Doğru bir yolda mıyım ?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Yorgun123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Doğru bir yolda mıyım ?

Mesaj gönderen Yorgun123 »

Merhabalar hikayemi hatırlayanlarınız vardır. Kısaca şüpheli bir ilişkiden sonra gelişen bir durum 1 yıl oldu ve 1.5 hafta önce doktora gittim durumu anlattım sürüntü idrar testi meni kültürü ve üriner sistem US yaptılar. Sürüntü testindede prostata baskı yapıldı zaten direkt yanma oldu penis bölgesinde ve sürüntü aldı o şekilde. Bu testlerden üretral sürüntüden (https://hizliresim.com/9b5dt70) bu şekilde bir test sonucu aldım, idrar kültüründen (https://hizliresim.com/l10s1s1) bu şekilde ve son olarak meni kültüründen ise (https://hizliresim.com/t2r79hq) böyle bir sonuç elde ettim üniner US de ise mesanede idrar görülmüş az miktarda. Doktorda daha ben şikayetlermi anlattığım gibi kronik belirtilerin var o yüzden ampirik tedavi uygulucam eğer başka gereken bir antibiyotik olursa sonuçlara göre başka antibiyotik vericem dedi verdiği antibiyotikler 3 hafta boyunca sabah akşam tetradox yine 3 hafta boyunca 3 er adet ardışık olarak azitro, 3 adette desefin iğne onuda her hafta 1 tane şeklinde yapılmasını söyledi daha sonra sonuçlar gelincede antibiyotikler etkisini göstericektir bu tedaviyi takip edelim başka antibiyotik yazmamıza gerek olmadığını söyledi sizce tedavi yöntemi doğru mudur ? Kullandığım antibiyotikler çıkan bakterileri öldürür mü ?
Tavsiyeleriniz fikirileriniz çok değerli kadir abi görürsen çok mutlu olurum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Doğru bir yolda mıyım ?

Mesaj gönderen kadir »

Evet kardeşim güvensiz bir ilişkiden sonra tahlillerde bir cybh bakterisi yok o iyi bir sey. Çıkan bakteri için doktorunuzun verdiği antibioterapi protokolünü uygulayın. Tedavi bittikten sonrada tahlillerinizi kontrol amaçlı tekrarlayın.
Geçmiş olsun doğru yoldasınız.
Yorgun123

Bu çıkan bakteriler nedir abi her insanda olan bir şey mi bilmediğim için korkuttu beni bunlar ?
Abbasklcc

Mesaj gönderen Abbasklcc »

Abi bu meni kulturu mu pcr mi yoksa farkli birrseymi bana sperm kulturu ve prostat sivisi kulturu yaptilar ureme olmadi acaba baska birsey mi yaptirmaliydim
Aydın1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen Aydın1 »

Hocam hangi sehirdesiniz ve hangi hastane veya doktora gittiniz bizede yol gosterici olur
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Yorgun123 yazdı: 07.02.2024 - 16:58 Bu çıkan bakteriler nedir abi her insanda olan bir şey mi bilmediğim için korkuttu beni bunlar ?
Bu bakteri insan vücudunda bulunan bir flora bakterisidir. Pozitif olarak nitelendirilmiş ama kolonizasyon miktarı yazılmamış. Ayrıca olası prostatit riski için prostat sivisindan lökosit seviyesi ölçümü yapılmamış sanirim.Zor bir bakteri değil.
Yorgun123

Abi prostata baskı yapıp üretral sürüntü aldı çubuk ile.
Yorgun123

Aydın hocam izmirde Murat Arslan hocama gittim çokta ilgilidir tavsiye ederim