İdrar Problemleri olan dostlarım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ucupak2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

İdrar Problemleri olan dostlarım

Mesaj gönderen ucupak2 »

Arkadaşlar selam.

29 yaşındayım.

İdrara geç başlama, yanma, çatallı yapma, debisinde düşüklük, sürekli İdrar hissi, bazen ıkınarak yapma gibi belirtilerim var 3 haftadır.

Ben nisan ayında bu saydıklarımdan azar azar daha düşük belirtilerde bir süreç daha yaşamıştım ancak kullandığım Tarivid ile %95 iyileşmiştim. Yaz boyu hastalığı unutmuştum sadece ani idrar sıkışmalarım oluyordu.

Şuan yine antibiyotik kullandım 2 kutu ama bana çok bi etkisi olmadı bence.

Karabaş ve melisa otu yapıyorum / yakı otu yapıyorum ancak bir gün biraz iyi gibi oluyor sonra yine bu belirtiler devam ediyor.

Şüpheli bir ilişkim olmadı. Mesane boynu yüksekliği ya da Üretra darlığı olabilmekten de korkuyorum.

Sık masturbasyon yapan biriydim. Ancak forumda gözlemim masturbasyonun çokta iyi gelmemesi yönünde. Sert kalamama ve erken boşalma problemlerimde var. Evli değilim.

Psikolojik olarakta iyi değilim. Benim gibi belirtilere sahip olup önerileri olan arkadaşlarım. Özellikle "İDRAR" konusunda, önerileriniz nelerdir.

Acı, alkol, sigara kullanmıyorum bi süredir.
ucupak2

Re: İdrar Problemleri olan dostlarım

Mesaj gönderen ucupak2 »

Arkadaşlar 1 sabah rahat idrar yapmış olurken, diğer sabah sıkıntılı olmanın manası nedir tam olarak. Özellikle otururken zorlanıyorum.
rizasirman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen rizasirman »

Diyetle ilgili olarak Anti-enflamatuar diyeti araştırmanızı öneririm. Ben çok faydasını gördüm. Sorun kronik enflamasyon ise alkol sigara ve acıyı kesmek tek başına yetersiz kalıyor. Oturma konusunda da basur simidi veya yuvarlak yastık diye İnternete arayabilirsiniz. Masabaşı iş yaptığım için bana çok faydası olmuştu.

Xatral da idrar düzensizliklerine yardımcı olabilir. Doktorunuza danışarak yazdırabilirsiniz.
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

rizasirman yazdı: 08.12.2023 - 02:12 Diyetle ilgili olarak Anti-enflamatuar diyeti araştırmanızı öneririm. Ben çok faydasını gördüm. Sorun kronik enflamasyon ise alkol sigara ve acıyı kesmek tek başına yetersiz kalıyor. Oturma konusunda da basur simidi veya yuvarlak yastık diye İnternete arayabilirsiniz. Masabaşı iş yaptığım için bana çok faydası olmuştu.

Xatral da idrar düzensizliklerine yardımcı olabilir. Doktorunuza danışarak yazdırabilirsiniz.
Teşekkürler dostum. Xatral alfa broker mi?
sainz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen sainz »

rizasirman yazdı: 08.12.2023 - 02:12 Diyetle ilgili olarak Anti-enflamatuar diyeti araştırmanızı öneririm. Ben çok faydasını gördüm. Sorun kronik enflamasyon ise alkol sigara ve acıyı kesmek tek başına yetersiz kalıyor. Oturma konusunda da basur simidi veya yuvarlak yastık diye İnternete arayabilirsiniz. Masabaşı iş yaptığım için bana çok faydası olmuştu.

Sİgara'nın etkisi ne kadar iyileşme sürecinde sizce ?
ivanbulgaria
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen ivanbulgaria »

It's mean you have infection into prostate. have you had unprotected sex?
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

Arkadaşlar ben sertleşmeyide boşalmayıda geçtim bu idrar hissi ve kısa aralıklı idrara çıkma, rahat yapmaya başlasam şükür edicem. Eski hayatımı özlüyorum tuvaleti düşünmeden geçen günleri. 7-8 saat tuvalete çıkmıyordum belki.

Çok kötü hissediyorum. Tüm özgüvenim yerle bir oldu. Nasol evleneceğim. 29 yaşındayım. Bittim ben
rizasirman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen rizasirman »

Xatral alfa blocker diye biliyorum. Ben de sigara içiyorum ve içmeye devam ediyorum. Benim tecrübemde Anti-enflamatuar diyet ve alkolü bırakmak çok faydalı oldu. Sigarayı bırakmadım, bıraksam çok büyük bir fark yaratacağını sanmıyorum.