MYCOPLASMA GENİTALİUM

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
kerem130
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

MYCOPLASMA GENİTALİUM

Mesaj gönderen kerem130 »

Arkadaşlar hepinize selam,
Forum ile gerçekten şans eseri tanıştım, öncelikle Allah hepimizin yardımcısı olsun. Sonrasında ise yalnız olmadığımı gördüğüm için buruk bir sevinç kapladı içimi.
Birçok entryi okudum, birçok şikayete tanıklık ettim. Bu hastalığa yakalananlar için gerçekten tıbbın ve doktorların ne kadar bilgisiz olduğunu keşfettim. Eniştemin üroloji doktoru olması da buna dahil…

Benim hikayem 20.12.2020 yılında başladı. Şüpheli cinsel ilişkiden 2 gün sonra peniste akıntı gelmeye başladı. Hemen bizim çükçü enişteme gittim. Memorialde uzmandır kendisi… Uzmanlığına s… Her neyse, iyi yanlarıda var tabi her gittiğimde doktor yakını indirimleri ücretsiz eswt parmak tuşe desen zaten arada ben ona atar oldum 🙂

Ama işin sorunu şu; MYCOPLASMA GENİTALİUM namıdiğer genital mycoplasma.
Tam 3 sene oldu.
Kullandığım antibiyotiklerin adlarını bile unuttum.
Hepinizin hakim olduğu gibi ilaçların üreticilerinden çok etken maddeleriyle haşır neşir oldum. Doksisiklik, azitromisin, klindamisin, levofloksasin, moksifloksasin vs. vs.
Ve hatta pristinamisin… Türkiyede yok bu antibiyotik rusyadan getirttik.
Belki 20 kere pcr verdim. Her seferinde pozitif illet. Kültürde zaten üremiyor ya da memorialin laboratuvarı bu konuda zayıf artık bilemiyorum. Kültür yapıncada gerçi her seferinde abuk sabuk bakteriler ürüyor, çünkü genelde gram boyama yani hücre duvarı olan bakteriler besiyerlerinde üretilebiliyor. Bu illet bakterinin ise hücre duvarı yok. Yani gram negatif.
Yaklaşık 2 sene boyunca bu mikrobu üretrada taşıdım. Şimdi gelelim sinan ekici ye… bu şarlatanda ozon tedavisi adı altında penis içine kateter ile ozon uyguluyor. bizde şifa arıyoruz ya kateterlerin mikrobu prostata ve mesaneye transportundan nerden haberimiz olsun. sanki bir kabzımal gibi tüm sfinkter kaslarımı kanata kanata sağolsun mikrobu prostatıma taşıdı. Adamı gidip dövsem soğumam. Dava açsam parasını alsam onu kıvırıp kamışından içeri soksam soğumam…

Neler yaşadığımı ben bilirim arkadaşlar. Yaklaşık 3 senedir her sabah uyandığımda penisi sıkıp akıntıyı görünce ulan yine geldi diyip günlere,haftalara, aylara küstüğümü bilirim. Az biraz antibiyotik kullanınca düzelme semptomları görüldüğündeki sevinci bile artık umursamaz oldum.
Şuanda nişanlıyım, normalde ağustos gibi evlenecektik ama ailedeki yaşlıların sağlık sorunları yüzünden erteledik. Birde benim kafamda sürekli ben kurtulsamda nişanlıma bulaştırdıysam ve ondada geçmeyen bir sorun haline gelirse bu mikrop diye evliliğe sıcak bakamıyorum nedense. Buna istinaden nişanlımada test yaptırdım. Onda ureoplasma çıktı ne hikmetse mycoplasma çıkmadı. Evet kardeşler ama enteresan bir durum.
Mikropla bağlantılı olduğunu düşündüğüm sırt ağrılarım ara ara oluyordu. Son 5 aydır neredeyse hiç geçmiyor . Ve yenileri eklendi. Oturduğum zaman bayağı bir ağrı çekiyorum. Abim fitil voltaren verdi bayağı iyi geliyor.
Son tedavi olarak 4 kutu doksisiklin kullandım. Bunun yanında birde eswt yapıyor abim. Akıntım şeffaf su gibi çok önemsemiyorum, yanmam desen yok gibi. Ama ağrılarım çok fazla. Özellikle bel ve sırt ağrım ve makat ile penis arasındaki bölgede yanma.
Buraya neden yazdım açıkçası biraz derdimi paylaşmak istedim. Umut var evet biliyorum. Ama ne zaman şifaya kavuşacağız onu bilmiyorum.
Hepinize Allahtan şifa diliyorum, yardımcı olabileceğinizi düşündüğünüz konular varsa forumda aktif olacağım, yorumları takip ediyor olacağım. Selametle
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: MYCOPLASMA GENİTALİUM

Mesaj gönderen kadir »

Kardeşim mycoplazmanin 22 civarinda suşu var olası kullanılan antibiyotiklere direnç geliştiriyor.Muhtemelen farkli dirençli hastane patojenide olabilir.Pcrde pozitif ise kültürde üretmeye bakıp antibiogram yaptırmaya bakın duyarlıyi tespit ederek tedavinizi olun.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

kerem130 yazdı: 06.01.2024 - 01:27 Arkadaşlar hepinize selam,
Forum ile gerçekten şans eseri tanıştım, öncelikle Allah hepimizin yardımcısı olsun. Sonrasında ise yalnız olmadığımı gördüğüm için buruk bir sevinç kapladı içimi.
Birçok entryi okudum, birçok şikayete tanıklık ettim. Bu hastalığa yakalananlar için gerçekten tıbbın ve doktorların ne kadar bilgisiz olduğunu keşfettim. Eniştemin üroloji doktoru olması da buna dahil…

Benim hikayem 20.12.2020 yılında başladı. Şüpheli cinsel ilişkiden 2 gün sonra peniste akıntı gelmeye başladı. Hemen bizim çükçü enişteme gittim. Memorialde uzmandır kendisi… Uzmanlığına s… Her neyse, iyi yanlarıda var tabi her gittiğimde doktor yakını indirimleri ücretsiz eswt parmak tuşe desen zaten arada ben ona atar oldum 🙂

Ama işin sorunu şu; MYCOPLASMA GENİTALİUM namıdiğer genital mycoplasma.
Tam 3 sene oldu.
Kullandığım antibiyotiklerin adlarını bile unuttum.
Hepinizin hakim olduğu gibi ilaçların üreticilerinden çok etken maddeleriyle haşır neşir oldum. Doksisiklik, azitromisin, klindamisin, levofloksasin, moksifloksasin vs. vs.
Ve hatta pristinamisin… Türkiyede yok bu antibiyotik rusyadan getirttik.
Belki 20 kere pcr verdim. Her seferinde pozitif illet. Kültürde zaten üremiyor ya da memorialin laboratuvarı bu konuda zayıf artık bilemiyorum. Kültür yapıncada gerçi her seferinde abuk sabuk bakteriler ürüyor, çünkü genelde gram boyama yani hücre duvarı olan bakteriler besiyerlerinde üretilebiliyor. Bu illet bakterinin ise hücre duvarı yok. Yani gram negatif.
Yaklaşık 2 sene boyunca bu mikrobu üretrada taşıdım. Şimdi gelelim sinan ekici ye… bu şarlatanda ozon tedavisi adı altında penis içine kateter ile ozon uyguluyor. bizde şifa arıyoruz ya kateterlerin mikrobu prostata ve mesaneye transportundan nerden haberimiz olsun. sanki bir kabzımal gibi tüm sfinkter kaslarımı kanata kanata sağolsun mikrobu prostatıma taşıdı. Adamı gidip dövsem soğumam. Dava açsam parasını alsam onu kıvırıp kamışından içeri soksam soğumam…

Neler yaşadığımı ben bilirim arkadaşlar. Yaklaşık 3 senedir her sabah uyandığımda penisi sıkıp akıntıyı görünce ulan yine geldi diyip günlere,haftalara, aylara küstüğümü bilirim. Az biraz antibiyotik kullanınca düzelme semptomları görüldüğündeki sevinci bile artık umursamaz oldum.
Şuanda nişanlıyım, normalde ağustos gibi evlenecektik ama ailedeki yaşlıların sağlık sorunları yüzünden erteledik. Birde benim kafamda sürekli ben kurtulsamda nişanlıma bulaştırdıysam ve ondada geçmeyen bir sorun haline gelirse bu mikrop diye evliliğe sıcak bakamıyorum nedense. Buna istinaden nişanlımada test yaptırdım. Onda ureoplasma çıktı ne hikmetse mycoplasma çıkmadı. Evet kardeşler ama enteresan bir durum.
Mikropla bağlantılı olduğunu düşündüğüm sırt ağrılarım ara ara oluyordu. Son 5 aydır neredeyse hiç geçmiyor . Ve yenileri eklendi. Oturduğum zaman bayağı bir ağrı çekiyorum. Abim fitil voltaren verdi bayağı iyi geliyor.
Son tedavi olarak 4 kutu doksisiklin kullandım. Bunun yanında birde eswt yapıyor abim. Akıntım şeffaf su gibi çok önemsemiyorum, yanmam desen yok gibi. Ama ağrılarım çok fazla. Özellikle bel ve sırt ağrım ve makat ile penis arasındaki bölgede yanma.
Buraya neden yazdım açıkçası biraz derdimi paylaşmak istedim. Umut var evet biliyorum. Ama ne zaman şifaya kavuşacağız onu bilmiyorum.
Hepinize Allahtan şifa diliyorum, yardımcı olabileceğinizi düşündüğünüz konular varsa forumda aktif olacağım, yorumları takip ediyor olacağım. Selametle
Hocam bu bakterilerin için özel kültürler var düzen lab yapıyor. Orda bunlara özel kültür yaptırsan daha sağlık lı sonuc alırsın gibi
Sadman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Sadman »

Benimde şiddetli makat testis arası ağrı var bugün daha arttı anlamadım yazını okudum gittim hemen volteren fitil aldım eczaneden 15 dk önce yolladım içeri zonklama var prostat da belime doğru vuran antibiyograma duyarlı bactirim kullanıyorum etkisi olmadı. Fitil şuan zonklamayi artırdı gibi.Allah im yardim et. Sanada geçmiş olsun.
kerem130

kadir yazdı: 06.01.2024 - 05:11 Kardeşim mycoplazmanin 22 civarinda suşu var olası kullanılan antibiyotiklere direnç geliştiriyor.Muhtemelen farkli dirençli hastane patojenide olabilir.Pcrde pozitif ise kültürde üretmeye bakıp antibiogram yaptırmaya bakın duyarlıyi tespit ederek tedavinizi olun.
Farklı dirençli hastane patojeni derken abi?
Birde bu illet mikrop kültürde üremiyor. Ya da ürüyor ama bizim ülkemizde daha üretilemiyor. Kültürde çıkanlar genelde abuk sabuk mikroplar mesela en son yaptırdığımda
Staphylococcus hominis üredi. Ve muhtemelen hala mycoplasmada mevcut.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kerem130 yazdı: 06.01.2024 - 17:15
kadir yazdı: 06.01.2024 - 05:11 Kardeşim mycoplazmanin 22 civarinda suşu var olası kullanılan antibiyotiklere direnç geliştiriyor.Muhtemelen farkli dirençli hastane patojenide olabilir.Pcrde pozitif ise kültürde üretmeye bakıp antibiogram yaptırmaya bakın duyarlıyi tespit ederek tedavinizi olun.
Birde bu illet mikrop kültürde üremiyor. Ya da ürüyor ama bizim ülkemizde daha üretilemiyor. Kültürde çıkanlar genelde abuk sabuk mikroplar mesela en son yaptırdığımda
Penis içine kateter takıldığında bazı patojenlerin prostata geçmesi olasıdır bu bir hastane yada klinik ortamında ise dirençli olmaları muhtemeldir @kerem kardeşim.
kerem130

kadir yazdı: 06.01.2024 - 17:27
kerem130 yazdı: 06.01.2024 - 17:15
Penis içine kateter takıldığında bazı patojenlerin prostata geçmesi olasıdır bu bir hastane yada klinik ortamında ise dirençli olmaları muhtemeldir @kerem kardeşim.
İşte o olayı sinan ekici denen kabzımal yaptı, ben gittiğimde söyledim mycoplasma genitalium var dedim testleri koydum önüne. O adamın yaptığı bildiğin para tuzağı başka birşey değil.

Kültürde çoğu zaman hiçbirşey üremiyor. Ama pcr de mycoplasma sürekli çıkıyor.
Peki bu mikrobu üretebilen bir lab biliyormusun abi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Maalesef bilmiyorum değerli kardeşim.
smm2804
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen smm2804 »

Ozon yaptıran arkadaşlar katater takımı nasıl çok zormu bilgi verebilir misiniz lütfen
Çapulcu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Çapulcu »

smm2804 yazdı: 13.03.2024 - 22:59 Ozon yaptıran arkadaşlar katater takımı nasıl çok zormu bilgi verebilir misiniz lütfen
Muhsin yapmıştı bana bebek sondasıyla yapılıyor acı hissedilmiyor. Spermim bir hafta su gibi gelmişti başka fayda yada zarar görmedim. Başka bir doktorda rektal yoldan verdi gene fayda yada zarar görmemiştim.
bismuth7677
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen bismuth7677 »

Ozon tedavisinin faydasi olmaz
Mikrop bulastirir daha kotu olursunuz
Lutfen bunu yapmayin kendinize
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Sadman yazdı: 06.01.2024 - 14:13 Benimde şiddetli makat testis arası ağrı var bugün daha arttı anlamadım yazını okudum gittim hemen volteren fitil aldım eczaneden 15 dk önce yolladım içeri zonklama var prostat da belime doğru vuran antibiyograma duyarlı bactirim kullanıyorum etkisi olmadı. Fitil şuan zonklamayi artırdı gibi.Allah im yardim et. Sanada geçmiş olsun.

Bnmde aynen kardeşim makat sorunum dolgunluk hariç bu denli değil di benim öncesi büyük abdest sonrası sancı testis penis ve torbası ağrıyor yanıyor iken şimdi küçük koyu renkli az idrar sonrası hem penis içinde makattan uzanan içe doğru gıcık rahatsızlık süper 3lü oldu hem büyük abdest hem küçük abdest kâbus gibi valla İşkence ye döndü adeta. Özele gitmek istedim bu ayda maaş a icra geldi yeniden mecbur genel cerrahi ve üroloji için devlette devam bir kaç ay. Selam ve sevgiler imle hayırlı şifalı ramazanlar