Prostatta Kan Dolaşımını Arttırmak İçin Öneriler

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
grismask
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Prostatta Kan Dolaşımını Arttırmak İçin Öneriler

Mesaj gönderen grismask »

Prostat sağlığı için kan dolaşımını arttırmak önemlidir. İşte prostatta kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olabilecek bazı öneriler:

Sıcak suda oturmak, prostat sağlığı için faydalı olabilir. Sıcak su, prostat dokusundaki kan damarlarını genişleterek kan dolaşımını artırabilir ve prostat bezindeki toksinlerin atılmasına ve eğer kullanılıyorsa ilaçların etkisine katkı sağlayabilir.

Egzersiz yapmak: Düzenli egzersiz, kan dolaşımını artırarak prostat sağlığına yardımcı olabilir. Yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet sürme gibi aerobik egzersizler yapabilirsiniz.

Beslenmenize dikkat etmek: Prostat sağlığı için sağlıklı bir beslenme önemlidir. Taze sebze ve meyveler, tam tahıllar, protein kaynakları ve sağlıklı yağlar içeren bir diyet uygulayabilirsiniz. Ayrıca, trans yağlar, işlenmiş gıdalar, fast food ve şekerli gıdaları sınırlandırmak da faydalı olabilir.

Su tüketimini arttırmak: Vücudunuzun yeterli miktarda su alması, idrar yolu enfeksiyonlarını önlemeye yardımcı olabilir. Bu da prostat sağlığı için önemlidir.

Kafein tüketimini sınırlandırmak: Kafein idrar yolu enfeksiyonlarına neden olabileceğinden, kahve, çay, enerji içecekleri ve diğer kafeinli içeceklerin tüketimini sınırlandırmak faydalı olabilir.

Düzenli olarak tuvalete çıkmak: İdrar yapma ihtiyacınız olduğunda ertelemeden tuvalete gitmek, idrar yolu enfeksiyonları ve prostat sağlığı için önemlidir.

Prostat masajı: Prostat masajı, kan dolaşımını artırarak prostat sağlığına yardımcı olabilir. Ancak, enfeksiyon varsa enfeksiyon yayılabilir dolayısıyla riski de olabilir.

Sigara ve alkol tüketimini sınırlandırmak: Sigara ve alkol, kan dolaşımını etkileyerek prostat sağlığına zarar verebilir. Bu nedenle, mümkün olduğunca sigara ve alkol tüketimini sınırlandırmak önemlidir.
apo.
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Prostatta Kan Dolaşımını Arttırmak İçin Öneriler

Mesaj gönderen apo. »

Faydalı bilgiler. Fakat bisiklete binmek prostat i irite eder bu bilgi yanlış.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

Masaj konusunda da şüphem var. Sağlıklı prostatı durup dururken mıncırmak iyi gelmeyebilir. Ama diğerleri, kulağıma küpe olan bilgiler. Şu an mesajı yürürken atıyorum mesela.
apo.

Mesaj gönderen apo. »

Turkick yazdı:Masaj konusunda da şüphem var. Sağlıklı prostatı durup dururken mıncırmak iyi gelmeyebilir. Ama diğerleri, kulağıma küpe olan bilgiler. Şu an mesajı yürürken atıyorum mesela.
Masaj parojen varsa yayılabilir tehlikeli ama ben masaj ile çok büyük yol kat ettim ama patojen yok edildikten sonra en iyi kanlanma şekli prostatin masaj
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen techian »

apo. yazdı:
Turkick yazdı:Masaj konusunda da şüphem var. Sağlıklı prostatı durup dururken mıncırmak iyi gelmeyebilir. Ama diğerleri, kulağıma küpe olan bilgiler. Şu an mesajı yürürken atıyorum mesela.
Masaj parojen varsa yayılabilir tehlikeli ama ben masaj ile çok büyük yol kat ettim ama patojen yok edildikten sonra en iyi kanlanma şekli prostatin masaj
Cinsel istek ereksiyon gibi durumlar duzeliyormu ödem gidince prostat iniyormu eski haline dönme durumu varmi
apo.

Mesaj gönderen apo. »

techian yazdı:
apo. yazdı:
Cinsel istek ereksiyon gibi durumlar duzeliyormu ödem gidince prostat iniyormu eski haline dönme durumu varmi
Evet dönüyor mesela bende cinsellik çok iyi masaj ve anti ile yola çıktım şuan sadece masajla devam ediyorum
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen techian »

apo. yazdı:
techian yazdı:
apo. yazdı: Masaj parojen varsa yayılabilir tehlikeli ama ben masaj ile çok büyük yol kat ettim ama patojen yok edildikten sonra en iyi kanlanma şekli prostatin masaj
Evet dönüyor mesela bende cinsellik çok iyi masaj ve anti ile yola çıktım şuan sadece masajla devam ediyorum
Hüseyin hoca ya gidip patojeni keşfettikten sonra bende benzer süreçleri takip edicem iyileşme eskiye dönüş çok uzun sürüyor mu hocam