BOBREK TAŞİ DUŞÙREN VARMİ?

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

BOBREK TAŞİ DUŞÙREN VARMİ?

Mesaj gönderen menemen »

Bobrek taşi duşuren varmi arkadaslar. Varsa nasil dusurdunuz neler yaptiniz falan. Tesekkurler.
Fatih86
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: BOBREK TAŞİ DUŞÙREN VARMİ?

Mesaj gönderen Fatih86 »

Ilac kullanma zamanla duser ;)
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Fatih86 yazdı:Ilac kullanma zamanla duser ;)
Doktorda aynen boyle dedi ilac falan kullanma bol su ic spor yap dedi ama bnde oyle yapipm ama dusmuyor
allame41
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen allame41 »

Ben bol bol düşürüyorum. Zaten prostatit olmamın sebebide mesane çıkışında taşların takılması 6 ay boyunca ısrarla doktorlara kendimi sıkınca sanki yabancı bir cisim batıyormuş hissi oluşuyor dememe rağmen bir şey yok deyip her seferinde geri çevirmeleridir. Tavsiyem bol su iç. Gilaburu suyu iç. Arada nir tamidra mr yada xtral gibi haplar kullan taşın düşmesini kolaylaştırıyorlar
menemen

Mesaj gönderen menemen »

allame41 yazdı:Ben bol bol düşürüyorum. Zaten prostatit olmamın sebebide mesane çıkışında taşların takılması 6 ay boyunca ısrarla doktorlara kendimi sıkınca sanki yabancı bir cisim batıyormuş hissi oluşuyor dememe rağmen bir şey yok deyip her seferinde geri çevirmeleridir. Tavsiyem bol su iç. Gilaburu suyu iç. Arada nir tamidra mr yada xtral gibi haplar kullan taşın düşmesini kolaylaştırıyorlar
Gilaburu suyu nedir ilk kez duydum. Nerden bulabirim. Ya bnde kac aydir var ama bir turlu dusmedi su iciyom zipliyom ne yapsam dusmedi.
Belki bndeki prostatitde taslardan kaynaklidir
freeman

Mesaj gönderen freeman »

menemen yazdı:
allame41 yazdı:Ben bol bol düşürüyorum. Zaten prostatit olmamın sebebide mesane çıkışında taşların takılması 6 ay boyunca ısrarla doktorlara kendimi sıkınca sanki yabancı bir cisim batıyormuş hissi oluşuyor dememe rağmen bir şey yok deyip her seferinde geri çevirmeleridir. Tavsiyem bol su iç. Gilaburu suyu iç. Arada nir tamidra mr yada xtral gibi haplar kullan taşın düşmesini kolaylaştırıyorlar
Gilaburu suyu nedir ilk kez duydum. Nerden bulabirim. Ya bnde kac aydir var ama bir turlu dusmedi su iciyom zipliyom ne yapsam dusmedi.
Belki bndeki prostatitde taslardan kaynaklidir
Gilaburu bir meyve ,aktarlarda bunu suyunu nektar olarak bulabilirsin, safra ,böbrek taşlarında faydalı olduğu söyleniyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Evet arkadaşlar,bugün günlerdir çektiğim bobrek ağrısından sonra..taşı düşürdüm. Tabi taş kırma makinasi bu konuda çok müthiş bir teknoloji.Agri sizi yok,ses dalgalarıyla taş kırılıyor ve idrarla dışarı atılıyor. Çok şükür kurtuldum.Sizlere tavsiyem günde enaz 2litre şu için böbrekler yıkansın. İlaçlarla v.s düşürmeye gerek yok taş kırma yöntemi eniyi yöntem.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Benim sag bobrekte 3mm lik bir tas var gunde 3 litre sus iciyrum ama bir turlu gormedim dustugunu
menemen

Mesaj gönderen menemen »

İnsallah bir gun duser
allame41

Bende en büyüğü 15 mm (1,5 cm) olan bir sürü taş vardı sol böbrekte. Doktorlar 6 ayda bir kontrol ettir böbreğe zarar vermesin demişti. 4 yıl 15 mm den bir mm ufalmayan taş geçen yaz 1 aylık gilaburu kürüyle 5 mm ye düşmüştü. Bu kışta 1 ay içtim belki yok olmuştur. Ayrıca 3 mm lik taş fazla sıkıntı vermemesi lazım
menemen

Mesaj gönderen menemen »

allame41 yazdı:Bende en büyüğü 15 mm (1,5 cm) olan bir sürü taş vardı sol böbrekte. Doktorlar 6 ayda bir kontrol ettir böbreğe zarar vermesin demişti. 4 yıl 15 mm den bir mm ufalmayan taş geçen yaz 1 aylık gilaburu kürüyle 5 mm ye düşmüştü. Bu kışta 1 ay içtim belki yok olmuştur. Ayrıca 3 mm lik taş fazla sıkıntı vermemesi lazım
Yok abi pek sikintisi olmuyor ama ben.dusurmek istiyorumda. Ya abi bisi sorcam sana bu gilaburu kürüni nasil yapiyorsun be nasil kullaniyorsun bi anlatsana sana zahmet. Bide bu su nasil taslari eritiyormu yoksa
allame41

1 litrelik şişelerde satılıyor aktarlarda. 20 tl civarı. Ben sabah akşam içiyordum 1,5 su bardağı kadar sıvı alan bi büyük bardağım vardı yarısına kadar gilaburu suyu koyuyordum üzerinede su katıp asidini hafifletiyordum. Diş minesine zarar vermesin diye. Böbrekte ülser yara varsa kullanma ama. 4 hafta sabah akşam suyla yarıyarıya karıştırıp içiyorsun. Kayseri pazarı markalı olcak ama bazıları sadece su gibi faydasız
menemen

Mesaj gönderen menemen »

allame41 yazdı:1 litrelik şişelerde satılıyor aktarlarda. 20 tl civarı. Ben sabah akşam içiyordum 1,5 su bardağı kadar sıvı alan bi büyük bardağım vardı yarısına kadar gilaburu suyu koyuyordum üzerinede su katıp asidini hafifletiyordum. Diş minesine zarar vermesin diye. Böbrekte ülser yara varsa kullanma ama. 4 hafta sabah akşam suyla yarıyarıya karıştırıp içiyorsun. Kayseri pazarı markalı olcak ama bazıları sadece su gibi faydasız
Dostum bunun bir litresi 20tl mi yani. Bide bunu sabah aksam icecem demi. 300ml lik bir bardagin yarisina su diger yarisina da gilaburu suyunu mu koycam. Bobrekte ulser yara fln yok sade tas var dedi doktor bide sag bobreginin mesaneye giden yolunda genisleme var dedi.