Yolun Sonu

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
celikk
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Yolun Sonu

Mesaj gönderen celikk »

Merhaba arkadaşlar 3 buçuk senedir bu hastalıkla uğraşıyorum 3 kez Mehmet Ardıçta Enjeksiyon Tedavisi oldum Forumdan Farate ile konuşuyoruz özelden onun tavsiyesi ile 2 kere Termoterapi işlemi yaptırdım Coşkun Kaya kontrolünde Fizyoterapi aldım sonrasında Ozon tedavisi vs bitkisel ilaçlar kullanmadığım antibiyotik vs kalmadı 3 4 haftadır Psikoloğa gidiyorum intihar etmeyi düşündüğümü söyledim destek alıyorum ama sonum ona döğru gidiyor Kadir abiye teşekkür ediyorum bu arada sordugum sorulara cevap verdi hep hakkınızı helal edin cümleten
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Yolun Sonu

Mesaj gönderen kadir »

Allah korusun kardeşim o nasıl bir söz? Ben 3 kere enjeksiyon oldum bende fayda görmemiştim. Benimde hastalığım 5 yıl sürdü. Ama böyle bir düşünce hiç aklımdan geçmedi.Sizin yaşadığınız semptomları bende dibine kadar yaşadım.Halinize şükredin bu hastalık intihar edilecek kadar üzen bir hastalık değil. Hastaneleri dolaşırsanız ne amansız hastalıklar var...kendi halinize binlerce kere şükredersiniz. Hastalığı gözünüzde büyütmeyin kardeşim.
Sabahyildizi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen Sabahyildizi »

celikk yazdı: 09.03.2024 - 19:44 Merhaba arkadaşlar 3 buçuk senedir bu hastalıkla uğraşıyorum 3 kez Mehmet Ardıçta Enjeksiyon Tedavisi oldum Forumdan Farate ile konuşuyoruz özelden onun tavsiyesi ile 2 kere Termoterapi işlemi yaptırdım Coşkun Kaya kontrolünde Fizyoterapi aldım sonrasında Ozon tedavisi vs bitkisel ilaçlar kullanmadığım antibiyotik vs kalmadı 3 4 haftadır Psikoloğa gidiyorum intihar etmeyi düşündüğümü söyledim destek alıyorum ama sonum ona döğru gidiyor Kadir abiye teşekkür ediyorum bu arada sordugum sorulara cevap verdi hep hakkınızı helal edin cümleten
Hocam geçmis olsun. Prostatda kalsifikasyon var mı. Eswt denedin mi.
Sabahyildizi

Ben 17 yıldır prostatit hastasiyim. Bir türlü ben de care bulamadim Ameliyat olan birkaç arkadaş kurtulduğunu söylüyor. Son. çare artik ameliyat gibi gözüküyor.
celikk

Mesaj gönderen celikk »

Sabahyildizi yazdı: 09.03.2024 - 20:31
celikk yazdı: 09.03.2024 - 19:44 Merhaba arkadaşlar 3 buçuk senedir bu hastalıkla uğraşıyorum 3 kez Mehmet Ardıçta Enjeksiyon Tedavisi oldum Forumdan Farate ile konuşuyoruz özelden onun tavsiyesi ile 2 kere Termoterapi işlemi yaptırdım Coşkun Kaya kontrolünde Fizyoterapi aldım sonrasında Ozon tedavisi vs bitkisel ilaçlar kullanmadığım antibiyotik vs kalmadı 3 4 haftadır Psikoloğa gidiyorum intihar etmeyi düşündüğümü söyledim destek alıyorum ama sonum ona döğru gidiyor Kadir abiye teşekkür ediyorum bu arada sordugum sorulara cevap verdi hep hakkınızı helal edin cümleten
Hocam geçmis olsun. Prostatda kalsifikasyon var mı. Eswt denedin mi.
Eswt 3 seans aldım hocam devam ediyor seaslar ama gitmeyi pek düşünmüyorum herşeyi bırakacam komple
Sabahyildizi

Sizde belirtiler nedir. Ne sikayetlerimiz var.
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen apo. »

Kardesim biraz dirayetli ol beni sor bi kadir abiye 15 yıl oldu ugrasiyorum doğuştan böbrek anatomisi bozuk biri çalışmıyor alamıyorlar dikkatli ilaç kullanmam lazım ki
Aldığım antilerin haddi hesabı yok ve şuan yine alıyorum damardan kusmaktan kan isemekden öleceğim sanıyorum yine de pes etmiyorum sakın sende etme dermansız dert yok
Rabbım tez zamanda sifani verir insallah
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

İnşaAllah kardeşim tabi hiçbir hastalık ebedi değil bu hayatta en büyük zenginlik sağlık bunu çok geç anlayan olabilmek ve acı sağlık sorunlarına duccar olarak tan ağrı oluşturan olanda tehlikeli ağrı kesiciler kullanılan oluyor annemde protez var artış olan bu griote üçlü sanırım hepimiz e şifalar arveles aynı zamanda inflamatuar etkili diye biliyorum akşam içme sıkıntı lı mı
Nedirbusıkıntım55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen Nedirbusıkıntım55 »

Ağabeyim ben seni hiç tanımıyorum ama genç yaşta bir kardeşinim hayat yaşamaya değer güzel ağabeyim Cenab-ı rab daha büyük sıkıntılardan korusun. Dert veren rabbim inşallah dermanını da verir. Biz forumdaki kardeşlerini üye olmayıp burada okuyan kardeşlerini böyle konuşarak lütfen üzme. Allahım bizimledir saygılar ağabeyim.
celikk

Mesaj gönderen celikk »

Nedirbusıkıntım55 yazdı: 09.03.2024 - 21:20 Ağabeyim ben seni hiç tanımıyorum ama genç yaşta bir kardeşinim hayat yaşamaya değer güzel ağabeyim Cenab-ı rab daha büyük sıkıntılardan korusun. Dert veren rabbim inşallah dermanını da verir. Biz forumdaki kardeşlerini üye olmayıp burada okuyan kardeşlerini böyle konuşarak lütfen üzme. Allahım bizimledir saygılar ağabeyim.
İnanç konusunda pek inancım kalmadı diyebilirim kardeşim düşünüp yazdığın için çok teşekkür ederim
Abbasklcc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Abbasklcc »

Hastalık zor çok zor benimde psikolojimi cok yipratti ama beterin beteri var allah daha beterlerinden korusun
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

intihar kaçmaktır, bunun izahı olmaz. bize mücaadele yakışır.
semptomunuz sık idrarsa eğer sık boşalan birisiyseniz bu semptom kolay kolay düzelmez.
cinsel perhiz denediniz mi hiç?
Çapulcu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Çapulcu »

Üstat üzüldüm. Bunları yazarken bile belimde ems cihazı yapışık. Zor hastalık. Ama moralin ne kadar düşerse o kadar artıyor biliyorsun. Sistoskopi oldunuz mu?
celikk

Mesaj gönderen celikk »

red yazdı: 09.03.2024 - 22:49 intihar kaçmaktır, bunun izahı olmaz. bize mücaadele yakışır.
semptomunuz sık idrarsa eğer sık boşalan birisiyseniz bu semptom kolay kolay düzelmez.
3 bucuk sene olmuş bi ev parası harcamışım denemedigim bisey kalmadı enjeksiyon,termoterapi,fizyoterapi,eswt,ozon tedavisi,bitkisel tedavi,uzun süreli antibiyotik,hastaneye yatış, 2 kere 50 derece ateşle yaktırmışım kendimi sonuç sıfır boşa mücadele etmeye gerek yok
smm2804

Mesaj gönderen smm2804 »

Neredeyse kendimi görüyorum sende...
Aynı şeyleri yaşıyoruz kanser olsaydık enazından iyileşme ihtimali var terapiyle yada son bulma ama nalet olsun ki bizim bu hastalık öldürmüyor hergün süründürüyor :(
psikolojiksorun
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen psikolojiksorun »

celikk yazdı: 09.03.2024 - 23:53
red yazdı: 09.03.2024 - 22:49 intihar kaçmaktır, bunun izahı olmaz. bize mücaadele yakışır.
3 bucuk sene olmuş bi ev parası harcamışım denemedigim bisey kalmadı enjeksiyon,termoterapi,fizyoterapi,eswt,ozon tedavisi,bitkisel tedavi,uzun süreli antibiyotik,hastaneye yatış, 2 kere 50 derece ateşle yaktırmışım kendimi sonuç sıfır boşa mücadele etmeye gerek yok
Hocam öncelikle intiharı düşünmeyi bırakın, hayatta neler neler yaşıyoruz ve neler neler yaşayacağız. Uzun yıllardır uğraşıyorsunuz geçmiyor diyelim ama belki yarın geçecek, belki bu hastalıkla alakalı son birkaç gündesiniz bunu kimse bilemez Allah büyük. İnanç konusunda da kendinizi çok yormayın sadece inanın ve duanızı edin inşallah size dönüşü olacaktır (ki inanç konusunda çok ikileme düşmüş birisi söylüyor size bunu) siz sadece inanın. Umarım en yakın zamanda kurtulursunuz bu hastalıktan ama her şeyden önemlisi pes etmeyin. Bize yazmak belki kolay geliyor ne yaşadığınızı sizden daha iyi bilen kimse yoktur biliyorum ama pes etmeyin. Son olarak özür dileyerek soruyorum ama nasıl başladı, nasıl tespit edildi rica etsem yazabilir misiniz? Bende de ufaktan sanırım bu hastalık var umarım değildir ama ben de korkuyorum yardımcı olmak adına yazabilirseniz çok sevinirim. Çok geçmiş olsun…
celikk

Mesaj gönderen celikk »

psikolojiksorun yazdı: 10.03.2024 - 00:04
celikk yazdı: 09.03.2024 - 23:53
Hocam öncelikle intiharı düşünmeyi bırakın, hayatta neler neler yaşıyoruz ve neler neler yaşayacağız. Uzun yıllardır uğraşıyorsunuz geçmiyor diyelim ama belki yarın geçecek, belki bu hastalıkla alakalı son birkaç gündesiniz bunu kimse bilemez Allah büyük. İnanç konusunda da kendinizi çok yormayın sadece inanın ve duanızı edin inşallah size dönüşü olacaktır (ki inanç konusunda çok ikileme düşmüş birisi söylüyor size bunu) siz sadece inanın. Umarım en yakın zamanda kurtulursunuz bu hastalıktan ama her şeyden önemlisi pes etmeyin. Bize yazmak belki kolay geliyor ne yaşadığınızı sizden daha iyi bilen kimse yoktur biliyorum ama pes etmeyin. Son olarak özür dileyerek soruyorum ama nasıl başladı, nasıl tespit edildi rica etsem yazabilir misiniz? Bende de ufaktan sanırım bu hastalık var umarım değildir ama ben de korkuyorum yardımcı olmak adına yazabilirseniz çok sevinirim. Çok geçmiş olsun…
İlk başlarda sık idrarla başladı testislerde ağrı oluyordu ekstra 2 3 ay gezdim doktor doktor psikolojik dediler sonra bi doçent epidimit var sende hiç mi doktora gitmedin dedi rapor verdi antibiyotik başladı sonra artarak devam etti
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

Öncelikle güzel kardeşim hepimiz çok zor zamanlardan geçebiliyoruz. Bende senin gibi dönemlerden geçtim. İnsan herşeyi üst üste deneyip çok fazla emek ve zaman harcadığı anda ve olumlu sonuçlar alamayınca, irade yorgunluğu ve beklentinin gerçekleşmemesi üzerine tükenmişlik sendromu başlar aniden. Senin şuan yapman gereken gerçekten bütün tedavileri kesip bir süreliğine kendini salman. Gücünü toplayana kadar nefes alman, zaten senleydi bir süre daha kalabilir yerinde sonra bakarsın çaresine.

Ancak bunun dışında inancının kalmadığıyla ilgili bir kaç şeyden sana bahsetmek istiyorum belki sende ufakta olsa bir farkındalık uyandırıp yardımcı olabilirim diye. Logoterapinin kurucusu Victor Frankle nazi kampında geçirdiği zamanlarda şunu keşfediyor. Yaşam amacı olan herkes gördüğü işkencelere rağmen dimdik ve huzurlu hissederken, amaçsız olan herkesin korku dolu ve zamanla insanlıktan çıktığı davranışlar sergilediğini söylüyor. İşte yaratıcı sistemi aslında buna göre kurmuş, eğer yaratıcıyla arandaki ilişki zayıflarsa yada yok olursa o zaman hayat hiçliğe ve anlamsızlığa gidiyor. Zenginsin fakir oluyorsun hayatın çöküyor, kolunu bacağını kaybediyorsun hayatın çöküyor, aşık oluyorsun ihanete uğruyorsun hayatın çöküyor. Yani dünya üzerindeki kurulan her sistemin temeli çok zayıf ve çöktüğün anda hayatın bitiyor. Ama en küçük canlının bile bir görevi varken bu evrende insanın bu kadar amaçsız olamsı gerçekten çok saçma olur, bu kadar çeşit canlı, yokluktan varlığa varoluş, fiziksel yasalar ve niceleri sadece bir hiç üzerine varlar o zaman. İşte tanrı inancı aslında burada devreye giriyor, eğer inancın varsa başına ne gelirse gelsin sistem çökmüyor ve şunu biliyorsun burası sadece bir imtihan yeri ve benim başıma gelen mutlulukta acı da sadece bir imtihan asıl olan verdiğim tepkiler olduğunu anlamaya başlıyorsun. Ve herkesin farklı zorluklarla sınandığı bunun için gösterdiği çabanın asıl olduğu öğreniyorsun yaratıcının öğretisinden. Eski bir ateist olarak sana bunu net olarak söyleyebilirim. Ve bu inancı kuvvetlendirebilmek için evrenin yaratılışından,hassas ayarlara ve Kuran'da bulunan sayısız delilleri incelemeni tavsiye ederim. Sonrasında intihar etmek senin tercihine kalmıştır ama böyle bir kumarı oynamadan önce araştırmanı tavsiye ederim çünkü diğer türlüsü sadece bir kendi hayatına yaptığın ihanetten öteye geçmeyecektir.

Bunun dışında tabiki de herkes inancında özgürdür, o zaman temeli daha zor yıkılacak bir duruma veya görüşe tutunmanı tavsiye ederim, en azından fırtınadayken. Matrixte neoun kaşığın nasıl büküldüğünü sorduğunda aslında eliyle değil zihniyle büktüğünün söylenmesi gibi zihnini bükersen kaşıkta bükülür. Ve ilk başta da dediğim gibi ne yapıyorsan ne senin canını sıkıyorsa şuanda dur ve dinlen , sevdiğin ne varsa kendini ödüllendir çünkü sen bunu kesinlikle hakediyorsun sevgili kardeşim.
celikk

Mesaj gönderen celikk »

kadir yazdı: 09.03.2024 - 20:17 Allah korusun kardeşim o nasıl bir söz? Ben 3 kere enjeksiyon oldum bende fayda görmemiştim. Benimde hastalığım 5 yıl sürdü. Ama böyle bir düşünce hiç aklımdan geçmedi.Sizin yaşadığınız semptomları bende dibine kadar yaşadım.Halinize şükredin bu hastalık intihar edilecek kadar üzen bir hastalık değil. Hastaneleri dolaşırsanız ne amansız hastalıklar var...kendi halinize binlerce kere şükredersiniz. Hastalığı gözünüzde büyütmeyin kardeşim.
Abi 7 24 ağrım oluyor her idrardan sonra yanma sık idrar penis ucunda yanma psikolojim bozuldu iyice artık bazen dua ediyorum dayanamiyorum artik diyorum çok çabaladım çünkü çok acı çektim başlarda inancım vardı ama hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor şimdi
celikk

Mesaj gönderen celikk »

ye22 yazdı: 10.03.2024 - 12:47 Öncelikle güzel kardeşim hepimiz çok zor zamanlardan geçebiliyoruz. Bende senin gibi dönemlerden geçtim. İnsan herşeyi üst üste deneyip çok fazla emek ve zaman harcadığı anda ve olumlu sonuçlar alamayınca, irade yorgunluğu ve beklentinin gerçekleşmemesi üzerine tükenmişlik sendromu başlar aniden. Senin şuan yapman gereken gerçekten bütün tedavileri kesip bir süreliğine kendini salman. Gücünü toplayana kadar nefes alman, zaten senleydi bir süre daha kalabilir yerinde sonra bakarsın çaresine.

Ancak bunun dışında inancının kalmadığıyla ilgili bir kaç şeyden sana bahsetmek istiyorum belki sende ufakta olsa bir farkındalık uyandırıp yardımcı olabilirim diye. Logoterapinin kurucusu Victor Frankle nazi kampında geçirdiği zamanlarda şunu keşfediyor. Yaşam amacı olan herkes gördüğü işkencelere rağmen dimdik ve huzurlu hissederken, amaçsız olan herkesin korku dolu ve zamanla insanlıktan çıktığı davranışlar sergilediğini söylüyor. İşte yaratıcı sistemi aslında buna göre kurmuş, eğer yaratıcıyla arandaki ilişki zayıflarsa yada yok olursa o zaman hayat hiçliğe ve anlamsızlığa gidiyor. Zenginsin fakir oluyorsun hayatın çöküyor, kolunu bacağını kaybediyorsun hayatın çöküyor, aşık oluyorsun ihanete uğruyorsun hayatın çöküyor. Yani dünya üzerindeki kurulan her sistemin temeli çok zayıf ve çöktüğün anda hayatın bitiyor. Ama en küçük canlının bile bir görevi varken bu evrende insanın bu kadar amaçsız olamsı gerçekten çok saçma olur, bu kadar çeşit canlı, yokluktan varlığa varoluş, fiziksel yasalar ve niceleri sadece bir hiç üzerine varlar o zaman. İşte tanrı inancı aslında burada devreye giriyor, eğer inancın varsa başına ne gelirse gelsin sistem çökmüyor ve şunu biliyorsun burası sadece bir imtihan yeri ve benim başıma gelen mutlulukta acı da sadece bir imtihan asıl olan verdiğim tepkiler olduğunu anlamaya başlıyorsun. Ve herkesin farklı zorluklarla sınandığı bunun için gösterdiği çabanın asıl olduğu öğreniyorsun yaratıcının öğretisinden. Eski bir ateist olarak sana bunu net olarak söyleyebilirim. Ve bu inancı kuvvetlendirebilmek için evrenin yaratılışından,hassas ayarlara ve Kuran'da bulunan sayısız delilleri incelemeni tavsiye ederim. Sonrasında intihar etmek senin tercihine kalmıştır ama böyle bir kumarı oynamadan önce araştırmanı tavsiye ederim çünkü diğer türlüsü sadece bir kendi hayatına yaptığın ihanetten öteye geçmeyecektir.

Bunun dışında tabiki de herkes inancında özgürdür, o zaman temeli daha zor yıkılacak bir duruma veya görüşe tutunmanı tavsiye ederim, en azından fırtınadayken. Matrixte neoun kaşığın nasıl büküldüğünü sorduğunda aslında eliyle değil zihniyle büktüğünün söylenmesi gibi zihnini bükersen kaşıkta bükülür. Ve ilk başta da dediğim gibi ne yapıyorsan ne senin canını sıkıyorsa şuanda dur ve dinlen , sevdiğin ne varsa kendini ödüllendir çünkü sen bunu kesinlikle hakediyorsun sevgili kardeşim.
Çok teşekkür ederim hocam ama benim canımı sıkan şey ve inanç konusundada çevreme bakıyorum yatıp kalkmadığı kız yok bunu ballandıra ballandıra anlatıyorlar bide hiçbişeyleri yok benim hiç cinsel ilişkim olmadı üzerine bi ton acı çektim ama düzelemiyorum
ye22

Mesaj gönderen ye22 »

[/quote]
Çok teşekkür ederim hocam ama benim canımı sıkan şey ve inanç konusundada çevreme bakıyorum yatıp kalkmadığı kız yok bunu ballandıra ballandıra anlatıyorlar bide hiçbişeyleri yok benim hiç cinsel ilişkim olmadı üzerine bi ton acı çektim ama düzelemiyorum
[/quote]

Kardeşim maalesef şöyle bir yanlış algımız var, başımıza gelen bir sıkıntı yaratıcının bizi sevmediği için yada bizi cezalandırmak için gönderdiğini düşünüyoruz. Oysa ki en çok belaya uğrayan kişiler peygamberlerdir, o halde onlarda sevilmeyen kimseler olması gerekiyordu. Ancak başımıza gelen durumları iyi okumak gerekiyor, belalar insanın özünü ortaya çıkaran durumlardır. İnsanı olgunlaştıran empati kurmasını sağlayan kendisini hayatı tanımasını gücünü ve sabrını ortaya çıkaran durumlardır. Maalesef ki toplumsal bakış açısı olarak hayatın toz pembe olması gerektiği yanılsamasıyla büyütüldük ki bunlar modern çağın ürettiği düşünceler, oysa ki 4,5 milyar yaşında olan bu dünya da 100 yıl öncesine kadar durmadan savaşlar kayıplar yaşanmaya devam ediliyordu. Son yüzyılın toz pembe düşünce yanılsamasından dolayı başımıza kötü birşey gelince hızlıca yıkılıyoruz, hepimiz dünyadan alacaklı gibi yüksek beklentiler içerisineyiz çünkü. Gerçekleşmeyen beklentilerde bizi uçuruma doğru hızlıca itiyor.

Emin ol ki başına insanın belalar sıkıntılar gelmese insan insanlaşamaz, gerekli büyümeyi sağlayamaz hayvan kalır. İstakozlarda büyürlerken kabukları tarafında sıkışırlar, strese girerler, ancak o sıkıntıyı çekmeseler yeni kabuk yapıp büyüyemezler. Herkesin hayatında farklı problemler var, herkes sadece gördüğü kadarını biliyor, tabi ki de herkesin kaldıracağı da çok farklı. Bizim bilmediğimiz birçok kişi kendi sıkıntısını şansı olsa prostatitle takas ederdi. Yıkılmak çok kolay, şuan sana kalk diyende yok otur dinlen ama vakti gelince de kalk güzel kardeşim.
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

celikk yazdı: 10.03.2024 - 14:24
kadir yazdı: 09.03.2024 - 20:17 Allah korusun kardeşim o nasıl bir söz? Ben 3 kere enjeksiyon oldum bende fayda görmemiştim. Benimde hastalığım 5 yıl sürdü. Ama böyle bir düşünce hiç aklımdan geçmedi.Sizin yaşadığınız semptomları bende dibine kadar yaşadım.Halinize şükredin bu hastalık intihar edilecek kadar üzen bir hastalık değil. Hastaneleri dolaşırsanız ne amansız hastalıklar var...kendi halinize binlerce kere şükredersiniz. Hastalığı gözünüzde büyütmeyin kardeşim.
Abi 7 24 ağrım oluyor her idrardan sonra yanma sık idrar penis ucunda yanma psikolojim bozuldu iyice artık bazen dua ediyorum dayanamiyorum artik diyorum çok çabaladım çünkü çok acı çektim başlarda inancım vardı ama hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor şimdi
Selam aleyküm kardeşim çelik önce bende de 8 yıldır var bu son iki yıl hele şimdi yazarken bile yanma ve sanki testis altın da torba ve uretra ve makat arasında bişey kalmış gibi cinsel istek istesen bile ağrı ve ne büyük ne küçük abdest rahatlatıcı değil maalesef ve üstüne yıllarca ek iş garsonluk yaptım unuturum diye fakat ordada zayıflamış bağışıklık tan ağır işten el ve ayak parmakları sakatladım inan annem bile hasta iyi bakamadım ona da pişmanlık lar çok fazla tek duamız inanç takip inş. Bu Ramazan'da tedavi çare bulunması kolay olur
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Entetekok için piyolesepty (nitrifurontain) yazdır doktoruna ve uzun süre kullan.
Entetekok 8cin en etkili olanıdır ve uzun süre kullanılabilinir.
Antibiyotik değil anticid dir..
Enterekok icin uzun süre tedavi gerekir ve bakteri hızla direnç yapar diğer antibiyotiklere ayrıca diğer antibiyotikleri uzun süre kullanamazsın yan etkilerinden dolayı..

Gün de iki defa yakı otu cayi iç ve cayın içersine aynı oranda isirgan otu ekleyebilirsin.

Ottur deyip geçmeyin yaki otu güçlü fayda ediyor bir süre sonra..

Kullandığın bu kadar antibiyotik ten sonra artık diğerlerine biraz ara ver..

Vücudun barsakların kendini toplasın..

Şeker b vitamini bir süre ara ver entetekok besler.
Benim eski yazılarımı oku istesen..

Şu anda sadece geçerken uğradım eski foruma..
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Herkese en kısa zaman da sağlıklar dilerim..

Sıkıntı yapmayın bir gün düzeliyor..
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

Nitrofurontain yani piyoleseptyl epididimit te etkilidir.
Şayet testis ağrısı varsa veya ara sıra güçlü olarak geliyorsa ve düzelmiyor ise..
Artık micro cerrahi ile 45-50 dakika ameliyati var kesin çözüm olabiliyor.