Ürodinami ve utanmak

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
berat07
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Ürodinami ve utanmak

Mesaj gönderen berat07 »

Doktora az idrar yapma şikayeti ile gitmiştim. Baya soru falan sordu işte.Benden işeme testi istedi. Bir odada bir kabın içerisine idrar yaparken ölçüm yapılıyor testi verdim. Teste baktı ve ürodinami yapacağız dedi. Yarın ürodinami işlemine gireceğim. Ama aklıma takılan bazı sorunlar var. Benden lavman yapmamı istediler lavmani sabah giderken yapacağım. Üniversite hastanesi burası. Google'dan biraz baktım araştırdım işlem baya utanç verici alt tarafı komple çıkartıyorlar miş hortum falan takıyorlar galiba. Ben bu işlemi yaptırırken baya cekinirim oraya kadar gidip vazgeçmek de istemiyorum açıkçası. Randevu alırken ürodinami odasını gördüm kadın doğum koltuğu gibi koltuk ben nasıl yapicam bu işlemi bilmiyorum. Bayan görevli olmaz inşallah. Daha önce yaptıran varmı bu işlemi. Doktor gerekli bir işlem diyor yapılması gerekiyor dedi.
horsel
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Ürodinami ve utanmak

Mesaj gönderen horsel »

oda kilitli oluyor siz ne kadar utansanızda 30 hastaya aynı işlemi yapıyor personel yani görmediği yadıryagayacağı hiçbir şey yok siz kendinizi kasmayın işlemin uygulaması zor diye biliyorum hortum takılı işemek biraz can yakıcı
berat07

Mesaj gönderen berat07 »

Size yapildimi bu işlem horsel
berat07

Mesaj gönderen berat07 »

horsel yazdı: 20.02.2024 - 22:58 oda kilitli oluyor siz ne kadar utansanızda 30 hastaya aynı işlemi yapıyor personel yani görmediği yadıryagayacağı hiçbir şey yok siz kendinizi kasmayın işlemin uygulaması zor diye biliyorum hortum takılı işemek biraz can yakıcı
Size yapildimi bu işlem
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Utanacak bir şey yok bunda...ürodinamidede can yakıcı bir işlem yok.İdrar akış hızı ölçülüyor.
berat07

Mesaj gönderen berat07 »

kadir yazdı: 20.02.2024 - 23:45 Utanacak bir şey yok bunda...ürodinamidede can yakıcı bir işlem yok.İdrar akış hızı ölçülüyor.
İşlem sırasında makattan niye hortum sokuyorlar. Birde önlük olurmu üstümüzde
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Makattan hortum basınç ölçmek için takılır can acıtmasi yok kas aktivitesini ölçmek için.
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Ürodinami sonraki adim olmali bosu bosuna urodinami yapitrmayin once prostatit yonunde kontrol edilmesi lazim isbilmez doktorlar hemen urodinamiye yonlendiriyorlar , enfeksiyon riski yuksek bi islem ve cok agrili