bazı kuralları var bilimin.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Cengiz yazdı:
Sabir yazdı:

Peki birkac soru sormak istiyorum.
Şuan lokosit sıfır diyorsun peki sen kendini nasil hissediyosun??Mantiken lokositin normal olmasi iltihap olmsdigini gösterir.Bende bu yoldan gectigim icin soruyorum.Beninde ayni senin bahsettigin gibi normale döndü Zafer hocanin tedavisiyle ama semptomlar tam gaz devam ediyordu.Bu da demek oluyorki bende lokosit normalken bile iktihap varmis.sende nasil??
Eger bu ölçüm bu kadar öbemliyse niye 1-2 doktor yapiyor??Digerleri aptal yada beceriksizmi yoksa diplomalarini bakkaldanmi almislar?Burda hemen bu dojtorun avukatlari 'rektal muayeneden üseniyorlarda ondan' diyecejler oysa prostat sikayetiyle gittinmi doktotlarin %90 i parmagi sokuyor.sıvıyıda alip lokasite baksin iki dakkada 100 tlyi indiririler.Ama lokosite bakmiyorlar ben bunun nedenini bir turlu anlamiyorum.
Diger bir soruda istanbuldaki bu islemi yapan dojtorun tutumu yani eczaciyla olan iliskisi.Bu bendeki güveni bitirir.Çünkü o eczacinin aldigi extra para kimin cebine gidiyor??Bizim cebimizden çıktığı kesin.2008 de ben bu yoldan gectim halada devam ediyormus.
Son olarak Hatay saki doktor 20 tl yaparken burada 100 tl cok deilmi?? Muayene ucretide 75 tl SSK li fiyat.175 tl yani.bir dakika bile surmeyen mujroskoptan bakma icin 100 tl cok deilmi???
Saolsun arkadaslarimiz baslik acmislar Hatay daki doktor icin Allah onlardan razi olsun.
Kardesim sen bu yontemi gercekten benimsemissin insallahta iyilesirsin,bu demek oluyor ki benim gobi dusunenler iyilesemeyecek!Allah hepimizin yardimcisi olsun
Cengiz kardeşim;
Sorularına tek tek cevap yazacağım.
Öncelikle ben lökosit sıfır demedim bi yanlislik var. 3-4 tane var dedim. Aşama aşama düşüş miktarlarınida yazdin. Semptom olarak çok rahatım ve 1 ay oldu antibiyotik kullanmıyorum. Lökosit olmamasi evet iltihap olmadığı anlamına gelir. Ama senin semptomların tam gaz devam etmesi belkide iltihapla alakalı değildir. Dedim ya bu hastalık insanı cahil bırakıyor diye. Yelpaze çok geniş. Kişiye özel bir hastalık gibi nerdeyse. Rektal ultrason yaptırdın mı hiç? Belkide prostatinda kist vardır ya da kalsifikasyon vardır. Semptomlar buna bağlı da olabilir. Yani het halukarda bizi aşan durumlar olabilir.

Bunu neden az doktor yapıyor bilemiyorum. Belkide prostatit hastalığının cozulemeyen bilmecesinden olabilr. En iyi doktorlar bile prostatit hastalığı bazen nüks edebilir diyor. Ama kadir abiyle konuştuklarimiza istinaden nüks oluyorsa enfeksiyon tam olarak geçmemiş diyebiliyoruz. Yani doktorlar bile hem fikir değil ki bu hastalıkta. Ama ben mantığımla bu işin bu şekilde doğru yol olduğunu düşünüyorum. Ha tek doğru yol demiyorum. Farklı yöntemlerde olabilir fayda gösterecek olan. Ama ben bundan fayda görüyorum.

Istanbul'da ki doktorun tutumunu bende beğenmiyorum eczacı ilişkisini. Ama elden gelecek başka bir seçenek var mı? Ayrıca benim yaptırdığim yer 20 liraya yapmıyor. Muayene ücreti 20 lira sabit. Sosyal güvencen var ise. Ayrıca lokosit için 30 lira alıyor. Yani toplamda 50 lira.
Ve tedavi sekli yine klasik antibiyotik yaz yolla ve kafaya takma diyor. Benim tek memnun olma sebebim lökosit olçmesi. Onun dışında ne hastayla ilgilenme güzel ne de kadir abinin bahsettiği igne yazma işi yok. Ama lökosit bakması bile benim işimi görmeye yetiyor ve prostat masajının güzel yapıyor.

Benim yöntemi benimseme sebebim önümde kadir abi gibi bir tecrübe olmasi ve benimde fayda görmem. Benim yerimde kim olsa vazgecmez bu yöntemden. Ama bu lokosit ölçümü işi sende işe yaramıyorsa ya lokosit öçlümünde bi hata oluyordur ya da senin farklı arayişlara girmen gerekebilir. ( rektal ultrason vs)

Inşallah hepimiz iyileşiriz. En büyük hata allahtan ümidi kaybetmektir zaten.herkese cümleten geçmiş olsun.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Cengiz yazdı:
ABittersweetLi yazdı:cengiz senin bence zafer hocaya kişisel bir kinin var :) hataydaki doktor ile buradaki doktorun çalışma şartları aynı mı? hatay da bir lokanta da yediğin yemek için verdiğin ücret ile istanbul da aynı yemeğe verdiğin ücret aynı mı? içtiğin çayın bile fiyatı farklı.burada bir eve verdiğin kira ile hatay da 3 ayrı evin kirasını verirsin :)

doktorun eczaneci ile muhabbeti konusunda haklısın tabi ki de.aynı düşünceleri bende paylaşıyorum.

prostat sıvısına bakmayan doktorların çoğu zaten prostatit teşhisi bile koyamıyor.senin bir şeyin yok diye gönderiyor.lökosit yok ağrı yok mantığıda yanlış.çünkü prostattaki deformasyonun ayrıca düzelmesi için başka başka şeyler denemen gerekiyor.zaten iyi doktorların hepsi prostat sıvısına bakıyorlar.şu anda türkiyenin en iyi üroloğu leon saporta (öz geçmişine bakarsak) o da prostat tahlili yapıyor.her doktor aynı değil malesef.ben sana çeşit çeşit hastalıkta farklı doktorların farklı görüşlerinden de bahsederim ama sayfalar yetmez.benim prostatit dışında 3 tane daha kronik rahatsızlığım olduğu için çok iyi biliyorum bu işleri.
Kanka 100 deil 175.Sanirum Hataydaki muayene ile beraber 20.Yani 175 e karsi 20 .Sen medikana ya yakinsin deger diyorsan degerdir.Ayrica benim kinim yok o hocaya.Öyle bir algı yaratılmıski bu forumda " iyilesmek isteyen Zafer e gidecek gitmeyen iyilesemez" gibi.ayrica demin yazmayi unuttum yine sana yakin bir hastanede zamaninda bevliyecilik yspmis bir dojtor 'saglikli her erkekte prostatta normal degerlerin uzernde lokosit olur' dedi.tabi bilemem ne kadar dogru.İstersen soyelyeyim yerini iki dakka git sor.Ayrica benimde baska rahatsizliklarim var ben de az cok bikiyorum bu isleri.
Fiyat farkı olma sebebiyle abittere katılıyorum. Zafere gitmeyen iyilesemez diye bir kural yok ama çok basit bir işlem ve sonrasında herkesin kullandığı antibiyotik tedavisinden önce hastanin durumuna göre IM igne tedavisini kombin etmesiyle fayda goren kişiler olunca, doğal olarak millet ona yöneliyor. Ne yapsın millet fayda görende var.

Ayrica zamaninda bevliyecilik yapmış bir doktorun sağlıklı insan prostatinda 7 kadar lokosit olabilir demesinede çok afedersin yuhhh demek istiyorum. 1-2 dese belki diyecem ama 7 demek azdan biraz fazla enfeksiyon demek. Belki 1-2 bile değil 0 dır. Sağlıklı birinin baktirmasi lazim. Denemek lazim.

Bunu diyen doktor bence bevliyecilik değil evcilik oynamış.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Cengiz yazdı:Kanka medikana nin sahibi benim tanidigim.istersen isminide özelden yazayim sana.Bu vesileyle Zafer hocaya karsi bir ön yargim yok olsa idi ki bu eczaci meselesi bile patronuna gitmek icin basli bssina bir sebep zaten.Sahibi tanidik oldugu icin ben oraya gidiyordum.Sadece urolojiye deil diger branslarada.Ücreti konusunda birbirimizi kandirmayalim lutfen.42 yasindayim 3 yasindan beride istanbulda yasiyirum.gecen hafta yine bakirkoyde ozel bir klinikte batin ultrasyonu,mide endoskopisi,tam kan tahlili PSA dahil,idrar tahlil,dr muayenesi 285 tl.sen sadece likosit ve muayeneye 175 normal diyorsun.kaldiki idrar tahlilinide yaparsa fiyat 285 diye biliyorum ben.
Herkesin derdi kendine benimde birkac problemim var.mesela kalp ritim bozuklugu arada kotu yokluyor.Mide de hrlikopter pylori tekrar cikti ki bu mikrop hsyati altust ediyor.psikoloji ilede ilgili.degil yemek yemek yemegin kokusu bile mideni bulandirip kusturuyor.tedavi edilmezse ulser sonra kanser.bogazda kist,sirtimdada kemikte bi defermasuon var agri yapan.hareketimi sinirlayan,Bagirssaklarda cabasi,varikoselide sayalim bari.
Bu illet herkesi farkli etkiliyor bana iyi gelen sana fayda vermiyebilir.Standart bir tedavisi yok.Cunku ne oldugu belli deil.Bu arada ultrasyonda prostat cok iyi cikti hic bir problem yokmus.Kendime gore tedavi sekli uygulamaya calisiyirum ama bu hastaliklar yuzunden aksiyir.mide mikrobu icin bir suru ilac almak zorundayim ikisi antibiyotik.Kullandigim takviyelere ara verecem mecbur.
Fiyat konusunda size sonuna kadar hak veriyorum. Keşke işin bir çözümü olsa herkes faydalansa. Ben kendi adıma şanslıyim
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Anlıyorum sizi ve bende fiyatın normal olmadığını söylüyorum ve benimde.maddi durumum o meblağlari karsilayacak durumda degil. Sansli olmam uygun fiyata yapan doktor bulmam. Ama şu da var belli başlı yerlere bağlı kalinmamali. Kimisi diyorki izmirde ya da ankarada lökosit bakan doktor yok. Sadece belli başlı doktorlara gidilirse olmaz tabi. Ya herhangi bir özel hastane üroloji doktoruna gidilsin hatta mümkünse bilindik olmasin. Doktorla konusulsun hocam bu sekilde bir işlem yaparmisiniz diye. Adam belki kabul eder. Allah maddi manevi herkesin yardimcsi olsun ne diyim
ABittersweetLi

helikopter pylori,varikosel herkeste olan şeyler.bende de var.hastalık olarak saymıyorum bile onları.düzeltilebilecek şeyler sonuçta.herhangi bir kronikliği yok.

istanbulda iyi hastanelerde çalışan iyi doktorlar olarak bildiğimiz kişilerin aldıkları ücretler bunlar malesef.zaten doktor değil hastane alıyor bu paraları.zaten ürologların çoğu uğraşmak bile istemiyorlar.uzmanlık seçerken bu hastalıktan haberleri olan biri bu bölüme hiç bulaşmaz bile.
Tuhraser

Beyler sağlıklı bir insanın prostatında bile kalsifikasyonlar olabilirmiş. Bunu bana gittiğim bir kaç doktor söyledi. Ben bir çok doktora gittim. Testler yaptırdım.İstanbul da ki enjeksiyon yaptırdığım doktorda kalsifikasyonlar var, ağrı ondan demişti. En son 4. enjeksiyondan sonra baktığında kalsifikasyonlar erimiş demişti ama ağrılarım artmıştı. Ben de lökositte çıkmıyor mesela. Bu hastalığın tam bir teşhisi olsa keşke. 4 kap testi veya prostat masajı sonrası alınan sıvıya bakılması en mantıklısı. Transrektal us de tam anlamıyla bir teşhis koyulmuyor. Ücretler konusuna gelince kim kimi öperse durumu söz konusu malesef. Bir PCR testine 1200 TL verdim. Fiyatı geçtik artık biz.Keşke iyileşsek. Ben Hatay da ki doktora gitmeyi düşünüyorum. Zafer Bey ne gibi bir tedavi uyguluyor.İyileşen var mı aramız da? Bir de diğer sitedeyken Doğan Bey vardı.Ondan haber var mı?
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Tuhraser, Zafer hoca igne ve hap antibiyotiklerle lokositi dusurme yontemini uyguluyor. Kadir agbi zaten iyilesti, onun disinda onun onerisiyle %98 iyi oldugunu ifade eden 2 3 arkadas daha var. Fakat ne yazik ki olumsuz netice alanlar da var. Ne derece takibini yaptilar bilemem. Ben de bunlardan biriyim ne yazik ki ama istanbulda yasamiyorum ve burda adam akilli ne dr var ne de lab var bu isi yapabilecek.

Dogan agbi foruma aktif yazmiyor ama ozel msjlara yanit verdigini soylemisti gecenlerde bir arkadas.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

tabi bir de lokositi satabil tutma sorunu var buna dair biir çözümü yok hocanın. Eğer lökosit yükselirse başa dönüyorsunuz tekrar antibiyotik kullanmaya başlıyorsunuz ve tekrar düşünce tekrar antibiyotiği kesiyorsunuz.

bir de ağrıları falan olup lökositi düşük çıkanlar var ki onlar ayrı bir sınıf oluşturuyor. Muamma bir hastalık vesselam
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

cihanbey yazdı:tabi bir de lokositi satabil tutma sorunu var buna dair biir çözümü yok hocanın. Eğer lökosit yükselirse başa dönüyorsunuz tekrar antibiyotik kullanmaya başlıyorsunuz ve tekrar düşünce tekrar antibiyotiği kesiyorsunuz.

bir de ağrıları falan olup lökositi düşük çıkanlar var ki onlar ayrı bir sınıf oluşturuyor. Muamma bir hastalık vesselam
Cihanbey
Zaten lokositin sabit kalması demek prostatin mikroptan arındırılmasi oluyor. Tam olarak temizlenmedimi mikrop bir süre sonra tekrar çoğalıyor ve buna paralel olarak lökosit miktarında artış yaşanıyor. Zaten lökosit ölçümü yapmanin püf noktasıda burda.
Mesela senin lokositin 8 den 3 e düştü diyelim. 15 gün sonra gittiğinde lökosit 5 olmuşsa, tekrar antibiyotik tedavisine devam ediliyor. Eger ki kadir abi de olduğu gibi 1-2 stabil hale gelmiş ve sabit kalmışsa çok büyük ihimal prostat mikroptan arındırılmış oluyor. Bundan sonra rahatsızlık hissedilirsede bu deformasyondan kaynaklı sıkıntılardir ki bunlar içinde kişi kendini koruyucu kollayici tedbirler alacak. Ama öncelik mikroptan prostati temizlemek. Bu da kolay bir iş değil.
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Cengiz yazdı:
Tuhraser yazdı:Beyler sağlıklı bir insanın prostatında bile kalsifikasyonlar olabilirmiş. Bunu bana gittiğim bir kaç doktor söyledi. Ben bir çok doktora gittim. Testler yaptırdım.İstanbul da ki enjeksiyon yaptırdığım doktorda kalsifikasyonlar var, ağrı ondan demişti. En son 4. enjeksiyondan sonra baktığında kalsifikasyonlar erimiş demişti ama ağrılarım artmıştı. Ben de lökositte çıkmıyor mesela. Bu hastalığın tam bir teşhisi olsa keşke. 4 kap testi veya prostat masajı sonrası alınan sıvıya bakılması en mantıklısı. Transrektal us de tam anlamıyla bir teşhis koyulmuyor. Ücretler konusuna gelince kim kimi öperse durumu söz konusu malesef. Bir PCR testine 1200 TL verdim. Fiyatı geçtik artık biz.Keşke iyileşsek. Ben Hatay da ki doktora gitmeyi düşünüyorum. Zafer Bey ne gibi bir tedavi uyguluyor.İyileşen var mı aramız da? Bir de diğer sitedeyken Doğan Bey vardı.Ondan haber var mı?
Kardeş banada bi doktor böyle dedi bunu arastirmak lazim.bahsettigim testi kinde yaptirdigini anladim.bende oyle bi hata ysptim.5 ay sonra ayni testi 450 tl ye yaptirdim hemde 11 ajan arandi.Senin dedigin gibi 4 ksp testi bilimsel olarak en makul kabul ediliyor.zaten bu testin icinde prostst sıvı kulturude var.bir arkadadimiz 700 tl ye Adnan arican da yaptirmis.Gangi kente yasadigini bilmiyorum ama Hatay a uzak san bence hemen gitme.daha yeni kesfedildi bu doktor.Devlet hastanesi belkide yeni mezun bir dojtordur.Zafer hoca bu forumun en populer dojtorudur.Cok tutani vardir ama %90 i hala hastadir.Prostata masaj yapar gider mokroskopa bakar lokositin var derse antibiyotik ve cinsel kuvvetlendirici yazar.arar eczacisini gelir seni alir kendi eczanesine goturur.ordada bi guzel öperler.asagi yukari 700 tlne mal olur.( muayene+idrar+lokosit=285,ilaclar 400 civari) ben 2008 de elinden gectim sistemi halen ayniymis,fiyatlarida diger arkadalarin yazdigi mesajlardan aklimda kaln sekliyle yazdim.

Cengiz bunları daha önce niye yazmadın kardes bilmeyenler öğrensin pcr testini yüksek fiyattan satabiliyor drlar
hepside aynı laba göndetiyoo. Labtaki fiyatta pazarlık gucune gore 350 ila 600 arası değişiyor

Drdaki testi ne zaman yaptırmıştın bu forum varmıydı?
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

Sabir yazdı:
cihanbey yazdı:tabi bir de lokositi satabil tutma sorunu var buna dair biir çözümü yok hocanın. Eğer lökosit yükselirse başa dönüyorsunuz tekrar antibiyotik kullanmaya başlıyorsunuz ve tekrar düşünce tekrar antibiyotiği kesiyorsunuz.

Cihanbey
Zaten lokositin sabit kalması demek prostatin mikroptan arındırılmasi oluyor. Tam olarak temizlenmedimi mikrop bir süre sonra tekrar çoğalıyor ve buna paralel olarak lökosit miktarında artış yaşanıyor. Zaten lökosit ölçümü yapmanin püf noktasıda burda.
Mesela senin lokositin 8 den 3 e düştü diyelim. 15 gün sonra gittiğinde lökosit 5 olmuşsa, tekrar antibiyotik tedavisine devam ediliyor. Eger ki kadir abi de olduğu gibi 1-2 stabil hale gelmiş ve sabit kalmışsa çok büyük ihimal prostat mikroptan arındırılmış oluyor. Bundan sonra rahatsızlık hissedilirsede bu deformasyondan kaynaklı sıkıntılardir ki bunlar içinde kişi kendini koruyucu kollayici tedbirler alacak. Ama öncelik mikroptan prostati temizlemek. Bu da kolay bir iş değil.
ben de 0 lokosit çıktı ve idrar kültürü de temizdi zafer hocada ama o dönemde de şikayetlerim aynıydı daha sonra da devam etti. daha sonra sperm testinde bakteri üremesi görüldü antibiyotik kullandım yine aynı şikayetler var.
Tuhraser

Benim hala ümidim var.
İsyan etsem de dilediğim kadar...
freeman

Mesaj gönderen freeman »

cihanbey yazdı:
Sabir yazdı:

Cihanbey
ben de 0 lokosit çıktı ve idrar kültürü de temizdi zafer hocada ama o dönemde de şikayetlerim aynıydı daha sonra da devam etti. daha sonra sperm testinde bakteri üremesi görüldü antibiyotik kullandım yine aynı şikayetler var.
Bende de lokosit sıfır çıktı son tahlilde ,idrar ,sperm testide hep temiz ama şikayetler devam ediyor.Burada çıkan sonuç, olan bakteri yok oldu prostat deformasyonu devam ediyor,yada hala var ama çıkmıyor.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Ya da vucudun bakteriyi dogal floradan kabul ediyor ve lokosit salgilamiyor.. Ya da bagisikligin yeteri kadar calismiyor ve lokosit uretmiyor.. Bu "ya daa"lar uzar Free hocam..
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

NeverGiveUp yazdı:Ya da vucudun bakteriyi dogal floradan kabul ediyor ve lokosit salgilamiyor.. Ya da bagisikligin yeteri kadar calismiyor ve lokosit uretmiyor.. Bu "ya daa"lar uzar Free hocam..
Lokosit vardı 12 civari, en son 0 çıktı, fakat, geçmişden kalan birşeyler varsa belki çıkar diye düşünüyordum ama bakteri çıkmadı
ABittersweetLi

iyileşenlerin %99'u prostat sıvısı tahlili yaptırarak iyileşti.benim bildikleri öyle en azından.bu yöntem ile iyileşen 5-6 kişi tanıyorum.bir kaçı bu forum dan bir kaçı da forum dışından.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

arkadaşlar bu durumda şöyle birşey de geliyor aklıma..

prostat sıvısında lökosit baktırmak için prostat masajı yapılıyor malum. bunu tetkik amaçlı da olsa sık sık yaptıran arkadaşların iyileşmesine yineleyen prostat masjının drenaj etkisi yardımcı olmuş olabilir.

kadir abi de yaptırıyordu mesela.. forumdan bir arkadaşın da kendi kendine masaj yaparak iyileştiğini söylemişti ozan..
prostatın içindeki inflamasyonun boşalması ve kanlansaının artması açısından mantıklı geliyor bana..
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

drayhan yazdı:arkadaşlar bu durumda şöyle birşey de geliyor aklıma..

prostat sıvısında lökosit baktırmak için prostat masajı yapılıyor malum. bunu tetkik amaçlı da olsa sık sık yaptıran arkadaşların iyileşmesine yineleyen prostat masjının drenaj etkisi yardımcı olmuş olabilir.

kadir abi de yaptırıyordu mesela.. forumdan bir arkadaşın da kendi kendine masaj yaparak iyileştiğini söylemişti ozan..
prostatın içindeki inflamasyonun boşalması ve kanlansaının artması açısından mantıklı geliyor bana..
Hocam size katılıyorum. Zaten prostat bez yapısında olduğu için doğru yapılan prostat masajı ile tüm iltihap akıyor. Kadir abi belki 50 sefer yaptırmışimdir diyor lökosit ölçmek için. E birde ölçümden sonra igne ve tablet tedavisini uyguluyor. Masaj yapılmış prostat hem drene olup hemde kanlandigi için antibiyotik daha iyi tesir ediyor. Zamanla iyileşme buna bağlı olabilir
Daha once bir doktorun yazısında okumuştum sadece prostat masaji ile iyileşmek bile mümkün olabilir diye ( tabi ilk aşamada yine gerekli antibiyotik kullandıktan sonra)

Tabi burda doğru yapılan bir prostat masajının etkisi çok büyük
Kilitli