Şikayetlerim ve Tahliller Hk.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
degiro
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Şikayetlerim ve Tahliller Hk.

Mesaj gönderen degiro »

Herkese merhabalar, Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım,

Birtakım şikayetlerim, yakınmalarım ve kaygılarım hakkında sorularım ve yanıt arayışım olduğundan dolayı bu başlığı açmış bulunuyorum. 26 yaşındayım. Yaklaşık 2.5 aydır penis ucunda yanma şikayetim bulunmakta. Bu 2.5 aylık süreçte bazen kendisini unutturan zaman zaman da hatırlatan bir durum söz konusu. Yanma idrar yaparkenden öte sanıyorum idrar yapmadığım zamanlarda gerçekleşiyor. 2 defa nispeten yüksek muayene ücreti olan doktorlardan muayene olup idrar tahlili ve ultrason yaptırdım. İdrarda yalnızca mik. lokosit ve İdrar Mikrobis değerleri nadir çıktı, doktorlar idrar tahlillerimin temiz olduğunu, böbrek idrar yolu ultrasonlarımın temiz olduğunu belirtti. Forumdaki açılmış yüzlerce başlığı ve yanıtları okuduğumda bu yanma belirtisinin kronik prostatit şikayeti olabileceği şüphesi uyandı. Buna karşın bir süredir sık ve sert olduğunu sonradan fark ettiğim mastürbasyon durumum da vardı. Doktoralara prostatit olup olmadığımı sorduğumda kesin bir şekilde red cevabı aldım ancak öğrendiğim kadarıyla erken tanı ve tedavi şansımı kaçırmak istemiyorum böyle bir durum olması halinde. Deneyim ve tecrübelerinize ihtiyacım var, çok teşekkürler, herkese şifalar dilerim.
Zodiac
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Şikayetlerim ve Tahliller Hk.

Mesaj gönderen Zodiac »

inşallah kronik prostatit değilsindir dostum.sitede yer alan beslenme dikkat edilmesi gerekenler defaatle yazıldı bunları mutlaka uygula.Kronik prostatit tam tanı konması için prostat sıvısından rektal tuşe yoluyla kültür baktirmalisin.ancak şikayetlerin çok yok gibi.sıcak suya oturup kaslarını gevsetebilirsin.gecmis olsun
Urolog6
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Şikayetlerim ve Tahliller Hk.

Mesaj gönderen Urolog6 »

Prostatitte penis ucunda yanma olur. Prostatin ağrisi penis ucuna yansir