Boşalma Icin 1 Hafta Bekliyorum Ama

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
qaz1325qaz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Boşalma Icin 1 Hafta Bekliyorum Ama

Mesaj gönderen qaz1325qaz »

1 hafta bekleyince istek artiyor. Artik dogal olarak kipirdanmaya basliyorum. Tvde etrafta orda burda tahrik edici unsurlar gozume carpmaya basliyor. Bosalinca kuvvetli zevkli bir atim oluyor. Ama. Meni biraz koyu sarı.

Bu noktada bosalma ardindan 1 hafta beklemis olsam bile prostatimda yanma, agri oluyor. Alt karin agrisi ertesi gune kaliyor.

Sorum su: 1 hafta beklememe ragmen genel prostat agriyorsa o halde benim 1 haftada 1 bosalmam da suan icin prostat icin zararli midir?

Haftada 1 bosalmali miyim, yoksa daha fazla ara mi vermeliyim? Mesela salliyorum 1 ay beklesem. Daha iyi olur mu?
Zodiac
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Boşalma Icin 1 Hafta Bekliyorum Ama

Mesaj gönderen Zodiac »

Bence bunu yavaş yavaş artırarak cinsel perhiz yapmalısın.Bir haftayı mesela iki haftaya çıkarıp bosaldiktan sonraki etkiyi bilmeden bir anda uzun ara verme.Ama sendeki infilamasyon ne durumda onu da bilmiyoruz.ağırsa perhizi uzatmak faydalı diye biliyorum.
qaz1325qaz

Zodiac yazdı:Bence bunu yavaş yavaş artırarak cinsel perhiz yapmalısın.Bir haftayı mesela iki haftaya çıkarıp bosaldiktan sonraki etkiyi bilmeden bir anda uzun ara verme.Ama sendeki infilamasyon ne durumda onu da bilmiyoruz.ağırsa perhizi uzatmak faydalı diye biliyorum.
Yani salliyorum 1 ay hic dokunmadim. Hatta 3 ay. Bu zararli olur mu? Prostat dokusu hepten atil olup kireclenir mi? Kanallar tikanir mi? Burada ideal bir süre denge mi tutturmak lazim.

Yani ne cok uzun ne cok kisa.
Zodiac

Mesaj gönderen Zodiac »

3 ay sen dokunmasan o patlar dostum.Yine de sen bilirsin.Perhiz Max bir ay olur dinlenir organ.kendini vücudunu taniyosun.Burda çoğu kişi artık kendi doktoru ve neyin iyi gelip neyin iyi gelmeyeceğini biliyor.umarim iyilesirsin
qaz1325qaz

Zodiac yazdı:3 ay sen dokunmasan o patlar dostum.Yine de sen bilirsin.Perhiz Max bir ay olur dinlenir organ.kendini vücudunu taniyosun.Burda çoğu kişi artık kendi doktoru ve neyin iyi gelip neyin iyi gelmeyeceğini biliyor.umarim iyilesirsin
Tesekkurler dostum.
kaderimiz42

Mesaj gönderen kaderimiz42 »

Bende ereksiyon veya boşalmada hiç sıkıntı olmadı tek septom sık idrar ve sürekli idrar hissi agri kesiciler fayda sağlıyor ama bırakınca 2-3 gun sonra tekrar septom tavan yapıyor ne yapcaz böyle bilmiyorum
kaderimiz42

Mesaj gönderen kaderimiz42 »

Prostatit olan birisi illaki ereksiyonda sorun yaşıyor bildiğim kadarıyla ama bende en kötü oldugum gun bile ereksiyonda istekde sorun yok acaba bendeki sorun farklı mı diye düşünüyorum sizlerede sormak istedim yardımcı olursanız sevinirim
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Ben bir hafta bekleyince, hastalığın pik döneminde, yanma ve akıntı oluyordu. O yüzden 3-5 günde bir boşaltıyordum hızlıca. Medikal kayganlaştırıcı ile. Benden daha iyi bilirler ama uzun süreli perhizi doğru bulmuyorum. NoFap yapıp prostatit olanları okumuştum internette. Tavsiyem 5-10 günde bir yapman.

En büyük tavsiyem, aniden karbonhidratı kes. Ekmek, pilav, şeker, çikolata, içki, patates, bakliyat, börek, çörek, vs. Bir hafta hiç ağza sürme. Sadece yeşillik, kırmızı et&balık (tavuk yok), canın çok şeker çekerse de kayısı veya kiraz gibi meyvelerden az biraz ye. Karpuz ve üzümden uzak dur. Çay ve kahve yerine sadece sıcak su iç. Eğer hiç kaçak vermeden, tam karbonhidratı kesersen bir haftalığına, eninim şikayetlerin büyük oranda azalacak. Açlığa biraz dayanman gerekecek ama. Bunu da egzersiz ve iyi uykuyla (23-7 arası) desteklesen var ya, çok büyük ilerleme kaydedersin.

Ben kendi üstümde kademe kademe yaptığım bu şeylerden fayda gördüğüm için diyorum. İnşallah en kısa sürede hepimiz çok daha iyi oluruz.
muratcimenn

Mesaj gönderen muratcimenn »

qaz1325qaz yazdı:1 hafta bekleyince istek artiyor. Artik dogal olarak kipirdanmaya basliyorum. Tvde etrafta orda burda tahrik edici unsurlar gozume carpmaya basliyor. Bosalinca kuvvetli zevkli bir atim oluyor. Ama. Meni biraz koyu sarı.

Bu noktada bosalma ardindan 1 hafta beklemis olsam bile prostatimda yanma, agri oluyor. Alt karin agrisi ertesi gune kaliyor.

Sorum su: 1 hafta beklememe ragmen genel prostat agriyorsa o halde benim 1 haftada 1 bosalmam da suan icin prostat icin zararli midir?

Haftada 1 bosalmali miyim, yoksa daha fazla ara mi vermeliyim? Mesela salliyorum 1 ay beklesem. Daha iyi olur mu?

Kardeşim benimde tek problemim bu ejakulasyon sonunda hemen alt karın bölgemde bir ödemleşme hissi orda bir doluluk ve hafif yanma ağrı hissi tek şikayetim bu ne iyi geliyor anlamıyorum bile , bromelain vs herseyi içtim tavanic yeni bitti 1 hafta sonra fln sperm kültürü yaptırmayı düşünüyorum bakalım nolacak
Abdullahergn

Mesaj gönderen Abdullahergn »

qaz1325qaz yazdı:1 hafta bekleyince istek artiyor. Artik dogal olarak kipirdanmaya basliyorum. Tvde etrafta orda burda tahrik edici unsurlar gozume carpmaya basliyor. Bosalinca kuvvetli zevkli bir atim oluyor. Ama. Meni biraz koyu sarı.

Benimde haftada 1 şeklinde olunca istek ve atım öncesi zevk biraz da olsa artıyordu. 1 haftadan fazla olması neredeyse hiç fark ettirmiyor ancak bu hafta öncelere göre en iyi olduğumu düşündüğüm haftaydı, sağlıklı zamanlarıma mı dönüyorum acaba düşüncesiyle haftada 3 defa yaptım ve en kötü zamanlarıma geri döndüm.