Kabızlık sonrası sık idrar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Kabızlık sonrası sık idrar

Mesaj gönderen alexandro1104 »

Ne zaman kabız kalsam hemen peşine ortalama toplamda 6-7 kez olmak üzere bazen yarım saat bazen 1 saat aralıklarla peşpeşe idrarım geliyor bunun normal olduğunu biliyorum ama burda dikkatimi çeken bu zamanlarda idrar hızım normale göre çok daha iyi oluyor bu normal mi? Bağırsak prostata baskı yaptığından mi bu oluyor, çünkü böyle olunca kendi kendime diyorum ki madem bu kadar hızlı işeyebiliyorum normalde ( kabız kalmadığımda) neden yavaş işiyorum, bitikten sonra hala idrar hissi devam ediyor..
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: Kabızlık sonrası sık idrar

Mesaj gönderen Turkick »

Bende de buna benzer bir şey oluyor. Kabızlık yok. Ama ne zaman kaba et ve penis soğuması yaşasam (ki bu hafiften sızı hissettiriyor), büyük abdest ihtiyacı ortaya çıkıyor. Düşük ölçüde. Gidip yaptığımda da, soğukluk ve sızı geçiyor. Ben de, bağırsakların prostatla sıkı bir bağlantısı olduğunu düşünüyorum. Hatta acaba antibiyotiksiz toparlanabilir miydim diye düşünmedim değil. Ama şu anki halimi ele alırsak, şükürler ediyorum. Umarım uzun bir süre kalıcı olur da, sadece toparlanma ve hayat değişikliğiyle büyük bir iyileşme sağlarım.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

alexandro1104 yazdı:Ne zaman kabız kalsam hemen peşine ortalama toplamda 6-7 kez olmak üzere bazen yarım saat bazen 1 saat aralıklarla peşpeşe idrarım geliyor bunun normal olduğunu biliyorum ama burda dikkatimi çeken bu zamanlarda idrar hızım normale göre çok daha iyi oluyor bu normal mi? Bağırsak prostata baskı yaptığından mi bu oluyor, çünkü böyle olunca kendi kendime diyorum ki madem bu kadar hızlı işeyebiliyorum normalde ( kabız kalmadığımda) neden yavaş işiyorum, bitikten sonra hala idrar hissi devam ediyor..
Sebebini sana şöyle açıklayayım

Ben yıllardır afedersin büyük tuvalette 30 dk kalıyodum ve bunu normal sanıyordum erkek sağlığı fizyoterapisinin ilk seansından sonra bunun kas kaynaklı olduğunu öğrendim tuvalet yaparken kesinikle ıkınmamak gerekiyor. Oradaki kastan dolayı bence sık idrar semptomu oluşuyor tıpkı kabızlık gibi
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

Fazla ıkınmak pelvik taban kaslarını bozuyor. Bende eskiden yarım saat tuvalette kalırdım gözlerim kararıncaya kadar ıkınırdım büyük abdestten sonra 1 saat içinde sürekli tuvalete uğruyordum. Bende daha bu forumla tanışmadan önce 2-3 seans elektrik stimülasyonu ve biofeedback aldım kabızlık büyük ölçüde çözüldü.
jamiryo

Mesaj gönderen jamiryo »

Takviye olarakta psylium herbs ile magnezyum sitrat denenebilir. psylium bağırsaklara gerekli lifi sağlıyor. Magnezyum ise bağırsaklara su pompalıyor. İkisi birleşince combo etkisi yapıyor.
Burak345427

Mesaj gönderen Burak345427 »

merhaba bende usudugumde idrara fazla cikiyorum.
erenqwerty
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen erenqwerty »

Abi prostat dediğin olay tamamen bagirsakla alakalı zaten. Leaky gut dan kaynaklanıyor. Mikropsuz denilen şey aslında zaten bakteri değil, onun yaydığı toksindir. Yani prostatta olup semptomlara yol açan şey çoğu zaman toksinlerdir. Bu toksinlerin kana karışmasına da sebep bağırsak geçirgenliği. Bozulan flora sebebiyle patojenler bağırsak duvarına zarar vererek toksinlerin kana dolayısıyla çevre dokulara yayılmasına sebep oluyorlar. Örneğin interstisyel sistitin sebebinin bu olduğuna dair de çok fazla yayın var literatürde özellikle yabancı kaynaklarda. Aslında çok uzakta aramamak lazım hastalıkları hocam. Bağırsakların saglikliysa sen de sağlıklısın. Hipokrat böyle söylemiş. Her şey beslenme, toksin maruziyeti ve stres ile alakalı.
alexandro1104

jamiryo yazdı:Takviye olarakta psylium herbs ile magnezyum sitrat denenebilir. psylium bağırsaklara gerekli lifi sağlıyor. Magnezyum ise bağırsaklara su pompalıyor. İkisi birleşince combo etkisi yapıyor.

Teşekkürler bilgiler için hocam
alexandro1104

erenqwerty yazdı:Abi prostat dediğin olay tamamen bagirsakla alakalı zaten. Leaky gut dan kaynaklanıyor. Mikropsuz denilen şey aslında zaten bakteri değil, onun yaydığı toksindir. Yani prostatta olup semptomlara yol açan şey çoğu zaman toksinlerdir. Bu toksinlerin kana karışmasına da sebep bağırsak geçirgenliği. Bozulan flora sebebiyle patojenler bağırsak duvarına zarar vererek toksinlerin kana dolayısıyla çevre dokulara yayılmasına sebep oluyorlar. Örneğin interstisyel sistitin sebebinin bu olduğuna dair de çok fazla yayın var literatürde özellikle yabancı kaynaklarda. Aslında çok uzakta aramamak lazım hastalıkları hocam. Bağırsakların saglikliysa sen de sağlıklısın. Hipokrat böyle söylemiş. Her şey beslenme, toksin maruziyeti ve stres ile alakalı.

Yüzde yüz katılıyorum maalesef
159761
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014
İletişim:

Mesaj gönderen 159761 »

erenqwerty yazdı: 24.03.2023 - 23:32 Abi prostat dediğin olay tamamen bagirsakla alakalı zaten. Leaky gut dan kaynaklanıyor. Mikropsuz denilen şey aslında zaten bakteri değil, onun yaydığı toksindir. Yani prostatta olup semptomlara yol açan şey çoğu zaman toksinlerdir. Bu toksinlerin kana karışmasına da sebep bağırsak geçirgenliği. Bozulan flora sebebiyle patojenler bağırsak duvarına zarar vererek toksinlerin kana dolayısıyla çevre dokulara yayılmasına sebep oluyorlar. Örneğin interstisyel sistitin sebebinin bu olduğuna dair de çok fazla yayın var literatürde özellikle yabancı kaynaklarda. Aslında çok uzakta aramamak lazım hastalıkları hocam. Bağırsakların saglikliysa sen de sağlıklısın. Hipokrat böyle söylemiş. Her şey beslenme, toksin maruziyeti ve stres ile alakalı.
Peki cinsel yolla bulaşan prostatit tedavi ediliyor acaba antibiyotik kullanımı bağırsağı bozduğu için mi tekrar ediyor