Prostatitte Antibiyotik Kullanımı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Abdullahergn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Prostatitte Antibiyotik Kullanımı

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Arkadaşlar kronik nonbakteriyel prostatitte, antibiyotiğin ne gibi bir etkisi olabilir? Zaten adı üstünde bakteriyel değil.Kalan mikropsuz iltihabı geçirebiliyor mu ki? Ben de 4 aydır kr prostatit şüphesi var doktora bir kez daha gittim yine asistan baktı. '' Hocam prostattan sıvı alıp, lökosit sayımı, kültür ve antibiogram ile tanı koyuluyormuş, siz ne düşünüyorsunuz? '' dedim. '' Biliyorum, onlar eski yöntemler, zaten kimse onları sana yapmaz burada, hastanın öyküsüne bakarız, bu antiiyotiği kullanıp koruyucu önlemleri alırsın, tedavisi budur''dedi.
Bardo

Re: Prostatitte Antibiyotik Kullanımı

Mesaj gönderen Bardo »

Abdullahergn yazdı:Arkadaşlar kronik nonbakteriyel prostatitte, antibiyotiğin ne gibi bir etkisi olabilir? Zaten adı üstünde bakteriyel değil.Kalan mikropsuz iltihabı geçirebiliyor mu ki? Ben de 4 aydır kr prostatit şüphesi var doktora bir kez daha gittim yine asistan baktı. '' Hocam prostattan sıvı alıp, lökosit sayımı, kültür ve antibiogram ile tanı koyuluyormuş, siz ne düşünüyorsunuz? '' dedim. '' Biliyorum, onlar eski yöntemler, zaten kimse onları sana yapmaz burada, hastanın öyküsüne bakarız, bu antiiyotiği kullanıp koruyucu önlemleri alırsın, tedavisi budur''dedi.
KR yuzde 95 i non bakteriyeldir diyorlar. O yüzden önüne gelene yapıstırıyorlar nonbakteriyel diye. Nerden belli bu testleri yapmadan öyle olduğun. Serkan abi Balikesirde Devlette bu testleri yapan adam buldu. Ben ona gidiyorum. Var yapan devlet hastanesinde. Hem lökosit bakiyor hem kültür bakiyor.
Abdullahergn

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Öncelikle teşekkür ederim, Ali Hatay diye emekli bir ürolog var. Kendi sitesi var. Bedavadan, Allah rızası için insanların sorularını cevaplandırıyor her gün. Kendisi de oradaki bir soruda, prostatitte bakteri max 15 gün kalır. Sonrasında iltihabı kalır geriye demişti. Ee benimde 4 ay olduğuna göre bakteri yoktur diye düşünmüştüm. Belki de yanlış düşünmüşümdür ama en nihayetinde ürolog değilim ve bilgi alabilmek için sordum.
Serkan

Mesaj gönderen Serkan »

Abdullahergn yazdı:Öncelikle teşekkür ederim, Ali Hatay diye emekli bir ürolog var. Kendi sitesi var. Bedavadan, Allah rızası için insanların sorularını cevaplandırıyor her gün. Kendisi de oradaki bir soruda, prostatitte bakteri max 15 gün kalır. Sonrasında iltihabı kalır geriye demişti. Ee benimde 4 ay olduğuna göre bakteri yoktur diye düşünmüştüm. Belki de yanlış düşünmüşümdür ama en nihayetinde ürolog değilim ve bilgi alabilmek için sordum.
Kardeş bakteriyi sen öldürene kadar prostatta koloniler kurarak enfeksiyonu arttırarak devam ediyor. Muhakak salgidan kültür ve lökosit bakılmalı.