Hastalıkta yolun sonu. İyileşme

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Hastalıkta yolun sonu. İyileşme

Mesaj gönderen BruceLee »

Merhaba Arkadaşlar. İyileşme düzeyimi yüzde 95 olarak görüyorum. 100 olmaması, uzun süre oturunca az huzursuzluk ve gerginlik oluşuyor pelvik taban kasları bölgesinde. Oturarak çalışan biri olmama rağmen son günlerde bu huzursuzluk iyice azaldı. Artık inşallah sıfıra doğru geliyorum.

Öncelikle Kadir Abi ye teşekkür eder ellerinden öperim

Kadir abi ve sitesiyle tanışmasaydım, iyileşmek ya gecikecekti belki de iyileşme olmayabilecekti.

Bendeki olay başlangıcı ve gidişatı kısaca açıklayayım

2021 Eylül ayında mastürbasyon uzatma ve geciktirme ile hastalığın akut olanı ile tanışmış oldum. İdrara sık çıkma ve az idrar ve sürekli idrar hissiydi belirtiler. Kendi çabam ile 2 haftada geçti.

2022 ocak ayında da aynı hatayı yaptım. O da 2 haftada geçti ama ondan sonra yaptığım aynı hatalardan sonra kurtaramadım. Kronik e döndü. Salaklık, gafillik ve cahillik diz boyu.

Not olarak kola ve tatlıyı da abarttığım zaman dilimleri idi. Muhtemelen bağışıklık zayıflamıştı ve hastalığa kolay kapıldık.

Kronik safhada artık yanma, sürekli idrar hissi ve bir dönemimde gece idrara da kalkmalar ve oturmaya tahammülsüzlük idi benim rahatsızlık.

2 yıla yaklaşan hastalık sürecinde, kandida diyeti de uyguladım, belli dönemler diyetler yaptım. Gıda takviyelerini sürekli aldım. Çok su içtim diyemem sürekli olarak. Ama çok bitki çayı içtim.

Hastane sürecim, idrar tahlili yaptırmak ve genel spektrumlu bir antibiyotik kullanmaktan ibarettir. Katkısı olmadı

Boşalma sıklığı konusu yaşayarak öğrendim ve tabi Kadir in sürekli yaptığı uyarıyı da görüyordum.

Ortalama haftada 1 arkadaşlar, daha çok yapmanız size kötü gelecektir.

Kuyunun içine düştüğünüzü hayal edin. Siz çıkmak istediğinizde sık boşalma sizi kuyunun dibine çekecek. İş kısır döngüye girecek.

Sakın aldanmayın bazı şeylere. İstatistik ilmi üzerinde biraz kafa yorun. 100 kişilik 2 grup düşünün. Bu 200 kişi kronik prostatit hastasıdır. İlk grup, boşalmada perhiz yapan yani sık boşalmayan ve yediğine içtiğine dikkat eden 100 kişinin en az 70 i eninde sonunda iyileşir. İkinci guruptaki 100 kişi boşalmada perhiz yapmıyor ve yediğini içtiğine dikkat etmiyor diyelim, bu grupta 1-3 kişi iyileşir. Siz bu 2. Gruptakilere aldanmayın. Herkesin haftalığı farklı ve bağışıklık düzeyi farklı bu arada.

Anladığım kadarıyla bende prostat iltihabı oldu ve ardından belki de pelvik taban kaslarında hasar oluştu, bilemiyorum.

Yaklaşık bu 2 yıl boyunca inişli çıkışlı durumlar oldu. Ve artık belli bir düzeyde hapsolduğumu ve iyileşmede seviye atlayamadığımı gördüm yaşadım.

Bazı insanların bazı söylemleri bizi etkiliyordu. "bu hastalık geçmez bu hastalık ile yaşamaya alışın" benzeri söylemleri. Ya geçmezse düşüncesi insanı kaplıyor.

Bu söylemlerden kötü etkilenip diyetleri de bozduk, üst üste mastürbasyon da yaptık ve kısır döngüye girdik

Bütün bu olumsuzluklara inat bardağın dolu tarafını düşündüm

Seviye atlayamadığımı görünce yaklaşık 2023 ağustosun başında bütün faydalı olmayan gıdalara neşteri vurdum (o ana kadar faydalı olmayan gıdaları az yiyordum). Ekmek çikolata kola ketçap mayonez vb aklınıza ne gelirse bıraktım. Ve artık iyileşmede ilerleme arttı ve artık sonlardayım.

Tıp sektörüyle değil mücadelemi bireysel verdim. Tıp sektörünü önermediğim anlamına gelmez.

Gece idrara kalktığım dönemlerde, kekik yağını ve çay ağacı yağı damla olarak aldım.

Son aylarda mastürbasyonda cinsel ilişkiyi taklit ederek ileri geri yaptım. Sistem fazla irrite olmasın diye

Çokça yürüyüş, egzersiz pelvik taban gevşetme hareketleri, multivitamin, magnezyum, quercetin, balık yağı, bromelian, alfa lipoik asit, d3k2 ve üstüne dileğiniz ve faydalı gördüğünüz gıda takviyelerini alın. (gıda takviyelerinde markalara takılmayın. Güvendiğiniz veya güvenmek istediğiniz yerden alın). Bolca da bitki çayı içtim.

Bu hastalık geçmez diyenler, yanlış söylüyorlar.

"Beslenme yanlışsa ilacın yararı yok, beslenme doğru ise ilaca gerek yok."
BruceLee

Re: Hastalıkta yolun sonu. İyileşme

Ve arkadaşlar bedeli büyük oluyor hepimiz için. Benim için de bedeli büyük oldu. Beslenme ve sağlığa dair çok şey öğrendik arkadaşlar. Bu arada gücünüz yetiyor ise sabah ve akşam olmak üzere 2 öğün yeyin. 2 öğün arasında yememek çok iyi gelir bu hastalığa. Bu hastalıkta az ve öz yemek ve cinselliği düşünmemeye çalışmak önemli
BruceLee

Daha sonra detaylı yazmayı düşündüğüm için yazıyı uzun tutmadım. Bu arada idrar debisi de kendine geldi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bruce Lee kardeşim, İyi olduğuna çok sevindim zaten senin iyileşme yolunda olduğunu anlamıştım. Şifan daim olsun kardeşim. 👍
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

BruceLee yazdı: 28.10.2023 - 00:04 Merhaba Arkadaşlar. İyileşme düzeyimi yüzde 95 olarak görüyorum. 100 olmaması, uzun süre oturunca az huzursuzluk ve gerginlik oluşuyor pelvik taban kasları bölgesinde. Oturarak çalışan biri olmama rağmen son günlerde bu huzursuzluk iyice azaldı. Artık inşallah sıfıra doğru geliyorum.

Kadir abi ve sitesiyle tanışmasaydım, iyileşmek ya gecikecekti belki de iyileşme olmayabilecekti.

2021 Eylül ayında mastürbasyon uzatma ve geciktirme ile hastalığın akut olanı ile tanışmış oldum. İdrara sık çıkma ve az idrar ve sürekli idrar hissiydi belirtiler. Kendi çabam ile 2 haftada geçti.

2022 ocak ayında da aynı hatayı yaptım. O da 2 haftada geçti ama ondan sonra yaptığım aynı hatalardan sonra kurtaramadım. Kronik e döndü. Salaklık, gafillik ve cahillik diz boyu.

Not olarak kola ve tatlıyı da abarttığım zaman dilimleri idi. Muhtemelen bağışıklık zayıflamıştı ve hastalığa kolay kapıldık.

Kronik safhada artık yanma, sürekli idrar hissi ve bir dönemimde gece idrara da kalkmalar ve oturmaya tahammülsüzlük idi benim rahatsızlık.

2 yıla yaklaşan hastalık sürecinde, kandida diyeti de uyguladım, belli dönemler diyetler yaptım. Gıda takviyelerini sürekli aldım. Çok su içtim diyemem sürekli olarak. Ama çok bitki çayı içtim.

Hastane sürecim, idrar tahlili yaptırmak ve genel spektrumlu bir antibiyotik kullanmaktan ibarettir. Katkısı olmadı

Boşalma sıklığı konusu yaşayarak öğrendim ve tabi Kadir in sürekli yaptığı uyarıyı da görüyordum.

Kuyunun içine düştüğünüzü hayal edin. Siz çıkmak istediğinizde sık boşalma sizi kuyunun dibine çekecek. İş kısır döngüye girecek.

Sakın aldanmayın bazı şeylere. İstatistik ilmi üzerinde biraz kafa yorun. 100 kişilik 2 grup düşünün. Bu 200 kişi kronik prostatit hastasıdır. İlk grup, boşalmada perhiz yapan yani sık boşalmayan ve yediğine içtiğine dikkat eden 100 kişinin en az 70 i eninde sonunda iyileşir. İkinci guruptaki 100 kişi boşalmada perhiz yapmıyor ve yediğini içtiğine dikkat etmiyor diyelim, bu grupta 1-3 kişi iyileşir. Siz bu 2. Gruptakilere aldanmayın. Herkesin haftalığı farklı ve bağışıklık düzeyi farklı bu arada.

Anladığım kadarıyla bende prostat iltihabı oldu ve ardından belki de pelvik taban kaslarında hasar oluştu, bilemiyorum.

Yaklaşık bu 2 yıl boyunca inişli çıkışlı durumlar oldu. Ve artık belli bir düzeyde hapsolduğumu ve iyileşmede seviye atlayamadığımı gördüm yaşadım.

Bazı insanların bazı söylemleri bizi etkiliyordu. "bu hastalık geçmez bu hastalık ile yaşamaya alışın" benzeri söylemleri. Ya geçmezse düşüncesi insanı kaplıyor.

Bu söylemlerden kötü etkilenip diyetleri de bozduk, üst üste mastürbasyon da yaptık ve kısır döngüye girdik

Seviye atlayamadığımı görünce yaklaşık 2023 ağustosun başında bütün faydalı olmayan gıdalara neşteri vurdum (o ana kadar faydalı olmayan gıdaları az yiyordum). Ekmek çikolata kola ketçap mayonez vb aklınıza ne gelirse bıraktım. Ve artık iyileşmede ilerleme arttı ve artık sonlardayım.

Tıp sektörüyle değil mücadelemi bireysel verdim. Tıp sektörünü önermediğim anlamına gelmez.

Gece idrara kalktığım dönemlerde, kekik yağını ve çay ağacı yağı damla olarak aldım.

Son aylarda mastürbasyonda cinsel ilişkiyi taklit ederek ileri geri yaptım. Sistem fazla irrite olmasın diye

Çokça yürüyüş, egzersiz pelvik taban gevşetme hareketleri, multivitamin, magnezyum, quercetin, balık yağı, bromelian, alfa lipoik asit, d3k2 ve üstüne dileğiniz ve faydalı gördüğünüz gıda takviyelerini alın. (gıda takviyelerinde markalara takılmayın. Güvendiğiniz veya güvenmek istediğiniz yerden alın). Bolca da bitki çayı içtim.

İyileşmene sevindim hocam, pelvik kas hasarı var yazmışsın ondan soruyorum, dışkılarken zorlanma ve bununla beraber dışkı sonrası idrar hissi bazen sık yüksek debili bazen düşük debili idrar gibi semptomların var mıydı mesela?
BruceLee

kadir yazdı: 28.10.2023 - 01:06 Bruce Lee kardeşim, İyi olduğuna çok sevindim zaten senin iyileşme yolunda olduğunu anlamıştım. Şifan daim olsun kardeşim. 👍
Allah razı olsun abi. Sen bizim kalbimizin güzel bir yerinde olacaksın.
BruceLee

alexandro1104 yazdı: 28.10.2023 - 02:16
BruceLee yazdı: 28.10.2023 - 00:04 Merhaba Arkadaşlar. İyileşme düzeyimi yüzde 95 olarak görüyorum. 100 olmaması, uzun süre oturunca az huzursuzluk ve gerginlik oluşuyor pelvik taban kasları bölgesinde. Oturarak çalışan biri olmama rağmen son günlerde bu huzursuzluk iyice azaldı. Artık inşallah sıfıra doğru geliyorum.

İyileşmene sevindim hocam, pelvik kas hasarı var yazmışsın ondan soruyorum, dışkılarken zorlanma ve bununla beraber dışkı sonrası idrar hissi bazen sık yüksek debili bazen düşük debili idrar gibi semptomların var mıydı mesela?
Merhaba. İnişli çıkışlı olmak üzere idrar debisi azlığı vardı. Ve evet dönem dönem dışkılamada az zorlanma oldu. Dışkılamanın başlama anına kadar bir zorlanma şekliydi
BruceLee

Yaşım 40 bu arada

Sayın arkadaşlar, kendinizi salarsanız, iyileşme süreci çok uzayabilir. Sağlıklı beslenmeye dair yapabileceğim ne varsa yaptım. Ekmek ve un mamulleri, şeker ve tatlılar, bisküvi çikolata, ketçap, mayonez vb yeme şansımız yok.

Olayın ciddiyetini anlamayanlar var. Prostat organı veya pelvik taban kasında, hastalığınız hangi çeşit olursa olsun güzel beslenmeniz gerekecek.

Ekmek ürünleri ve çikolata vb yediğim günlerdeki boşalmalardan hemen sonraki anlarda huzursuzluğu hissediyordum.

Arkadaşlar normal insanların bile yemeyeceği şeyleri yiyemezsiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

BruceLee yazdı: 28.10.2023 - 09:17
kadir yazdı: 28.10.2023 - 01:06 Bruce Lee kardeşim, İyi olduğuna çok sevindim zaten senin iyileşme yolunda olduğunu anlamıştım. Şifan daim olsun kardeşim. 👍
Allah razı olsun abi. Sen bizim kalbimizin güzel bir yerinde olacaksın.
🙏❤️
bismuth7677
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen bismuth7677 »

Iyilesmenize cok sevindim. Saglikli beslenme ve iyi uyku cok onemli. Ben neredeyse 1 yildir uykusuzluk cekiyordum donem donem ve bu zamanlarda daha kotu oluyordu tabii ki rahatsizlik. Bir suredir Melatonin kullaniyorum ve sabahlari vucudumun dinlendigini ve daha huzurlu kalktigimi goruyorum. Melatonin aldigim 2 hafta boyunca bedenen sagligimda somut iyilesme goruyorum. Gecmis olsun
BruceLee

bismuth7677 yazdı: 28.10.2023 - 12:33 Iyilesmenize cok sevindim. Saglikli beslenme ve iyi uyku cok onemli. Ben neredeyse 1 yildir uykusuzluk cekiyordum donem donem ve bu zamanlarda daha kotu oluyordu tabii ki rahatsizlik. Bir suredir Melatonin kullaniyorum ve sabahlari vucudumun dinlendigini ve daha huzurlu kalktigimi goruyorum. Melatonin aldigim 2 hafta boyunca bedenen sagligimda somut iyilesme goruyorum. Gecmis olsun
Merhaba sağol sana da geçmiş olsun. Doğru söylüyorsun. Faydalı olan her şey iyileştirmeye götürür
BruceLee

Arkadaşlar iyi akşamlar. Mesajların gidip gitmediğini anlamadım. Cinsel isteksizlik olmadı. Tek bir antibiyotik kulandım. İsmi sanırım ciprasid. Ne fayda sağladı ne zarar verdi. Tabi illaki ereksiyonu etkiliyor belli dönemlerde ama genel olarak ereksiyonu sorunu olmadı. İsteksizlik olmadı.

Ekmek yemiyorum, bunun yerine ne yiyorum? Genellikle sabah patates haşlıyorum, ezip içine zeytinyağı tuz, karbonhidrat ihtiyacı sabah bu şekilde karşılıyorum, akşamdan kalan pirinç yemeği varsa, onu yiyorum. Hatta kuru nohut vb de pirincin yanında olursa kahvaltıda yiyorum. Hayvansal gıdalar yememekle ilgili bir şey söylemedim. Vaktim olursa sabahları fırına patates soğan sarımsak domates biber yiyorum
BruceLee

Merhaba arkadaşlar. Bir dostumuz özel mesajdan telefonla arar mısın dedi, özür dileyeyerek, arayamacağımı söylim. Kusura bakmayın. Bazı dostlar da soru sordu cevaplayamadım, sistemsel mi benim tarayıcı da sorun var bilmiyorum. Ama burda yazmak istemediğiniz sorularınız olursa e postam: brucelee@yaani.com

İyileşmeye gidecek yol belli, sabırsız davranıp biz uzatıyoruz.

1- Cinsel veya mastürbasyon perhizi:
6-10 günde 1 defa
(Sıklık Kişiden kişiye az değişim gösterebilir. Kendinizi gözlemleyiniz.)

2- Un ürünleri, beyaz şeker içeren her şey. Çikolata kek bisküvi , ketçap mayonez benzeri her şeyden uzak durmak. Kafein alımı sınırlı olmalı

3- Yürüyüş, hareket, egzersiz. pelvik taban güçlendirme ve çoğunlukla gevşetme haraeketleri

4-Gıda takviyeleri

bunları yapan ortlama en geç 2 yılda ya yüzzde 90larda ya da tamamen iyileşir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yanliz burada ufak bir hatırlatma yapayım Bruce Lee kardesim...
Enfeksiyonel bulguları pozitif çıkıp teşhisi Bakteriyel
Prostatit,üretrit,sistit,epididimit,orşit gibi tanı alanlar mutlaka uygun antibioterapi almalılar.
Özellikle riskli cinsel öyküsü olanlar öncelikle tüm tahlillerini negatif hale getirdikten sonra bu diyeti yapmalılar.
Enfeksiyonel durum var oldukça bu tip diyetler ancak semptomları hafifletebilir.
Hiçbir enfeksiyonel bulgusu olmayanlar antibiyotik kullanmadan bu inflamatuar süreç diyetini rahatlıkla uygulayabilir.
BruceLee

kadir yazdı: 30.10.2023 - 01:21 Yanliz burada ufak bir hatırlatma yapayım Bruce Lee kardesim...
Enfeksiyonel bulguları pozitif çıkıp teşhisi Bakteriyel
Prostatit,üretrit,sistit,epididimit,orşit gibi tanı alanlar mutlaka uygun antibioterapi almalılar.
Özellikle riskli cinsel öyküsü olanlar öncelikle tüm tahlillerini negatif hale getirdikten sonra bu diyeti yapmalılar.
Enfeksiyonel durum var oldukça bu tip diyetler ancak semptomları hafifletebilir.
Hiçbir enfeksiyonel bulgusu olmayanlar antibiyotik kullanmadan bu inflamatuar süreç diyetini rahatlıkla uygulayabilir.
Evet abi. Cinsel öyküsü olmayanlar ve enfeksiyon bulgusu olmayan veya tespit edilemeyen kişiler için söylediklerim, diye düzeltme yapayım.

%100 haklısın abi
scream1717

Mesaj gönderen scream1717 »

Geçmiş olsun benimde ağrılarım azaldı biraz ancka ereksiyon sorunu ve isteksizlik devam ediyor ve son 2 haftadır gece sık tuvalete kalkıyorum tavsiyeniz olur mu gece 3 kere kalkıyorum gündüz sık idrar yok sadece gece
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nokturi için, Canephron ile Urinonvef kullanabilirsiniz bitkiseldir. Reçetesiz alınabilir.
Tüm Üriner sistem sekresyon ornek tahlil ve incelemelerinin Enfeksiyonel bulgularının negatif olması gerekir öncelikle fayda görebilmeniz adına.
sainz

Mesaj gönderen sainz »

BruceLee yazdı: 29.10.2023 - 23:54 Merhaba arkadaşlar. Bir dostumuz özel mesajdan telefonla arar mısın dedi, özür dileyeyerek, arayamacağımı söylim. Kusura bakmayın. Bazı dostlar da soru sordu cevaplayamadım, sistemsel mi benim tarayıcı da sorun var bilmiyorum. Ama burda yazmak istemediğiniz sorularınız olursa e postam: brucelee@yaani.com

6-10 günde 1 defa

2- Un ürünleri, beyaz şeker içeren her şey. Çikolata kek bisküvi , ketçap mayonez benzeri her şeyden uzak durmak. Kafein alımı sınırlı olmalı

3- Yürüyüş, hareket, egzersiz. pelvik taban güçlendirme ve çoğunlukla gevşetme haraeketleri

4-Gıda takviyeleri

İmzamı atıyorum altına kesinlikle. Buraya eklemem gereken bir şey var o da stres yönetimi. Bu hastalığın baş belası haline gelme sebebi kısır döngü ile stres-acı kısır döngüye sokuyor olması.

Bunu şöyle tahül edelim. İşleyen bir kayış ve çarklı sistemimiz var. Kayış bu hastalığa yakalanan hastalarda çok aşınmış oluyor. Henüz kopmadığı için aciliyet bildirmiyoruz. Kayış koptuğu anda işleyen sistem bozuluyor. Ve acı-stres döngüsü başlıyor. Evet şunu diyebilirsiniz acım geçerse stresim de geçecek. Bu hastalığın insanlarda geç iyileşme sebebi de tam da bu aslında çünkü bir kere dediğim gibi sitemin kayışı koptu ve artık egzersiz koşu diyet vitamin gerekliyse antibiyotik(Abakteriyeller kinolon grubu kullandıkça daha da kötü olabilirler). Bu sizin acınızı belli oranda hafifletecek. Sonrasında stres düzeyleriniz azalacak. Stres azaldıkça iyileşme ufak ufak başlayacak.

Ben bunu neden söylüyorum? Halen hastayım ama iyileşmeye olan inancım inanılmaz arttı. Ve günler geçtikçe iyileşiyormuşum gibi hissediyorum.
Eskiden bunu söyleyemiyordum. Ve evet diyet egzersiz spor perhiz bunlar gerçekten bir adanma gerektiriyor. Bazen aynı egzersizleri sürekli yaptığım için bayıyorum. Bu bile iyiye işaret demekki artık acım eringenliğimin altına inmeye başlıyor.

Şunu kendime düstur edindim;

Önce şükür,sonra sabır sonra inanmak gerekir. Bu mottoyu uygulamamız gerekiyor. Ve ingilizce bilen herkese Headache in The Pelvis kitabını okumalarını öneriyorum.

Cümleten acil şifalar
BruceLee

sainz yazdı: 30.10.2023 - 14:14
BruceLee yazdı: 29.10.2023 - 23:54 Merhaba arkadaşlar. Bir dostumuz özel mesajdan telefonla arar mısın dedi, özür dileyeyerek, arayamacağımı söylim. Kusura bakmayın. Bazı dostlar da soru sordu cevaplayamadım, sistemsel mi benim tarayıcı da sorun var bilmiyorum. Ama burda yazmak istemediğiniz sorularınız olursa e postam: brucelee@yaani.com

6-10 günde 1 defa

4-Gıda takviyeleri

İmzamı atıyorum altına kesinlikle. Buraya eklemem gereken bir şey var o da stres yönetimi. Bu hastalığın baş belası haline gelme sebebi kısır döngü ile stres-acı kısır döngüye sokuyor olması.

Bunu şöyle tahül edelim. İşleyen bir kayış ve çarklı sistemimiz var. Kayış bu hastalığa yakalanan hastalarda çok aşınmış oluyor. Henüz kopmadığı için aciliyet bildirmiyoruz. Kayış koptuğu anda işleyen sistem bozuluyor. Ve acı-stres döngüsü başlıyor. Evet şunu diyebilirsiniz acım geçerse stresim de geçecek. Bu hastalığın insanlarda geç iyileşme sebebi de tam da bu aslında çünkü bir kere dediğim gibi sitemin kayışı koptu ve artık egzersiz koşu diyet vitamin gerekliyse antibiyotik(Abakteriyeller kinolon grubu kullandıkça daha da kötü olabilirler). Bu sizin acınızı belli oranda hafifletecek. Sonrasında stres düzeyleriniz azalacak. Stres azaldıkça iyileşme ufak ufak başlayacak.

Ben bunu neden söylüyorum? Halen hastayım ama iyileşmeye olan inancım inanılmaz arttı. Ve günler geçtikçe iyileşiyormuşum gibi hissediyorum.
Eskiden bunu söyleyemiyordum. Ve evet diyet egzersiz spor perhiz bunlar gerçekten bir adanma gerektiriyor. Bazen aynı egzersizleri sürekli yaptığım için bayıyorum. Bu bile iyiye işaret demekki artık acım eringenliğimin altına inmeye başlıyor.

Şunu kendime düstur edindim;

Önce şükür,sonra sabır sonra inanmak gerekir. Bu mottoyu uygulamamız gerekiyor. Ve ingilizce bilen herkese Headache in The Pelvis kitabını okumalarını öneriyorum.

Cümleten acil şifalar
Doğru
BruceLee

Arkadaşlar, fazla kilolarınızı verin. Hastalık başlarken 2 yıl önceye göre yaklaşık 10 kilo vermiş durumdayım. Üşütmeyin cereyanda kalmayın. Sağlıklı yaşam namına bu dünyada ne yapılıyorsa bizim yapmamız gerekiyor. Dünyanın en zorlu hastalıklarından biri ile karşıya karşıya kaldık. Tüm silahlarınızı ortaya çıkarmak zorundasınız. Mesela Beslenme ile ilgili basit bir değişiklik, sabah kahvaltıda salam sosis vb yerine çiğ soğan roka maydonoz. Ekmek yerine, haşlamış veya fırında patates...
BruceLee

Mesela akşam yemeğinin üstüne, bardağa iiçme suyunun içime ince dilimlenmiş veya doğranmış sarımsak atın zerdeçal tozu da dökün biraz için o bardağı. Aklınıza sağlıklı beslenme ile ilgili makul ne geliyorsa çıkarın silahlarınızı. Kazanacaksınız
BruceLee

10 kilo kime göre neye göre diyeceksiniz. 83 ten 73 e düştüm
BruceLee

Merhaba Arkadaşlar. Son durum kendimi %99 hissediyorum. Enfeksiyonel bulgusu olmayanlar Kadir Abi nin inflamasyon diyetini uygulamak zorundadır. Ben enfeksiyon araştırması için tedavi olmadım ama siz tedaviye gidin imkanınız ölçüsünde. İyileşmez bu hastalık diyenler, eksik ve yanlış söylüyor veya iyileşeceğine inanmıyor. Ekmek şeker vb. yeme lüksünüz yok. Hastalığınız uzar ve kısır döngüye girersiniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Çok sevindim @BruceLee kardeşim, şifan daim olsun.
Burakgsgs
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Burakgsgs »

@kadir abi merhaba. ben yaklaşık 1 yıldır tamamen iyileşmiştim ama son 2-3 gündür yanmalarım arttı. en son mastürbasyon yaptıktan sonra yanmalarım başladı sık sık yapıyordum ama en son yaptığımda anlamsız bir şekilde yanmalarım başladı abi. bir yıldır hiçbir şeye dikkat etmiyorum ve bir sorun yaşamıyordum. tavsiyen nedir abi başa mı sarar bu illet nelere dikkat etmeliyim? tahminim mastürbasyonu sert yapınca yaralı olan yerleri aşındırdım diyet yapmak gerekir mi abi nasıl bir yol izliyim iyi akşamlar abi