KRONİK PROSTATİT DİYE BİRSEY YOKTUR

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
zindan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

KRONİK PROSTATİT DİYE BİRSEY YOKTUR

Mesaj gönderen zindan »

Evet arkadaşlar merhaba. Ben zindan
Yıllar sonra ben geldim..
Ve bir devrimle hastalığın net teşhisiyle geliyorum.
Hikayemi bilen bilir. Beni tanıyan tanır hastalık hakkinda yaptiklarimida bilir..
Ve gelelim can alıcı yere
PROSTATİT DİYE BİR HASTALİK YOKTUR..
BEN prostatı aldirdim 7 yıldır iyiydim yüzde 80 90
hastalık tekrar nuks etti..
Bu hastalık perineye vuran batmalar cimcikleme ağrı idrar yaparken yanma apış arası yangısı makat içinden gelen yanma penis iç çamaşıra değince batma şuan hepsi bende oluyor...
Arkadaşlar kronik prostatit diye birşey yoktur sadece hastalığa ilk yakalananlar için akut prostatit var
Harici hepsi palavra..kimseye inanmayın yok şu antibiyotik prostata geçiyormuş yok bu geçmiyor Muş vs vs vs hepsi yalan .
Bu hastalık gercekte kronik pelvik ağrı sendromudur ve sebebi pelvik bölgedeki sinirler ve kaslardir.. benim işim gereği ben çok oturuyorum muhtemelen şimdi ondan nuks etti ve sinir üzerine tedaviler olacağım..
Kafanızı prostatitle yormayın böyle bir hastalık yoktur bilginize.. tedavilerimi paylaşacağım bu illeti bi kere yendim yine yenecegim
zindan

Re: KRONİK PROSTATİT DİYE BİRSEY YOKTUR

Mesaj gönderen zindan »

1.5 aydır hiç birseyik yoktu hastalığı bile unutmuştum birden hastalığın geldigini hissettim apış arasindan batmalarla ve hemen soluğu antibiyotiklerden aldım yaklaşık 20 gün yoğun antibiyotik kullandım. Antibiyotikler bitti idrar pcr multiplex testleri yaptırdım hepsi ama hepsi temiz.. emar temiz herşey temiz ama ben prostatit gibi şikayetler yaşıyorum yıllar sonra
Hani nerde prostat?????
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Her testim temiz..
Bir yere oturamazsin ..yurusen apış aran batar kuyruk sokumu uyusur tenis topuna oturursun hissi verir.
Hani nerde prostat ??
ali ankara

Mesaj gönderen ali ankara »

Aha burdan yak vallaha bende senin ameliyat mesaj larını okuyodum biraz önce acaba aldırsam kökten kurtulsammı diye zindan eski mesajları ben şuan sok
ali ankara

Mesaj gönderen ali ankara »

Anlamadıgım madem öyle idral debi düşüklügü siperm bozuklugu açı eşki asitli alkol alınca nüks etmesi kışın cogalıp yazın azalması bunların purostatla alakası yokmu vallaha kafam karıştı bi milyon oldu aman zindan kardeş gelişmelerden bizi haberdar et merakta bırakma işallah eski günlerine tez zamanda gene dönersin
NonwovenII
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen NonwovenII »

Zindan hocam gerçekleştirdiğiniz evvel girişimler gerçekten cesaret işi ve hepimiz aklında olan bir isimsiniz. Sizler prostatı Cemil Uygur hocada robotik olarak aldırmıştınız. Yalnız sormak istediğim şu bazı durumlarda prostatın dış kabuğundan sinirler ve damarlar geçtiği için bırakıldığı söyleniyor. Sizde tamamen alınmış mıydı? Dış kabuk alındıysa sinir ve damarlar neyin üzerinde kaldı? Alınmadıysa bu ince kabukta enfeksiyon gelişmiş olabilir mi?

Cevaplar için teşekkürler.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

Literatürü takip eden aklı başında ve hırsız olmayan hiçbir ürolog kronik prostatit / ürolojik kronik pelvik ağrı sendromlu bir hastaya böylesi radikal bir işlemin uygulanmayacağını bilir. Bakteriyel gömülü enfeksiyon şarlatanlığı ile birleşen bir diğer hırsızlık operasyonu yine iş başında. Artık ucpps in psiko nöro müsküler bir işlev bozukluğu olduğunu tüm medeni batı dünyası guidelanlarına geçirmiştir. Mapp ağı gibi abd federal hükümeti tarafından bizzat desteklenen ve ucpps i psiko nöro müsküler mercekten araştırma ile görevlendirilmiş oluşumlar vardır, medeni dünya gömülü enfeksiyon teorisini çoktan terk etmiştir. Ucpps in şüpheye yer bırakmayacak bir şekilde psiko nöro müsküler bir işlev bozukluğu olduğunu gösteren tonlarca hakemli yayın vardır. Bu gizemli bir patojenin, biyofilmler arkasına gizlenmiş bir bakterinin ve yahut bir mantarın sebep olduğu bir kronik enfeksiyonel durum değil aksine çok yönlü olarak beynin, merkezi sinir sisteminin, periferik sinirlerin, pelvik taban kaslarının ve bağışıklık sisteminin içinde olduğu bir Sendrom dur. Ucpps için cerrahi müdahaleler klinik olarak faydasızdır, radikal prostatetoktami ( prostatın tamamen çıkarılması) dahil korkunç derecede yararsız ve çok daha derin komplikasyonlar ile gelir.
NonwovenII

demir777 yazdı: 08.09.2023 - 18:41 Literatürü takip eden aklı başında ve hırsız olmayan hiçbir ürolog kronik prostatit / ürolojik kronik pelvik ağrı sendromlu bir hastaya böylesi radikal bir işlemin uygulanmayacağını bilir. Bakteriyel gömülü enfeksiyon şarlatanlığı ile birleşen bir diğer hırsızlık operasyonu yine iş başında. Artık ucpps in psiko nöro müsküler bir işlev bozukluğu olduğunu tüm medeni batı dünyası guidelanlarına geçirmiştir. Mapp ağı gibi abd federal hükümeti tarafından bizzat desteklenen ve ucpps i psiko nöro müsküler mercekten araştırma ile görevlendirilmiş oluşumlar vardır, medeni dünya gömülü enfeksiyon teorisini çoktan terk etmiştir. Ucpps in şüpheye yer bırakmayacak bir şekilde psiko nöro müsküler bir işlev bozukluğu olduğunu gösteren tonlarca hakemli yayın vardır. Bu gizemli bir patojenin, biyofilmler arkasına gizlenmiş bir bakterinin ve yahut bir mantarın sebep olduğu bir kronik enfeksiyonel durum değil aksine çok yönlü olarak beynin, merkezi sinir sisteminin, periferik sinirlerin, pelvik taban kaslarının ve bağışıklık sisteminin içinde olduğu bir Sendrom dur. Ucpps için cerrahi müdahaleler klinik olarak faydasızdır, radikal prostatetoktami ( prostatın tamamen çıkarılması) dahil korkunç derecede yararsız ve çok daha derin komplikasyonlar ile gelir.
Demir bey bu hasta nasıl 7 yıl hastalığı unuttu peki ben bunu anlamak istiyorum. İkinci olarak size en son yazmıştım bana isim önerin diye ben buldum ve tedavimi aldım. Gerçekten 20 seans Türkiye’nin en iyi fizyocularından birinden seanslar aldım. Anlık rahatladım ertesi gün yine kötü oldum. Pelvik taban aşırı kasılı ve sıkıydı her seferinde.

Her seans 2 saat sürüyordu. Daha ne yapabilirim?
zindan

Mesaj gönderen zindan »

NonwovenII yazdı: 08.09.2023 - 18:16 Zindan hocam gerçekleştirdiğiniz evvel girişimler gerçekten cesaret işi ve hepimiz aklında olan bir isimsiniz. Sizler prostatı Cemil Uygur hocada robotik olarak aldırmıştınız. Yalnız sormak istediğim şu bazı durumlarda prostatın dış kabuğundan sinirler ve damarlar geçtiği için bırakıldığı söyleniyor. Sizde tamamen alınmış mıydı? Dış kabuk alındıysa sinir ve damarlar neyin üzerinde kaldı? Alınmadıysa bu ince kabukta enfeksiyon gelişmiş olabilir mi?

Cevaplar için teşekkürler.
Tamamen alindi
zindan

Mesaj gönderen zindan »

demir777 yazdı: 08.09.2023 - 18:41 Literatürü takip eden aklı başında ve hırsız olmayan hiçbir ürolog kronik prostatit / ürolojik kronik pelvik ağrı sendromlu bir hastaya böylesi radikal bir işlemin uygulanmayacağını bilir. Bakteriyel gömülü enfeksiyon şarlatanlığı ile birleşen bir diğer hırsızlık operasyonu yine iş başında. Artık ucpps in psiko nöro müsküler bir işlev bozukluğu olduğunu tüm medeni batı dünyası guidelanlarına geçirmiştir. Mapp ağı gibi abd federal hükümeti tarafından bizzat desteklenen ve ucpps i psiko nöro müsküler mercekten araştırma ile görevlendirilmiş oluşumlar vardır, medeni dünya gömülü enfeksiyon teorisini çoktan terk etmiştir. Ucpps in şüpheye yer bırakmayacak bir şekilde psiko nöro müsküler bir işlev bozukluğu olduğunu gösteren tonlarca hakemli yayın vardır. Bu gizemli bir patojenin, biyofilmler arkasına gizlenmiş bir bakterinin ve yahut bir mantarın sebep olduğu bir kronik enfeksiyonel durum değil aksine çok yönlü olarak beynin, merkezi sinir sisteminin, periferik sinirlerin, pelvik taban kaslarının ve bağışıklık sisteminin içinde olduğu bir Sendrom dur. Ucpps için cerrahi müdahaleler klinik olarak faydasızdır, radikal prostatetoktami ( prostatın tamamen çıkarılması) dahil korkunç derecede yararsız ve çok daha derin komplikasyonlar ile gelir.
Ameliyat bir zarar vermedi
Ne idrar ne cinsellik. Pişman değilim.
Ameliyatın iyi gelmesinin sebebi kanımca orası açıldı temizlendi yıkandı bundandi faydasi
zindan

Mesaj gönderen zindan »

NonwovenII yazdı: 08.09.2023 - 18:59
Demir bey bu hasta nasıl 7 yıl hastalığı unuttu peki ben bunu anlamak istiyorum. İkinci olarak size en son yazmıştım bana isim önerin diye ben buldum ve tedavimi aldım. Gerçekten 20 seans Türkiye’nin en iyi fizyocularından birinden seanslar aldım. Anlık rahatladım ertesi gün yine kötü oldum. Pelvik taban aşırı kasılı ve sıkıydı her seferinde.

Şikayetlerim ne kardeş senin nonwonel
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Ameliyat hariç diğer söylediklerine katiliyorum
demir777

Mesaj gönderen demir777 »

@nonwoven

Nöro Plastisite ve cns inizi aşağı doğru regüle etme üzerine ne kadar çalıştınız?. İsterseniz dünya üzerindeki tüm fizyoterapi yi alın cns inizi limbik düzeyde aktif tutan sendroma dair yanlış inanışlarınızdan ( geride bir bakterinin kaldığı, gizli bulunmayan bir hastalığınız olduğu,vs vs gibi) vazgeçmediğiniz müddetçe pelvik taban ve cns tam bir rahatlamaya ulaşamaz.

Yukarıda ki vakanın remisyonu güçlü bir plasebo ve ağrı prostat merkezli ise nöro inflamasyon sebebi ile vızıldayan sinirlerin cerrahi olarak kesilmesi olabilir, sonrasında Sendrom devam ettiği için vızıldama görevini pelvisteki diğer sinirler devr alır.
NonwovenII

demir777 yazdı: 08.09.2023 - 19:14 @nonwoven

Nöro Plastisite ve cns inizi aşağı doğru regüle etme üzerine ne kadar çalıştınız?. İsterseniz dünya üzerindeki tüm fizyoterapi yi alın cns inizi limbik düzeyde aktif tutan sendroma dair yanlış inanışlarınızdan ( geride bir bakterinin kaldığı, gizli bulunmayan bir hastalığınız olduğu,vs vs gibi) vazgeçmediğiniz müddetçe pelvik taban ve cns tam bir rahatlamaya ulaşamaz.

Yukarıda ki vakanın remisyonu güçlü bir plasebo ve ağrı prostat merkezli ise nöro inflamasyon sebebi ile vızıldayan sinirlerin cerrahi olarak kesilmesi olabilir, sonrasında Sendrom devam ettiği için vızıldama görevini pelvisteki diğer sinirler devr alır.
Nöroplastisite ve cns dediğiniz nedir? Tanımlar mısınız?
NonwovenII

zindan yazdı: 08.09.2023 - 19:05
NonwovenII yazdı: 08.09.2023 - 18:59

Şikayetlerim ne kardeş senin nonwonel
Benim hastalık başlangıcında durmak bilmeyen perine(testis makat arası) yanmam, idrar başlatma güçlüğüm, cinsel problemlerim vardı. Antibiyotik tedavileriyle özellikle flagyl grubu kontrol altına aldım ve 1 seneden fazla 0 semptom yaşadım. Hastalığı unutmaya yakındım. Tekrar bel ağrısı batmalar ve yanmalarla hafif belli etti 1 hafta sonra aşırı şiddetli yanmaya başladı oturunca geçmiyor, yatınca geçmiyor, yalnız uyuyunca ancak gözümü açar açmaz tekrar yanma başlıyordu.

Yoğun iesef Biteral flagyl kombini sonrası hafif rahatladım. Sonra tekrar yanmalar geldi şuan farklı bir iğne daha alıyorum. Antibiyotik alırken iyi gibiyim bıraktıktan bir süre sonra durulamayacak yanmalar geri geliyor.
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Sinir kardeşim sinir ağrısı bunlar
Prostat vs değil
Sinirlere odaklanın..
Ben prostatı aldirdim tamam pismanda olmadım rahatlama hastalığı unutma sebebi o bölgenin açılıp rahatlaması yıkanması vs idi.
Sinir noraljisi bu yasadiklarimiz ama pudental ama hipogastrik sinir ama impar sinir
Sinirde sinir yani
Az kaldı benim cozucez on güne
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Yuruyemiycek hale geldim ben yatınca iyiydim sadece. Perinede batma apış arası batma idrarda yanma vs..
Şuan oraya tens veriyorum biraz rahatladim
Marifet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Marifet »

demir777 yazdı: 08.09.2023 - 19:14 @nonwoven

Hocam ben 10 seans fiztoterapi aldım hiç bir faydası olmadı artı daha kötü oldum sonra lokositim yükseldi mikroskopik incelemede 10 lokosit çıktı.
kartal444
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen kartal444 »

Ozaman. Bende. Şöyle. Bişey diyim. Hastalığa. İlk. Yakalandığım. Yıllarda. 2009. Da. Özel. Doktara. Çıkmıştım. Oraya. 70. Veya. 80. Yaşındakı. Adam. Geldi.yuruyemiyor. 2 yıl önce. Prostat. Ameliyatı. Olmuş. Doktor. Dediki. Bir. İdrar ver bakalım. Adamı tuvalete göturdüler. Yarım. Çay bardği. İdrarla. Karışık. Enfeksiyon. Doktor. Oov. Dedi. Önce. Antibitk. Dedi. Peki. Buna. Nediyorsunuz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

zindan yazdı: 08.09.2023 - 15:16 Evet arkadaşlar merhaba. Ben zindan
Yıllar sonra ben geldim..
Ve bir devrimle hastalığın net teşhisiyle geliyorum.
Hikayemi bilen bilir. Beni tanıyan tanır hastalık hakkinda yaptiklarimida bilir..
Ve gelelim can alıcı yere
PROSTATİT DİYE BİR HASTALİK YOKTUR..
BEN prostatı aldirdim 7 yıldır iyiydim yüzde 80 90
hastalık tekrar nuks etti..
Bu hastalık perineye vuran batmalar cimcikleme ağrı idrar yaparken yanma apış arası yangısı makat içinden gelen yanma penis iç çamaşıra değince batma şuan hepsi bende oluyor...
Arkadaşlar kronik prostatit diye birşey yoktur sadece hastalığa ilk yakalananlar için akut prostatit var
Harici hepsi palavra..kimseye inanmayın yok şu antibiyotik prostata geçiyormuş yok bu geçmiyor Muş vs vs vs hepsi yalan .
Bu hastalık gercekte kronik pelvik ağrı sendromudur ve sebebi pelvik bölgedeki sinirler ve kaslardir.. benim işim gereği ben çok oturuyorum muhtemelen şimdi ondan nuks etti ve sinir üzerine tedaviler olacağım..
Kafanızı prostatitle yormayın böyle bir hastalık yoktur bilginize.. tedavilerimi paylaşacağım bu illeti bi kere yendim yine yenecegim
Zindan kardeşim, semptomlarinin 7 yıl sonra artmasına nuksetmesine gerçekten üzüldüm.
7 yıl iyi olupta sonradan nüks olayı olmasını ben senin ameliyat yerinin mikrop kapmasina bağlıyorum.
Korunmasız şüpheli bir ilişki yaşamış olabilirmisin? Bu prostatın alındığı, kazındığı yerin,dokunun ve sinirlerin olduğu yerin bir iltihabı olabilir.
Dediğim gibi bir patojen aldıysan buna bağlı olarak bu kazınan bölge yada seminel veziküllerin bir iltihabı/inflamasyonu olabilir.
Tens ile sinirler rahatlayabilir ama ameliyat yerinde ve yada ürogenital sistemin farklı bir yerinde enfeksiyon oluşumu bu şiddetli semptomlara sebep olabilir.
Sen yinede fizyoterapiye devam edebilirsin rahatlama adına.
Ama Kronik prostatit diye bir patogenez vardır iyileşenlerde çoktur. Umarım tez zamanda iyi olursun kardeşim.
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Kadir sağolasın.. evet ilişkim oldu ama bir patojen yok bakteri yok emarda bişi yok çok özel test olan PCR yaptırdım hiç birsey yok. + 20 gün yoğun antibiyotik kullandım. Enfeksiyon olsa mutlaka çıkardı.
Enfeksiyonlu bir olay değil bu.
Evet mantıken öyle geliyor ama değil..
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen apo. »

Şimdi ben size bir örnek vereyim uzun süredir be de bu hastalığı yaşıyorum mr dahil wbc ve kulturlerimde üreme mevcut prostatit diye bir şey vardır ...
Evet putental sinir sıkışması bu hastalık da vardır..
İki hastalık yakın semptomlar gösterir ama farklı tedavi gerektirirler..
Zindan abimiz 7 yıl kafar %90 kadar stabil iken sonrasında nuks yaşamış olmasi üzücü fakat
Sinirler ile ilgili olduğunu düşünüyorum...
Kendim bir örnek vereyim ağrılarım artığı zaman norapatik ağrı kesiciler bile hafifletemiyor ağrılarım öyle ise bendeki prostatit olmuyor mu oluyor...
zindan

Mesaj gönderen zindan »

apo. yazdı: 08.09.2023 - 21:53 Şimdi ben size bir örnek vereyim uzun süredir be de bu hastalığı yaşıyorum mr dahil wbc ve kulturlerimde üreme mevcut prostatit diye bir şey vardır ...
Evet putental sinir sıkışması bu hastalık da vardır..
İki hastalık yakın semptomlar gösterir ama farklı tedavi gerektirirler..
Zindan abimiz 7 yıl kafar %90 kadar stabil iken sonrasında nuks yaşamış olmasi üzücü fakat
Sinirler ile ilgili olduğunu düşünüyorum...
Kendim bir örnek vereyim ağrılarım artığı zaman norapatik ağrı kesiciler bile hafifletemiyor ağrılarım öyle ise bendeki prostatit olmuyor mu oluyor...
Herkesin vücudu aynı değil kardeşim..
Stres bu hastalığın baş düşmanı.
Stres çok yaparsan çok daha ağrın oluyor.
Beni yıkan şey hastalığı tamamen atlatmisken yani geri geleceği aklıma gelmezdi imkansiz gibiydi benim için. Bu yıktı beni yıprattı yani ama smdi ne olduğunu biliyorum ona göre tedavi olucam
zindan

Mesaj gönderen zindan »

Nöropatik ilaçlar sadece biraz kafa yapar hiç fayda vermez vermiyorda
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

zindan yazdı: 08.09.2023 - 21:31 Kadir sağolasın.. evet ilişkim oldu ama bir patojen yok bakteri yok emarda bişi yok çok özel test olan PCR yaptırdım hiç birsey yok. + 20 gün yoğun antibiyotik kullandım. Enfeksiyon olsa mutlaka çıkardı.
Enfeksiyonlu bir olay değil bu.
Evet mantıken öyle geliyor ama değil..
Kardeşim sen kandan proinflamatuar sitokin tahlili yaptır, bazı laboratuvarlarda Kronik inflamasyon paneli var, orada kanda inflamasyon biobelirteclerini göreceksin.
Nöromuskuler vaka olsaydı sende 7 yıl nerdeymiş bu?Şimdimi çıktı? Senin ameliyat yerinde yada ürogenital bir lokalizasyonda iltihap var.
Sen yüksek bir ihtimal şüpheli iliskiden bulaş aldın.
Yaş kaçtı bu arada?