HPV

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
mathmath
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

HPV

Mesaj gönderen mathmath »

Prostatit HPV ilişkisi için neler söyleyebiliriz?
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: HPV

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Birbirleri ile bir alakaları yok.
mathmath

sende olmasan cevap veren yok..Ama bi yerde hpv virüsünün de prostite yol açabileceğini okudum sanki
kaan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kaan »

Hpv vücutta siğil tarzı şeylerle belirti veren bir virüstü galiba bildiğim kadarıyla ama bende bitter gibi prostatit ile alakalı olabileceği sanmıyorum. Bir çok makale okudum bir çok bakteriden bahsediliyor ama hpv bunlardan biri değil. (Belki de bir bakteri olmayıp virüs olduğu için farklı katogoride inceleniyor olabilir ama bana sorarsan bunun prostatitle bir ilişkisi yok)
kaan

Mesaj gönderen kaan »

http://www.scielo.br/scielo.php?script= ... 4000200247

Aynen bahsettiğimiz gibi. Burada İngilizce bir makale bulunuyor bahsettiğin konu ile alakalı ve ilişkisi olmadığı da açıkça belirtilmiş. İstediğin bölümün çevirisini de yapabilirim aklına takılan bir kısım olursa
ABittersweetLi

hpv virüsü prostatitten daha sakıncalı bir durum.her türlü tedaviyi yaparsın bir gün yine ortaya çıkar.üstelik partnerine de bulaştırırsın.onunda vajina bölgesinde çıkar.evli bir insanın direk evliliği bitebilir.çünkü kadın kendinden eminse şüpheli bir ilişkiye girmiş olanın erkek olduğu ortaya çıkıyor.sonra ayıkla princin taşını.rezillikten başka bir şey değil.
kaan

Mesaj gönderen kaan »

Bir de galiba kadınlarda durum çok çok daha ciddi hastalıklara kadar gidiyor örnek vererek içinizi karartmak istemiyorum
mathmath

yok biliyorum farklı tipleri var. sadece siğil yapan düşük riskler orta riskler ve kanser yapma ihtimali olan yüksek riskli grup.kanser de hemen olan bişey de değil. bi sakincali ilişkiden sonra baya araştırmistim. acaba dedim bunda da etkili olabilir mi.yine de Allah bulaştırmasin
kaan

Mesaj gönderen kaan »

Hpv birde öyle illet birşey miş ki korunsanda korunmasan da bulaşı olabiliyormuş öğrenmiş oldum dikkat beyler
secret

Mesaj gönderen secret »

Bence neredeyse aids yada en az prostatit kadar korkulacak bi sey. Ten temasi ile gecer . Kondom bir sey ifade etmez. Erkeklerde surekli olarak yaktirdiginizda cok bir sey yapmayabilir ama esinize bulastirdiginizda kansere donebiliyor. Prostatit gibi her hangi bir agri sizi yapmiyor. Bunu olan arkadasim var . Bir sikintisi yok gayet hayatini yasiyor.
mathmath

Her HPV kanser yapmaz.kadına bulaştı diye illa kanser olacak diye bir durum söz konusu değil.100 küsür tipi var HPV nin bir kaç tanesi çok ilerlerse kanser yapma riski var ki yılda bir smear testi yapan kadının kanser olma riski de çok azalıyor. ama yine de hiç hoş bir şey değil Allah korusun
nedenben

Mesaj gönderen nedenben »

Hpv nin aşısı da varmis zaten. Kadın aşı ile korunabiliyor. Erkekte de kanser yapma olayı çok zayıf. Prostatit ile kıyaslanamaz bile. Prostatit bir kere ağrıdan duramazsin bunda öyle bir şey de yok. Prostatit bir erkeğin başına gelen en beter hastalıktır.
kaan

Mesaj gönderen kaan »

nedenben yazdı:Hpv nin aşısı da varmis zaten. Kadın aşı ile korunabiliyor. Erkekte de kanser yapma olayı çok zayıf. Prostatit ile kıyaslanamaz bile. Prostatit bir kere ağrıdan duramazsin bunda öyle bir şey de yok. Prostatit bir erkeğin başına gelen en beter hastalıktır.
Çok karamsarsın dostum çok çok daha beter hastalıklar var başına gelebilecek Allah beterinden saklasın ve emin ol prostatit bunların yanında hiç birşey yat kalk Şükür et. Psikolojin kötü etkilenmiş bence buradaki diğer arkadaşları da kötü etkiliyorsun böyle konuşmana gerek yok.
nedenben

Karamsar değilim kardeş ben gercekciyim. Bu forumu da uzun süredir takip ediyorum yaklaşık 10 aydır. Bu sure zarfı içerisinde bir çok arkadaş tanidim, tanıştım bilgi alışverişinde bulundum. Bir çok şeyi tecrübe ettim.Simdi hastalık kiyaslamasina girmeye gerek yok saçma olur. Ancak, hangi hastalık var ki bir insanın evlenmesine engel olur, iktidarsızlığa neden olur, belki kısır kalmaya belki mikropla yaşamaya belki yanma belki sızlama ile yaşamaya , belki idrar sorunlarına...
Bir erkeğin, erkekligini elinden alan başka hastalık varsa söyle. Ha diyeceksin herkes yaşamıyor bu sorunları ama yaşayanlar da var. Yaşayan bilir diye bir laf vardır. Bunlar acı gerçekler. Karamsar olan, ben yazmasamda zaten forumdan her şekilde etkilenir. Bende ilk girdiğimde öyle olmuştum zamanla alistim. Ha birde psikolojin dedin hangimizin psikolojisi etkilenmedi ki. Etkilenmedi diyen yalan söyler.
ABittersweetLi

Valla bende üç tane daha kronik hastalık var.prostatit bunların yanında koca bir hiç kalır. O yüzden tek derdiniz prostatit olsun. Yatıp kalkıp halinize şükredin. Bu konuda çok ciddiyim.

Keşke ömür boyu prostatit ağrısı çeksemde başka derdim olmasa. Valla halinize şükredin :)
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

ABittersweetLi yazdı:Valla bende üç tane daha kronik hastalık var.prostatit bunların yanında koca bir hiç kalır. O yüzden tek derdiniz prostatit olsun. Yatıp kalkıp halinize şükredin. Bu konuda çok ciddiyim.

Keşke ömür boyu prostatit ağrısı çeksemde başka derdim olmasa. Valla halinize şükredin :)
Abitter aklima bi ara yazdığın durum geldi. Doktora gitmistin prostatit için. Sendeki hastaliklari duyunca acıdı bana para almadı demiştin ya. Istemsiz bir gülme olmuştu inan ;) allah sabır versin sana ve tüm şifa bekleyen hastalara.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Ayrıca bu hpv benim tanıdığım birinde de çıkmıştı. Kendisi bir kaç sefer sigilleri yaktirmisti. Eşinede igne vurdurmustu. Bi sıkıntı yok simdilik diyordu.

Bana kalirsa yapilacak en büyük hata hastalik seçmek olur. Keske bu olmasaydida şu olsaydı demek gibi. Keske hiç olmasaydı ona bakarsan. Ama hastaliklarda insanlarin günahlarıni dökmesi için kefarettir. Allah kimseye kaldiramayacgi yük vermesin yeter.
son

Mesaj gönderen son »

secret yazdı:Bence neredeyse aids yada en az prostatit kadar korkulacak bi sey. Ten temasi ile gecer . Kondom bir sey ifade etmez. Erkeklerde surekli olarak yaktirdiginizda cok bir sey yapmayabilir ama esinize bulastirdiginizda kansere donebiliyor. Prostatit gibi her hangi bir agri sizi yapmiyor. Bunu olan arkadasim var . Bir sikintisi yok gayet hayatini yasiyor.
Kardeş sen HPV yi nasıl aids ile yada prostatit ile aynı kefeye korsun anlamadım,aids hiçbir şekilde kesin tedavisi olmayan insanın her anlamda hayatını karartan bir hastalık, HPV nin bir çok çeşidi var hepsi kanser yapmaz sadece bir kaç çeşidi yapar tip 16 ve 18 yanılmıyorsam bu tipte çok nadir görülüyor prostatitte gelince prostatın enflamasyonu sonucu gelişen bir hastalık genelde bakteriler sebep olur tıp literatüründe ciddi bir hastalık olarak gorulmemekle birlikte tedavisi zor ama ömür boyuda sürmez aralarında everest tepesi kadar fark var
ABittersweetLi

Sabir yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Valla bende üç tane daha kronik hastalık var.prostatit bunların yanında koca bir hiç kalır. O yüzden tek derdiniz prostatit olsun. Yatıp kalkıp halinize şükredin. Bu konuda çok ciddiyim.

Abitter aklima bi ara yazdığın durum geldi. Doktora gitmistin prostatit için. Sendeki hastaliklari duyunca acıdı bana para almadı demiştin ya. Istemsiz bir gülme olmuştu inan ;) allah sabır versin sana ve tüm şifa bekleyen hastalara.
iyi doktorlarımızda var sonuçta :)

ayrıca arkadaşlar vücuttaki bir vürüsü dışarı atmak şu an için tıp dünyasında imkansız.aids ve hpv de birer viral hastalıktır.siz ne kadar hpv den dolayı oluşan siğili yaktırsanız yada iğne vb.şeyler vurulsanızda olayınız bitmiyor.çünkü her zaman tetikte bekleyen bir virüsün vücutta olduğunu biliyorsunuz.bundan daha kötü ne olabilir.bir kere siğili yaktırırsın belki bir sene sonra bir daha çıkar.yada kim bilir 3 ay sonra tekrarlar.

aldığım duyumlara göre istanbulun ve türkiyenin en iyi enfeksiyon hastalıkları uzmanını bulduğumu düşünüyorum.erhan1976 ya bir kbb uzmanı tavsiye etmiştim.benim ne demek istediğimi o bilir :) onun gibi bir doktor olduğunu söylüyorlar.adam ermiş gibi dokunduğu hasta iyileşiyormuş :) haftaya randevu aldım.bakalım prostatit için ne diyecek.
son

Mesaj gönderen son »

Kimmiş bu doktor nerde hangi hastane
nedenben

AIDS virusyle hpv virüsü aynı şey mi abitter hey Allahım ya. Birisi insanı öldürüyor bağışıklığı yok ediyor,diğeri siğil çıkarıyor. Ben bu hpvyi bir ara çok araştırdım, vücut bu virusu tipine göre 2 ile 10 yıl içinde temizliyormus. Ha ayrıca aids bir hastalık hastalığı yapan da hiv dır. Hiv de ölümcül bir virustur. Sapla samanı karistirmayin.
ABittersweetLi

Aynı şey demedim zaten.
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Valla sabırsızlıkla bu doktora gitmeni bekliyorum. Takipteyim
erdem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen erdem »

Arkadaşlar bekar birisi olarak bende 2 sene önce bu hpv virüsü ile karşı karşıya kaldım. Korunmasız asla ilişkiye girmem ki bu virüs korunma ile alakalı birşey değil. Direk vajinadan genital bölgeye temas etmesi bile yeter bu virüsü kapmaya. Çok çok araştırdım tedavi yöntemini. İki gün otelde kaldığım günlerde seyahatte sirke pamuk alıp etrafını bantlayip sabaha kadar sirke kokusu içinde az kalmadım arkadaşlar. Sirke faydalı ama sadece penis üzerinde çıkan parçalar için faydalı ki kurutup siyahlatip düşüruyordu. Fakat sonra tekrar çıkıyordu. Ama genital bölge etrafındaki çıkan et şeklinde olan parçalara hiç fayda etmedi ki çoğalmaya bile başladılar. Doktora gittim ve bana kyro yani yakma olayını anlattı ki oda %100 geçirir demedi. Geçer dedi ama tekrarlama ihtimali olabilir dedi. Neyse çok uzatmadan o dönem sürekli dalış yapıyordum. Birgün su çok soğuktu ve elbisenin içine işedim, akşam baktım ki virüs neredeyse yarı yarıya azalmış ve ertesi gün tekrardan işedim ve 2-3 gün sonra hpv den Eser kalmadı çok şükür. O gün bugün dur tekrarlama yada başka bişey olmadı. Virüs un çok çeşidi var sirke bende işe yaramadı aslında yaradı ama tekrarladi ama dediğim gibi insanın kendi ıdrari olayı bitiriyor.
nedenben

Nasıl yani kendi idrarinin tedavi ettiğini mi söylüyorsun.