İlişki sırasında burkulma sonrası prostatit

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
herzamanumutvardir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

İlişki sırasında burkulma sonrası prostatit

Mesaj gönderen herzamanumutvardir »

Selamlar, 10 mayısta ilişki sırasında peniste burkulma yaşadım, o gün bu durumu çok önemsememiştim. Ertesi gün bir problem var mı diye test ettiğimde ereksiyonda sorun yoktu fakat penis erekte halde hafif aşağı doğru eğimliydi. 1,2 gün hafif ağrı yaşadım. 4 gün sonra ise sırtüstü uzanır pozisyonda işeme isteği oluyordu. Rektal tuşe sonrası prostatit olduğumu öğrendim. Prostat sıvısı kültüründe üreme olmadı. Doktorların dediğine göre penis zarı esnemiş, ben 4 farklı yerde penis gövdesinde küçük çıkıntılar buldum. Ayrıca alt karında penisin hemen üstünde dokununca acıyan bir yer mevcut. Fizik tedavi uzmanı orasının yumuşak doku olduğunu söyledi, onarımı için omega 3 kullanıyorum. Pelvik, bel mrları düzgün. Kan idrar tahlil ve kültürü düzgün. Otururken peniste seğirme, ve sağ ayağımı oynattığımda sol testiste yukarı çıkma sorunum, bacaklarımda güçsüzlük var. Mesane duvar kalınlığı 2.7 mm ve prostat hacmi 17 cm3. Prostatta herhangi bir kalsifikasyon yok. Ortalama işeme hızım 9.2 ml/sn, Max işeme hızım 24 ml/sn.

Penil renkli doppler sonucu şu şekilde :

Her iki korpus kavernozum ve korpus spongiozumda kitle ya da plak formasyonu izlenmemiştir.
Oral sildenafil (50 mg) uygulamasından 1 saat sonra yapılan incelemede; korpus kavernosalarda
sinüzoidal distansiyon izlenmektedir.
Visuel stimulasyon eşliğinde yapılan ölçümlerde; kavernöz arterlerde ölçülen maksimum pik sistolik
akım hızı sağda 121 cm/sn, solda 98 cm/sn’dir (normal sınırlarda). Pik sistolik akım hızlarına göre
arteriel yetmezlik yoktur. Kavernöz arter diastol sonu akımları her iki tarafta da ters yöne dönmüştür
(reverse flow). Ters yönlü akım veno-oklüzif disfonksiyon olmadığını göstermektedir. Bu aşamadan
sonra ölçümlere 5 dakika boyunca devam edilmiş olup, bu süre boyunca ters yönlü akım devam etmiştir.
Görsel ereksiyon skoru E5’tir (Tam rijidite). Penis uzunluğu 17 cm, penis sirkumferensiyal kalınlığı 11
cm’dir. Görsel olarak belirgin angülasyon yoktu.

Akım Hızları : https://hizliresim.com/iz3ltzj

Şuan idrar hissim yok yani idrarımın geldiğini hissedemiyorum. Otururken peniste seğirme, çatallı işeme, alt karında ağrı, mesaneyi tam boşaltamama sorunum mevcut. Acaba penisteki çıkıntılar yüzünden mi prostatit oldum, bu çıkıntılar ne zaman düzelir ( 3 buçuk ay oldu)? Böyle bir sorun yaşayan oldu mu ? Tavsiyeleriniz nelerdir ? Herkese Allah tan acil şifalar diliyorum.
kartal444
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: İlişki sırasında burkulma sonrası prostatit

Mesaj gönderen kartal444 »

Ben. Bu hastalıga. Böyle. Yakalandım. Çok. Nadir. Böyle. Olan.
Zodiac
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Zodiac »

İyi ama siz prostatit tanısını nasıl koydular.Lokosit var mı ben okudum göremedim oyle birşey.
Zodiac
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Zodiac »

Siz de büyük bir penis travması var gibi
herzamanumutvardir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen herzamanumutvardir »

Rektal tuşe esnasında dr prostata dokunduğunda büyük bir acı hissetmiştim. Prostat sivisindan lökosit sayimi yapacak dr , bulanıktı pek bir şey göremedim dedi. Ayaklarda üşümem mevcut. Zafer oyman ve bir kaç dr daha prostatitsin dedi.