İdrar köpürmesi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
tutamıyorumzamanı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

İdrar köpürmesi

Mesaj gönderen tutamıyorumzamanı »

Herkese merhaba arkadaşlar benim prostit ile ilgili bir şikayetim yok antibiyotiğe devam ediyorum ve bunun yanında aldığım takviye vitaminler ve probiyotik yalnız bir problem var 2 gündür kafayı buna yoruyorum idrara çıkınca baya köpüklü oluyor bunun sebebi yüklendiğim vitaminler yada antibiyotik olabilir mi?
İnternetten bakınca böbreklerde protein kaçağı olabilir diyor yaklaşık 2 ay önce bütün testleri yaptırdım hiç bir sıkıntı yoktu fikri olan var mı?
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: İdrar köpürmesi

Mesaj gönderen Zuspat »

Hafif, loş ışıkta bir bak idrarına. Spiral şeklinde mı çıkıyor? Prostat şiştiği için, idrar rahat çıkamayabiliyor. Bir taraftan fazla basınç alırsa içerde girdap gibi dönme hareketi yapıp, Wcde köpük yapabiliyor. Şampanya misali :)
tutamıyorumzamanı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen tutamıyorumzamanı »

Zuspat yazdı: 07.12.2023 - 17:25 Hafif, loş ışıkta bir bak idrarına. Spiral şeklinde mı çıkıyor? Prostat şiştiği için, idrar rahat çıkamayabiliyor. Bir taraftan fazla basınç alırsa içerde girdap gibi dönme hareketi yapıp, Wcde köpük yapabiliyor. Şampanya misali :)
Aynen hocam ifade edemedim ama güzel benzetme şampanya misali bir kaç gün daha takip edeyim
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

tutamıyorumzamanı yazdı: 07.12.2023 - 18:41
Zuspat yazdı: 07.12.2023 - 17:25 Hafif, loş ışıkta bir bak idrarına. Spiral şeklinde mı çıkıyor? Prostat şiştiği için, idrar rahat çıkamayabiliyor. Bir taraftan fazla basınç alırsa içerde girdap gibi dönme hareketi yapıp, Wcde köpük yapabiliyor. Şampanya misali :)
Aynen hocam ifade edemedim ama güzel benzetme şampanya misali bir kaç gün daha takip edeyim
Hortumla kovaya su doldururken, biraz hortumu sıkıp, fışkırtırsan kovada köpürür ya, prostat da ordaki hortuma baskı uyguluyor. Zamanla düzelir. Protein kaçağını tahmin etmiyorum ama onun testi kolay. Git bi test ver hemen çıkar. Kafanda soru işareti kalmasın.
hasan52
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen hasan52 »

Bendede oluyor bazen köpük