Kalça ağrısı (yardimmm)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
erenqwerty
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Kalça ağrısı (yardimmm)

Mesaj gönderen erenqwerty »

Selamlar.
İki aydır bu kalça ağrısından illallah ettim. Benim gibi olan var mı bilmiyorum. Kalça kemigim resmen batıyor otururken. Yumuşak zeminde bile batıyor. Makatimin etrafına (kemiklerin olduğu bölge) yayılan bir ağrı ve makatta bir baskı hissi var içinde kitle var gibi sanki.yuruyunce veya biraz ayakta durunca artiyor ağrı. Proktoloji mi çözüm, üroloji mi bilmiyorum. Allah aşkına yardım edin bir şeyler söyleyin
erdem60
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Kalça ağrısı (yardimmm)

Mesaj gönderen erdem60 »

Benim her mastürbasyon sonrası kalça ağrım var bu ağrı kuyruk sokumu tarafinda ve sağ bacakta yayılıyor bu sebeble mastürbasyonu bıraktım çok şiddetli bir ağrı
erenqwerty

erdem60 yazdı:Benim her mastürbasyon sonrası kalça ağrım var bu ağrı kuyruk sokumu tarafinda ve sağ bacakta yayılıyor bu sebeble mastürbasyonu bıraktım çok şiddetli bir ağrı
Benim hep var hocam. 7x24. Hiç geçmiyor.
Bardo

Mesaj gönderen Bardo »

Bendede cok ya kuyruk sokumu bel kalca. MR Cektiler devlette birsey cikmadi
erdem60

Mesaj gönderen erdem60 »

erenqwerty yazdı:
erdem60 yazdı:Benim her mastürbasyon sonrası kalça ağrım var bu ağrı kuyruk sokumu tarafinda ve sağ bacakta yayılıyor bu sebeble mastürbasyonu bıraktım çok şiddetli bir ağrı
Benim hep var hocam. 7x24. Hiç geçmiyor.
Sürekli o ağrıyı hissetmek zordur hocam Allah şifa versin ben bu durum başladığında arveles atıyorum biraz da yürüyorum bı yarım saat sonra azalarak bitiyor
Soğukayak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Soğukayak »

Fizik tedavi mantıklı gibi
heisenberg

Mesaj gönderen heisenberg »

erenqwerty yazdı:Selamlar.
İki aydır bu kalça ağrısından illallah ettim. Benim gibi olan var mı bilmiyorum. Kalça kemigim resmen batıyor otururken. Yumuşak zeminde bile batıyor. Makatimin etrafına (kemiklerin olduğu bölge) yayılan bir ağrı ve makatta bir baskı hissi var içinde kitle var gibi sanki.yuruyunce veya biraz ayakta durunca artiyor ağrı. Proktoloji mi çözüm, üroloji mi bilmiyorum. Allah aşkına yardım edin bir şeyler söyleyin
Merhabalar, ağrı kalça ekleminde içten gelen bir ağrı ise özellikle sabahları uyandığınızda ağrı daha katı halde ise gün içinde hareket ile biraz daha açılıyor ise ankilozan spondilit düşünebilir. Ben 4 yıldır ankilozan spondilit hastasıyım. Mr dan herkes anlamıyor emar hala elinizde ise onu bir romötoloğa göstermenizi birde HLA- B27 testi yaptırmanızı tavsiye ederim. Bu test pozitif çıkar ise ankilozan ihtimali çok yüksek olur.
erenqwerty

heisenberg yazdı:
Merhabalar, ağrı kalça ekleminde içten gelen bir ağrı ise özellikle sabahları uyandığınızda ağrı daha katı halde ise gün içinde hareket ile biraz daha açılıyor ise ankilozan spondilit düşünebilir. Ben 4 yıldır ankilozan spondilit hastasıyım. Mr dan herkes anlamıyor emar hala elinizde ise onu bir romötoloğa göstermenizi birde HLA- B27 testi yaptırmanızı tavsiye ederim. Bu test pozitif çıkar ise ankilozan ihtimali çok yüksek olur.
Hocam merhaba. Zaten romatolojik bazı durumlardan suphelendigim için bir ana dahil olmak üzere tüm antikorlara baktırdım. Negatif hepsi. Romatologlar bu antikorlara çok endeksli. Yurt dışı literaturde negatiflik hastalığı dışlamaz deniyor ama bizimkilere anlatamıyorum. Şu var, buraya yani buradaki dokulara bir virüs, bakteri zarar veriyor ya da abartılı bağışıklık yanıtı. Ayrımı da biraz zor nitekim tedavileri de çok farklı. Allah yardımcımız olsun ne diyeyim. Teşekkür ederim önerileriniz için.
heisenberg

Rica ederim kardeşim sonuna kadar haklısın doktorlar bu hastalığın teşhisinde zorlanıyorlar. Bende aso Rf crp hep temiz çıkmıştı Mr ve Hla-b27 pozitif çıktı öyle koydular teşhisi. Anti inflamatuar alınca azalıyor mu ağrı. Beni ilk başlarda voltaren kesiyordu mesela, şuan da ağrı oldukça Naprosyn 750 alıyorum kesiyor.
mustafaa

Mesaj gönderen mustafaa »

Kalça kemiğin ağrıyorsa bu (sakroililak) denilen bölge fizik tedaviye görünmenizi tavsiye ederim çünki bende ankilozon spondilit hastalığı kalçada başlamıştı.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
mustafaa

Mesaj gönderen mustafaa »

heisenberg yazdı:Rica ederim kardeşim sonuna kadar haklısın doktorlar bu hastalığın teşhisinde zorlanıyorlar. Bende aso Rf crp hep temiz çıkmıştı Mr ve Hla-b27 pozitif çıktı öyle koydular teşhisi. Anti inflamatuar alınca azalıyor mu ağrı. Beni ilk başlarda voltaren kesiyordu mesela, şuan da ağrı oldukça Naprosyn 750 alıyorum kesiyor.
Uzun yıllar naprosyn 500 mg kullandım kullandığım süre içerisinde ağrı ve eklem tutulması olmuyordu, bir müddet sonra etki etmemeye başlayınca voltarene geçtim ama naprosyn gibi etkili değil, iğne tedavisine başlayacağım.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
heisenberg

Allah yardımcın olsun Mustafa kardeşim. İğneden kastın himura gibi immun supresif ilaçlar ise ne kadar geç o kadar iyi bence. Ben böyle götürebildiğim kadar götüreceğim ağrı kesiciden ziyade yaşam tarzı değişikliğinin faydasını çok gördüm ben. Son bahar girdiği an pantolon altına taytı çekerim mesela, kış geldi mi belimde yün korsem her daim olur. Gece yattığın yatak çok önemli mesela en baba yorganda bile bana yel değiyor sabah kalça ağrısıyla uyanıyorum onun içinde yün battaniye kullanıyorum sabahları ağrısız uyanıyorum. Bir de bu forumda bir arkadaştan gördüm MSM toz kullanmaya başladım onunda faydası oldu bence. Ankilozan ile yaşamayı çok güzel çözmüştüm herşey iyi gidiyordu taki bu prostatit belası çıkana kadar.