Prostatit mi?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
tuncay88

Prostatit mi?

Mesaj gönderen tuncay88 »

Merhabalar yaklaşık 8 aya yakındır sık aralıklarla idrara çıkma sorunum var gün içinde max 10 kere çıksam da öğle saatlerinde saatte 2-3 kere çıktığım oluyor yapılan idrar ve kan tahlillerinde bir sorun yok fakat ultrasonda kalsifikasyon görüldü doktor önemli bir şey gözükmüyor deyip alfabloker başladı. öte yandan başka hiçbir şikayetim yok ayrıca huzursuz bağırsak sendromu var acaba bağırsaklar mesaneye baskı yaptığından mı bu kadar sık çıkıyorum yoksa kronik prostatit olabilir mi
Çapulcu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Prostatit mi?

Mesaj gönderen Çapulcu »

Aktif mesane ilacı kullandın mı?
tuncay88

üropan kullandım başlarda faydasını gördüm sonra yine aynı. doktor alfabloker olarak cardura yazdı henüz almadım eczaneden.
ye22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ye22 »

tuncay88 yazdı: 03.03.2024 - 22:03 Merhabalar yaklaşık 8 aya yakındır sık aralıklarla idrara çıkma sorunum var gün içinde max 10 kere çıksam da öğle saatlerinde saatte 2-3 kere çıktığım oluyor yapılan idrar ve kan tahlillerinde bir sorun yok fakat ultrasonda kalsifikasyon görüldü doktor önemli bir şey gözükmüyor deyip alfabloker başladı. öte yandan başka hiçbir şikayetim yok ayrıca huzursuz bağırsak sendromu var acaba bağırsaklar mesaneye baskı yaptığından mı bu kadar sık çıkıyorum yoksa kronik prostatit olabilir mi
İdrar ve kan tahlillerinden değil de rektal tuşe ile prostat sıvısından kültür ve lökosit tahlili yaptırırsanız kesin bilgiye ulaşırsınız.
horsel
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen horsel »

Aynı sorunları bende yaşıyorum idrar akışında bir problem oluyor mu
tuncay88

horsel yazdı: 03.03.2024 - 22:22 Aynı sorunları bende yaşıyorum idrar akışında bir problem oluyor mu
çoğunlukla hayır, tek problem saatte 2-3 kere idrara çıkmak. herhangi bir çatallanma vs sorunum yok, hatta bağırsağım rahat olduğunda hiç idrarla ilgili sorunumda olmuyor bundan dolayı huzursuz bağırsaktan kaynaklandığını düşünüyorum ama kalsifikasyon görülmesi prostatit de olabilir mi acaba diye düşündürttü
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bakın prostatta kalsifikasyon görülmesi zaten kesin bir prostatit bulgusudur. Geçirilmiş yada devam eden
Sık idrar semptomlarıda bu bulguyu destekleyici bir unsurdur.