Bel soğukluğu mu yoksa Prostatit mi?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
psikolojiksorun
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Bel soğukluğu mu yoksa Prostatit mi?

Mesaj gönderen psikolojiksorun »

selamlar, yaklaşık bir hafta önce bir cinsel ilişkim oldu. Son dönemlerde de bayağı aktiftim bu konuda, farklı kişilerle. 3-4 gün önce idrara sık çıkma başladı, 2 gün süren idrardan sonra sanki hala ucunda idrar kalmış hissiyatı vardı ve sol dizimde ağrımaya başladı derken çok hafif sızlama gibi ağrımsı şikayetler de oluşmaya başlayınca acile gittim. idrar testi temiz çıktı doktorda birkaç ilaç verdi. penicilin iğne verdi. 2 gündür kullanıyorum, ereksiyon problemim yok. gece uykumdan uyanma idrara gitme gibi bir durum yok. bugün sabah uyanınca sıkışıklığım olmadı hatta o hissiyat gitmişti diz ağrım gitmişti. öğlene doğru yemek yedim, ilaç içtim derken artık psikolojik mi nedir bilmiyorum yine ufak bi sürekli idrar hissi, sol dizim de ufak ağrı hissi, idrara da ufaktan sık çıkma durumu oluşmaya başladı. yarın üroloji randevum var ama forumu keşfedince, içerikleri okumaya başlayınca psikolojik olarak çökmeye başladım. aylar yıllar geçmesine rağmen hala rahatsızlık durumu olabiliyormuş vs.

sizce bel soğukluğu olabilir mi yoksa prostatit midir? @kadir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Bel soğukluğu mu yoksa Prostatit mi?

Mesaj gönderen kadir »

Hersey olabilir kardeşim.
Forumda sıkça yer alan Olası Prostatit tanı ve tedavisi için yapılacak olanları yapmadan durumun hakkında şu an için bir yorum yapmak çok erken.
psikolojiksorun

o zaman doktor muayenesini beklemekten başka net bir şey yok doğru mu hocam? yaş 27
Vatanevladi

Mesaj gönderen Vatanevladi »

psikolojiksorun yazdı: 07.03.2024 - 16:54 selamlar, yaklaşık bir hafta önce bir cinsel ilişkim oldu. Son dönemlerde de bayağı aktiftim bu konuda, farklı kişilerle. 3-4 gün önce idrara sık çıkma başladı, 2 gün süren idrardan sonra sanki hala ucunda idrar kalmış hissiyatı vardı ve sol dizimde ağrımaya başladı derken çok hafif sızlama gibi ağrımsı şikayetler de oluşmaya başlayınca acile gittim. idrar testi temiz çıktı doktorda birkaç ilaç verdi. penicilin iğne verdi. 2 gündür kullanıyorum, ereksiyon problemim yok. gece uykumdan uyanma idrara gitme gibi bir durum yok. bugün sabah uyanınca sıkışıklığım olmadı hatta o hissiyat gitmişti diz ağrım gitmişti. öğlene doğru yemek yedim, ilaç içtim derken artık psikolojik mi nedir bilmiyorum yine ufak bi sürekli idrar hissi, sol dizim de ufak ağrı hissi, idrara da ufaktan sık çıkma durumu oluşmaya başladı. yarın üroloji randevum var ama forumu keşfedince, içerikleri okumaya başlayınca psikolojik olarak çökmeye başladım. aylar yıllar geçmesine rağmen hala rahatsızlık durumu olabiliyormuş vs.

Bel soğukluğunda akıntı olur tarif ettiğin bel soğukluğu gibi değil cinsel hastalıklar paneli pcr yaptırman gerekiyor
Çapulcu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Çapulcu »

psikolojiksorun yazdı: 07.03.2024 - 20:30 o zaman doktor muayenesini beklemekten başka net bir şey yok doğru mu hocam? yaş 27
Birşeyin yok deyip gönderedebilir.. Üzme kendini üzdükce kötü olursun. Sana iyi gelen yöntemi yakalayıp ucunu bırakmayınca birşekilde bu çok bilinmezli denklenden çıkıyorsun. Nerden girdim o ilişkiye diye hayıflandıkça iyice alır içine seni. Ben neler yaşadım neler....
Falconn58

Mesaj gönderen Falconn58 »

Kadir abi benim şikayetlerim başlamadan önce boğazındaki lenf bezlerim ağrıyordu antibiyotik ile geçmedi doktor sana penilisin vuralım dedi 2 ay sonra şikayetlerim başladı sende bununla bir bağlantisi varmı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Falconn58 yazdı: 08.03.2024 - 14:38 Kadir abi benim şikayetlerim başlamadan önce boğazındaki lenf bezlerim ağrıyordu antibiyotik ile geçmedi doktor sana penilisin vuralım dedi 2 ay sonra şikayetlerim başladı sende bununla bir bağlantisi varmı
Hikayende cinsel bulaş varsa ve kullandigin antibiyotik duyarli değilse ancak böyle bir şikayet artışı olabilir. Falconetti kardeşim.
Falconn58

Mesaj gönderen Falconn58 »

Benim hastalık sinsi bir şekilde başladı nasıl oldu hala anlamayamiuorum hergün düşünüyorum
psikolojiksorun

Vatanevladi yazdı: 07.03.2024 - 20:56
psikolojiksorun yazdı: 07.03.2024 - 16:54 selamlar, yaklaşık bir hafta önce bir cinsel ilişkim oldu. Son dönemlerde de bayağı aktiftim bu konuda, farklı kişilerle. 3-4 gün önce idrara sık çıkma başladı, 2 gün süren idrardan sonra sanki hala ucunda idrar kalmış hissiyatı vardı ve sol dizimde ağrımaya başladı derken çok hafif sızlama gibi ağrımsı şikayetler de oluşmaya başlayınca acile gittim. idrar testi temiz çıktı doktorda birkaç ilaç verdi. penicilin iğne verdi. 2 gündür kullanıyorum, ereksiyon problemim yok. gece uykumdan uyanma idrara gitme gibi bir durum yok. bugün sabah uyanınca sıkışıklığım olmadı hatta o hissiyat gitmişti diz ağrım gitmişti. öğlene doğru yemek yedim, ilaç içtim derken artık psikolojik mi nedir bilmiyorum yine ufak bi sürekli idrar hissi, sol dizim de ufak ağrı hissi, idrara da ufaktan sık çıkma durumu oluşmaya başladı. yarın üroloji randevum var ama forumu keşfedince, içerikleri okumaya başlayınca psikolojik olarak çökmeye başladım. aylar yıllar geçmesine rağmen hala rahatsızlık durumu olabiliyormuş vs.

Bel soğukluğunda akıntı olur tarif ettiğin bel soğukluğu gibi değil cinsel hastalıklar paneli pcr yaptırman gerekiyor
Hocam bugün üroloji doktoruna gözüktüm idrar testine bakarak bir şeyin yok ilaçları 10 gün kullan geçecek tamamen dedi. Durumu net bir şekilde anlattım kendisine, kronik prostatit veya prostat falan olabilir mi dedim geç o işleri imkanı yok dedi. 2 gündür ilaçlardan mı ne bilmiyorum ama şikayetlerimde azalma var başladığı gün gibi değil. Sıkışık idrar veya hep idrarım içeride kalıyormuş hissiyatı bitti. Sadece biraz sık idrar durumu var gibi. Başka bir problem olmazsa eğer 10 günün tamamlanmasını bekleyeceğim başka çarem yok gibi gözüküyor… @kadir

Bu durumu yaşayan veya bir fikri olan arkadaşlar varsa destek olurlarsa çok sevinirim… Hiv testi falan yaptırsak mı ne yapsak bilemedim…
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Prostatit olup olmadığını anlamanın yolunu kadir abi yazmış. Prostatit olmasan bile tedavini tam olmazsan prostatit olabilirsin.
psikolojiksorun

belsoğukluğu yazdı: 09.03.2024 - 13:07

Seni korkutmak istemem ama benim de böyle başladı. Önce Azitro verdi sonra tetra verdi geçmeyince penisilin dedi ben istemeyince roxin ve azitro verdi geçecek dedi. İdrar temizdi. Ona güvendim önemsemedim. O zaman kültür ve pcr ile nokta atışı tedavi olsa şuan prostatit olmayacaktım belki de tedavi olmadım ve şuan 10. ayım.
Hocam diz ağrısı sizde de var mıydı? Sanırım bu hastalıkta 1 hafta, ilaçlarda 3. Veya 4. Gün oluyor. Şikayetlerim azaldı gibi, internetten araştırdığımda da idrar yolu enfeksiyonu ile tıpatıp aynı belirtilere sahibim. Sizdeki bu süreç nasıl oldu? İlaçlar iyi geldi mi düzelme oldu mu? Bir de kültür ve pcr testi tam olarak nedir nereden nasıl yaptırabilirim açıklayabilirseniz çok sevinirim internetten tam yanıt alamadım çünkü
psikolojiksorun

belsoğukluğu yazdı: 10.03.2024 - 00:58
psikolojiksorun yazdı: 10.03.2024 - 00:08
belsoğukluğu yazdı: 09.03.2024 - 13:07

Seni korkutmak istemem ama benim de böyle başladı. Önce Azitro verdi sonra tetra verdi geçmeyince penisilin dedi ben istemeyince roxin ve azitro verdi geçecek dedi. İdrar temizdi. Ona güvendim önemsemedim. O zaman kültür ve pcr ile nokta atışı tedavi olsa şuan prostatit olmayacaktım belki de tedavi olmadım ve şuan 10. ayım.
Hocam diz ağrısı sizde de var mıydı? Sanırım bu hastalıkta 1 hafta, ilaçlarda 3. Veya 4. Gün oluyor. Şikayetlerim azaldı gibi, internetten araştırdığımda da idrar yolu enfeksiyonu ile tıpatıp aynı belirtilere sahibim. Sizdeki bu süreç nasıl oldu? İlaçlar iyi geldi mi düzelme oldu mu? Bir de kültür ve pcr testi tam olarak nedir nereden nasıl yaptırabilirim açıklayabilirseniz çok sevinirim internetten tam yanıt alamadım çünkü
İlk gün sık idrar olmuştu sonraki günler azalmıştı. İdrar kalma hissi vardı. Böbrek ağrısı oluştu ama bodybuilding yaptığım için anlamamıştım, sırt ağrısı sanmıştım. Sonra 20 gün sonra tamamen geçti 10 gün kadar sonra geri geldi. Umarım prostatit değildir. Umarım doktorun haklıdır. İyi bir üniversite hastanesine git. Orda gereken testleri yaparlar.
Teşekkürler size de geçmiş olsun. En olmadı mecbur özele gideceğim. Peki sizin şikayetleriniz var mı hâlâ? Varsa neler?
psikolojiksorun

belsoğukluğu yazdı: 10.03.2024 - 01:35
psikolojiksorun yazdı: 10.03.2024 - 01:22
belsoğukluğu yazdı: 10.03.2024 - 00:58

İlk gün sık idrar olmuştu sonraki günler azalmıştı. İdrar kalma hissi vardı. Böbrek ağrısı oluştu ama bodybuilding yaptığım için anlamamıştım, sırt ağrısı sanmıştım. Sonra 20 gün sonra tamamen geçti 10 gün kadar sonra geri geldi. Umarım prostatit değildir. Umarım doktorun haklıdır. İyi bir üniversite hastanesine git. Orda gereken testleri yaparlar.
Teşekkürler size de geçmiş olsun. En olmadı mecbur özele gideceğim. Peki sizin şikayetleriniz var mı hâlâ? Varsa neler?
Bir çok şikayetim var. Moralin bozulmasın. Yanlış tedavilerle ordan oraya savrulduk. Doğrusunu öğrendik ama 10 ay oldu. Çabuk peşine düşmüşsün. Çabuk burayı bulmuşsun. Dediğim gibi umarım prostatit değildir Allah düşmanıma vermesin.. Kanser olsan öldürüyor delikanlı hastalık. Bu yaşam sevincini, enerjini, mutluluğunu, hayallerini, paranı, geleceğini her şeyini alıyor.. Umarım bel soğukluğudur da iyileşirsin. Ama benden dost tavsiyesi gerekirse cebindeki son kuruşa kadar harca ve iyi bir tedavi al. Sonra keşkelerle her gün sabah ezanına kadar yatakta döner durursun..
Umarım değildir hocam. Allah size de şifa versin tekrardan teşekkür ederim ilgilendiğiniz için…
psikolojiksorun

kadir yazdı: 07.03.2024 - 18:05 Hersey olabilir kardeşim.
Forumda sıkça yer alan Olası Prostatit tanı ve tedavisi için yapılacak olanları yapmadan durumun hakkında şu an için bir yorum yapmak çok erken.
@kadir

Abi yarın tekrar üroloji doktoruna gitmeyi düşünüyorum devlette düzgün dönüş alamazsam özele gideceğim hemen. Konuyla alakalı test vs ne yaptırmam gerekiyor rica etsem gitmeden bir yardımcı olabilir misiniz?

Şikayet olarak ilk günlerdeki gibi değil hastalığın seyri fakat ilaç içtikten sonra kasık, göbek altı gibi yerlerde hafif ağrı oluyor. Çok sık idrar yok ama sık idrar var öyle söyleyeyim. Bugün durup dururken de bir kusma geldi ve kustum. İdrar yolu enfeksiyonu ile birebir belirtiler var ama prostatit olup olmadığımı net öğrenebilmem için ne yapmam gerekir? Allah rızası için görünce yazar mısın abi psikolojim çok bozulmaya başladı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

psikolojiksorun yazdı: 10.03.2024 - 17:48
@kadir

Abi yarın tekrar üroloji doktoruna gitmeyi düşünüyorum devlette düzgün dönüş alamazsam özele gideceğim hemen. Konuyla alakalı test vs ne yaptırmam gerekiyor rica etsem gitmeden bir yardımcı olabilir misiniz?

Şikayet olarak ilk günlerdeki gibi değil hastalığın seyri fakat ilaç içtikten sonra kasık, göbek altı gibi yerlerde hafif ağrı oluyor. Çok sık idrar yok ama sık idrar var öyle söyleyeyim. Bugün durup dururken de bir kusma geldi ve kustum. İdrar yolu enfeksiyonu ile birebir belirtiler var ama prostatit olup olmadığımı net öğrenebilmem için ne yapmam gerekir? Allah rızası için görünce yazar mısın abi psikolojim çok bozulmaya başladı
Mrb,
Olası Kronik Bakteriyel Prostatit riskini dışlama adına yapılacak olan tahliller.
1- Prostat sıvısının cam lama damlatıp ıslak olarak mikroskopla lökosit ölçümü ayrıca idrardan tahlili lokosit kontrolü.(Tit)
2-Prostat sıvısı, idrar ve meniden Cybh dahil çok etkenli PCR yöntemi ile Patojen taraması.
3- PCR sonuçları pozitif çıktığı takdirde çıkan Patojene özel kitleri/ besiyerleri ile kültür+antibiogram yapılması.
psikolojiksorun

kadir yazdı: 10.03.2024 - 20:08
psikolojiksorun yazdı: 10.03.2024 - 17:48
@kadir

Mrb,
Olası Kronik Bakteriyel Prostatit riskini dışlama adına yapılacak olan tahliller.
1- Prostat sıvısının cam lama damlatıp ıslak olarak mikroskopla lökosit ölçümü ayrıca idrardan tahlili lokosit kontrolü.(Tit)
2-Prostat sıvısı, idrar ve meniden Cybh dahil çok etkenli PCR yöntemi ile Patojen taraması.
3- PCR sonuçları pozitif çıktığı takdirde çıkan Patojene özel kitleri/ besiyerleri ile kültür+antibiogram yapılması.

Çok teşekkür ediyorum abi Allah razı olsun 🙏
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rc ederim.
psikolojiksorun

kadir yazdı: 10.03.2024 - 21:55Rc ederim.
abi tekrardan selamlar, seni rahatsız ediyorum ama hakkını helal et. dün devlet hastanesine gittim 7 adet amikozit 500 mg flakon iğne yazdı hoca. ben de çıkarken hocam kronik prostatit olma ihtimali var mı dedim bunları kullanmazsan ona dönüşür dedi. çok güvenmediğim için oradan çıkınca özel hastaneye gittim, ultrason ve idrar testi yapıldı. ultrason temiz çıktı, prostat büyüklüğü vs iyi denildi. doktora da yaşadığım tüm problemleri söyledim, bu forumdan bahsettim burada okuduklarımı, benle aynı şekilde belirtileri olup prostatit olan arkadaşların olduğunu söyledim. kendisi psikolojik olarak rahatlamam için mi yoksa tecrübe mi bilmiyorum ama prostatit olma ihtimalimin olmadığını söyledi. iltihap var, cipro antibiyotik ile sıfırlayana kadar devam edelim dedi tamam dedim çıktım. sağ olsun kendisi beni bayağı dinledi ondan güveniyorum kendisine. idrar testi sonuçlarını da aşağıya bırakıyorum, sık idrar durumu neredeyse bitti diyebilirim sadece antibiyotik kullandıktan sonra çok sık olmasa da sık çıkarıyor idrara ve bugün sütlü baklava vs yedim onu yedikten sonra ufak bir penis ucunda iğne batırıyorlarmış gibi, yanma gibi bir şeyler olmaya başladı. harici olarak çok şükür başka bir şeyim yok. sizce bu süreçte ne yapmam lazım? idrar kültürü, prostat sıvısı pcr vs yapalım dedim gerek yok dedi hoca.

Resim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardeşim sen zaten gerekli olan tahlilleri doktora söylemişsin oda gerek yok demiş...idrarda bakteri ve 5-6 lökosit çıkmış. Sana kafadan antibiyotik yazmış. İlaclar bittikten bir müddet sonra şikayetlerin artabilir duyarlı antibiyotik kullanmadigin için. Benim diyeceklerim bundan ibarettir.
psikolojiksorun

kadir yazdı: 15.03.2024 - 03:00 Kardeşim sen zaten gerekli olan tahlilleri doktora söylemişsin oda gerek yok demiş...idrarda bakteri ve 5-6 lökosit çıkmış. Sana kafadan antibiyotik yazmış. İlaclar bittikten bir müddet sonra şikayetlerin artabilir duyarlı antibiyotik kullanmadigin için. Benim diyeceklerim bundan ibarettir.
abi ben işi şansa bırakmak istemiyorum, bu tahlilleri ben nerede yaptırabilirim? yani şu anki aşama eğer erkense ve erkenden gerekli tedavi yapılırsa kronik prostatitten kurtulabilir miyim, önleyebilir miyim?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Erkenden tanı ve tedaviyi alırsan hastalığı kolayca atlatabilirsin elbette.
Hangi lab ve hangi doktora gideceğin konusunda benim tavsiye verme gibi misyonum yok mlsf forum sahibi olarak.
Fakat sana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar olacaktır.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Erkenden tanı ve tedaviyi alırsan hastalığı kolayca atlatabilirsin elbette.
Hangi lab ve hangi doktora gideceğin konusunda benim tavsiye verme gibi misyonum yok mlsf forum sahibi olarak.
psikolojiksorun

kadir yazdı: 15.03.2024 - 10:01 Erkenden tanı ve tedaviyi alırsan hastalığı kolayca atlatabilirsin elbette.
Tamamdır abi çok teşekkür ediyorum tekrardan, Allah razı olsun 🙏
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim.
psikolojiksorun

kadir yazdı: 15.03.2024 - 10:01 Erkenden tanı ve tedaviyi alırsan hastalığı kolayca atlatabilirsin elbette.
Abim tekrardan teşekkürler vaktini ayırıp bizlere yardımcı olduğun için. İnşallah son sorum olacak size, 2 haftalık başlangıç (ilk semptomların başladığı an bildiğim kadarı ile) ve tedavi sürecinden sonra çok şükür antibiyotik bıraktığımdan beri (3 gündür) herhangi bir şikayetim yok. Arada nadir karın ağrısı ve neredeyse hiç olmayan ufak yanma gibi belirtileri var sadece. Lökosit 1-2 çıktı ve doktor tedavi bitmiştir, atlattın dedi. Ona da bu durumları söylediğimde kalıntılardır hemen geçmez biraz süre ver psikolojik olarak rahatla dedi. Sizce tamam mıdır veya kronik prostatit olmamış mıyımdır? Biraz saçma veya garip oldu ama..