Sonunda Bir Teşhis Aldım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hakan564
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Sonunda Bir Teşhis Aldım

Mesaj gönderen hakan564 »

merhaba arkadaşlar.
Buradaki doktor tavsiyelerinden yola çıkarak İstanbul da yakın olması sebebiyle zafer hocaya gittim.Daha önce bir doktor rektal tuşe yapmıştı fakat sıvı gelmemişti.Zafer hoca gayet babacan ve gerektiği kadar konuşan bir doktor.Sıvıyı hemen çıkarttı.Fakat penis bölgemde ve makat bölgemde aşırı yanma oldu yine.Penis bölgesindeki ağrın iltitahptan.Makat bölgesindeki ağrın anal fissür'den dedi.Bu çatlakları genel cerraha gidip danışman ve tedavi olman lazım dedi.Aynı sinir üzerinde oldukları için prostatitten tedavi olsanda bu çatlaklar rahatsız edecek dedi.Neyse, çıkan sıvıyı cam lama alıp kendisi inceledi.Ardından hemen idrar tahlili verdim.Önceki haftada aynı işlemden sonra idrar kültürü vermiştim fakat başka doktora.İdrar tahlili ve kültür tahlillerim temiz çıktı.Zafer Bey 12-14 her sahada lökosit var dedi.Normalde olması gerken 2-3 tür dedi fakat çözülemeyecek birşey değil seni tedavi edeceğim inşaAllah dedi.Verdiği İlaçlar ;

-5 adet genta 160 mg
-biteral 500 günde 2
-cipronatin 750 günde 2 adet

İğneleri olup antibiyotikleri alıcaksın dedi. 1 ay sonra gel dedi muhtemelen tekrar test vereceğim.
Burada tecrübeli arkadaşlara sorum şudur;
Günde 4 adet antibiyotik olayını yanlış mı anladım acaba diyorum. yoksa normal midir ? Tekrar ulaşıp sormama gerek var mıdır ? Antibiyotiklere 2x1 yazılmış.Yanlış anladığım bir konu varsa düzeltin lütfen.
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Sonunda Bir Teşhis Aldım

Mesaj gönderen Yamtar »

2 sene önceki kendim yazsam bunları yazardım heralde. Yoluna prostatit+ ibs ile devam etmek istemiyorsan muhakkak probiyotik takviye ile kullan antibiyotikleri. Ve iyi beslen.
NonwovenII
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen NonwovenII »

Kafanızı çok karıştırıyorsa iğne bitince biteral biteral bitince de cipronatin başlayın zaten 5 gün iğne 10 gün biteral 10 gün cipronatin sürer 25 gün. 7 günde boşluk bırakırsınız, 32.gün falan kontrole gidersiniz. Probiyotik takviyesini ihmal etmeyin.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
hakan564

Yamtar yazdı:2 sene önceki kendim yazsam bunları yazardım heralde. Yoluna prostatit+ ibs ile devam etmek istemiyorsan muhakkak probiyotik takviye ile kullan antibiyotikleri. Ve iyi beslen.
Evet bende böyle düşünerek eczacımdan daha önce kullandığım ve bana iyi gelen alflorex istedim. Fakat antibiyotiklerle beraber kullanırsan probiyotik yararlı bakterilirinde öldürür boşuna içmiş olursun dediği için almadım .
hakan564

bu arada 2 sene önceki halinize göre nasılsınız ?
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

2 sene önceki ilk şikayetim halen daha olduğu gibi devam ediyor desem yeridir. Penis felç geçirmiş gibi, gevşek halde yarı ereksiyon halinde bana ait olmayan hiçbir yere sığmayan bir organ gibi.peniste ağrı ara ara hassasiyet. Sürekli pantolonu düzelterek yaşamaya çalışıyorum. Tüm semptomları yaşadım bu en kötüsü. Harici bir de ibs başladı.onu saymıyorum bile.
hakan564

Allah hepimize şifa versin. Bu dertten muzdarip çok insan var. Ve yolu bir şekilde buraya geliyor. İyi ki böyle bir forum var . Erkekler için prostatın vücudu bu kadar etkieldiğini bu forumda öğrendim. Google 'a yazdığımızda genel geçer bilgiler var. Kendi adıma piskolojimi düzgün tutup doktorun dediklerini yapıp diyetime ve hayat kaliteme de dikkat edip bu hastalıktan Allah'ın izni ile kurtulmayı istiyorum.
Yamtar

Mesaj gönderen Yamtar »

Amin
hakan564

merhabalar sevgili dostlar. bu konu altınta prostatit olma hikayemi yazmıştım. Zafer hocadan antibiyotik tedavisi alarak şu kış günlerine kadar güzel idare ettim. Fakat kış günlerinin gelmesiyle birlikte idrarda yanma ve makatta yanma problemleri yine baş gösterdi. Zafer hocanın tavsiyesiyle biteral kullanmaya başladım ve fayda ettiğini görüyorum. Bu süreçte 1 kez 2 hafta boyunca diyet yaptım. Diyetin çok faydasını gördüm fakat sonra ipin ucunu yine saldım. Kızartmalardan tutun yememem gereken cipsler ve paketli gıdalar tükettim. 92 Kilodan 84 kiloya düşmüştüm.fakat yine 87 kiloları gördüm. Ben şunu farkediyorum ki yaz aylarında benim durumum % 80 iyileşiyor. Sizde de bu durum böyle mi ? Kış aylarında neden sürekli ağır nükseler yaşıyoru? Bu noktadan sonra biteral kullanmım bittikten sonra yine Lökosit takibi yapmayı düşünüyorum. Sonrasında ise diyet ve Kadir abinin tavsyielerine ve söylemiş olduğu takviyelere uyarak hayatıma çeki düzen vermek istiyorum. Ama insan nefsi bazen ipin ucu kaçıyor. Birde sevgili dostlar yazın havalar sıcakken ve moralim düzgünken, stresim az iken bu şikayetlerimin çok azaldığını gördüm. Sanki bu hastalığı stresste çok tetikliyor. Özellikle makat bölgemde olan ağrılar ve yanmalar kasların sıkılaşması sanki hepsi strese bağlı gibi hissediyorum. Prostatit ise sanki bunların bir sonucu gibi . Bu benim hissettiklerim tabi. Şu son 1 aydır çok stressliyim ve buna bağlantılı şikayetlerimde de artma var . Bu ara yaptığım hataları arasında ben kendimi iyi hissettiğim için kontrole gitmemek oldu. Belki antibiyotik tedavisine devam etmem gerekirdi. Beni korkutan Klindan isimli anitibiyotiğin felaket derecede bende reflü yapması oldu. Klindanı Zafer hoca bana bıraktırmıştı ve biteral ile devam etmiştik.Şimdilik sıcak su torbası ve hayatıma dikkat ederek bu süreçleri atlatmaya çalışıyorum.Cinsel yaşamda ve sertleşme konusunda sıkıntım yok şükür . Sadece bu idrar yolları yangısı beni bitiriyor. Bu şekilde şikayeti sadece yangı olan arkadaşlar tavsiye verirlerse ve bu yangıyı atlatabilmişlerse yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.Bitkisel olur egzersiz olur her türlü tavsiyeye açığım. Allah hepimizie şifa versin.
sonik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen sonik »

Hocam sizde kış ayında olan yanmalar bende genelde yaz ayında oluyor. Şöyleki her yaz 1 gece penis ucunda inanılmaz bir idrar hissiyle karışık yanma hissediyorum fakat idrar yok o sırada. Bu his yarım saat sürüyor fakat o yarım saatte oturup/uzanıp dinlenemiyorum bile zira her oturmada veya uzanmada yanma giderek artıyor. Bu yanma ortalama 30 dakika sürüyor ve geçiyor lakin bu yanmayı her yaşadığımda semptomlarım değişiyor. Maalesef son yanmadan beri inanılmaz bir cinsel isteksizlik var daha doğrusu cinsellikte 2. Veya 3. Yü yapacak dermanı kalmıyor organın. Bu durum canımı çok sıkıyor. Umarım iyileşiriz hocam