Cipro 500Mg

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
kaan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Cipro 500Mg

Mesaj gönderen kaan »

İyi akşamlar arkadaşlar burada yeniyim bir kaç soru sormak istiyorum

Bir kaç aydır sık idrara çıkma problemi yaşıyorum ve toplamda 3 kez muayene oldum ilk seferinde ürispas yazdı mesane nezlesi tarzı bir problemim olduğunu söyledi ve 1 aya yakın kullandım bu ilacı bir fayda görmedim 2. gidişimde idrar, glikoz ve üriner sistem taramam yapıldı(USG) bütün sonuçlarım normal değerlerde ölçüldü. Son gidişimle problemimi tekrar en baştan dinledi ve Cipro 500mg yazdı kullan duruma göre bakalım dedi.

Arkadaşlar gece idrara gitmek için hiç uyanmadım, herhangi bir yerimde ağrı olmadı ve ciddi yanmalar hissetmedim rahatsızlığım süresince. Şimdi de öğrendiğim üzere Cipro yan etkileri fazla olan bir antibiyotik miş. Durumum bunu kullanma mı gerektirecek kadar vahim mi yoksa bu ilaç bu durumlar da mı kullanılıyor. Bi diğer sorum şu şekilde doktor bana bazen prostat da iltihaplar olabiliyor kullan duruma göre bakalım dedi emin olmadan nasıl antiibiyotik kullanmamı istedi onu da anlayamadım tek problemim sık idrara çıkıyorum görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen fikrinizi paylaşın benimle teşekkürler şimdiden
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Cipro 500Mg

Mesaj gönderen son »

Bu sorularına en doğru cevabı doktorun verir ona sormalısın
berkay

Mesaj gönderen berkay »

Yok hocam her doktor prostatitten anlamıyor. Hazır istanbul'dasın bul bu işten anlayan birini. Zafer Oyman falan diyolar. Git işte birine geç kalmadan.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Cipro kullanırken süt, ayran, yoğurt ve peynir tüketme yoksa ilacın etkisini azaltırsın. Sigara içiyorsan bırak. Prostatit teşhisi aynı reflü teşhisi gibi medikal yani hastanın şikayetlerine göre konuluyor. Çünkü testlerde bir şey çıkmıyor.
cozumnedir

Mesaj gönderen cozumnedir »

cipro zaten bunu idrar yolları, sistit vb. hastalıkta genel verilen antibiyotik. yoksa aktif mesane düşünülebilir.
baran

Mesaj gönderen baran »

burda cipro yu kutularla kullanan arkadaşlar var
prostatit teşhisis konacak sa dr mutlaka antibiyotik kullandırıp duruma göre teşhisi koyuyor. dr verdiyse kullan
kaan

Mesaj gönderen kaan »

Arkadaşlar bir de şöyle birşey okudum galiba bu illet baya bi süre yakamızı bırakmıyor muş hangi tür prostatit bu uzun zaman süren bu hastalığa yakalananların kaç ta kaçı bu gruba dahil yani tedavisi zor olan gruba
kaan

Mesaj gönderen kaan »

ABittersweetLi yazdı:Cipro kullanırken süt, ayran, yoğurt ve peynir tüketme yoksa ilacın etkisini azaltırsın. Sigara içiyorsan bırak. Prostatit teşhisi aynı reflü teşhisi gibi medikal yani hastanın şikayetlerine göre konuluyor. Çünkü testlerde bir şey çıkmıyor.
Sigarayı genel olarak mı bırakmalıyım yoksa ilaç kullanım süresinde mi ?
kaan

Mesaj gönderen kaan »

baran yazdı:burda cipro yu kutularla kullanan arkadaşlar var
prostatit teşhisis konacak sa dr mutlaka antibiyotik kullandırıp duruma göre teşhisi koyuyor. dr verdiyse kullan
Kullandığı ilk antibiyotikte tedavisi olumlu sonuçlanan oluyor mu hiç ? Yoksa hangisinin yaradığını görmek için sırayla hepsini mi kullanıyoruz ?
baran

Mesaj gönderen baran »

cipro ile iyleşen mutlaka vardır. tabi onları bu sitede bulamasın. burada genelde uzun süre iyileşmeyen kronikleşmiş arkadaşlar var.
kaan

Mesaj gönderen kaan »

baran yazdı:cipro ile iyleşen mutlaka vardır. tabi onları bu sitede bulamasın. burada genelde uzun süre iyileşmeyen kronikleşmiş arkadaşlar var.
Anladım baran teşekkürler bilgilendirdiğin için şu durumda yapılacak şey bekleyip tedavinin seyrine bakmak benim için. Hakkımızda hayırlısı olsun iyi günler dilerim
ABittersweetLi

kaan yazdı:
ABittersweetLi yazdı:Cipro kullanırken süt, ayran, yoğurt ve peynir tüketme yoksa ilacın etkisini azaltırsın. Sigara içiyorsan bırak. Prostatit teşhisi aynı reflü teşhisi gibi medikal yani hastanın şikayetlerine göre konuluyor. Çünkü testlerde bir şey çıkmıyor.
sigarayı tamamen bırakmanda yarar var.çünkü damarlar ile ilgili sıkıntılar yaratıyor.cipro ile kullanmayıp sonrasında yine içersin.tabi prostatit tamamen iyileşmeden içmesen daha iyi.acı,baharatlı,ekşi,mayalı,asitli yiyecek ve içeceklerden kesinlikle uzak durman gerekiyor.kahve ve alkol zaten yasak.

iyileşenleri bir gruba dahil etmek yanlış olur.şansın varsa iyileşirsin yoksa iyileşemezsin.
kaan

Mesaj gönderen kaan »

ABittersweetLi yazdı:
kaan yazdı:
sigarayı tamamen bırakmanda yarar var.çünkü damarlar ile ilgili sıkıntılar yaratıyor.cipro ile kullanmayıp sonrasında yine içersin.tabi prostatit tamamen iyileşmeden içmesen daha iyi.acı,baharatlı,ekşi,mayalı,asitli yiyecek ve içeceklerden kesinlikle uzak durman gerekiyor.kahve ve alkol zaten yasak.

iyileşenleri bir gruba dahil etmek yanlış olur.şansın varsa iyileşirsin yoksa iyileşemezsin.
Eğer işim şansa kaldıysa kesinlikle baya bi başım ağrıyacak bu rahatsızlıktan ötürü dünyanın en şanssız insan olabilirim
Tsunami1151

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

Kültür testi yaptır geç kalmadan şüpheli cinsel ilişkiden kaynaklıysa CİPRO nun hiç bir faydası yok.
kaan

Mesaj gönderen kaan »

Tsunami1151 yazdı:Kültür testi yaptır geç kalmadan şüpheli cinsel ilişkiden kaynaklıysa CİPRO nun hiç bir faydası yok.
Şüpheli cinsel ilişkim olmadı o Zaman faydası olur mu cipronun ?
ABittersweetLi

Bu hastalığı senelerce çeken var. Ben şanssız bir insan olduğunu düşünmüyorum. Nice dertler var prostatit yanında dert bile sayılmaz. Senin sadece idrar şikayetin var.ya diğer şikayetlerinde olsaydı. Bunada şükret ve doktorun verdiği tedaviye devam edip bu konuya kafanı fazla takma.
nemecsek

Re: yeniyim

Mesaj gönderen nemecsek »

Arkadaşlar merhaba. Yeni katıldım gruba. Sizden bilgi almak istiyorum. Ben iki ay önce şüpheli bi ilişki yaşadım. Sonrasında bel soğukluğu teşhisi kondu. Monodoks ilaç kullandım. Bi hafta da şikayetler geçti. Ama yaklaşık iki hafta sonra daha sıkıntılı şikayetlerim oldu. Ve yaklaşık bir aydır şikayetler devam ediyor. Özellikle peniste ve testiste ve makatta karıncalanma bazen de ağrı. Dr.a muayeneye gittim kronik prostatit teşhisi koydu. Yaklaşık 15 gündür cipro ve piyeloseptly ilaçlarını kullanıyorum. Ama düzelme hiç yok. Normalde çok su içtiğimden sık idrara çıkarım ve ben de idrarda yanma yok gibi. Ayrıca acaip bağırsak sorunu yaşıyorum ve kabızlık çekiyorum Acaba bi ilgisi varmıdır prostatit le. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
nemecsek

Bi de bu kadar kısa bir sürede nasıl olurda prostat a sıçrar anlamıyorum. Hayatımda ilk defa İdrar yolu enfeksiyonu gecirdim ve hemen sonrasında kronikleşmiş prostatit nasıl oluyor anlamıyorum.
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Birden sıçramıyor zaten adam gibi tedavi edemeyen hekimler yüzünden ya duyarlı antibiyotik kullanılmıyor yada yeteri oranda ve sürede kullanılmıyor bazende hekimler ne yaparsa yapsın çok sinsi ilerleyen bir hastalık olduğu için şikayetlerin geçtiğini sandığında ilerliyor
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Gercektende tip sadece kesip bicmeye yariyor
nemecsek

Abilerim kardeşlerim nasıl bi yol izlemem lazım söylermisiniz.Daha yolun başındayım ne yapmam gerekiyorsa yapıyım sonrasında daha büyük sıkıntı çekmiyim. Bide sürekli bi bağırsak ve kabızlık sorunu çekiyorum bu illet hastalıkla beraber başladı sanki.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

nemecsek yazdı:Abilerim kardeşlerim nasıl bi yol izlemem lazım söylermisiniz.Daha yolun başındayım ne yapmam gerekiyorsa yapıyım sonrasında daha büyük sıkıntı çekmiyim. Bide sürekli bi bağırsak ve kabızlık sorunu çekiyorum bu illet hastalıkla beraber başladı sanki.
Sana hangi tahliller yapıldı?
ABittersweetLi

Katı gıdaları fazla tüketme. Kayısı ve muz kabızlığa iyi gelir.ilaçlar işe yaramadı ise doktoruna tekrardan muayane ol. Doktorun yapacak bir şey yok filan derse başka doktora git. Doktorlar genelde ilk test için idrar tahlili istediği için muayene olmaya sabah ilk idrarının yapmadan ve sabah hiç bir şey yiyip içmeden gidip tahlil ver. Daha net bir şeyler çıkabilir.
nemecsek

freeman yazdı:
nemecsek yazdı:Abilerim kardeşlerim nasıl bi yol izlemem lazım söylermisiniz.Daha yolun başındayım ne yapmam gerekiyorsa yapıyım sonrasında daha büyük sıkıntı çekmiyim. Bide sürekli bi bağırsak ve kabızlık sorunu çekiyorum bu illet hastalıkla beraber başladı sanki.
İdrar tahlili İdrar kültürü ve semptomlar üzerine bu teşhisi koydu. Bi de rektal muayenede prostat yokladı. Ama prostat sıvısı falan gelmedi.
nemecsek

nemecsek yazdı:
freeman yazdı:
İdrar tahlili İdrar kültürü ve semptomlar üzerine bu teşhisi koydu. Bi de rektal muayenede prostat yokladı. Ama prostat sıvısı falan gelmedi.
Ve idrar tahlillerini bi sürü yerde yaptırdım. Hep temiz. Doktor non bakteriyel prostatit teşhisi koydu. İyi bir doktora gidip hangi testleri yaptırmam lazım sırasıyla. Yardımcı olursanız sevinirim.