Sürekli yanma

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
yigit
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Sürekli yanma

Mesaj gönderen yigit »

Merhaba arkadaşlar,

2023 şubat sonunda yıllık check-up testimde 7-8 lökosit, 2-3 eritrosit, 1-2 epitel hücre görüldü. Belirti yoktu. Sadece ayak altlarım yanıyordu. İç hastalıkları doktoru 1 kutu cipro verdi. Kullandım. Üretrada hafif bir yanma belirdi

Nisan ayında 1. üroloğa gittiğimde cipronun etkinliğinin artık eskisi kadar olmadığını söyledi . Günde 3 adet kullanmam için Piyoloseptyl verdi. Bir kutu kullandım. Yanma devam etti.

Mayıs ayında prof olan 2. üroloğa gittim. Prostatit olmuşsun dedi. Tavanici günde 1 adet-6 hafta, Xatrali günde 1 adet olarak reçete etti. Tavanic kullanmaya başladıktan sonra özellikle 2-3-4. haftalar belirtiler 0 oldu. Yanma da 0 oldu . İdrar çıkışında daha önce bir sıkıntım olmadığını düşünüyordum. Ancak o akışkanlığı ve rahatlığı gördüğümde geçmişte biraz sıkıntım olduğunu anladım. 4. haftanın sonunda üretrada yanma geri geldi. 3-4 gün devam etti. 6. hafta Tavanic'in bitmesi ile üretrada yanma geri döndü. Buna perinede, makatta yanma ve ilk kez olan perinede ve makatta ağrı da eklendi. Doktor kronik prostatit olmuşsun dedi. Sonrasında bir çözüm sunamadı. Xatral verdi. Psikolojik olabilir dedi.

Temmuz ayında 3. üroloğa (prof) gittim. Teşhis doğru dedi. Apranax, Cabral verdi. Tens tedavisi önerdi. Sen şimdi benden sonra başka doktora da gidersin dedi.

Sonra 4. üroloğa Zafer Bey'e gittim. Rektal masaj ile prostat sıvısı aldı. 6-7 lökosit çıktı. Sendeki hafif dedi. İdrar tahlili ve idrar kültürü temiz çıktı. Genta iğne günde 1 adet x 5 gün, 1 kutu Biteral 500 sabah akşam, 1 kutu Klindan 150 sabah öğle akşam olarak reçete etti. Henüz hiçbirini kullanmadım. Gentanın işitme ile ilgili sıkıntılara yol açabileceğini okudum. diğer ikisini kullanmayı düşünüyorum

Son olarak masaj yapan bir doktora gittim. İlk masajı yaptırdım. 3-4 gün ağrı oldu. Şimdi perine, testis ve üretrada yanma devam ediyor. Bir de sağ arka bacağımın dizden altı ve ayak altı yanıyor. Oturma perinede rahatsızlık yaratıyor. Beni esas rahatsız eden, bunaltan sürekli perine, testis ve üretrada yanma. Azalıyor, çoğalıyor. Hep var. Kadir Bey'in mesajında gördüğüm Canephronu denedim. Minimal bir faydası oldu. Antienflamatuar , ağrı kesici ilaçlar da işe yaramıyor.

Bacaktaki ağrı ve yanma ve hafif bel ağrısı için Mr çekildi. Doktor birşey yok, çok çok küçük bir bel fıtığı başlangıcı var dedi. 15 gün fizik tedavi verdi

1 aydır antienflamatuar besleniyorum. Şeker, gluten, alkol, acı baharat yok. Her gün 2,5-3 lt su, 1 litreye yakın değişik bitki çayları içiyorum. Her gün 30 dk sıcak suya oturuyorum.

Yanma için ne yapılabilir?
Zafer Bey'in verdiği antibiyotikleri kullanmalımıyım?
Nöral terapi deneyen oldu mu?
İstanbul'da fizyoterapist öneriniz?

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler. Kadir Bey mümkünse sizin de önerilerinizi okumak isterim.

Herkese şifalar dilerim. Geçmiş olsun
yigit

Re: Sürekli yanma

Mesaj gönderen yigit »

Bir de sık idrara çıkıyorum. Bazı günler 15 kez oluyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

yigit yazdı:Merhaba arkadaşlar,

2023 şubat sonunda yıllık check-up testimde 7-8 lökosit, 2-3 eritrosit, 1-2 epitel hücre görüldü. Belirti yoktu. Sadece ayak altlarım yanıyordu. İç hastalıkları doktoru 1 kutu cipro verdi. Kullandım. Üretrada hafif bir yanma belirdi

Nisan ayında 1. üroloğa gittiğimde cipronun etkinliğinin artık eskisi kadar olmadığını söyledi . Günde 3 adet kullanmam için Piyoloseptyl verdi. Bir kutu kullandım. Yanma devam etti.

Mayıs ayında prof olan 2. üroloğa gittim. Prostatit olmuşsun dedi. Tavanici günde 1 adet-6 hafta, Xatrali günde 1 adet olarak reçete etti. Tavanic kullanmaya başladıktan sonra özellikle 2-3-4. haftalar belirtiler 0 oldu. Yanma da 0 oldu . İdrar çıkışında daha önce bir sıkıntım olmadığını düşünüyordum. Ancak o akışkanlığı ve rahatlığı gördüğümde geçmişte biraz sıkıntım olduğunu anladım. 4. haftanın sonunda üretrada yanma geri geldi. 3-4 gün devam etti. 6. hafta Tavanic'in bitmesi ile üretrada yanma geri döndü. Buna perinede, makatta yanma ve ilk kez olan perinede ve makatta ağrı da eklendi. Doktor kronik prostatit olmuşsun dedi. Sonrasında bir çözüm sunamadı. Xatral verdi. Psikolojik olabilir dedi.

Temmuz ayında 3. üroloğa (prof) gittim. Teşhis doğru dedi. Apranax, Cabral verdi. Tens tedavisi önerdi. Sen şimdi benden sonra başka doktora da gidersin dedi.

Sonra 4. üroloğa Zafer Bey'e gittim. Rektal masaj ile prostat sıvısı aldı. 6-7 lökosit çıktı. Sendeki hafif dedi. İdrar tahlili ve idrar kültürü temiz çıktı. Genta iğne günde 1 adet x 5 gün, 1 kutu Biteral 500 sabah akşam, 1 kutu Klindan 150 sabah öğle akşam olarak reçete etti. Henüz hiçbirini kullanmadım. Gentanın işitme ile ilgili sıkıntılara yol açabileceğini okudum. diğer ikisini kullanmayı düşünüyorum

Son olarak masaj yapan bir doktora gittim. İlk masajı yaptırdım. 3-4 gün ağrı oldu. Şimdi perine, testis ve üretrada yanma devam ediyor. Bir de sağ arka bacağımın dizden altı ve ayak altı yanıyor. Oturma perinede rahatsızlık yaratıyor. Beni esas rahatsız eden, bunaltan sürekli perine, testis ve üretrada yanma. Azalıyor, çoğalıyor. Hep var. Kadir Bey'in mesajında gördüğüm Canephronu denedim. Minimal bir faydası oldu. Antienflamatuar , ağrı kesici ilaçlar da işe yaramıyor.

Bacaktaki ağrı ve yanma ve hafif bel ağrısı için Mr çekildi. Doktor birşey yok, çok çok küçük bir bel fıtığı başlangıcı var dedi. 15 gün fizik tedavi verdi

1 aydır antienflamatuar besleniyorum. Şeker, gluten, alkol, acı baharat yok. Her gün 2,5-3 lt su, 1 litreye yakın değişik bitki çayları içiyorum. Her gün 30 dk sıcak suya oturuyorum.

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler. Kadir Bey mümkünse sizin de önerilerinizi okumak isterim.

Kardeşim Tavanic semptomlarını sıfıra indirdgine göre senin durumun bakteriyel. Cipro kronik prostatitte yetersiz.
Prostat sivısi ve idrardan kültür antibiogram yaptirsaydın daha iyi olurdu. Yaptiramiyorsan doktorunun verdiği ilaçları kullanman gerekecek. Fakat Gentayı değiştirmesini söyleyebilirsin.
yigit

Mesaj gönderen yigit »

Sen Genta'yı kullan kulakta çınlama yaparsa o zaman değiştiririz dedi. Genta yerine önereceğiniz antibiyotik nedir?
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

İdrar yaparken yanma oluyor mu ?
yigit

Mesaj gönderen yigit »

idrar yaparken , idrar yapmıyorken ile hemen hemen aynı seviyede bir yanma var. idrar yaparken bir tık üstü bir yanma diyebilirim. bariz fark yok
sainz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen sainz »

yigit yazdı:idrar yaparken , idrar yapmıyorken ile hemen hemen aynı seviyede bir yanma var. idrar yaparken bir tık üstü bir yanma diyebilirim. bariz fark yok
Kasılmalar oluyor mu makatta bacak kaslarında nefes almakta zorlanma vs?
Neyapabiliriz

Mesaj gönderen Neyapabiliriz »

Hocam benimde idrarda yanmam vardı Cinsel yolla bulaşan hastalıkların PCR testini yaptırdım ve belsoğukluğu çıktı. Sana tavsiyem onu bi yaptır lab'da doktorlar ona göre daha kolay çözüm bulacaktır.
yigit

Mesaj gönderen yigit »

sainz yazdı:
yigit yazdı:idrar yaparken , idrar yapmıyorken ile hemen hemen aynı seviyede bir yanma var. idrar yaparken bir tık üstü bir yanma diyebilirim. bariz fark yok
Kasılmalar oluyor mu makatta bacak kaslarında nefes almakta zorlanma vs?

Bazen makatta ve sağ bacak arkasında kasılma ağrı karışımı bir his oluyor. Nefes alıp vermem normal
yigit

Mesaj gönderen yigit »

Neyapabiliriz yazdı:Hocam benimde idrarda yanmam vardı Cinsel yolla bulaşan hastalıkların PCR testini yaptırdım ve belsoğukluğu çıktı. Sana tavsiyem onu bi yaptır lab'da doktorlar ona göre daha kolay çözüm bulacaktır.
Doktor kontrollü yapmak gerekir diye düşünüyorum. Tavsiye deceğiniz bir doktor var mı? Benim gittiklerim pcr testi vermediler
sainz

Mesaj gönderen sainz »

Neyapabiliriz yazdı:Hocam benimde idrarda yanmam vardı Cinsel yolla bulaşan hastalıkların PCR testini yaptırdım ve belsoğukluğu çıktı. Sana tavsiyem onu bi yaptır lab'da doktorlar ona göre daha kolay çözüm bulacaktır.

Ne kadar süre öncesinde bir birliktelik oldu yanma öncesi
yigit

Mesaj gönderen yigit »

sainz yazdı:

6 ay öncesinde oldu. lablarda std 10 pcr testi var. İdrardan, spermden ve prostat sıvısından yapılabiliyor. prostat salgısından yaptırmak anlamlı duruyor. Hangisinden yapılmalı?
Neyapabiliriz

sainz yazdı:

ilişkinin sabahında yanmayı hissettim ama önemsemedim. 1 hafta içerisinde çok daha fazla arttı. Akıntı olmadığı için belsoğukluğu teşhisi koymak için Üretramdan örnek alınıp PCR testi yapıldı.
Neyapabiliriz

yigit yazdı:
sainz yazdı:

6 ay öncesinde oldu. lablarda std 10 pcr testi var. İdrardan, spermden ve prostat sıvısından yapılabiliyor. prostat salgısından yaptırmak anlamlı duruyor. Hangisinden yapılmalı?
Prostattan yaptırmak bence daha anlamlı ama üretradan yapılanda anlamsız diyemem. İdrar'ın üzerinden yapılan PCR testleri yanlış sonuçlar vermeye daha meyilli gibi geliyor bana. Ben idrardan PCR verdiğimde belsoğukluğum çıkmadı düzen lab'Da ama sürüntü ile üretramdan PCR verdiğimde belsoğukluğu tanısı konulabildi.
yigit

Mesaj gönderen yigit »

2017 başında korunmasız ilişkiden sonra genital bölgemde siğiller çıkmıştı. Asit ile yok etmiştim. Tekrar etmedi. Hpv uzun yıllar vücutta kalıyor. Şu an yaşadığım durum ile ilgisi olabilir mi?
Hayatbu

Mesaj gönderen Hayatbu »

Benim penis içinde sürekli yanma var idrar yaparken değil normalde de var siğil vardı 1 kere koterle yaktırldım yine çıktı bidaha yaktırdım 2 tane falan kalmış asit ismi ne oğrenebilirmiyim
yigit

Mesaj gönderen yigit »

Hayatbu yazdı:Benim penis içinde sürekli yanma var idrar yaparken değil normalde de var siğil vardı 1 kere koterle yaktırldım yine çıktı bidaha yaktırdım 2 tane falan kalmış asit ismi ne oğrenebilirmiyim
İsmini hatırlamıyorum ama içeriği salisilik asitti sanırım
Prostatitis.06

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

yigit yazdı:2017 başında korunmasız ilişkiden sonra genital bölgemde siğiller çıkmıştı. Asit ile yok etmiştim. Tekrar etmedi. Hpv uzun yıllar vücutta kalıyor. Şu an yaşadığım durum ile ilgisi olabilir mi?
Bu yanlış bilgi yüzde 90 2 yılda atılır bağışıklığı yüksek tutarak bu süreyi 6 aya indirmek mümkün
Prostatitis.06

Mesaj gönderen Prostatitis.06 »

Hocam bir de zafer hocanın verdiği ilaçları kullanmanızı ve periyodik lökosit takibinizi yaptırmanızı öneririm hastalığın başındaki süreçlerimiz benzer. Semptomlarda benzer. Devamında çok şiddetli semptomlar da yaşadım. Bu süreçte haftada max 2 boşalın ve ilaçlarınızı kullanın sıcak suya oturun korunmasız birliktelik yaşamayın
yigit

Mesaj gönderen yigit »

kadir yazdı: 12.08.2023 - 14:31
yigit yazdı:Merhaba arkadaşlar,

Kardeşim Tavanic semptomlarını sıfıra indirdgine göre senin durumun bakteriyel. Cipro kronik prostatitte yetersiz.
Prostat sivısi ve idrardan kültür antibiogram yaptirsaydın daha iyi olurdu. Yaptiramiyorsan doktorunun verdiği ilaçları kullanman gerekecek. Fakat Gentayı değiştirmesini söyleyebilirsin.
Tekrar merhaba,

45 gün önce masaj esnasında gelen üretral akıntıdan ve idrardan cinsel bulaş testini yaptırdım. Sonuç :

Staphylococcus spp : 10 üzeri 3.4

Lactobasillus,streptococcus,corynebacterium, gardnerella vaginalis, ureaplasma urealyticum, ureaplasma parvum, mycoplasma hominis, enterobacteriaceae spp/enterococcus spp, candida spp, mycoplasma genitalium, trichomonas vaginalis, neisseria gonorrhoeae, chlamydia trachomatis bulunmadı

4 gün önce masaj esnasında gelen üretral akıntıdan kültür yapıldı.

Özel Trichomonas Kültürü : Trichomonas vaginalis üremedi
Özel Go. Kültürü : Neisseria gonorrhoeae üremedi
Non Selektif Kültür : Patojen etken üremedi
Gram Boyali Direkt Preperat : Nadir lökosit görüldü.

Perinede, üretrada sürekli yanma ve zaman zaman perine ve makatta ağrı, sık idrar devam ediyor. Önerilerinizi öğrenmek isterim. Kadir Bey sizin de var ise önerinizi rica ediyorum. 6 haftalık Tavanic kullanımı semptomlarımı sıfıra indirdiği için durumumun bakteriyel olduğunu yazmıştınız. Bu sonuçlar sonrası (Staphylococcus spp, nadir lökosit) ne tavsiye edersiniz?

Herkese teşekkürler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

45 gün önce sanırım staph spp pcr'de çıkmış, 4 gün öncede prostat sivisindan örnek alınarak kültür ve gram boyama yöntemiyle lökosit bakilmis.
Patojen üreme olmamış gram boyamada nadir lökosit görülmüş.
1-Kullandığınız antibiyotikler staph spp yi eradike etmiş ve dokuda kalmış olan inflamasyon devam ediyor olabilir.
2- Net olarak çek etmek için prostat sıvısından cam lama damlatilarak ıslak mikroskobik lokosit incelemesi yaptirmanizi ve bundada Negatif çıktığı takdirde inflmasyon süreci tedavisine başlamanızı öneririm.
viewtopic.php?f=2&t=8164
yigit

Mesaj gönderen yigit »

İki test arasında antibiyotik kullanmadım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

"Tavanic semptomları sıfıra indirdiği" diye yazınca ne ara kullandığınızı belirtmemissiniz...fark etmez siz yinede prostat sivisi lökosit kontrolü yaparsanız kesin durum belli olur. Sonuç Negatif ise antibiyotik kullanmanıza gerek kalmaz.
Yinede siz bilirsiniz tabiki. Benden söylemesi.