Lökosit düşükse bakteri yok mu demektir?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
adanalı01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Lökosit düşükse bakteri yok mu demektir?

Mesaj gönderen adanalı01 »

Merhaba ben 2 ay önce prostat sıvısı kültürü lökosit sayımı yaptırdım ve 2-3 lökosit görüldü (direkt mikroskop 400x ile bakıldı) (cam lam üstünde bakılmasını özellikle rica ettim). Haftaya tekrar lökosit baktıracağım. Bu herhangi bir bakteri/mantar/virüs olmadığı anlamına mı geliyor. CYBH Paneli pcr yaptırdığımda da negatif çıktı herşey. Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Herkese geçmiş olsun.
Falconn58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Lökosit düşükse bakteri yok mu demektir?

Mesaj gönderen Falconn58 »

adanalı01 yazdı: 13.04.2024 - 15:37 Merhaba ben 2 ay önce prostat sıvısı kültürü lökosit sayımı yaptırdım ve 2-3 lökosit görüldü (direkt mikroskop 400x ile bakıldı) (cam lam üstünde bakılmasını özellikle rica ettim). Haftaya tekrar lökosit baktıracağım. Bu herhangi bir bakteri/mantar/virüs olmadığı anlamına mı geliyor. CYBH Paneli pcr yaptırdığımda da negatif çıktı herşey. Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Herkese geçmiş olsun.
2-3 lökosit normal şikayetlerin ne ki prostatit olduğunu düşünüyorsun
adanalı01

Falconn58 yazdı: 13.04.2024 - 16:11
adanalı01 yazdı: 13.04.2024 - 15:37 Merhaba ben 2 ay önce prostat sıvısı kültürü lökosit sayımı yaptırdım ve 2-3 lökosit görüldü (direkt mikroskop 400x ile bakıldı) (cam lam üstünde bakılmasını özellikle rica ettim). Haftaya tekrar lökosit baktıracağım. Bu herhangi bir bakteri/mantar/virüs olmadığı anlamına mı geliyor. CYBH Paneli pcr yaptırdığımda da negatif çıktı herşey. Bu konuda bilgi verebilir misiniz? Herkese geçmiş olsun.
2-3 lökosit normal şikayetlerin ne ki prostatit olduğunu düşünüyorsun
Sık idrar, idrar miktarında azalma, sık sık idrar hissi, idrar debisinde azalma, idrara başlamada güçlük.
Antibiyotiklik bir durum yok değil mi bende?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Yaşamınızda cinsel bulaş öykünüz oldumu?
adanalı01

kadir yazdı: 13.04.2024 - 17:52 Yaşamınızda cinsel bulaş öykünüz oldumu?
Hayır abi. Korunmasız ilişkim olmadı zaten 5 senedir nişanlıyım o süre içerisinde başka bir hanımefendi ile de ilişkim olmadı. Benim şikayetlerim kapalı böbrek taşı ameliyatı sonrası başladı. Cybh paneli pcr yaptırdım geçen sonuçlarımı da paylaştım sizw özelden de yazdım hatta lökosit 2 3 ise sorun yok dediniz ama yine de sorayım dedim. Daha önce birisi sormuş lökosit düşükken bakteri var mı diye cevaplarda lökositim düşük ama bakteri var diye bir cevap gördüm. Ben sizin diyetinize devam mı etmeliyim nasıl bir yol izlemeliyim şuan onu bilemedim.
fefefefe

Mesaj gönderen fefefefe »

Aynısını bende merak ediyorum. Şiddetli bir karın ağrısı sonrası üşütmeyle şikayetlerim başladı. Ondan önce bir kız arkadaşım vardı 3 ay kafar herhangi bir problem yoktu, ayrıldıktan 2 ay sonra şikayetlerim hafif hafif başladı cinsel sprunlarım da 4 ay sonra başladı. Ön idrar cybh pcr negatif. Cam lam altında prostat sıvısı incelemesi lökosit bile görülmedi bende. Anlamadım gitti şikayetlerim arada vuruyor sonra gidiyor, ne yapmak lazım bakteri var mı yok mu pcr ı bide prostat sıvısına mı pcr yaptırmak lazım bilemedim. Bidaha prostat sıvısından lökosit ölçümü yaptıracağım sanırkm gene çıkmazsa kadir abinin inflamatuar tedavisini uygulamayı düşünüyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

adanalı01 yazdı: 13.04.2024 - 18:06
Hayır abi. Korunmasız ilişkim olmadı zaten 5 senedir nişanlıyım o süre içerisinde başka bir hanımefendi ile de ilişkim olmadı. Benim şikayetlerim kapalı böbrek taşı ameliyatı sonrası başladı. Cybh paneli pcr yaptırdım geçen sonuçlarımı da paylaştım sizw özelden de yazdım hatta lökosit 2 3 ise sorun yok dediniz ama yine de sorayım dedim. Daha önce birisi sormuş lökosit düşükken bakteri var mı diye cevaplarda lökositim düşük ama bakteri var diye bir cevap gördüm. Ben sizin diyetinize devam mı etmeliyim nasıl bir yol izlemeliyim şuan onu bilemedim.
Lökosit yok ise inflamatuar süreç tedavisine geçebilirsiniz kardeşim.
Falconn58

fefefefe yazdı: 13.04.2024 - 20:01 Aynısını bende merak ediyorum. Şiddetli bir karın ağrısı sonrası üşütmeyle şikayetlerim başladı. Ondan önce bir kız arkadaşım vardı 3 ay kafar herhangi bir problem yoktu, ayrıldıktan 2 ay sonra şikayetlerim hafif hafif başladı cinsel sprunlarım da 4 ay sonra başladı. Ön idrar cybh pcr negatif. Cam lam altında prostat sıvısı incelemesi lökosit bile görülmedi bende. Anlamadım gitti şikayetlerim arada vuruyor sonra gidiyor, ne yapmak lazım bakteri var mı yok mu pcr ı bide prostat sıvısına mı pcr yaptırmak lazım bilemedim. Bidaha prostat sıvısından lökosit ölçümü yaptıracağım sanırkm gene çıkmazsa kadir abinin inflamatuar tedavisini uygulamayı düşünüyorum.
Gaita kulturu yaptır birde semptomların ney
fefefefe

Mesaj gönderen fefefefe »

Falconn58 yazdı: 13.04.2024 - 20:18
fefefefe yazdı: 13.04.2024 - 20:01 Aynısını bende merak ediyorum. Şiddetli bir karın ağrısı sonrası üşütmeyle şikayetlerim başladı. Ondan önce bir kız arkadaşım vardı 3 ay kafar herhangi bir problem yoktu, ayrıldıktan 2 ay sonra şikayetlerim hafif hafif başladı cinsel sprunlarım da 4 ay sonra başladı. Ön idrar cybh pcr negatif. Cam lam altında prostat sıvısı incelemesi lökosit bile görülmedi bende. Anlamadım gitti şikayetlerim arada vuruyor sonra gidiyor, ne yapmak lazım bakteri var mı yok mu pcr ı bide prostat sıvısına mı pcr yaptırmak lazım bilemedim. Bidaha prostat sıvısından lökosit ölçümü yaptıracağım sanırkm gene çıkmazsa kadir abinin inflamatuar tedavisini uygulamayı düşünüyorum.
Kral benim en rahatsız olduğum şey peniste üşüme, soğukluk ve genel olarak rahatsızlıktı, sürekli o bölgeyi düzeltmemi gerektiriyodu yani, idrar sonrası damlama çok oluyor, sık idrarım oluyor ama su içtiğime bağlıyorum içmezsem çok olmuyor çünkü ki benim hayatım boyunca sık idrarım olurdu ama öyle tutamadığım cinsten değil. Karın şişikliği büyük sıkıntı o geçmiyor yani davul gibi şiş hissediyorum ve yattığımda da baya sert gibi geliyor. Tedavim devam ederken üşüme %95 geçti fakat şimdi prostatta tenis topu hissiyatı ve makatta dolgunluk var, o da arada kötü oluyor arada geçiyor. Memlekete gitmek için 9 saat araba sürdüm baya kötü yaptı beni şiş hissettim mesela o günden beridir de sürekli idrar hissiyatı başladı ama geçti gibi. Anlamadım gitti valla bayramdan sonra tekrar bi lökosit kontrolüne gideceğim acaba nüks mü yaşıyorım diye. Birde kuyruk sokumu-alt sırt ağrısı oluyor sabahları özellikle fakat gün içi rahatsız etmiyor. Sol kasık da, daha doğrusu bacağın kasığa bağlandığı kısımda baya ağrım olmuştu o da geçti gibi. Genel olarak çok kötü değilim fakat böyle şeyler psikolojik olarak beni yoruyor asla iyileşemiyecek gibi hissediyorum. Gaitaya da bi baktıracağım teşekkürler.
Falconn58

fefefefe yazdı: 13.04.2024 - 20:47
Falconn58 yazdı: 13.04.2024 - 20:18
Kral benim en rahatsız olduğum şey peniste üşüme, soğukluk ve genel olarak rahatsızlıktı, sürekli o bölgeyi düzeltmemi gerektiriyodu yani, idrar sonrası damlama çok oluyor, sık idrarım oluyor ama su içtiğime bağlıyorum içmezsem çok olmuyor çünkü ki benim hayatım boyunca sık idrarım olurdu ama öyle tutamadığım cinsten değil. Karın şişikliği büyük sıkıntı o geçmiyor yani davul gibi şiş hissediyorum ve yattığımda da baya sert gibi geliyor. Tedavim devam ederken üşüme %95 geçti fakat şimdi prostatta tenis topu hissiyatı ve makatta dolgunluk var, o da arada kötü oluyor arada geçiyor. Memlekete gitmek için 9 saat araba sürdüm baya kötü yaptı beni şiş hissettim mesela o günden beridir de sürekli idrar hissiyatı başladı ama geçti gibi. Anlamadım gitti valla bayramdan sonra tekrar bi lökosit kontrolüne gideceğim acaba nüks mü yaşıyorım diye. Birde kuyruk sokumu-alt sırt ağrısı oluyor sabahları özellikle fakat gün içi rahatsız etmiyor. Sol kasık da, daha doğrusu bacağın kasığa bağlandığı kısımda baya ağrım olmuştu o da geçti gibi. Genel olarak çok kötü değilim fakat böyle şeyler psikolojik olarak beni yoruyor asla iyileşemiyecek gibi hissediyorum. Gaitaya da bi baktıracağım teşekkürler.
Aralık ayından beri bende hastayım yalnız bana tıbben prostatit hastalığı teşhisi konabilsi prostat sıvısında 30 lökosit var makatta basınç var ayakta sabir durursam ayaklara vuruyor basınç doktor 4 kutu tavanic yazdı bu hafta kullanmaya başlicam.Senin meslek ne bu hastalığı yenmek istiyorsan en azından koşuya başla
adanalı01

kadir yazdı: 13.04.2024 - 20:17
adanalı01 yazdı: 13.04.2024 - 18:06
Lökosit yok ise inflamatuar süreç tedavisine geçebilirsiniz kardeşim.
2 - 3 lökosit yok sayılıyor değil mi? Daha önceki yazılarınızda öyle birşey okumuştum.
Diyetinize başlayacağım abi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

2-3 lökosit negatif sayılır evet kardeşim.
adanalı01

kadir yazdı: 14.04.2024 - 01:20 2-3 lökosit negatif sayılır evet kardeşim.
Teşekkür ederim abi