KARIN ALTI AĞRISINA ÇÖZÜM MÜ ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
muratcimenn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

KARIN ALTI AĞRISINA ÇÖZÜM MÜ ?

Mesaj gönderen muratcimenn »

Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 senedir prostatit teşhisiyle uğraşıyorum ancak , çoğu doktorda irritabl bağırsak sendromu olabilrsin diye gastroenterolojiye veya dahiliye gibi bölümlere gönderiyorlar , daha öncede bu tanıyı almış olmama rağmen , en son gittiğim hekim tarafından ve eczanenin önerisiyle bir kaç ilaç ve ona istinaden ek probiyotik gibi takviyelerle şuan bayağı ağrımı geçirdiğini düşünüyorum o yüzden sizlerede tavsiye etmek veya değerlendirmeniz için ilaçları ve ek takviyeleri yazmak istiyorum belki prostatit bile işe yarayabilir düşüncesiyle aşağıya yazıcam herkese geçmiş olsun.

simflat film tablet (30) sabah-öğle-akşam aç
tranko-buskas draje 20 dr - günde 1 kez aç

ek takviyeler ( ezcanenin şiddetle önerdiği)
bovelax(tıbbi nane yağı) sabah akşam aç
symbıosys alflorex(bağırsak için özel bir probiyotik) günde bir kez aç

ben 2 gündür kullanıyorum karın altımdaki o baskıyı azalttı , ek takviyeler eczacı 1 ay kullan dedi 2-3 günde böyleyse 1 ay sonunda daha etkili olabileceğini düşünüyorum ,

diğer simflat ve tranco buskasıda düzenli 3 ay kullanıcam doktorum öyle söyledi.

İnşallah kullanacaklara şifa olur hepimize geçmiş olsun .
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: KARIN ALTI AĞRISINA ÇÖZÜM MÜ ?

Mesaj gönderen Turkick »

Hocam, hapla probiyotik alınmaz maalesef. Siz yine devam edin, ama tavsiyem şu:

Un, şeker, patates, pirinç, kafein, vb. şeyleri bir anda kesin. Sadece kırmızı et, balık, nohut ağırlıklı beslenin. Zeytinyağı ve tereyağı dışında evde yağ bulundurmayın.

Sonra, aşağıda verdiğim videodaki turşuyu yapın/yaptırın (Fermente sürecinde tahta kaşıkla iyi karıştırın ki küf olmasın). Buzdolabında saklayın.

https://youtu.be/MR0AjQjOihc

Yemeklerle bu turşuyu bol bol yiyin. Hatta yemekten çok yiyin. Bağırsaklarınızın nasıl bir anda düzeldiğini göreceksiniz. Ben hastalık döneminde yedim, çok faydasını gördüm. Kış için bidon bidon yaptıracağım. Esas simbiyotik bu turşuda.
qaz1325qaz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen qaz1325qaz »

Turkick yazdı:Hocam, hapla probiyotik alınmaz maalesef. Siz yine devam edin, ama tavsiyem şu:

Un, şeker, patates, pirinç, kafein, vb. şeyleri bir anda kesin. Sadece kırmızı et, balık, nohut ağırlıklı beslenin. Zeytinyağı ve tereyağı dışında evde yağ bulundurmayın.

Sonra, aşağıda verdiğim videodaki turşuyu yapın/yaptırın (Fermente sürecinde tahta kaşıkla iyi karıştırın ki küf olmasın). Buzdolabında saklayın.

https://youtu.be/MR0AjQjOihc

Yemeklerle bu turşuyu bol bol yiyin. Hatta yemekten çok yiyin. Bağırsaklarınızın nasıl bir anda düzeldiğini göreceksiniz. Ben hastalık döneminde yedim, çok faydasını gördüm. Kış için bidon bidon yaptıracağım. Esas simbiyotik bu turşuda.
Yaptiktan sonra buz dolabinda mi beklemesi gerekiyor?
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Evet, dediğim gibi. Genelde 5-7 güne tam fermante oluyor. Tahta kaşıkla karıştırınca içindeki havası çıkıyor, böylece küflenme falan olmuyor. Malakan turşusu da derler. Bu arada, lahanayı kesinlikle yıkamayın. Üst kabuğunu atın, gerisini aynen doğrayın. Sonrasında, buzdolabının en alt gözünde, 2şer litrelik cam kavanozlarda saklayabilirsiniz. Allah şifa versin.