Sizce bunlardan hangilerini kullanmalıyım?

Şifalı bitkiler, karışımlar, kürler vb.
alper1993
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Sizce bunlardan hangilerini kullanmalıyım?

Mesaj gönderen alper1993 »

Arkadaşlar forumu bir süredir araştırıyorum. Bitkisel tedavilere yeni yeni başladım. Forumdaki tavsiyeler üzerine uzun bir liste çıkardım ancak hepsini aynı anda kullanmak hem maliyetli hem de organları yorabileceğinden sizlerin önerisine göre hareket etmek istedim. 8 yıldır kronik prostatit rahatsızlığım var uzun zamandır boşlamıştım başa çıkamayacağım düşüncesiyle ama şu anda Zimaks antibiyotik, Xatral ve Hippurin kullanıyorum bitkisel yollara özellikle ilaçlar bittiğinde ilaca ara verip kullanmak istiyorum. En büyük şikayetim kasıkta yanma ve idrar hızında yavaşlık ve ortalama saat başı çıkma isteği. Dün akşam ilk defa kendi kendime prostat masajı yaptım ve o kadar rahatlattı ki anlatamam keşke daha önce yapsaydım şarıl şarıl tazyikli şekilde yapabiliyorum. Prostat masajı ile birlikte bitkisel tedavilere ağırlık vericem liste şu şekilde içlerinden hangileri en önemli:

- Polen
- Cranberry
- Propolis damla
- Quercetin
- Propolis Arı Sütü Polen 3 ü bir arada tablet şeklinde
- C, D vitamin, Çinko vs
- Bromelain
- Kabak Çekirdeği yağı
- Kekik Yağı (bundan endişeliyim organlara kalıcı hasar ihtimalinden dolayı)
- Çörek otu yağı
- Karahindiba çayı
- Alfa Lipoik Asit
- Isırgan çayı, Melisa çayı
John
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Sizce bunlardan hangilerini kullanmalıyım?

Mesaj gönderen John »

alper1993 yazdı: 16.02.2024 - 14:55 Arkadaşlar forumu bir süredir araştırıyorum. Bitkisel tedavilere yeni yeni başladım. Forumdaki tavsiyeler üzerine uzun bir liste çıkardım ancak hepsini aynı anda kullanmak hem maliyetli hem de organları yorabileceğinden sizlerin önerisine göre hareket etmek istedim. 8 yıldır kronik prostatit rahatsızlığım var uzun zamandır boşlamıştım başa çıkamayacağım düşüncesiyle ama şu anda Zimaks antibiyotik, Xatral ve Hippurin kullanıyorum bitkisel yollara özellikle ilaçlar bittiğinde ilaca ara verip kullanmak istiyorum. En büyük şikayetim kasıkta yanma ve idrar hızında yavaşlık ve ortalama saat başı çıkma isteği. Dün akşam ilk defa kendi kendime prostat masajı yaptım ve o kadar rahatlattı ki anlatamam keşke daha önce yapsaydım şarıl şarıl tazyikli şekilde yapabiliyorum. Prostat masajı ile birlikte bitkisel tedavilere ağırlık vericem liste şu şekilde içlerinden hangileri en önemli:

- Polen
- Cranberry
- Propolis damla
- Quercetin
- C, D vitamin, Çinko vs
- Bromelain
- Kabak Çekirdeği yağı
- Çörek otu yağı
- Karahindiba çayı
- Alfa Lipoik Asit
Aktiveplus içeriğinde bromelanin 500 berberine 500 alfalipoik 200 quersetin 100 var ben ayrı ayrı kullanmaktansa bunu kullanıyorum artık. Bunla birlikte omega3 b12 e vitamini kabak çekirdeği kullanıyorum
alper1993

John yazdı: 16.02.2024 - 16:10
alper1993 yazdı: 16.02.2024 - 14:55 Arkadaşlar forumu bir süredir araştırıyorum. Bitkisel tedavilere yeni yeni başladım. Forumdaki tavsiyeler üzerine uzun bir liste çıkardım ancak hepsini aynı anda kullanmak hem maliyetli hem de organları yorabileceğinden sizlerin önerisine göre hareket etmek istedim. 8 yıldır kronik prostatit rahatsızlığım var uzun zamandır boşlamıştım başa çıkamayacağım düşüncesiyle ama şu anda Zimaks antibiyotik, Xatral ve Hippurin kullanıyorum bitkisel yollara özellikle ilaçlar bittiğinde ilaca ara verip kullanmak istiyorum. En büyük şikayetim kasıkta yanma ve idrar hızında yavaşlık ve ortalama saat başı çıkma isteği. Dün akşam ilk defa kendi kendime prostat masajı yaptım ve o kadar rahatlattı ki anlatamam keşke daha önce yapsaydım şarıl şarıl tazyikli şekilde yapabiliyorum. Prostat masajı ile birlikte bitkisel tedavilere ağırlık vericem liste şu şekilde içlerinden hangileri en önemli:

- Polen
- Cranberry
- Propolis damla
- Quercetin
- C, D vitamin, Çinko vs
- Bromelain
- Kabak Çekirdeği yağı
- Çörek otu yağı
- Karahindiba çayı
- Alfa Lipoik Asit
Aktiveplus içeriğinde bromelanin 500 berberine 500 alfalipoik 200 quersetin 100 var ben ayrı ayrı kullanmaktansa bunu kullanıyorum artık. Bunla birlikte omega3 b12 e vitamini kabak çekirdeği kullanıyorum
Bahsettiğiniz Active Plus ürününü bulamadım ne olarak geçiyor yada linki varsa paylaşırmısınız?
John
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen John »

Activeplus bromelain yazınca çıkıyor sarı kutuda. Ben eczaneden alıyorum internetten bakmamıştım hiç.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

Merhaba Alper. Bence imkanın ölçüsünde dileğini kullanirsin. Ama bunların faydasını gerçekten görmek için gluteni ve beyaz şekeri vb türevlerini bırak farkı gör. Bırakmazsan iyileşme riske girer. 8 yıl diyorsun. Şakası yok.
alper1993

BruceLee yazdı: 17.02.2024 - 15:42 Merhaba Alper. Bence imkanın ölçüsünde dileğini kullanirsin. Ama bunların faydasını gerçekten görmek için gluteni ve beyaz şekeri vb türevlerini bırak farkı gör. Bırakmazsan iyileşme riske girer. 8 yıl diyorsun. Şakası yok.
Teşekkür ederim sağolun peki mesela B12 ve magnezyum alayım dedim ama baktım multivitaminlerin içerisinde hepsinden var sizce bu şekilde kullanmak faydalı mı yoksa ayrı ayrı almak mı? Mesela multivitaminde b12 9mg magnezyum 60mg görünüyor ama ayrı ayrı alsam daha yüksek dozları. Birde bunların kullanımı nı nasıl yapıyorsunuz bir sürü takviye alıyoruz hepsini aynı anda mı yoksa her saat başı birini yada bir kısmı sabah bir kısmı akşam şeklinde mi ? Aynı anda kullanımı organlara zarar verir mi diye endişeliyim
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

alper1993 yazdı: 19.02.2024 - 12:52
BruceLee yazdı: 17.02.2024 - 15:42 Merhaba Alper. Bence imkanın ölçüsünde dileğini kullanirsin. Ama bunların faydasını gerçekten görmek için gluteni ve beyaz şekeri vb türevlerini bırak farkı gör. Bırakmazsan iyileşme riske girer. 8 yıl diyorsun. Şakası yok.
Teşekkür ederim sağolun peki mesela B12 ve magnezyum alayım dedim ama baktım multivitaminlerin içerisinde hepsinden var sizce bu şekilde kullanmak faydalı mı yoksa ayrı ayrı almak mı? Mesela multivitaminde b12 9mg magnezyum 60mg görünüyor ama ayrı ayrı alsam daha yüksek dozları. Birde bunların kullanımı nı nasıl yapıyorsunuz bir sürü takviye alıyoruz hepsini aynı anda mı yoksa her saat başı birini yada bir kısmı sabah bir kısmı akşam şeklinde mi ? Aynı anda kullanımı organlara zarar verir mi diye endişeliyim
Merhaba. İnternette arama ve araştırma yapmanı tavsiye ederim. Kendin araştır kendin karar ver. Mesela magnezyum gıda takviyesi nasıl alınır veya hangi saatte alınır? Aç mı tok mu? Gıda takviyeleri birarada toplu hep beraber alınır mı? Vb araştırabilirsin