galiba tedaviyi buldum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

HERPES TEDAVİSİ (HPV)

Mesaj gönderen kadir »

KODAK yazdı:
Kardelen yazdı:Diyelim ki sorun bu tedavisi ne olacak
Israrla ben de bu konuda fikir almak istiyorum ama yanıt bulamıyorum.

@Kadirabim sana çok yükleniyoruz ama inan son bir haftadır yine kafam allak bullak oldu, bir fikir mantık yürütsem içim rahatlayacak.

Kadirabi, prostatite herpes neden olduysa, tedavi yöntemi olarak ekstra ne yapılabilinir?
Bir diğer sorum, herpes ise sorun, antibiyotik tedavisi ile lokosit nasıl düşüyor. Yani sorun herpes ise prostatit tedavisinde antibiyotik işe yaramıyor olması gerekmez mi?
@KODAK, sendeki antibiyotik kullanımı sonrasında lokositin düşmesi farklı bakterilerin varlığı ve bu bakterinin eradikasyonu ile ilişkilidir.
Sorduğun "Herpes varsa tedavi yöntemi nedir?"sorusunun cevabını aşağıda veriyorum;
Rusyada yapılan Herpes,e bagli bir Abakteriyel CP/CPPS vakasında yapılan bir tedavi çalışması.
Herpes virüsü ile ilişkili kronik prostatitli hastaların tedavisi için antimikrobiyal peptidler.
EV Kulchavenya , S. Yu. Şevçenko , AA Barançukova
https://doi.org/10.21886/2308-6424-2023-11-1-42-51

Giriş . Genital herpes, herpes simpleks virüsü tip 1 (HSV-1) veya tip 2'nin (HSV-2) neden olduğu, tekrarlayan, kendi kendini sınırlayan genital ülserlerle karakterize, kronik cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur ve kronik prostatit (CP) ile ilişkilendirilebilir.

Amaç : Herpes virüsü ile ilişkili kronik prostatitli hastaların tedavisinde sitokinler-antimikrobiyal peptitler kompleksinin etkinliğini belirlemek.

Malzemeler ve yöntemler . Pilot, açık, prospektif, karşılaştırmalı olmayan çalışma, SP nedeniyle ortalama 9.7 ± 4.2 yıl izlenen 23 hastayı içermiştir. Hepsine inflamasyon belirtileri ve polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) ile üretral sürüntülerde HSV DNA tespiti ile abakteriyel SP / kronik pelvik ağrı sendromu (CPPS) teşhisi kondu. Önerilen tedavi: Tab. Valasiklovir 500 mg bidpo, 10 gün, Tab. Ketoprofen 100 mg qd, 5 gün, Ek. 20 gün boyunca Superlymph 10 IU qdprqhs. Sonuçlar tedavinin bitiminde, tamamlanmasından 3 ve 6 ay sonra değerlendirildi.

Sonuçlar. Tedavinin sonunda, prostat sekresyonundaki lökosit sayısı neredeyse beş kat azaldı ve tüm takip süresi boyunca sabit kaldı. Terapi sonunda toplam semptom ölçeği puanı 22,96 ± 6,01'den 6,61 ± 3,71 puana düştü (p < 0,05). Görsel analog ölçekte ağrı algısında da bir değişiklik oldu. Tedaviye başlamadan önce 14 hasta (%60,9) ağrı şiddetini “şiddetli” olarak değerlendirdiyse ve sadece iki (%8,7) ağrı şiddeti “zayıf” olarak değerlendirdiyse, tedavi bittikten sonra hiçbir hastada şiddetli ağrı görülmedi. 21 (%91,3) hasta “hafif” ağrı not etti ve 2 hastada (%8,7) ağrı şiddeti “ortalama” olarak kabul edildi. Tedavinin tamamlanmasından hemen sonra yaşam kalitesi başlangıçtaki 8,23 ± 1,91 puandan 2,43 ± 1,41 puana yükseldi (p < 0,05). Tedaviden üç ay sonra, hastalar yaşam kalitesini 2,43 ± 1,41 puan, altı ay sonra ise 2,81 ± 1,21 puan olarak değerlendirdiler. İlk üç ay boyunca, bir hasta bir HPV nüksü yaşadı; bir tane daha - önümüzdeki üç ay içinde. Bu hastalara benzer bir şemaya göre ikinci bir kurs uygulandı. Hastaların hiçbiri terapötik kompleksin herhangi bir bileşeni üzerinde önemli yan etkiler bildirmedi.

Sonuç . Abakteriyel CP/CPPS'de, bir herpes enfeksiyonu tanımlanmalıdır. Nörotropik olan HSV, CP/CPPS'nin ağrı özelliğine neden olabilir/şiddetli hale getirebilir. İnatçı ağrı durumunda HSV enfeksiyonu ekarte edilmelidir. Herpes virüsü ile ilişkili abakteriyel SP'li hastaların tedavisinde, Ek. Superlymph hızlı ve uzun vadeli iyi sonuçlar gösterdi.
Valasiklovir ve Ketoprofen TR de var, Superlymph fitilinde linkini aşağıda veriyorum. Rusyadan getirilebilir.
https://www.vidal.ru/drugs/superlymph__30595
KODAK
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: galiba tedaviyi buldum

Mesaj gönderen KODAK »

@kadirabim ne diyebilirim, sadece elimden teşekkür etmek geliyor. Çok teşekkür ediyorum abi emeğin, çaban için.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim
alivatan98
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alivatan98 »

Bu konuya katkı amacıyla virüsler aşırı sıcağı sevmez. Zaten çoğumuzun da sıcak havalarda rahatsızlığı hafifliyor.Bence bu konunun daha derinlemesine araştırılması gerekiyor.Fakat benim anlamadığım; çoğu viruslar vücuda yayıldıktan sonra vücut buna karşı adaptif yani sonradan gelişen bir savunma sistemi sağlıyor. Bu virüs için bu durum neden yok. Neyin tolerasyonu bu anlamadım fakat gene bu konu mantıklı.
alivatan98
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alivatan98 »

Abi bu arada baya heyecanlandırdı bu konu. Allah razı teşekkürler.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

alivatan98 yazdı: 28.08.2023 - 00:05 Abi bu arada baya heyecanlandırdı bu konu. Allah razı teşekkürler.
Rica ederim