varikosel ameliyati olan varmi

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

varikosel ameliyati olan varmi

Mesaj gönderen menemen »

Varikosel ameliyati olacam haftaya arkadaslar. Bana bi kagit imzalattilar. Kagitta en cok sonda takilmasin korktum bazi hastalara takiyolarmis ben ne yapabilirim takmamak icin yani neler yapabilirim.
Bilgi veririseniz seviniirim
Allahim herkese sifa versin
berkay

Re: varikosel ameliyati olan varmi

Mesaj gönderen berkay »

Sondadan korkacak bir şey yok ki. Sistoskopnin yanında hiçbir şey neredeyse.
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

idrar yolları ve üreme kanalları ameliyatlarından sonra sonda takılır. Takmama gibi bir lüksün yok, nesinden korkuyorsun anlamadım.
Bende 5 gün takılı kaldı, bir acısı ağrısı olmuyor. Sadece mesanenden idrarı direk torbaya aktarıyor. Hijyene dikkat edeceksin sonda takılıyken başka da bir zahmeti yok.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Nasil yokya sonda adamin hayatini maf ediyor. Uretrada yara ve darlik yapiyor bu benim en cok korktugum sey. Doktora sordum %90 gerekmez dedi. Ya bana 3 tane serum verceklermis. Nn sadece 1 tane alcam insallah mesanem sismez.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

menemen yazdı:Nasil yokya sonda adamin hayatini maf ediyor. Uretrada yara ve darlik yapiyor bu benim en cok korktugum sey. Doktora sordum %90 gerekmez dedi. Ya bana 3 tane serum verceklermis. Nn sadece 1 tane alcam insallah mesanem sismez.
Bende 2007 de oldum ameliyat, ameliyat sonrası işeme yapamadım bu yüzden doktor takmıştı 10 dakikalık sonra normal işeme yapabilmiştim. Ameliyat sonrası işeyemez isen penis başına su çarp hemen işersin :-D
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:
menemen yazdı:Nasil yokya sonda adamin hayatini maf ediyor. Uretrada yara ve darlik yapiyor bu benim en cok korktugum sey. Doktora sordum %90 gerekmez dedi. Ya bana 3 tane serum verceklermis. Nn sadece 1 tane alcam insallah mesanem sismez.
Bende 2007 de oldum ameliyat, ameliyat sonrası işeme yapamadım bu yüzden doktor takmıştı 10 dakikalık sonra normal işeme yapabilmiştim. Ameliyat sonrası işeyemez isen penis başına su çarp hemen işersin :-D
Nasil yani neden iseyememistin ki biraz bekleseydin,yuruyebiliyormuydun peki neden iseyemedin. Ameliyattan kac saat sonra yuruyup iseyebiliyorsun. Biraz bilgi verirmisin. Bide penis basina nasil su carpim solesene lutfen
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Lokal anestezi olduğu için bazen işeme yapılamıyor imiş ben yapamadım bol su içirdiler ameliyat sonrası birkaç saat işeyemedim sonda taktı doktor bütün idrar poşete doldu çıkarttı hiç acıkmadım,penis başına önce elini ıslatıp sonra parmakların ile su sıçrat,
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:Lokal anestezi olduğu için bazen işeme yapılamıyor imiş ben yapamadım bol su içirdiler ameliyat sonrası birkaç saat işeyemedim sonda taktı doktor bütün idrar poşete doldu çıkarttı hiç acıkmadım,penis başına önce elini ıslatıp sonra parmakların ile su sıçrat,
Doktora sordum genel anasitesi olsa sonda takilma ihtimali dusermi diye yok dedi. Ben su falan icmesem belki takmazlar bide 3 tane serum veriyorlarmis bn sadece bir tane alcam mesane sismesin diye. Sen bu penis basina su sicratmayi nerden biliyosun kendin mi denedin. Bide. Sanada 3 tanemi serum vermislerdi
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Serum sayısını hatırlamıyorum, su olayını ameliyat olan diğer hastalar söyledi suyu mecbur içmek zorundasın anestezi ilacını atmak için
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:Serum sayısını hatırlamıyorum, su olayını ameliyat olan diğer hastalar söyledi suyu mecbur içmek zorundasın anestezi ilacını atmak için
Eee benim bir arkadasim ameliyat oldu ve ilk bir serumu alip digerlerini almamis hic su falan da icmemis sonda falan takmamislar. Ben su icmesem 3-5saat sonra isedikten sonra icerim yada aksama kadar icmem sonda takilmasin diye herseyi yapcam. Bakalim ne olcak
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

menemen yazdı:
asosyal yazdı:Serum sayısını hatırlamıyorum, su olayını ameliyat olan diğer hastalar söyledi suyu mecbur içmek zorundasın anestezi ilacını atmak için
Eee benim bir arkadasim ameliyat oldu ve ilk bir serumu alip digerlerini almamis hic su falan da icmemis sonda falan takmamislar. Ben su icmesem 3-5saat sonra isedikten sonra icerim yada aksama kadar icmem sonda takilmasin diye herseyi yapcam. Bakalim ne olcak
Herkeste aynı etkiler yapmaz ki, benim prostatit mide bulantısı yapıyor ama kiminde bulantı yapmayıp baldırların da ağrı yapıyor gibi düşün :-D
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:
menemen yazdı:
Herkeste aynı etkiler yapmaz ki, benim prostatit mide bulantısı yapıyor ama kiminde bulantı yapmayıp baldırların da ağrı yapıyor gibi düşün :-D
Ameliyattan kac saat sonra ayaga kallkip yuruyebiliyorsun. Kac gun sonra tamamen iyileaebiliyorsun
melihendrix
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen melihendrix »

Benim 5 gün. Oldu ameliyat çift taraflı olduğunda. Belkide hareketler sınırlı minimum 15 gün beklemek lazım 1 ayı geçirmicen
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Lokal olacağı için çok baş ağrısı çekmiştim doktor da normal dedi bol kahve iç dedi. Ayağa kalkınca baş ağrısından duramıyordum 1 ayı bulur yürümen ameliyat yerin pantolon giymenin engeller kılların olduğu bölgenin oradan ameliyat oluyor
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:Lokal olacağı için çok baş ağrısı çekmiştim doktor da normal dedi bol kahve iç dedi. Ayağa kalkınca baş ağrısından duramıyordum 1 ayı bulur yürümen ameliyat yerin pantolon giymenin engeller kılların olduğu bölgenin oradan ameliyat oluyor
Doktorda bana genel anasitzi ile olursan bas agrisi yapar dedi. Sanirim herkeste farkli etkileri var. Nakalim ne olcak yarin olcam ameliyati. Sen cok su veya kahve falan ictin mi ameliyattan sonra
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Bazilari 3 gun sonra ise basliyo sende nasil bir ayi buldu anladim dogrusu. Benim bi arkadasim da oldu ve bana 20. Gun sonra halisahada mac oynadim diyodu
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

menemen yazdı:Bazilari 3 gun sonra ise basliyo sende nasil bir ayi buldu anladim dogrusu. Benim bi arkadasim da oldu ve bana 20. Gun sonra halisahada mac oynadim diyodu
üniversite okurken olmuştu yazın olmuştum. diş yerinde sıkıntı oluyor zaten ağrıda sızıda değil ki pantolon giyip çıkarması sıkıntı :D
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:
menemen yazdı:Bazilari 3 gun sonra ise basliyo sende nasil bir ayi buldu anladim dogrusu. Benim bi arkadasim da oldu ve bana 20. Gun sonra halisahada mac oynadim diyodu
üniversite okurken olmuştu yazın olmuştum. diş yerinde sıkıntı oluyor zaten ağrıda sızıda değil ki pantolon giyip çıkarması sıkıntı :D
Ameliyat oldum yatakta yatiyorum bir saat oldu bekliyorum
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Geçmiş olsun, ALLAH hepimize şifa versin.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

freeman yazdı:Geçmiş olsun, ALLAH hepimize şifa versin.
Amin cumlemize sifa verir insallah
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Ameliyattan 5 saat sonra isedim. Sanki dunyalar benim oldu lan
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

menemen yazdı:Ameliyattan 5 saat sonra isedim. Sanki dunyalar benim oldu lan
geçmiş olsun, var mı ağrın sızın felan
menemen

Mesaj gönderen menemen »

asosyal yazdı:
menemen yazdı:Ameliyattan 5 saat sonra isedim. Sanki dunyalar benim oldu lan
geçmiş olsun, var mı ağrın sızın felan
Eywallah kardsim. Walla bazen ameliyat yeri cok kotu agriyor bazende hic agrimiyo bu agrilar normalmidir sende de olmusmuydu agri falan bide kac gun suruyo agrilar
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Varikosel ameliyati olan arkadaşlar, test sonucunda neler yaziyordu size bu teşhis kondu ?
menemen

Mesaj gönderen menemen »

freeman yazdı:Varikosel ameliyati olan arkadaşlar, test sonucunda neler yaziyordu size bu teşhis kondu ?
Bende kronik prostatit sikayetleriyle gittim doktora. penis agrim var dedim 5 audir gecmedi bana gel muayene edeyim penisi falan sıktı eline alip salladi falan biseyin yok dedi ve tam uatumu giyiyordum ki dur dedi ve elini sol teatise atti ve sende sol varikosel var dedi