Bel soğukluğu mu yoksa Prostatit mi?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
yasin4231
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Re: Bel soğukluğu mu yoksa Prostatit mi?

Mesaj gönderen yasin4231 »

kadir yazdı: 24.03.2024 - 21:18
yasin4231 yazdı: 24.03.2024 - 21:06
kadir yazdı: 24.03.2024 - 20:47
İdrarinı tuttuysan prostata idrar reflüsü yapmış olabilir...6 nisanı bekleme bir şekilde ürolog bul muayeneni ol. Gerekli tahlilleri yaptır.. prostat sıvısı ve idrardan olursa iyi olur. Prostat sıvısını alan yoksada, idrardan Tit yaptır bakteri ve lokosit çıkarsa kültür antibiogram yaptırıp tedavine başla.
Tit tam idrar analizi mi oluyor
Evet idrar tam tahlili demektir. İdrar yolları iltihabı ise çabuk atlatırsın. Prostatit olmadan. Vakit geçirme kardeşim.
Çarşamba günü devlet Hastanesi'nde tam idrar analizi yaptırdım hocam lökosit falan negatif çıktı prostat sıvısı aldırmayı düşünüyorum ama onuda dediğim gibi bulabilirsem bı bakicam hocam valla canım çok sıkkın hele bu ereksiyon muhabbeti ins. Geçer rabbim herkese şifa versin
psikolojiksorun

Mesaj gönderen psikolojiksorun »

kadir yazdı: 24.03.2024 - 11:22 Rica ederim kardeşim, eğer ilk muayenede prostat sıvısında lökosit 1-2 çıktıysa ve bazı semptomlarında geçtiyse yada yüksek oranda azaldı ise prostatit değilsindir.
Muhtemelen bir idrar yolları enfeksiyonu geçirmiş olabilirsin.
Abi prostat sıvısı idrar testi ile aynı mı bilmiyorum ama idrar testi üzerinden gözüken lökosit değerleri idi
psikolojiksorun

kadir yazdı: 24.03.2024 - 21:18
yasin4231 yazdı: 24.03.2024 - 21:06
kadir yazdı: 24.03.2024 - 20:47
İdrarinı tuttuysan prostata idrar reflüsü yapmış olabilir...6 nisanı bekleme bir şekilde ürolog bul muayeneni ol. Gerekli tahlilleri yaptır.. prostat sıvısı ve idrardan olursa iyi olur. Prostat sıvısını alan yoksada, idrardan Tit yaptır bakteri ve lokosit çıkarsa kültür antibiogram yaptırıp tedavine başla.
Tit tam idrar analizi mi oluyor
Evet idrar tam tahlili demektir. İdrar yolları iltihabı ise çabuk atlatırsın. Prostatit olmadan. Vakit geçirme kardeşim.
Abi selamlar tekrardan, antibiyotik kullanmayı bırakalı neredeyse 1 hafta oldu fakat 2-3 gündür arada sırada karın altı ağrısı, idrar ne sık ne de az, gece uyurken terleme, idrar geldiğinde de nadir sıkıştırma, ve yine hastalığın ilk başladığı zamanlardaki gibi idrar sonrası ucunda kalmış hissi gibi durumlar var. Önceden idrarımı gerektiği zaman bayağı tutabiliyordum ama şimdi geldiği gibi basınç yapıyor sanki o bölgeye. Tekrar doktorla görüşsem mi acaba veya enfeksiyon durumunda, tedavi sonrasında belli bir süre bu durumların görülmesi normal mi acaba? @kadir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

As, kronik bakteriyel prostatitte antibioterapi sonrası enfeksiyonel bulgular negatife evrildikten sonrada semptomlar bir süre devam edebilir inflamasyon,şişlik yada doku hasarı nedeniyle..inflamasyon süreci ile enfeksiyonel süreç birbirinden farklı süreçler, tabi öncelikle enfeksiyonel bir durumunuzun kalmadığından emin olmanız gerek.
psikolojiksorun

kadir yazdı: 28.03.2024 - 10:23 As, kronik bakteriyel prostatitte antibioterapi sonrası enfeksiyonel bulgular negatife evrildikten sonrada semptomlar bir süre devam edebilir inflamasyon,şişlik yada doku hasarı nedeniyle..inflamasyon süreci ile enfeksiyonel süreç birbirinden farklı süreçler, tabi öncelikle enfeksiyonel bir durumunuzun kalmadığından emin olmanız gerek.
Abi benim durumum prostatit mi yoksa enfeksiyon mu belli değil ama. hastalık başlangıcında 2 haftalık süreçte 5-6 olan lökosit 1-2 ye düştü idrar testinde. Yani ben anlamadım, prostatit miyim yoksa sadece idrar yolu enfeksiyonu mu geçirdim ve idrar yolu enfeksiyonun da bu süreç normal mi acaba
psikolojiksorun

psikolojiksorun yazdı: 28.03.2024 - 16:31
kadir yazdı: 28.03.2024 - 10:23 As, kronik bakteriyel prostatitte antibioterapi sonrası enfeksiyonel bulgular negatife evrildikten sonrada semptomlar bir süre devam edebilir inflamasyon,şişlik yada doku hasarı nedeniyle..inflamasyon süreci ile enfeksiyonel süreç birbirinden farklı süreçler, tabi öncelikle enfeksiyonel bir durumunuzun kalmadığından emin olmanız gerek.
Abi benim durumum prostatit mi yoksa enfeksiyon mu belli değil ama. hastalık başlangıcında 2 haftalık süreçte 5-6 olan lökosit 1-2 ye düştü idrar testinde. Yani ben anlamadım, prostatit miyim yoksa sadece idrar yolu enfeksiyonu mu geçirdim ve idrar yolu enfeksiyonun da bu süreç normal mi acaba
@kadir

hocam bu arada az önce (1 haftadır neredeyse yapmıyorum) mastürbasyon yaptım, sırf herhangi bir bozukluk var mı görmek için. menilerin bazıları jöle kıvamında, boşalırken de penis ucu, deliğinde sanki batma yanma gibi bir hissiyat vardı. ben anlayamıyorum 3 haftadır eğer enfeksiyonsa geçmez mi? prostatit mi olduk acaba anlayamadım ben bu işi. kafayı yiyeceğim..