Cuma günü Zafer Hocaya gidiyorum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
intheroad
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Cuma günü Zafer Hocaya gidiyorum.

Mesaj gönderen intheroad »

Arkadaşlar merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Geçen geçen haziran ayından bu yana tekrarlayan i.yolu enfeksiyonlarım var.İlk enfeksiyon bir bulaş neticesinde oldu ve s.agalactie adında bir bakteri üredi.İlaç kullandım geçti.Ama bir kaç ay sonra üreplazma da üredi.İlk başlarda antibiyotiklerle bu belirtiler kayboldu fakat kısa süre sonra hep tekrarladı ve nihayet bu sene şubatta Dr,um bana prostatit olabilirsin dedi.İşeme testi vs verdim ve idrarımda bakteri üremedi.Bu muayeneden sonra bir daha da toparlayamadım.Belirli aralıklarla Azitro,cipro,monodoks,novosef,flagy,tetradox,klacid gibi ilaçların tamamını kullandım.Her gittiğimde idrar kültürü vs verdim fakat sadece 2 sinde bakteri bulundu.Başlangıç şikayetlerim idrar kanalında batma hissi,idrar zorluğu ve bulanık idrar rengiydi.Ama bunu ereksiyon ve geri çekilmeler izledi.Sayısız dr a gittim ama malumunuz netice alamadım.En son Levent türk hocaya gittim ve prostat masajı yaptı ancak sıvı gelmedi.Bu semptomlar prostatit olmayabilir dedi ve bi oh çektim.Ama neticesinde hiç bir antibiyotiğin fayda sağlamaması beni artık prostatit olduğum konusunda ikna etmeye yetti.Sabah idrarlarım berrak ama akşam saatlerinde aşırı bulanık.Cuma günü Zafer hocaya gideceğim.Şuan aktif ilaç kullanmıyorum ve şikayetlerim artarak devam ediyor,son semptom makat ve testis arasındaki doluluk hissi,bu daha önce yoktu.Size birkaç soru sormak istiyorum,öncelikle kronik prostatit cinsel yolla bulaşır mı? Yani kronik prostatit olan birisi bu hastalığı bulaştırabilir mi ? Erken dönemde kurtulmak için tavsiyeleriniz var mı ?
Zodiac

Re: Cuma günü Zafer Hocaya gidiyorum.

Mesaj gönderen Zodiac »

Sıcak suya oturmayı çoğu kişi ihmal ediyor gibime geliyor.su an bu mesajı okurken sıcak su torbası uyguluyorum prostat bölgeme.Aksamustu de sıcak suya oturmuştum.bana iyi geliyor idrarımı daha rahat yapıyorum.
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

intheroad yazdı:Arkadaşlar merhaba öncelikle herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.Geçen geçen haziran ayından bu yana tekrarlayan i.yolu enfeksiyonlarım var.İlk enfeksiyon bir bulaş neticesinde oldu ve s.agalactie adında bir bakteri üredi.İlaç kullandım geçti.Ama bir kaç ay sonra üreplazma da üredi.İlk başlarda antibiyotiklerle bu belirtiler kayboldu fakat kısa süre sonra hep tekrarladı ve nihayet bu sene şubatta Dr,um bana prostatit olabilirsin dedi.İşeme testi vs verdim ve idrarımda bakteri üremedi.Bu muayeneden sonra bir daha da toparlayamadım.Belirli aralıklarla Azitro,cipro,monodoks,novosef,flagy,tetradox,klacid gibi ilaçların tamamını kullandım.Her gittiğimde idrar kültürü vs verdim fakat sadece 2 sinde bakteri bulundu.Başlangıç şikayetlerim idrar kanalında batma hissi,idrar zorluğu ve bulanık idrar rengiydi.Ama bunu ereksiyon ve geri çekilmeler izledi.Sayısız dr a gittim ama malumunuz netice alamadım.En son Levent türk hocaya gittim ve prostat masajı yaptı ancak sıvı gelmedi.Bu semptomlar prostatit olmayabilir dedi ve bi oh çektim.Ama neticesinde hiç bir antibiyotiğin fayda sağlamaması beni artık prostatit olduğum konusunda ikna etmeye yetti.Sabah idrarlarım berrak ama akşam saatlerinde aşırı bulanık.Cuma günü Zafer hocaya gideceğim.Şuan aktif ilaç kullanmıyorum ve şikayetlerim artarak devam ediyor,son semptom makat ve testis arasındaki doluluk hissi,bu daha önce yoktu.Size birkaç soru sormak istiyorum,öncelikle kronik prostatit cinsel yolla bulaşır mı? Yani kronik prostatit olan birisi bu hastalığı bulaştırabilir mi ? Erken dönemde kurtulmak için tavsiyeleriniz var mı ?

Cinsel yolla bulaşan bazı hastalıklar tedavi edilmezse prostata ulaşıp enfekte edebilir ama" kronik prostatit olan birisi bulaştırabilir mi " yazmışsınız bu imkansız çünkü kadınlarda prostat organı yok, umarım anlatabilmişimdir.
intheroad

hayır yani benim kronik prostatit olduğum senaryoda karşı tarafa bulaştırabilir miyim diye sormak istemiştim.Sanırım yanlış anlaşıldı.
alexandro1104

intheroad yazdı:hayır yani benim kronik prostatit olduğum senaryoda karşı tarafa bulaştırabilir miyim diye sormak istemiştim.Sanırım yanlış anlaşıldı.
Hayır.
alexandro1104

Zodiac yazdı:Sıcak suya oturmayı çoğu kişi ihmal ediyor gibime geliyor.su an bu mesajı okurken sıcak su torbası uyguluyorum prostat bölgeme.Aksamustu de sıcak suya oturmuştum.bana iyi geliyor idrarımı daha rahat yapıyorum.

Sıcak su torbasını mesane/ karın bölgenize mi koyuyorsunuz yoksa kalçaya mi?
Zodiac

Mesaj gönderen Zodiac »

Kalça altı prostat bolgesine
alexandro1104

Zodiac yazdı:Kalça altı prostat bolgesine
Teşekkürler
fatih.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen fatih. »

Saw palmetto aldırmak isteyebilir, sakın kullanmayın daha kötü olabilirsiniz beni mahvetti. Onun dışında lökosite göre zaten gerekenleri yaparsınız. Geçmiş olsun.
alexandro1104

fatih. yazdı:Saw palmetto aldırmak isteyebilir, sakın kullanmayın daha kötü olabilirsiniz beni mahvetti. Onun dışında lökosite göre zaten gerekenleri yaparsınız. Geçmiş olsun.

Ne zarar verdi size palmetto?
fatih.

Mesaj gönderen fatih. »

"Post finasteride syndrom" semptomlarının hepsi. Zaten etki mekanizması finasteride ile aynı.
fatih.

Mesaj gönderen fatih. »

alexandro1104 yazdı:
fatih. yazdı:Saw palmetto aldırmak isteyebilir, sakın kullanmayın daha kötü olabilirsiniz beni mahvetti. Onun dışında lökosite göre zaten gerekenleri yaparsınız. Geçmiş olsun.

Ne zarar verdi size palmetto?
Yinede kısaca açayım. Uykusuzluk, depresyon, genital hissizlik, sabah ereksiyonu ve kendiliğinden gerçekleşen ereksiyonların kaybı. Normal ereksiyonunda bozulması, göz kuruluğu. Daha bisürü şey var ama en yorucu olanlar bunlar. Ve bir anda başladı saw palmetto sonrası. Psikolojiktir dedim ama araştırdığımda binlerce kişi olduğunu gördüm. Şikayetler ve başlangıçlar aynı. Bir anda başlıyor ve malesef bazı kişilerde hiç geçmiyor. O risk alınmaz anlayacağınız.
intheroad

Arkadaşlar 4.kürde bir güncelleme paylaşmak istedim.Ağustos ayında askere gittim ve 1 ay perhiz yaptım.Perhiz esnasında bir çok semptom gitti,sadece her büyük abdestte meni ile karışık degısık bir sıvı geldi.Rüyalanma vb olmadı.Askerden döndükten sonra ilk mastürbasyonda sanki tıkanmış gibi tam boşalma olmadı.Sonrakiler sonucunda sanki orada bir yırtılma oldu ve hem idrar hem meni bol geldi.Ama bu beraberinde bulanık idrarı yine getirdi.Belki askerde de idrar bulanıktı ama farketmedim.1 hafta önce zafer hocaya gittim,önceki kontrolde prostattaki lökosit 1-2 iydi şuan da 2-3 yani normal.Ama idrarda lökosit var.İlaçlar bitmek üzere ama bulanık idrar artarak devam ediyor.Ereksiyon libido vb gayet iyi.Ama bulanık idrara çözüm bulamıyorum.Bu arada prostatitle aynı anda hpv yaktırma işlemi yaptırmıştım.Şuan bir siğilim yok Ahcc başlayacağım ama sanırım bununla da bağlantılı olacağına dair bir yazı okudum.Tecrübeli arkadaşlar şu durumda ne yapmalıyım,antibiyotikler eskisi gibi kesmiyor bulanık idrarı,neler yapmam lazım.2 aydır prostattaki lökosit stabil ama idrar bulanık ve idrarda lökosit var.Ereksiyon iyi ama işeme kesik kesik ara sıra.Başka testler mi vermeliyim artık çok yoruldum.Tectübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.
intheroad

+
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

intheroad yazdı: 09.10.2023 - 20:37+
Sabah ilk idrarindan detaylı idrar kültürü yaptirmani öneririm kardeşim.
alivatan98
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alivatan98 »

Aynı durum bendede var. Benzer olaylar fakat bende siğil olayı yok kardeşim. Çatallı işeme ve bulanık idrar