Prostatitim ama kesin atlatacağim.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
KroKronik

Re: Prostatitim ama kesin atlatacağim.

Mesaj gönderen KroKronik »

kadir yazdı: 09.12.2023 - 12:58
KroKronik yazdı: 09.12.2023 - 12:47
kadir yazdı: 09.12.2023 - 09:47

Cinsel yolla bulaşan hastalık bakterisi (Cybh)varsa eşine bulaşır eşindende sana bulaşır...flora bekterisi ise eşine zararı olmaz.
Kadir abi hastalığı yendikten sonra korunmaya devam etmek şart mı?
Hayır iyilestikten sonra eşinizle birlikteliginizde korunmaya gerek yok. Ama riskli ilişkilerde tehlike bir prostatitli için ×10 dur.
Yok abi riskli ilişkilerin allah belasını versin bundan sonra. İyileşelim karımızla yapalım o yeter de artar.
KroKronik

kadir yazdı: 09.12.2023 - 09:47

Cinsel yolla bulaşan hastalık bakterisi (Cybh)varsa eşine bulaşır eşindende sana bulaşır...flora bekterisi ise eşine zararı olmaz.
Hayır iyilestikten sonra eşinizle birlikteliginizde korunmaya gerek yok. Ama riskli ilişkilerde tehlike bir prostatitli için ×10 dur.
Abi uykusuzluk psikolojik mi gece uyuyamıyorum doğru dürüst. Uyanıyorum uykumu almış oluyorum.
hasan52
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen hasan52 »

kadir yazdı: 09.12.2023 - 12:18
hasan52 yazdı: 09.12.2023 - 01:25
kadir yazdı: 09.12.2023 - 01:00
Üreme olmuyorsa bukadar yüksek lökosit için sadece tavanic yetmez maalesef, doktoruna söyle sana oral tablet yanında birde antibiyotik iğne formu reçete etsin. Böyle inatçı kronik bakteryel prostatit vakalarında 6 hafta kullanılması gerektiği yazar literatürde.
Kullanacağınız takviyeler ve kullanım şekli bu linkte mevcut.
viewtopic.php?f=2&t=8164
Abi Allah razı olsun. Abi özel hastaneye gittim 3 kutu tavıc yazdı yanında blr şey yok devlet hastanesi gittim 2 kutu cipro yazdı gönderdi yanı senin dediğin gibi hiç biri takviye ilaç vermedi . Bunlar insan değil abi
3 kutu tavanic içtim 2 gün sonra hastaneye gittim idrar kültürü istedi verdim temiz çıktı hocama birde idrar tahlili vereyim lökosite bakalım gerek yok dedi abi ben orda hata yaptım idrar tahlili verecektim israr edip lökosit varsa yine antibiyotik devam etmeliydim .
— Peki abi kronik portakal lökosit yaparmı
Sorunu anlayamadım @hasan52 kardeşim.?
Abi şunu demek istiyorum enfeksiyon varken antibiyotik yazıyorlar kontrole gidince sonuca bakmıyorlar lökosit sıfırlamışmı diye
son olayımda öyle oldu 3 kutu tavanıc içtim ilaçlar bitikten 2 gün sonra gel tahlil ver demişti gittim idrar kültürü istedi hocam idrar tahlilde vereyim dedim lökosite bakarız dedim gerek yok dedi kültür yeterli dedi kültürde bir üreme olmadı . Lökosite sıfırlamadığımızdan lökosit yeniliyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Hangi doktor kardeşim bu?
Antibiyotik kullanimı sonunda ilaçların işe yarayip yaramadığını tespit etme adına EPS lokosit kontrolü yapmak gerekli.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

KroKronik yazdı: 09.12.2023 - 13:29

Abi uykusuzluk psikolojik mi gece uyuyamıyorum doğru dürüst. Uyanıyorum uykumu almış oluyorum.
Kronik Prostatit Patogenezi tanı teşhis tedavi bakımından uzun süreli bir süreç olduğu ve özellikle çok rahatsız edici alt uriner sistem semptomlarına yol açtığı için sekonder olarak depresyon,anksiyete ve hassas stres algısınıda beraberinde getirir. Bu psikolojik travma uykusuzluğada sebep olabilir.Bir psikoloğa başvurarak gerekli olan tedaviyi alman hastalık sürecinde yol alma adına iyi olabilir kardeşim.
hasan52

Mesaj gönderen hasan52 »

kadir yazdı: 09.12.2023 - 17:29 Hangi doktor kardeşim bu?
Antibiyotik kullanimı sonunda ilaçların işe yarayip yaramadığını tespit etme adına EPS lokosit kontrolü yapmak gerekli.
Lütfü kırdar eğitim araştırma abi yanı ben 3 kutu tavanıc boşuna içtim blr tane haysıyetsiz dr yüzünden abi bizim gibi hastaları Silah zoru ile bakıyorlar Allah onlarda böyle blr dert versin . Başka bir şey demiyorum. Bana blr idrar testi yapsaydı lökosite bakarak antibiyotike devam eder belkide şimdi blr daha başa gelmezdim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Br insanın sağlığı maalesef böyle denetimi ve yaptırımı ve liyakat sahibi olmayan kişilerin elinde. Gittiğin ürolog,çok basit yapılması elzem olan idrar testini muhakkak yapmalıydı. Prostat sıvısi lökosit ölçümünden bahsetmiyorum bile.
hasan52

Mesaj gönderen hasan52 »

Kadir abi bu gün doktora gittim doktor bende yoruldum diyiyor . Komik ama gerçek ben hocam kronik prostattan kaynaklana bilirim enfeksiyonun yenilenmesi bu kadar sık olamaz dedi . Bu enfeksiyon başka bir nedenden yeniliyor olabilir dedi . Bir tane sistikkobi yapalım bakalım dedim
Abi 21 gün tavanic içtim ilacı bitti 20 gün sonra lökosit 20 oldu şikayetlerim başladı işeme testi yapmıştı kötü değiş demişti . Sende şaşırdım kaldım
Abi senin görüşün ne
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardeşim, ya kullandigin antibiyotik duyarlı değil yada eşinden biryerden al-ver yapıyorsunki bu lökosit düşmüyor aksine artıyor. Benim görüşüm bu minvaldedir.
KroKronik

kadir yazdı: 11.12.2023 - 20:42 Kardeşim, ya kullandigin antibiyotik duyarlı değil yada eşinden biryerden al-ver yapıyorsunki bu lökosit düşmüyor aksine artıyor. Benim görüşüm bu minvaldedir.
Abi bu semptom değişmelerini iyileşmeye mi yoralım? İdrar sonrası idrar yolu ve penis ucunda yanma vardı. Şimdi sık idrara çevirdi. İlaçtan mı yoksa? Bu sık idrar yoktu çünkü
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

KroKronik yazdı: 11.12.2023 - 20:55
kadir yazdı: 11.12.2023 - 20:42 Kardeşim, ya kullandigin antibiyotik duyarlı değil yada eşinden biryerden al-ver yapıyorsunki bu lökosit düşmüyor aksine artıyor. Benim görüşüm bu minvaldedir.
Abi bu semptom değişmelerini iyileşmeye mi yoralım? İdrar sonrası idrar yolu ve penis ucunda yanma vardı. Şimdi sık idrara çevirdi. İlaçtan mı yoksa? Bu sık idrar yoktu çünkü
Yanma yok olduysa iyiye delalet, sık idrarın bir sürü sebebi var ilaçlardan olabilir hava soğuk üşüttuysen oda bir sebeptir.
KroKronik

kadir yazdı: 11.12.2023 - 21:01
KroKronik yazdı: 11.12.2023 - 20:55
Yanma yok olduysa iyiye delalet, sık idrarın bir sürü sebebi var ilaçlardan olabilir hava soğuk üşüttuysen oda bir sebeptir.
Yanma iğnelerle bitti abi ama sık idrar başladı birkaç gündür. İlaçtan mı acaba dedim ama o da 2 güne bitecek başka ilaç başlayacak dayanacağız artık. Abi 2 yün çorap altıma hep içlik giyiyorum ama bilemedim. Dün biraz üşüdüm otururken ama çok kısa süre ama dünden önce de vardı ona yormadım o yüzden.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

İlaçların asidik olması nedeni ile idrari daha yoğun hissedebilirsin bol su iç kardeşim ve ilaçlar bittikten sonra takip et.
KroKronik

kadir yazdı: 11.12.2023 - 21:25 İlaçların asidik olması nedeni ile idrari daha yoğun hissedebilirsin bol su iç kardeşim ve ilaçlar bittikten sonra takip et.
Abi şifa bulursam senin emeğin o kadar çok ki nasıl öderim bilmiyorum. Ne sorsam cevap veriyorsun. Allah razı olsun. Allah birini bin etsin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

🙏
hasan52

Mesaj gönderen hasan52 »

Abi lökosit 5 e düşmüştü yanı lökosit düşüyor . Eşimle korunmalı ilişkiye giriyorum. ama 20 gün sonra artıyor Dr kanal daralmasından şüpheleniyor yada mesaneyi tam boşalmıyor bundan kaynaklana bilir dedi yarın tekrar gideceğim bakalım . Kronik prostat olsan kısa sürede bu kadar enfeksiyon artmaz dedi abi valla bende şaşırdım çaresiz kaldım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kanal daralmasindan iltihap artmaz kardeşim...tersine iltihap inflamasyon varsa kanal daralır...tedavin yetersiz.Duyarli antibiyotik olarak iğne formunu reçete etsin doktorun oral tabletin yanında.
KroKronik

John yazdı: 04.12.2023 - 23:25
KroKronik yazdı: 04.12.2023 - 21:36 Benim sürecim Mayıs ayının sonunda korunmasız bir ilişki ile başladı. 3-4 gün kadar hiçbir şey yapmadım sonra Azitro içmiştim geçmeyince de doktora gittim. Bana aşağı yukaro bildiğimiz oral ilaçlar verdi ve 1 hafta içinde geçmezse gel dedi. Geçmedi ve gittim. Bana iğne yazmak istemişti ama ben basit bir idrar yolu enfeksiyonu diye olmak istemedim. (Keşke olsaydım belki anında bitecekti. Hatta çok yüksek ihtimal) Ben oral antibiyotiğe 2 hafta daha devam edip tatile çıktım ve hafif, orta, ağır süreçler yaşadım. 1 ay Forever propolis kullandım ve o ara şikayetlerim ciddi şekilde iyileşti. Ancak korunarak girdiğim ikinci ilişkide şikayetler tekrar başladı.(Eylül ayı sonunda) Ben tekrar idrar yolu enfeksiyonu sandım ve 3-4 gün bol su içtim sadece sonra aile hekiminden 1 kutu antibiyotik aldım ama geçmedi. 2 hafta sonra bir ürologa gittim ve teşhis koydu.(Kronik Bela). 1,5 ay antibiyotik ve iyileştirici birkaç ilaç sonrası iyileşme olsa da tam olarak geçmedi. 2 aralıkta Zafer hocaya gittim ve prostat sıvısından baktığında orta derecede lökosit olduğunu söyledi.(Ben iyileştiğimi düşünmüştüm ve dünya başıma yıkıldı.) Bana 5 tane iğne verdi.(Anladım ki ilk doktorumu dinlesem buralara hiç gelmeyecekti bu iş) İğnelerin peşine de 2 hafta sabah akşam antibiyotik. Bu süreçte bir suda eriyen bir de oral hap vitaminler verdi. Aynı zamanda da cinsel bir ilaç verdi (5mg). Kanlanmayı artırmak için dedi. Sıcak su torbası koymam gerektiğini söyledi gene aynı sebeple. Ayakları üşütme dedi. Bira ve şaraptan uzak dur dedi. Haftada iki kez boşal dedi. Sizce gerçek bir tedaviye 6 ay sonra başladığım için geç mi kaldım. İyileşme çok uzun sürer mi? Zafer hoca 2-3 ay sonra iyileşirsin dedi ama tabii kesinlik yok. Yaza evleneceğim. Söyledim. Seni yaza yetiştireceğiz dedi. Özellikle Kadir abi yardımcı oldu bu konuda bilgilenmem de. Geçen hafta geldim ve ne sorsam cevapladı. Ben de sürecimi buraya yazacağım ve umarım bir gün buraya İYİLEŞTİM yazıp diğer arkadaşlara moral olacağım.
Kadir abi sence geç mi kaldım 6 aylık süreçte? İyileşmem uzun sürer mi?
Kardeşim benimde seninkine benzer bir durum oldu. Geçen sene korunmasız ilişkiden idrar yolu oldum iğne ve ilaçla geçti fakat malesef 2023 Nisan ayında(kendi kız arkadaşıma benden geçti sanırım sonra ben iyileşince ondan bana geçti malesef) bir anda Prostatit olarak karşıma çıktı sonra. Nisan ayından sonra başta devlet hastanesi sonrasında İstanbul’daki dolandırıcı masajcılarda vakit ve nakit kaybettim. Hiçbirşey geçmedi ve gün geçtikçe arttı. 2023 ağustosta Zafer hocaya gitmeye başladım 4-5 kere gittim toplam 17 iesef iğne ve en az 10 kutu antibiyotik içtim. Prostat sıvısı kültüründe saptanan bir bakteri olduğu için Şuan antibiyotik kullanıyorum 1-2 haftaya gidicem yine. Lokosit 30 dan 2 ye düştü. Aslında gayet iyiyim ağrı yanma azaldı. İdrar hissi ve baskısı azaldı. Boşalırkenki yanmalar düzeldi. Sperm kalitesi düzeldi sadece idrardaki debi düşük oda inflamasyon sürecinde geçecek umarım. Sana önerim kesinlikle doktorun ve Kadir abinin söylediklerine uy ve psikolojini sağlam tut. Benim 7 yıllık ilişkim bu hastalıktan dolayı evlenmek istemediğim için geçen ay bitti kız arkadaşım biliyor ve kabul etmesine rağmen. Ne olursa olsun psikolojini sağlam tut ve evlenmekten vazgeçme seninde 2-3 ay içinde en azından %80 iyi olacağına inanıyorum.
John senin lökosit 2 olduğunda mı aldırdın kültürü onda mı üreme oldu. Yoksa lökosit yüksekken mi aldırdığında üreme oldu?
John
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen John »

KroKronik yazdı: 12.12.2023 - 14:26
KroKronik yazdı: 04.12.2023 - 21:36 Benim sürecim Mayıs ayının sonunda korunmasız bir ilişki ile başladı. 3-4 gün kadar hiçbir şey yapmadım sonra Azitro içmiştim geçmeyince de doktora gittim. Bana aşağı yukaro bildiğimiz oral ilaçlar verdi ve 1 hafta içinde geçmezse gel dedi. Geçmedi ve gittim. Bana iğne yazmak istemişti ama ben basit bir idrar yolu enfeksiyonu diye olmak istemedim. (Keşke olsaydım belki anında bitecekti. Hatta çok yüksek ihtimal) Ben oral antibiyotiğe 2 hafta daha devam edip tatile çıktım ve hafif, orta, ağır süreçler yaşadım. 1 ay Forever propolis kullandım ve o ara şikayetlerim ciddi şekilde iyileşti. Ancak korunarak girdiğim ikinci ilişkide şikayetler tekrar başladı.(Eylül ayı sonunda) Ben tekrar idrar yolu enfeksiyonu sandım ve 3-4 gün bol su içtim sadece sonra aile hekiminden 1 kutu antibiyotik aldım ama geçmedi. 2 hafta sonra bir ürologa gittim ve teşhis koydu.(Kronik Bela). 1,5 ay antibiyotik ve iyileştirici birkaç ilaç sonrası iyileşme olsa da tam olarak geçmedi. 2 aralıkta Zafer hocaya gittim ve prostat sıvısından baktığında orta derecede lökosit olduğunu söyledi.(Ben iyileştiğimi düşünmüştüm ve dünya başıma yıkıldı.) Bana 5 tane iğne verdi.(Anladım ki ilk doktorumu dinlesem buralara hiç gelmeyecekti bu iş) İğnelerin peşine de 2 hafta sabah akşam antibiyotik. Bu süreçte bir suda eriyen bir de oral hap vitaminler verdi. Aynı zamanda da cinsel bir ilaç verdi (5mg). Kanlanmayı artırmak için dedi. Sıcak su torbası koymam gerektiğini söyledi gene aynı sebeple. Ayakları üşütme dedi. Bira ve şaraptan uzak dur dedi. Haftada iki kez boşal dedi. Sizce gerçek bir tedaviye 6 ay sonra başladığım için geç mi kaldım. İyileşme çok uzun sürer mi? Zafer hoca 2-3 ay sonra iyileşirsin dedi ama tabii kesinlik yok. Yaza evleneceğim. Söyledim. Seni yaza yetiştireceğiz dedi. Özellikle Kadir abi yardımcı oldu bu konuda bilgilenmem de. Geçen hafta geldim ve ne sorsam cevapladı. Ben de sürecimi buraya yazacağım ve umarım bir gün buraya İYİLEŞTİM yazıp diğer arkadaşlara moral olacağım.
Kadir abi sence geç mi kaldım 6 aylık süreçte? İyileşmem uzun sürer mi?
Kardeşim benimde seninkine benzer bir durum oldu. Geçen sene korunmasız ilişkiden idrar yolu oldum iğne ve ilaçla geçti fakat malesef 2023 Nisan ayında(kendi kız arkadaşıma benden geçti sanırım sonra ben iyileşince ondan bana geçti malesef) bir anda Prostatit olarak karşıma çıktı sonra. Nisan ayından sonra başta devlet hastanesi sonrasında İstanbul’daki dolandırıcı masajcılarda vakit ve nakit kaybettim. Hiçbirşey geçmedi ve gün geçtikçe arttı. 2023 ağustosta Zafer hocaya gitmeye başladım 4-5 kere gittim toplam 17 iesef iğne ve en az 10 kutu antibiyotik içtim. Prostat sıvısı kültüründe saptanan bir bakteri olduğu için Şuan antibiyotik kullanıyorum 1-2 haftaya gidicem yine. Lokosit 30 dan 2 ye düştü. Aslında gayet iyiyim ağrı yanma azaldı. İdrar hissi ve baskısı azaldı. Boşalırkenki yanmalar düzeldi. Sperm kalitesi düzeldi sadece idrardaki debi düşük oda inflamasyon sürecinde geçecek umarım. Sana önerim kesinlikle doktorun ve Kadir abinin söylediklerine uy ve psikolojini sağlam tut. Benim 7 yıllık ilişkim bu hastalıktan dolayı evlenmek istemediğim için geçen ay bitti kız arkadaşım biliyor ve kabul etmesine rağmen. Ne olursa olsun psikolojini sağlam tut ve evlenmekten vazgeçme seninde 2-3 ay içinde en azından %80 iyi olacağına inanıyorum.
John senin lökosit 2 olduğunda mı aldırdın kültürü onda mı üreme oldu. Yoksa lökosit yüksekken mi aldırdığında üreme oldu?

Evet lökosit 2 çıktı. İdrarda. Hiç üreme olmamıştı ilk defa prostat sıvısından kültür yaptırdım üreme oldu. Antibiyograma göre antibiyotik kullandım farklı bu hafta gideceğim zafer beye tekrar yaptıracağım lokositte baktıracağım.
KroKronik

John yazdı: 12.12.2023 - 18:18
KroKronik yazdı: 12.12.2023 - 14:26

Evet lökosit 2 çıktı. İdrarda. Hiç üreme olmamıştı ilk defa prostat sıvısından kültür yaptırdım üreme oldu. Antibiyograma göre antibiyotik kullandım farklı bu hafta gideceğim zafer beye tekrar yaptıracağım lokositte baktıracağım.
John sana özelden telefonumu attım dostum. Süreçlerimiz benzer. Fikir alışverişi yapmak isterim. Ayrıca destek oluruz birbirimize diye düşündüm. İstersen o numara ile ulaşabilirsin bana.

En son KroKronik tarafından 24.12.2023 - 11:01 tarihinde darbelendi.