İbs için doğal elma sirkesi.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

İbs için doğal elma sirkesi.

Mesaj gönderen kadir »

İbs bağırsak sikayetleri olanlar organik elmadan evde fermente edilmiş elma sirkesi tüketsin İrritabl bağırsak sendromunu düzenli kullanımda bitiriyor.. ayrıca candida mantari içinde müthiş bir şifadır. Candidanın hiç sevmediği şeydir elma sirkesi.
Ve yine iyi bir bağırsak florasi tamamlayıcısıdır.
Sabah akşam yemeklerden 1 saat sonra bir bardak suyun içine 3 yemek kaşığı karıştırıp için.
Ev yapımı fermente olacak, pastörize ısıl işlemden geçmemiş olanı makbul olduğu için.
emree16
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: İbs için doğal elma sirkesi.

Mesaj gönderen emree16 »

kadir yazdı: 10.01.2024 - 22:20 İbs bağırsak sikayetleri olanlar organik elmadan evde fermente edilmiş elma sirkesi tüketsin İrritabl bağırsak sendromunu düzenli kullanımda bitiriyor.. ayrıca candida mantari içinde müthiş bir şifadır. Candidanın hiç sevmediği şeydir elma sirkesi.
Ve yine iyi bir bağırsak florasi tamamlayıcısıdır.
Sabah akşam yemeklerden 1 saat sonra bir bardak suyun içine 3 yemek kaşığı karıştırıp için.
Ev yapımı fermente olacak, pastörize ısıl işlemden geçmemiş olanı makbul olduğu için.
Abi bilgi için teşekkürler
Sanırım bu ibs hepimizde var bende 1-2 yıldır çekiyorum
Peki bu elma sirkesini antilerle yada polstimol ve vitaminlerle beraber kullansak olurmu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim kardeşim, antibiyotiklerden sonra kullanman gerekir...zira elma sirkesindeki faydalı mikroorganizmalarıda yok eder,faydası olmaz.
emree16
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen emree16 »

kadir yazdı: 10.01.2024 - 23:17 Rica ederim kardeşim, antibiyotiklerden sonra kullanman gerekir...zira elma sirkesindeki faydalı mikroorganizmalarıda yok eder,faydası olmaz.
Çok teşekkürler abi❤️
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim Emre kardeşim.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Ben antibiyotiklerden 3-4 saat sonra sulandırarak kullanıyorum. Çok faydasını gördüm. Bağırsaklarımda hiç sorun yaşamadım. Antibiyotik kullanmıyorsanız, yemeklerle beraber sulandırıp içerseniz, midenin sindirimine faydası da oluyor. Paylaşım için teşekkürler abi.
ens123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen ens123 »

Abi temin edeceğimiz bir yer var mıdır acaba,çünkü doğal olanı bulmak gerçekten zor bu zamanda.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Zuspat yazdı: 11.01.2024 - 09:59 Ben antibiyotiklerden 3-4 saat sonra sulandırarak kullanıyorum. Çok faydasını gördüm. Bağırsaklarımda hiç sorun yaşamadım. Antibiyotik kullanmıyorsanız, yemeklerle beraber sulandırıp içerseniz, midenin sindirimine faydası da oluyor. Paylaşım için teşekkürler abi.
Rica ederim Zuspat kardeşim çok faydası var mide ve bağırsak florasi için...Ben sürekli kullanıyorum profilaksi amaçlı. İbs yi gerçekten bitiriyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ens123 yazdı: 11.01.2024 - 12:38 Abi temin edeceğimiz bir yer var mıdır acaba,çünkü doğal olanı bulmak gerçekten zor bu zamanda.
Kendiniz evde yapın, ama 3 ayda oluşuyor. Yada güvenilir köy mamulleri satan tanıdıklarınız varsa oradan temin edin.
sahınnn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen sahınnn »

Abilerim kardeşlerim merhabalar yaklaşık 4 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum o kadar fazla antibiyotik kullandım kullandık ki 2 yıkdır benimde karın sağ üst kadranında çoğunlukla bazen göbeğin sağ tarafında oradanda sağ pelvik bölgeye uzanan bir ağrı var ağrı yemekten 2 saat sonra artıyor acıktığımda daha da artıyor sürekli geğirme ve yellenme ihtiyacı duyuyorum ve biraz rahatlıyorum
Endoskopi ve kolonoskopi yapıldı temiz ultrason çekildi temiz doktor bir tanı koyamadın en son ibs dendi
Bende bugün probiyotik almaya karar verdim geç verilmiş bir karar prostatit geçene kadar probiyotik, elma sirkesi kullanmak şart yoksa bağırsaklar çöplüğe dönüyor ağrı,gaz bitmiyor benimle aynı sorunu yaşayan,ibs yi atlatan var mı ??
Çapulcu

Mesaj gönderen Çapulcu »

sahınnn yazdı: 11.01.2024 - 16:22 Abilerim kardeşlerim merhabalar yaklaşık 4 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum o kadar fazla antibiyotik kullandım kullandık ki 2 yıkdır benimde karın sağ üst kadranında çoğunlukla bazen göbeğin sağ tarafında oradanda sağ pelvik bölgeye uzanan bir ağrı var ağrı yemekten 2 saat sonra artıyor acıktığımda daha da artıyor sürekli geğirme ve yellenme ihtiyacı duyuyorum ve biraz rahatlıyorum
Endoskopi ve kolonoskopi yapıldı temiz ultrason çekildi temiz doktor bir tanı koyamadın en son ibs dendi
Bende bugün probiyotik almaya karar verdim geç verilmiş bir karar prostatit geçene kadar probiyotik, elma sirkesi kullanmak şart yoksa bağırsaklar çöplüğe dönüyor ağrı,gaz bitmiyor benimle aynı sorunu yaşayan,ibs yi atlatan var mı ??
Benim semptomlar da rahatlama var ama gaz çok şiddetli. Simflat aldım eczaneden. Pek fayda olmadı
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

Simflatı bende kullandım birara biraz rahatlattı ama sonra yine aynı
tugberk16

Mesaj gönderen tugberk16 »

Takip
Falconn58

Mesaj gönderen Falconn58 »

Elma sirkesi sanırsam prostatada faydalı doğrumu
Mrtank

Mesaj gönderen Mrtank »

Son bir haftadır antibiyotik kullandıktan 10 saat sonra bir su bardağı suyu1 kaşık ev yapımı elma sirkesi ile tüketiyorum ama bende hem idrar çıkışında hemde dışkılamada hafifde olsa yanma yapıyor bunu yaşayan.varmi
Nedirbusıkıntım55
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen Nedirbusıkıntım55 »

Arkadaşlar ibs karının yanlarında böbreklere doğru ve ara ara karında gezen bir dolgunluk huzursuzluk hissi yapıyor mu. Ağrı gibi değil ama hiç gitmiyor
hakyemez
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen hakyemez »

Arkadaşlar selamlar, bende de ibs var 4-5 senedir maalesef ama ben ibsyi kontrol altına aldım diyebilririm son bir kaç senedir kadir abi elm sirkesinden bahsetmiş , bende elmanın ta kendisinden fayda gördüm artık içeriğinde nevar bilmiyorum ama elma püresi ve ev yapımı elma suyu hala bol bol içerim sizlerede tavsiye ederim. Aynı zamanda gördüğüz üzere pristatit hastalarında ibs sanki yapışık ikiz ve ibs nin en büyük etmeni stres bu bir gerçek buradan yola çıkarak stresten ve kaygidan uzak kalmamız lazım. Her ne kadar ne stresim var benim derdim hep ibsden önce hastalığın kendisi stresi ama farketmeden strese maruz kalıyoruz oyuzden nefes egzersizlerinide takip etmenizi tavsiye ederim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hakyemez yazdı: 19.03.2024 - 12:01 Arkadaşlar selamlar, bende de ibs var 4-5 senedir maalesef ama ben ibsyi kontrol altına aldım diyebilririm son bir kaç senedir kadir abi elm sirkesinden bahsetmiş , bende elmanın ta kendisinden fayda gördüm artık içeriğinde nevar bilmiyorum ama elma püresi ve ev yapımı elma suyu hala bol bol içerim sizlerede tavsiye ederim. Aynı zamanda gördüğüz üzere pristatit hastalarında ibs sanki yapışık ikiz ve ibs nin en büyük etmeni stres bu bir gerçek buradan yola çıkarak stresten ve kaygidan uzak kalmamız lazım. Her ne kadar ne stresim var benim derdim hep ibsden önce hastalığın kendisi stresi ama farketmeden strese maruz kalıyoruz oyuzden nefes egzersizlerinide takip etmenizi tavsiye ederim
👍