Ejekülasyon başlangıcında yanma

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Rowe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Ejekülasyon başlangıcında yanma

Mesaj gönderen Rowe »

Herkese selamlar, sağlıklı günler diliyorum umarım tez zamanda herkes sağlığına kavuşur en son doktor kontrolümde 2 yıldır defalarca verdiğim idrar kültürlerim, semen kültürlerimden bir sonuca ulaşamamıştım en sonunda ultrason sonucunda kaba kalsifikasyonlar, mesane iltihabı ve basit bir kist tespit edildi, şikayetim uykuda boşalma sonrası hemen uyanıp rahatsız edici bir baskı ile idrarımı yapmak zorunda kalıyordum idrarımı yaptıktan sonra 10-15 dakika süren şiddetli bir yanmam oluyor bunu damla damla idrar yaparak geçiriyorum bir sonraki idrar da bir şey kalmıyor normal mastürbasyon ise boşalma hissi ile birlikte hafif yanma hissi yaşıyorum yani tarif etmek gerekirse spermin tam penise girişinde oluyor onunda dışında genel olarak bir şikayetim yok ara sıra makata baskı rahatsız edici his oluyor, Bu ultrason sonucuna göre 1 aylık antibiyotik tedavisi aldım suprax ve monurol ile şuanda ne kadar forumdaki abiler tarafından önerilmese de yapacağım bir şey yok bitkisel saw palmetto ile devam ediyorum herkesin şikayetleri farklı oluyor bu tarz şikayetler yaşayan varsa yoruma iletsin son olarak sizce haftada 1 düzenli ejekülasyon mu 1 aylık perhiz mi doğru olur herkese iyi akşamlar...
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Ejekülasyon başlangıcında yanma

Mesaj gönderen red »

Boşalırken yanma enfeksiyon-inflamasyon belirtisidir.
Prostat muayenesi ile prostat salgısından lökosit ölçümü yapılması gerekir.
Eğer enfeksiyon varsa buna yönelik düzenli tedavi gerekir. Enfeksiyonel durumda cinsel perhiz daha şiddetli semptomlara neden olabilir. Düzenli boşalma prostat sağlığı açısından gereklidir.