İdrar azalması

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
erenqwerty
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

İdrar azalması

Mesaj gönderen erenqwerty »

Arkadaşlar merhaba.
Bu idrar azalması problemini yaşayan var mı? Sabah kalktığımda ilk idrarda eskiden 15 20 saniye sürerdi neredeyse boşaltım süresi. Şimdi beş saniye bile sürmüyor. Mesane problemi mi bu nedir bilmiyorum. Aynı durumu yaşayan var mı?
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: İdrar azalması

Mesaj gönderen Turkick »

Neticede içilen sıvı miktarı kadar boşaltım olmuyor mu? Yaz sıcağında terlenilmiyorsa, az sıvı tüketimi vardır düşünüyorum. Yani beş saniye beş saniye şeklinde sık sık gitseydin tuvalete, anlaşılırdı. Ama eskiden 20 saniye olup, şimdi 5 saniye oluyorsa, ya/hem yatarken çok terliyorsundur, ya da/hem de akşam yatmadan çok önce sıvı tüketmeyi bırakıyorsundur. Bu benim görüşüm. Burada daha iyi bilenler vardır illa ki.
erenqwerty
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen erenqwerty »

Aksine hocam günde iki litre su içiyorum sadece. İçtiğim diğer çay kahve extra. Yani sorun şu ki normal şartlarda 3 4 kerede bosaltacagim sıvıyı, 10 15 kerede boşaltıyorum. Garip ama anlayamadım.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

Prostatta enfeksiyon veya iltihap sebebiyle idrar torbası daha az genleşme hakkı elde ediyor. Sinirler veya kaslarda da hasar varsa az idrara bile ilgili bölge yani; prostat, kaslar ve sinirler fazla müsamaha gösteremiyor
arda87
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen arda87 »

yulaf ezmesi kuşburnu çayı anason çayı tavsiye ederim. idrarı artırır.