rektal tuşe hakkında

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
pros21m
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

rektal tuşe hakkında

Mesaj gönderen pros21m »

Merhabalar, sadece ultrasonda prostatta kalsifikasyon görüldü pek bir şikayetim yok yarın üroloğa gitmeyi düşünüyorum özel bir hastanede. İstisnasız hepsi rektal tuşe mi yapıyor, yapmamasını istesek farklı şekilde bakabiliyor mu mr vs.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: rektal tuşe hakkında

Mesaj gönderen red »

Bu hastalık İçin tanı bu şekilde konuluyor.
Ne ürolog yapmak ister yoksa ne de hasta yapılmasından hoşnut kalır.
Prostat salgısının incelenmesi lazım.
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

pros21m yazdı: 07.12.2023 - 23:01 Merhabalar, sadece ultrasonda prostatta kalsifikasyon görüldü pek bir şikayetim yok yarın üroloğa gitmeyi düşünüyorum özel bir hastanede. İstisnasız hepsi rektal tuşe mi yapıyor, yapmamasını istesek farklı şekilde bakabiliyor mu mr vs.
Konu dışı sayılacak bir sorum var Belinin üstüne rüzgar aldığın zaman yedi sekiz saat sonra idrar hissi yaşıyor musun?

Sorunun cevabına gelirsek bu hastalığın net teşhisi bununla oluyor ve sandığının aksine hocaların çoğu bunu yapmıyor özeldekiler dahil.
rizasirman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen rizasirman »

Prostat ta kalsifikasyon bildiğim kadarıyla prostatit belirtisi zaten. Teşhis için prostat sıvısından lökosit sayımı yaptırmanız iyi olur. O sıvıyı almanın yolu da prostat masajından geçer
pros21m
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen pros21m »

alexandro1104 yazdı: 08.12.2023 - 01:27
pros21m yazdı: 07.12.2023 - 23:01 Merhabalar, sadece ultrasonda prostatta kalsifikasyon görüldü pek bir şikayetim yok yarın üroloğa gitmeyi düşünüyorum özel bir hastanede. İstisnasız hepsi rektal tuşe mi yapıyor, yapmamasını istesek farklı şekilde bakabiliyor mu mr vs.
Konu dışı sayılacak bir sorum var Belinin üstüne rüzgar aldığın zaman yedi sekiz saat sonra idrar hissi yaşıyor musun?

Hayır sadece bazen sık idrara gitme problemim var zaten bunun için ultrason yapıldı örneğin idrara çıkıyorum 15 dk sonra yine çıkıyorum. Ama bahsettiğiniz gibi bir problemim yok

Sorunun cevabına gelirsek bu hastalığın net teşhisi bununla oluyor ve sandığının aksine hocaların çoğu bunu yapmıyor özeldekiler dahil.