1 Senelik kronik prostatit sürecim

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Duqan3
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

1 Senelik kronik prostatit sürecim

Mesaj gönderen Duqan3 »

Geçen sene yazın, şüpheli bir ilişkiden sonra idrar yaparken yanma hissiyatı ve bosaldiktan sonra yanma hissiyatıyla doktora gittim. Cipro kullandım rahatsızlığım geçti ve tekrar nuks etti. Başka bir doktora gittim İesef iğne vurundum ve bir kutu monodoks antibiyotik kullandım. Rahatsızlığım ortadan kayboldu daha sonra tekrar başladı. Ve ilk gittigim doktor bana bu ilaçları kullanmama rağmen hala tekrar ediyorsa kronikleşmiş ve bunun çözümü yok gibi bir şey söyledi. Bilkent Hastanesi'ne bir doktora gittim ve bana kronik olduğunu çok nadir geçeceğini soyledi, rektral muayeneyi de doktorların önermediğini, enfeksiyonu yaydığını belirtti. Kan tahlil sonucumda bir değerin yaşıma göre normal olmadığını ve prostat mr'ı istedi. Araya deprem girdi ve zaten mr'ı 3 ay sonraya vermişlerdi. O günden beri hiçbir doktora gitmedim, hicbir ilaç kullanmadım. 23 yaşındayım universite öğrencisiyim. Her şeyi bir kenara bıraktım ve hastalığım yokmuş gibi yaşamaya devam ettim, ta ki bugüne kadar. Artık sabahları idrarımı kesik kesik yapıyorum, artık idrar yaparken lavaboda oturup beklemeye başladım. Penis ucunda soğukluk hissi çoğu zaman oluşuyor ve bazen idrar yaparken yanma hissiyatı. Yine arada sırada makat bölgesinde ani bir ağrı. Kendimi psikolojik olarak hiç iyi hissetmiyorum. Hiçbir şey yapasım gelmiyor ve mental olarak bir çöküntü içerisindeyim. Abilerim kardeşlerim bana ne önerirsiniz? Ankara'da yaşıyorum, burada hangi doktora gitmem ve ne yapmam gerek kafaya koydum ben bu rahatsızlıktan kurtulmak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim herkese.
BruceLee

Re: 1 Senelik kronik prostatit sürecim

Mesaj gönderen BruceLee »

Aptallar Salaklar sürüsü... Geçmez iyileşmez diyenler...
ozgurr89

Mesaj gönderen ozgurr89 »

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun, tavsiyem testlerini bir an önce yaptır (özellikle genital panel testi) bakteri virüs vb hastalıkların var ise ona uygun antibiyotik kullan tekrar. sağlıklı beslenmeye çalış yürüyüş yap
Duqan3

Mesaj gönderen Duqan3 »

Çok teşekkür ederim hocam. Ankara'da nere yaptırabilirim. Doktor kendi yapıyor mu, nereye gitmem lazım. Yardımcı olur musunuz? Prostat büyümesi olduğunu hissediyorum ve belirtileri var. Kadir abi bir şey söyler misin?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Duqan3 yazdı: 26.11.2023 - 00:57 Çok teşekkür ederim hocam. Ankara'da nere yaptırabilirim. Doktor kendi yapıyor mu, nereye gitmem lazım. Yardımcı olur musunuz? Prostat büyümesi olduğunu hissediyorum ve belirtileri var. Kadir abi bir şey söyler misin?
Kıymetli kardeşim, öncelikle olasi enfeksiyonel bir bulgu araştırması için rektal tuşe yöntemiyle prostat sıvısı ve idrardan lokosit sayımı ile kültür yaptirmani öneririm. Muayene olacağın doktorla öncelikle konuşup bu işlemi yapıp yapmayacağını bir konuş ona göre muayene için randevu al. Bunları yapmıyorsa gitmene gerek yok.
Ayrıca olasi büyüme ( BPH) icin prostat boyutunu öğrenme adına prostat ultrasonu çektirerek bu şüpheyi elimine edebilirsin.
TRUS çektirirsen dahada iyi olur, prostatın durumu hakkında daha detaylı bilgi elde edebilirsin. Esasen en iyisi Multiparametrik prostat emari ama biraz pahalı olduğu için şimdilik TRUS yeterli bilgiyi verir.